01.11.2016, 17:00 • Essar Centre, Sault Ste. Marie • Skupina A • Petr Sumbal

Tipsport: 1.9 5.0 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky utkání
Střely na bránu 27 : 29
Trestné minuty 10 : 30
Využití přesilových her: 1/3 : 2/8 (19:38:22)
Je za námi velice povedené utkání, které hráčům určitě výrazně zvedne sebevědomí po dvou těsných porážkách. Naopak kanadští fanoušci museli pořádně trpět, jelikož podobné debakly opravdu jejich tým neschytává každý den. Nejvíc byl z českého týmu vidět Jakub Lauko, autor hattricku, dva góly si v závěru utkání připsal Dominik Arnošt. Po dvou asistencích mají Blümel s Kropáčkem. Pochválit musíme také za skvělý výkon českého brankáře Lukáše Dostála.
Nejlepším hráčem Kanady byl vyhlášen Peter Stratis, na české straně je to zaslouženě Jakub Lauko, střelec hattricku.

58:52

58:52 ARNOŠT - 2:8

58:52

Česko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné. Češi dnes soka naprosto zesměšnili. Podruhé v krátkém časovém sledu se prosazuje DOMINIK ARNOŠT. A věřte nebo ne, stadionem se dokonce ozývá klasické české: deset, deset! Asistence: Vojtěch Kropáček.

58:20

Domácí v plném počtu. Žádná gólovka v podání Čechůnebyla k vidění.

56:20

Zbytek zápasu si ještě Češi mohou zpříjemnit přesilovou hrou. Sednout si šel na dvě minuty za krosček Justin MacPherson.

56:01

56:01 ARNOŠT - 2:7

56:01

Další gól v Kanadské síti! Tohle už je opravdový debakl! Prosazuje se i DOMINIK ARNOŠT. Asistence: Vojtěch Kropáček.

53:50

53:50 Dobrá příležitost domácích hráčů.

53:50

Jeden z Kanaďanů nebezpečně pálil z levého kruhu, i tentokrát však ztroskotal na skvělém Dostálovi.

53:14

53:14 LAUKO - 2:6

53:14

Kanada zkusila zesílit svou přesilovkou odvoláním brankáře, tento velký risk jí ovšem nevyšel. Do prázdné brány v pohodě zavěsil JAKUB LAUKO. Čepice dolů, Lauko právě dovršil hattrick. Bez Asistence.

53:00

Bohužel je na světě už třetí vyloučení na české straně ve třetí třetině. Snad se nám Kanada ještě více nepřiblíží. Střondala půjde sedět za hákování.

52:50

Češi teď dokonce uzamkli na chvíli Kanadu v jejím pásmu.

51:22

Chyzowski pouze protečoval kotouč do útočného pásma směrem na brankáře a získal tím alespoň vhazování v útočném pásmu pro svůj tým.

51:15

Nabídka na teč od Tychonicka byla sice nepříjemná, nicméně Lukáš Dostál má opět puk bezpečně v rukavici.

48:55

Češi nezvládli přechod přes modrou, píská se ofsajd.

45:37

45:37 HOUDE - 2:5

45:37

Kanada white právě vstřelila branku!
Kanada přesilovku využívá. Doufejme, že se nenadechne k nějakému velkolepému obratu. Ze skrumáže před brankou se prosadil SAMUEL HOUDE. Asistence: Raphael Lavoie, Tristen Nielsen.

45:08

Další vyloučení v českých řadách. Provinil se František Řehák nedovoleným bráněním.

44:56

Rána příklepem Chyzowského z levé strany jen zaduněla o mantinel

44:43

Do hodně velké příležitosti se dostal MacPherson, z jeho střelou z levého kruhu si naštěstí Dostál poradil.

42:42

Nepříjemné vyjetí zpoza brány od jednoho z Kanaďanů, ale dopadlo to dobře.

41:50

Naši hokejisté dobře znepříjemňují kanadskou rozehrávku.

40:20

Češi se osvobodili vyhozením.

40:08

Krosček Tomáše Dajčara – 2 minuty.

40:01

Druhá třetina přiblížila Česko ještě více k příjemnému překvapení. Díky gólům Pláška, Lauka a Gajarského vedeme už 5:1. Všechny góly padly v rozmezí šesti minut a vyhnaly z brány Rodrigua. Druhá polovina druhé třetiny byla poznamenána množstvím vyloučení, ze kterých se snažili snížení vydolovat Kanaďané, ale Češi v čele s vynikajícím Dostálem kanadský tlak ustáli. Třetí třetina začne přibližně v 19:02

40:00

39:27

Kanaďané se i na konci třetiny snaží české obraně zatápět, ovšem naši hráči zdatně odolávají. Kanada dnes nemá svůj den.

38:20

37:28

Střela Klejny od modré nebyla moc nebezpečná. Frappier na ni viděl.

36:20

Přesilovku si konečně zahraje také český tým. 2 minuty za hákování pro MacPhersona.

36:06

Střelu Pekaře z pravého kruhu Frappier kryje.

35:26

Do protiútoku se dostával ve vlastním oslabení Lauko, ale byl zastaven domácí obranou.

34:34

Další zákrok teď musel vytasit Lukáš Dostál.

33:10

Kromě klasických trestů byly rozdány i některým hráčům i osobní tresty, trestné lavice jsou poměrně dost zaplněné.

32:48

Kanaďané se usadili v útočném pásmu, ale náš tým zatím všem střelám odolal.

31:58

Češi se teď budou bránit přesilové hře soupeře. Kowalczyk bude pykat za vržení na hrazení.

28:43

Kanaďané usoudili, že pro Rodriguea už toho bylo dost a svůj um bude moci předvést také dnešní náhradník Frappier.

28:43

28:43 Adam GAJARSKÝ - 1:5

28:43

Ani jsme se nenadáli, a je tu další branka v kanadské síti. Tentokrát se může nejvíce radovat střelec ADAM GAJARSKÝ, který dává gól téměř okamžitě po vyhraném buly. Troufám si tvrdit, že ztratit tento náskok už by byla velká chyba. Češi dnes na Kanadu mají. Asistence: Otakar Šik, Matěj Blümel.

27:43

27:43 Jakub LAUKO - 1:4

27:43

A Češi přesilovku hned využívají! JAKUB LAUKO prostřelil z pravé strany vše, co mu stálo v cestě a náskok o tři góly už začíná být hodně zajímavý.Asistence: Filip Bernáth, Matěj Blümel.

27:21

Ryanu Chyzovskému trochu přetekly nervy a tak byl poslán se zchladit na trestnou lavici. Češi mají k dispozici první přesilovou hru. 2 minuty za hrubost.

25:51

Brankář Dostál teď musel trochu zariskovat, když vyjel z brány, ale byl u puku první, takže nebezpečí zažehnal.

25:32

Zblokovaná střela McIsaaca od modré.

25:02

Další náznak šance českého týmu, nakonec z toho ale byla lehká práce pro Rodrigeua.

23:19

23:19 Karel PLÁŠEK - 1:3

23:19

Češi si berou zpět dvoubrankové vedení! Třetím Českým střelcem je KAREL PLÁŠEK, který se prosadil střelou z otočky. Bez Asistence

20:44

První výpadek do obrany soupeře měli ve druhé třetině čeští hráči.

20:01

První třetinu posledního zápasu základní skupiny A na turnaji u17 World Hockey Challange máme za sebou. Češi potvrzují, že je na turnaji zastihla dobrá forma, dokázali se dokonce dostat do dvougólového vedení, když překvapili Kanaďany i ve vlastním oslabení. Pak se ovšem nechali znovu vyloučit, šli do tří a toho Kanada využila a alespoň snížila na 1:2. To je také konečné skóre po první třetině. Druhá třetina začne zhruba v 17:58

20:00

18:40

Střela McIsaaca až k Dostálovi neprošla.

15:33

Nahození Kanaďanů bylo ztečováno ven ze hřiště, bude se vhazovat v našem obraném pásmu.

14:40

Po delší době zahrozili také Češi, obrana Kanady v čele s Rodriguem byla ale pozorná.

13:23

Kanadu gól ještě více nabudil a dělá teď Čechům velké starosti. Poté, co byl puk zašlápnut u mantinelu se bude vhazovat před Dostálem.

12:18

12:18 Akil THOMAS - 1:2

12:18

Kanada bohužel přesilovku využívá, tím šťastným, kdo dokázal překonat Lukáše Dostála v bráně, je AKIL THOMAS. Asistence: Jet Woo, Jared McIsaac

11:56

Na dvě minuty si půjde odpočinout za krosček Zack Malík.

11:08

11:08 Jakub LAUKO - 0:2

11:08

Neuvěřitelný start našich mladíků pokračuje! Dokonce v oslavení se dokázal prosadit JAKUB LAUKO. Bez asistence.

10:24

Český tým bude pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.

10:03

Střelu Morrisseua z levého kruhu Dostál pokryl.

09:12

Je tu komerční pauza, diváci na stadionu jsou zdá se zatím v dobré náladě, i když jejich tým prohrává 0:1.

07:52

Závar před českou brankou si naše obrana pohlídala.

07:07

07:07 Velká šance Česka

07:07

Velká šance, jeden z našich jel sám na Rodrigueho, ale nepřekonal jej.

05:30

Střela Dennise Busbyho od modré pro Lukáše Dostála v bráně nebyla nebezpečná.

04:28

04:28 Tomáš ŘEHÁK - 0:1

04:28

V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval TOMÁŠ ŘEHÁK a propálil brankáře domácích. Skvělý start českých mladíků do zápasu. Asistence: Daniel Kowalczyk

02:40

Kanaďané jsou v našem pásmu, naši obránci však brání dobře a nenechají Kanaďany vypálit.

01:05

Jako první se střelou prezentoval Kanaďan Akil Thomas, nemířil však přesně.

00:01

A je to tu! Hráči obou týmů už naskakují na ledovou plochu. Kanada white, jak jinak, než v bílém a český Národní tým v červených dresech.

Kanada white: Rodrigue (Frappier) – Busby, McIsaac, Bouchard, MacPherson, Stratis, Tychonick, Woo – Lavoie, Thomas, Shepard, Nielsen, Focht, Morrisseau, MacDonald, Foudy, Hayton, Brown, Leppard, Houde, Chyzowski

Česko: Dostál (Vlk) – Dajčar, Zábranský, Dluhoš, Klejna, Bernáth, Kowalczyk, Malík – Šik, Lauko, Gajarský – Plašek, Střondala, Blümel, Koblížek, Pavel, Pekař – Arnošt, Řehák, Kropáček.

Přípravy k zápasu jsou v plném proudu.

Oba týmy už absolvují rozbruslení, zhruba za 20 minut zápas začne.
Nejproduktivnější hráči

Kanada White – Tristen Nielsen 4 (4+0)
Česko – Tomáš Koblížek 4 (0+4)
Česko

Čeští hokejisté sice oba dosavadní zápasy ve skupině prohráli, ale je stále o co hrát, neboť do čtvrtfinále postupuje kompletní osmička účastníků turnaje. Jde tak tedy o to, vybudovat si pozici pro vyřazovací část a zejména zvednout si sebevědomí po dvou porážkách. Ta první přišla až v prodloužení s mladíky z USA, když Češi vedli po dvou třetinách 2:0, ale nakonec podlehli Američanům 2:3 v prodloužení. Poté předvedli další srdnatý výkon i proti Kanadě Black, kterou dokonce přestříleli, ale i tak bohužel padli 4:5.
Kanada White

Kanadský tým hrající v bílých dresech obhajuje vítězství z minulého roku, ačkoliv se samozřejmě jedná o úplně jiný tým. Letos má zatím Kanada White bilanci jedné výhry a jedné prohry. Nejprve celkem přesvědčivě porazila Kanadu Black 4:1, následně však prohrála s USA 2:3. Pokud dnešní zápas "bílý" kanadský tým vyhraje, bude mít jistotu minimálně druhého místa ve skupině a v případě následného zaváhání Američanů bude mít naději i na první příčku.
Čeští mladíci dnes odehrají závěrečný zápas skupinové fáze na neoficiálním mistrovství světa hráčů do 17 let, turnaji World Hockey Challenge, hraném v Kanadě. Dnešním soupeřem českého týmu bude mužstvo Kanada White.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:8

Branky a nahrávky: 13. Thomas (Woo, McIsaac), 46. Houde (Lavoie, Nielson) – 5. Řehák (Kowalczyk), 12. Lauko, 24. Plášek, 28. Lauko (Bernáth, Blümel), 29. Gajarský (Šik, Blümel), 54. Lauko, 57. Arnošt (Kropáček), 59. Arnošt (Kropáček)

Česko: Dostál (Vlk) – Dajčar, Zábranský, Dluhoš, Klejna, Bernáth, Kowalczyk, Malík – Šik, Lauko, Gajarský – Plášek, Střondala, Blümel, Koblížek, Pavel, Pekař – Arnošt, Řehák, Kropáček

04:28 CZE 1:1 Řehák (Kowalczyk)
10:24 CANW 2 příliš mnoho hráčů
11:08 CZE 0:2 Lauko
11:56 CANW 2 Malík, krosček
12:18 CANW 1:2 Thomas (Woo, McIsaac)
23:19 CZE 1:3 Plášek
27:21 CANW 2 Chyzowski, hrubost