Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 8:42.

Střely na branku: 33 – 34 (13-6, 7-21, 13-7)
Trestné minuty: 13 – 13
Využité přesilové hry: 1/3 – 1/3
Bodyčky: 26 – 19
Vyhraná vhazování: 57% – 43%.
Je dobojováno! Anaheim po včerejší výhře v Los Angeles vlétl i do dnešního zápasu s Pittsburghem, jenže elán mu moc dlouho nevydržel, za což mohly především góly Malkina a Cullena z poloviny první třetiny. Jiskřičku naděje domácímu týmu ještě před přestávkou vykřesal Fowler, nicméně v dalších dvou třetinách už dominoval zejména Pittsburgh, který v úvodu posledního dějství odskočil do vedení 4:1 a tento slibný náskok už si vzít nenechal.

59:55

Ondřej Kaše se ještě chtěl předvést, přihrávku na modrou ale nedostal a nakonec měl co dělat, aby nevystavil spoluhráče do ofsajdu. Tak se sice nestalo, jenže Cramarossa poslední střelou už Murrayho nepřekonal.

59:30

V ochozech zůstalo už jen pár stovek fanoušků, ti hostující tak nyní neměli problém vytvořit Tučňákům domácí atmosféru a tradičním pokřikem jim poděkovali za předvedený výkon.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:50

Mansonovu vyraženou střelu z pravého kruhu dorážel rozjetý Bieksa, ani jeho dělovka ale za zády hostujícího gólmana neskončila.

58:18

Nic na tom nezměnil ani Ryan Garbutt, s jehož pokusem si Murray rovněž poradil a raději zastavil časomíru.

57:50

A není se čemu divit, utkání se už pouze dohrává. Tučňáci nemají důvod útočit a snaha Kačerů už taky není bůhvíjaká.

57:05

Většina příchozích fanoušků už zřejmě pochopila, že se žádné dramatické koncovky nedočkají a pomalu zamířili k východu. Tribuny v těchto chvílích už zejí prázdnotou.

56:37

Menší vzepětí Anaheimu žádnou vážnější šanci nepřineslo, Vatanen branku netrefil a Rakellovu následnou teč Murray se svými spoluhráči do branky nepustili.

56:03

55:40

Hostující Penguins na první pohled hodně zvolnili, v přesilové hře se ani netlačí do koncovky a v závěru třetí třetiny spíše jen šetří čas.

55:11

Další zakončení hostujícího zadáka s osmičkou na dresu už bylo nebezpečnější, střela švihem byla Hagelinem tečovaná a Bernier měl v posedu štěstí, že kotouč nesměřoval do prostoru mezi třemi tyčemi.

54:57

Tučňáci se usadili v útočném pásmu, po nikterak rychlé souhře to na sebe vzal Brian Dumoulin, který ale měl hodně vychýlenou mušku a zamířil téměř do mantinelu v rohu hřiště.

1:5

Branky a nahrávky: 16. Fowler (Vatanen, Kesler) – 8. Malkin (Kessel, Kunitz), 11. Cullen (Sestito, Fehr), 37. Rust (Bonino, Letang), 42. Letang (J. Schultz), 48. Hörnqvist (Crosby, Hagelin)

Anaheim Ducks: Gibson (52. Bernier) – Manson, Fowler, Vatanen, Stoner, Bieksa, Theodore – Perry, Rakell, Vermette – Silfverberg, Kesler, Cogliano – O. Kaše, Wagner, Cramarossa – Boll, Sgarbossa, Garbutt.

Pittsburgh Penguins: M. Murray – Letang, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), S. Wilson – Kessel, Malkin, Kunitz – Rust, Bonino, Hagelin – Fehr, Cullen, Sestito.

Rozhodčí: Chmielewski, Leggo – Murchison, Sericolo

Diváci: 15 543

07:41 PIT 0:1 Malkin (Kessel, Kunitz)
10:24 PIT 0:2 Cullen (Sestito, Fehr)
14:48 PIT 2 Kunitz, sekání
15:49 ANA 1:2 Fowler (Vatanen, Kesler)