Viktorija Golubicová – Dominika Cibulková

0:2 3:6, 5:7

16.10.2016, 14:08 • Finále • Miroslav Kováčik sk

Tipsport: 3.85 1.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominika Cibulková korunuje svoje skvelú sezónu triumfom v rakúskom Linzi. Vo finále na ňu nestačila Viktorija Golubicová, ktorá našej tenistke podľahla po setoch 3:6 a 5:7. Čo je ale najdôležitejšie, Dominika Cibulková si po prvýkrát zahrá na Turnaji majsteriek. Napodobní tak úspech Daniely Hantuchovej, ktorá si pred deviatimi rokmi zahrala na WTA Finals ešte v španielskom Madride. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:57:39)

Koniec zápasu

5:7

JE TO TAM! Dominika Cibulková získava svoj siedmy titul v profesionálnej kariére a po prvýkrát si zahrá na Turnaji majsteriek!

15-40

Viktorija Golubicová posiela loptičku len do siete, a tak má slovenská tenistka k dispozícii dva mečbaly.

15-30

Viktorija Golubicová chcela výmenu ukončiť víťazným úderom z bekhendu. Loptička ale skončila tesne v oute, a tak je naša tenistka dva body od triumfu.

15-15

Následne ale slovenská hráčka chybuje. Viktorija Golubicová tak ešte má aspoň malú nádej na obrat v zápase.

0-15

Slovenská tenistka začína dobre a vďaka víťaznému voleju putuje prvý bod dvanásteho gemu na jej konto.

5:6

Viktorija Golubicová posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru, a tak stráca svoje podanie. Dominika Cibulková pôjde podávať na víťazstvo v turnaji!

15-40

Dominika Cibulková prvú šancu na prelomenie podania ešte nevyužila. Viktorija Golubicová predviedla dobrý servis a donútila súperku chybovať.

0-40

Viktorija Golubicová posiela loptičku len za základnú čiaru, a tak bude čeliť minimálne trom brejkbalom slovenskej tenistky.

0-30

Víťazný úder v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková má obrovskú šancu vypracovať si ďalšie brejkbalové šance.

0-15

Viktorija Golubicová robí ďalšiu chybu a komplikuje si aj svoj gem pri podaní. Dominika Cibulková je naopak veľmi povzbudená predošlým gemom.

5:5

Podarilo sa! Dominika Cibulková odvrátila v tomto geme štyri setbaly súperky a s veľkými problémami vyrovnáva skóre setu na 5:5!

40-A

Víťazný forhendový úder v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková tak má šancu vyrovnať stav druhého setu.

40-40

Druhý set pokračuje ďalej! Viktorija Golubicová ho nevie ukončiť a zbytočnými chybami dáva našej tenisovej jednotke nádej.

A-40

Dominika Cibulková sa nedostala k výhode a pri svojom podaní bude čeliť už štvrtému setbalu švajčiarskej tenistky.

40-40

Dominika Cibulková sa stále drží v hre o druhý set. Viktorija Golubicová netrafila loptičku dobre a poslala ju len do outu.

A-40

Dominika Cibulková posiela svoj forhendový úder len do siete. Viktorija Golubicová má tretiu šancu ukončiť tento set pri podaní súperky.

40-40

Dominika Cibulková odvracia aj druhý setbal a skóre tohto gemu upravuje na zhodu. Viktorija Golubicová jej pomohla zbytočnou chybou.