Anna Karolína Schmiedlová – Kiki Bertensová

0:2 3:6, 1:6

19.10.2016, 13:10 • Centrálny kurt. • 2. kolo • Tomáš Daniš sk

Tipsport: 2.8 1.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Anna Karolína Schmiedlová prehrala s Kiki Bertensovou 3:6, 1:6 a vo vzájomných zápasoch prehráva s Holanďankou už 3:1 na zápasy.
Schmiedlová dokázala hrať so súperkou vyrovnanú partiu len do polovice prvého setu. Za stavu 3:3 už Bertensová nestratila ani gem a v úspešnom ťažení pokračovala aj v druhom sete. Schmiedlová zle podávala a nefungovali jej ani silné zbrane. Za nepriaznivého stavu 0:5 si síce po odvrátení mečbalu dokázala podržať svoj servis, no to bolo z jej strany už naozaj všetko. Bertensová si následne pri vlastnom podaní vypracovala ďalšie mečbaly, z ktorých štvrtý napokon aj premenila. Do štvrťfinále postupuje absolútne zaslúžene Holanďanka. (14:27:03)

Koniec zápasu

1:6

Bertensová poslala delové podanie. Return Schmiedlovej bol veľmi krátky. Holanďanka následne prešla k sieti, kde víťaznou forhandovou delovkou ukončila zápas. Druhé dejstvo vyhrala Bertensová hladko 6:1.

40-A

Bertensová po dobrom podaní má k dispozícii už štvrtý mečbal. Schmiedlová žiaľ returnovala loptičku len do autu.

40-40

Bekhendový úder Bertensovej smeroval do autu. Aj tretí mečbal holandskej tenistky v zápase je už minulosťou.

30-40

Schmiedlová sa na tenkom ľade pohybuje dobre. Po aute súperky odvrátila druhý mečbal.

15-40

Bertensová sa esom dopracovala k mečbalu. Je to už jej druhá šanca ukončiť zápas, no prvá v tomto geme.

15-30

Forhandový úder Bertensovej skončil v sieti. Holanďanka je stále dva fiftíny od postupu do štvrťfinále.

0-30

Po dlhej výmene od základnej čiary predviedla Bertensová krásny stopbal. Schmiedlová už loptičku padajúcu tesne za sieť nestihla odohrať.

0-15

Bertensová podáva na víťazstvo v zápase a postup do štvrťfinále. Začína dobre, keď Schmiedlová returnovala jej servis len do siete.

1:5

Bertensová nezvládla ďalší return a tak Schmiedlová odvrátila hrozbu kanárika a konečne sa v druhom sete zapísala na tabuľu skóre.

A-40

Forhandový return Bertensovej skončil v sieti.

40-40

Schmiedlová zatlačila Holanďanku a prešla na sieť, kde si už počínala úspešne. Mečbal číslo jedna nedokázala Kiki premeniť.

40-A

Bertensová má prvý mečbal. Uhrala si ho sama, keď výmenu zakončila krásnym úderom na sieti.

40-40

Bertensová sa dostala po dobre rozhodených úderoch na sieť. Schmiedlová v snahe zaskočiť súperku poslala loptičku len do siete.

A-40

Schmiedlová bekhendom zatlačila súperku, prešla na sieť a istým volejom naklonila koncovku tohto gemu na svoju stranu.

40-40

Krásny forhandový return Bertensovej, na ktorý sa súperka vôbec nechytala. Stále totiž dokončievala pohyby po podaní.

40-30

Po dlhej výmene od základnej čiary sa Bertensová síce dostala na sieť, no svoju jasnú pozíciu nezvládla. Svoj volej poslala ďaleko do autu.

30-30

Forhandový úder Schmiedlovej zaletel do autu.

30-15

Return z forhandu Bertensovej skončil znova v sieti.

15-15

Po druhom podaní Slovenky sa presadila Bertensová. Košičanka poslala úder po čiare tesne do autu.

15-0

Forhandový úder Bertensovej skončil na páske sita.

0:5

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:5

Po podaní Bertensovej poslala Slovenka svoj return len do autu. Holandská tenistka si podržala svoj servis a v druhom sete vyhráva už hrozivých 5:0. Schmiedlová príde o chvíľu podávať s cieľom odvrátiť črtajúceho sa kanárika.

30-40

Kiki Bertensová zahrala ďalšie eso.

30-30

Schmiedlová pokazila nábehový úder. Jej presun k sieti bol tak zbytočný.

30-15

Slovenka sa dostáva do tesného náskoku v tomto geme.

15-15

Schmiedlová prečítala úmysel súperky a jej stopbal okamžite upratala do rohu ihriska.

0-15

Bertensovej chýbal krok k tomu, aby dokázala loptičku odohrať.

0:4

Pohyb Schmiedlovej je veľmi zlý. Bertensová po druhýkrát v druhom sete zobrala súperke servis a vedie už 4:0.

40-A

Kiki Bertensová sa nechce vzdať svojej šance a aj po štvrtýkrát v tomto geme má k dispozícii brejkbal.

40-40

Schmiedlová posiela gem do zhody. Slovenská tenistka je z najhoršieho vonku.

30-40

Aj druhý brejkbal je už minulosťou. Bertensová však stále má ešte jednu šancu, aby druhýkrát v druhom sete pripravila Schmiedlovú o gem na podaní.

15-40

Schmiedlová sa dokázala presadiť cez svoj druhý servis, čo sa jej často v tomto zápase nestávalo. V dôležitej chvíli odvrátila prvý brejkbal.

0-40

Schmiedlová znova posiela loptičku do kríža a znova do autu. Slovenka bude čeliť trom brejkbalom súperky.

0-30

Schmiedlová neuspela ani na sieti. Po veľmi nedôraznom voleji ju dokázala Holanďanka po čiare obhodiť.

0-15

Slovenka je psychicky rozladená. Po výmene od základnej čiary vyhodila loptičku z krížneho bekhendu do autu.

0:3

0:3

0:3

Kiki Bertensová si podržala svoje podanie a dostáva sa prvýkrát v druhom sete do trojgemového náskoku. Holanďanka je zatiaľ lepšou hráčkou. Menej kazí a jej nátlakový forhandový úder robí Slovenke veľké problémy.

30-40

Bertensová opäť navštívila sieť, ale tentoraz sa jej nedarilo. Volej nezvládla a výmenu stratila.

15-40

Po dobrom podaní sa Bertensová dostala na sieť a tam predviedla krásne údery, po ktorých už má doslova na dlani ďalší gem tohto zápasu.

15-30

Bertensovej víťazný forhandový úder potešil fanúšikov v hale.

15-15

Schmiedlová sa agresívnym spôsobom natlačila na sieť a tam zahrala krásny volej.

0-15

Skvelé podanie Bertensovej.

0:2

Schmiedlová na rozdiel od súperky nedokázala v úvode druhého setu brejkbaly odvrátiť. Z jasnej pozície na sieti napasovala loptičku len do siete a darovala takto súperke veľmi lacno tento gem.

15-40

Po výmene od základnej čiary sa po dobrom údere dostala Bertensová k sieti, kde zahrala neomylný víťazný forhandový úder. Holanďanka má na začiatku druhého setu dva brejkbaly.

15-30

Bertensová si pri druhom podaní súperky verí. Teraz ale svoj forhandový return poslala tesne do autu vedľa bočnej čiary.

0-30

Slovenská tenistka si chcela otvoriť dvorec, no jej krížny bekhend zaletel tesne do autu.

0-15

Schmiedlovej forhandový úder bol veľmi nečistý a napokon skončil v aute.

0:1

Schmiedlová posiela loptičku do autu. Bertensová si v úvode druhého setu s menšími problémami poradila na podaní a vedie 1:0.

40-A

Po kvalitnom podaní sa holandská tenistka dostáva do gembalu.

40-40

Bertensová esom zažehnala nebezpečenstvo straty podania.

A-40

Schmiedlová má aj do tretice brejkbal.

40-40

Bertensová odvrátila aj druhý brejkbal. Po dobrom podaní sa presunula na sieť a tam zahrala krásny volej.

40-30

Po dobrom prvom podaní holandskej tenistky poslala Schmiedlová loptičku do autu.

40-15

Schmiedlová zatlačila súperku a prinútila ju k chybe. Slovenka má dva brejkbaly.

30-15

Schmiedlová naznačuje súperke, že tento zápas bez boja ešte neodovzdá.

15-15

Bertensová okamžite kontruje.

15-0

Do druhého setu vstúpila lepšie Schmiedlová.

3:6

Schmiedlová zakončila prvý set dvojchybou. V úvodnom dejstve sa jej na podaní vôbec nedarilo, svoj servis stratila dvakrát. Výsledkom 6:3 ovládla Bertensová prvý set a priblížila sa k postupu do štvrťfinále.

0-40

Po slabúčkom druhom podaní Schmiedlovej sa holandská tenistka presadila krásnym forhandovým winnerom a k dispozícii má už tri setbaly.

0-30

Slovenská tenistka po prechode na sieť nezvládla svoj stopbal. Loptičku poslala len do siete.

0-15

Schmiedlová vstúpila do deviatej hry veľmi zle. Stráca prvý fiftín.

3:5

Bertensová sa po dobrom podaní odhodlala k forhandovému nábehovému úderu, ktorým dostala súperku pod tlak, následne prešla k sieti a výmenu zakončila oku lahodiacim volejom na sieti. Bertensová si čistou hrou podržala svoj servis a potvrdila tak získaný brejk z predošlej hry.

0-40

Ďalšie eso Holanďanky.

0-30

Bertensovej forhandový úder opäť úradoval. Súperku ním poslala do defenzívy. Schmiedlová sa ešte snažila o víťaznú bodku, ale loptička z jej rakety smerovala len do autu.

0-15

Priamy bod z podania v podaní Bertensovej otvára ôsmy gem zápasu.

3:4

Koniec prestávky, podávať bude Kiki Bertensová.

3:4

3:4

Schmiedlová zahrala v čase, keď sa jej to najmenej hodilo dvojchybu a darovala tak súperke v podstate zadarmo tento gem. Slovenka je ako prvá hráčka, ktorá v tomto zápase stratila svoj servis.

15-40

Kiki Bertensová hrá vynikajúco. Ďalšia jej úžasná forhandová rana po čiare. Holanďanka má brejkbalovú príležitosť.

15-30

Bertensovej forhandová hra od základnej čiary slávila úspech. Holanďanka zatlačila súperku a napokon ju pod tlakom prinútila aj k chybe.

15-15

Forhandový return Bertensovej uviaziol v sieti.

0-15

Schmiedlová zariskovala pri druhom podaní, no dopustila sa dvojchyby.

3:3

Bertensová si vyhrala svoj servis a v polovici prvého setu je skóre vyrovnané 3:3.

40-A

Eso Bertensovej.

40-40

Bertensová sa snažila poslať loptičku rýchlo po odskoku dole po čiare, ale výšku neodhadla a loptička skončila v sieti.

30-40

Eso holandskej tenistky.

30-30

Obrovský tlak Bertensovej, ktorý zakončila parádnym nábehovým volejom.

30-15

Bertensová vyhadzuje loptičku zo svojho krížneho bekhendového úderu do autu.

15-15

Stopbal v podaní Bertensovej bol príliš krátky.

0-15

Po dlhšej výmene od základnej čiary sa ako prvá pokúsila zaútočiť Bertensová a svoju koncovku do kríža predviedla k dokonalosti.

3:2

3:2

3:2

Po nepresnom returne Bertensovej si slovenská hráčka pripisuje ďalší úspešný gem na podaní.

A-40

Schmiedlová ťaží z chýb súperky a dostáva sa do výhody.

40-40

Forhandový úder Bertensovej nemal potrebnú kvalitu. Loptička skončila v sieti a aj po tretíkrát v zápase Schmiedlová odvrátila brejkbal súperky.

40-A

Schmiedlová znova posiela loptičku do autu a po tejto nevynútenej chybe bude čeliť ďalšiemu brejkbalu.

40-40

Bertensová sťahuje gem do zhody. Výmenu pokazila Schmiedlová.

A-40

Slovenská tenistka predviedla po výmene od základnej čiary krásnu forhandovú koncovku po čiare, ktorej dala prívlastok víťazná.

40-40

Schmiedlová po víťaznom bekhendovom úder presne do rohu odvrátila aj druhý brejkbal súperky.

30-40

Prvý brejkbal Bertensová nepremenila. Jej snaha ukončiť výmenu úspešne skončila v aute.

15-40

Parádny kraťas Bertensovej.

15-30

Po výmene od základnej čiary sa na forhande pomýlila Schmiedlová.

15-15

Schmiedlovej forhandový úder nemal potrebnú dĺžku. Loptička pristála v aute.

15-0

Opäť sa Bertensová snažila zatlačiť Schmiedlovú do forhandovej strany, ale svoj záverečný úder nezvládla a poslala ho do autu.

2:2

Bertensová sústredila údery do forhandovej strany súperky a tento spôsob hry jej vyniesol premenenie gembalu. Schmiedlová totiž poslala loptičku z forhandu iba do siete. Holandská tenistka vyrovnala stav v prvom sete na 2:2.

30-40

Holanďanka spravila nevynútenú chybu. Loptičku poslala do siete.

15-40

Dobré podanie Bertensovej bolo základom úspechu pri dosiahnutí fiftínu.

15-30

Bertensová zatlačila Schmiedlovú do defenzívy a prinútila ju k chybe.

15-15

Po dobrom returne Schmiedlovej poslala Holanďanka loptičku do autu.

0-15

Bertensovej dobrý servis von z kurtu nedokázala súperka úspešne zreturnovať.

2:1

2:1

2:1

A ďalší return Bertensovej, ktorý smeroval síce tesne, ale predsa len do autu. Slovenská tenistka si po druhýkrát v zápase bez problémov podržala svoj servis a je tak znova vo vedení.

40-30

Bertensová poslala svoj return do autu.

30-30

Schmiedlová zahrala ďalšiu dvojchybu.

30-15

Schmiedlová sa po dobrom prvom podaní dostala do tesného náskoku.

15-15

Vzápätí sa slovenská tenistka dopustila dvojchyby.

15-0

Schmiedlová zahrala servis k podávaciemu téčku a je z toho jej prvé eso v zápase.

1:1

Bertensová sa po dobrom podaní natlačila na sieť. Slovenka ju skúsila ešte obhodiť, ale loptičku poslala do autu. Holanďanka si v úvode zápasu bez problémov podržala svoj servis.

15-40

Bertensová kvalitnými údermi zatlačila súperku a prinútila ju k chybe.

15-30

Schmiedlová poslala loptičku z forhandu do kríža tesne do autu. Holandská tenista nadviazala na predchádzajúci fiftín.

15-15

Bertensová zahrala eso a získala tak prvý fiftín v zápase.

15-0

Bertensová posiela loptičku z forhandu do autu. Holanďanke sa v úvode zápasu vôbec nedarí.

1:0

Čistou hrou Anna Karolína Schmiedlová ukončila prvý gem zápasu. Holandskej tenistke sa nedarilo. V úvodnej hre spravila veľa chýb.

40-0

Schmiedlová v hre od základnej čiary opäť ukázala veľkú kvalitu. Po dlhšej výmene sa pomýlila Bertensová, ktorá poslala loptičku do siete.

30-0

Výborný servis Schmiedlovej nedokázala Holanďanka úspešne vrátiť.

15-0

Úvodná výmena bola z oboch strán testovacia. Bertensová napokon po dlhej výmene od základnej čiare zahrala loptičku forhandom do autu.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Na víťkazku zápasu Anna Karolína Schmiedlová verzus Kiki Bertensová čaká vo štvrťfinále česká tenistka, lepšia z dvojice Allertová – Smitková.
VZÁJOMNÉ ZÁPASY:
Anna Karolína Schmiedlová a Kiki Bertensová odohrali už tri vzájomné zápasy. Bilancia je naklonená na stranu Holanďanky, ktorá vyhráva 2:1 na zápasy. V premiérovom meraní síl v roku 2014 v Hong-Kongu na tvrdom povrchu v 1. kole vyhrala Bertensová 6:2, 7:6. O rok neskôr jej Schmiedlová vo Fed Cupe prehru oplatila (6:2, 7:5), no v tejto sezóne v marockom Rabate v 1. kole antukového turnaja dovolila Bertensová uhrať Košičanke len jeden jediný gem.
Kiki Bertensová je 24-ročná holandská tenistka, ktorá sa narodila vo Wateringene. Štatút profesionálky získala v roku 2009. Vo svetovom rebríčku jej patrí 22. miesto, najvyššie bola na 21. mieste (júl 2016). Zverenka trénera Raemona Sluitera vybojovala na okruhu WTA dva tituly. Na turnaji BGL BNP Paribas Luxemboourg Open je po piatykrát v kariére. V rokoch 2011 a 2015 neprešla kvalifikačným sitom a v roku 2012 vypadla už v prvom kole s Keothavongovou. Najlepšie jej turnaj vyšiel v roku 2014, keď postúpila až do štvrťfinále. Tam už ale hladko prehrala s Nemkou Monou Barthelovou.
Holandská špecialistka na antukové turnaje sa naposledy predstavila na turnaji v Linci, kde ju v 1. kole vyradila Rumunka Sorana-Mihaela Cirsteová. Bertensová sériu siedmych prehier v rade ukončila v prvom kole v Luxembursku, kde vyhrala nad Nemkou Annikou Beckovou 6:4, 6:4.
Anna Karolína Schmiedlová je 22-ročná slovenská tenistka, ktorá sa narodila v Košiciach. Pochádza zo športovej rodiny. Jej otec Juraj hral hokej za VSŽ Košice a matka Martina bola česko-slovenskou majsterkou vo vodnom lyžovaní. Vo svetovom rebríčku jej patrí 154. miesto, najvyššie bola na 26. mieste (október 2015). Zverenka trénera Milana Martinca vybojovala na okruhu WTA dva tituly. Na turnaji BGL BNP Paribas Luxemboourg Open je po prvýkrát v kariére. Anna Karolína Schmiedlová sa naposledy predstavila na turnaji v Linci, kde ju v kvalifikácii vyradila Stefanie Vogeleová zo Švajčiarska. Košičanka si v prvom kole v Luxembursku poradila s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou po setoch 6-0, 1-6, 6-3.
Od 17. do 22. októbra prebieha v luxemburgskom Luxemburgu ženský tenisový turnaj kategórie WTA International pod názvom BGL BNP Paribas Luxemboourg Open 2016. Podujatie sa odohráva na otvorených kurtoch s tvrdým povrchom značky Deco-Turf. V pavúku figuruje aj jediná slovenská tenista Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v ako nenasadená hráčka postúpila už do druhého kola, kde narazí na nasadenú trojku turnaja Kiki Bertensovú z Holandska. Najvyššie nasadenou hráčkou je Petra Kvitová z Česka, titul neúspešne obhajovala turnajová šestka Misaki Doi z Japonska, ktorá vypadla už v prvom kole s kvalifikantkou Lauren Davisovou z USA.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:10.