Bílí Tygři Liberec – SC Marimex Kolín

3:1

konec (2:0, 0:1, 1:0)

11.10.2016, 16:00 • 14. kolo • Jonáš Majtyka

Utkání je u konce. V poslední třetině se ještě Kolín pokoušel vyrovnat, ale než stihl odvolat brankáře, rozhodl zápas Martin Maťátko. (18:03:41)

58:56

Liberec právě vstřelil branku!
Pravděpodobně je rozhodnuto. Martin Maťátko dostal od hostujících hráčů více prostoru, zavezl kotouč do pásma a dělovkou z vrcholu kruhu nedal Březinovi šanci. Asistence: Charvát.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty zápasu. Momentálně se hraje v obranném pásmu Kolína.

57:45

Tým Kolína si vyžádal oddechový čas.

57:02

Teď měl obrovskou šanci Vasilev, který se objevil sám před Novákem, kterého ovšem nedokázal propálit.

55:35

Kolín se chce ještě pokusit vyrovnat, ale Tygři zatím výborně brání.

52:06

Březina schoval do své lapačka střelu Mocka z pravého kruhu.

50:50

Jenže vzápětí se bude opět bránit. Samuel Dotter (KOL) dostal dvě minuty za hákování.

50:41

Kolín je kompletní.

49:44

Liberečtí několikrát ohrozili hostujícího brankáře, ale ten neměl s jejich pokusy sebemenší problémy.

48:39

Samuel Dotter (KOL) obdržel menší trest za napadení.

45:45

Z mezikruží nebezpečně pálil po zmatcích v liberecké obraně Plíhal, Novák byl však připraven a vyrazil puk vyrážečkou.

42:34

Hned vzápětí jdou ale opět do čtyř. Za podražení je vyloučen Josef Nutil (KOL).

41:34

Kolínští vyhazují a hned na to opouští Kronus trestnou lavici.

40:28

Před Březinou nebezpečně tečoval Charvátovu střelu Maťátko, ale brankář Kolína stih sklapnout betonu a puk vyrazit.

40:01

Druhá třetina je minulostí. V ní si vedli jen o trochu lépe hráči Kolína, kteří zásluhou Zheliznyaka snížili na rozdíl jediného gólu. Ve závěrečném dějství tedy ještě bude na co koukat. Třetí třetina začne přibližně v 17:33.

40:00

39:45

Těsně před koncem periody tu mámě ještě jedno vyloučení. Jonáš Kronus (KOL) dostává dvě minuty za hákování.

38:48

Severočeši opět vyhazují, následně Maťátko opouští trestnou lavici.

37:37

Poté co Tygři vyhodili, zavezl puk zpět do pásma Vasilev, který vyslal projektil z vrcholu kruhu. Novák jeho střelu ukryl do své lapačky.

36:52

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Maťátko – 2 min., vysoká hůl).

35:54

Hra je aktuálně plná nepřesností. Liberečtí jeli dva na jednoho, Chretek vybídl ke střele Aubrechta, který ovšem ani nezasáhl kotouč.

34:01

Z mezikruží chtěl Březinu prověřit Chrtek, jenže netrefil brankovou konstrukci.

32:57

Jako první vypálil v přesilové hře Sýkora, ale pouze do Novákovy náruče.

31:57

Liberec vyhazuje. Kolínu se zatím početní výhoda moc nedaří.

31:12

Ondřej Chrtek (LIB) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

30:35

Po zákroku na Zdeňka se hra přiostřila. Ani jeden tým nechce dát soupeři nic zadarmo.

26:34

Kozlové právě vstřelili branku!
Ve chvíli, kdy už byl Kolín kompletní se do samostatného úniku dostal VASYL ZHELIZNYAK, který na dvakrát překonal brankáře Nováka. Asistence: Miroslav Sýkora.

25:47

Hosté už jsou ve čtyřech.

24:58

Po pěkné kombinaci měl před sebou úplně prázdnou bránu Šír, ale mířil vedle.

23:50

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Gorás – 2 min., sekání).

23:38

Tým Kolína špatně střídal a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ondřej Plíhal.

23:13

Zdeněk zůstal po tvrdém hitu jednoho z libereckých hráčů ležet na ledové ploše. Za pomoci lékaře se nakonec těžce zvedl a odjel na střídačku. Zatím ale nevypadá na to, že by mohl v zápase pokračovat. Rozhodčí po poradě neudělují žádný trest.

23:04

Po nedorozumění v liberecké rozehrávce se sám před Novákem ocitl Plíhal. Gólman Tygrů jeho pokus o kličku zneškodnil a sklidil zasloužený potlesk od diváků.

21:33

V situaci jeden na jednoho zvolil Zdeněk střelu přes obránce. Novák byl však pozorný.

20:51

V pěti hráčích už jsou také hosté.

20:35

Liberečtí jsou kompletní a začíná jejich krátká přesilovka.

20:01

Je za námi úvodí dějství. V něm měli ze začátku více ze hry Tygři, jenže hosté se díky přesilové hře dostali do tempa a hráli se Severočechy vyrovnanou partii. Z branek se ale radovali pouze domácí. Hráče Kolína může zvlášť mrzet gól inkasovaný devět sekund před koncem periody, který znamená vedení Liberce 2:0. Druhá třetina začne asi v 16:47.

20:00

19:51

Je to 2:0! Matěj Krejsa vypálil od modré, jeho dělovku ještě dokázal brankář hostů vyrazit, jenže poté se puku zmocnil MATĚJ ČERMÁK, který ho propasíroval skrze Březinovy betony za brankovou čáru. Asistence: Matěj Krejsa, Vratislav Kunst.

18:46

Maťátko se společně s Aubrechtem dostal do přečíslení dva na jednoho. Z libereckého protiútoku nakonec nic nebylo, jelikož Maťátka fauloval dojíždějící Matěj Poul, který tak dostává dvě minuty. Počet hráčů na ledě se srovná.

18:31

Adam Charvát (LIB) podrazil soupeře a vysloužil si za to dvě minuty.

17:25

Už to vypadalo, že kotouč doputuju po přízemní střele Hada do kolínské svatyně. Březina ho však stihl na poslední chvíli fantasticky vyškrábnout hokejko! Následně si poradil i s dorážkou Charváta.

15:51

Přesilovky dnes zatím opravdu nejsou silnou stránkou některého z mužstev. Tygři jsou v plném počtu.

14:44

Od modré vystřelil Dudycha, minul a Liberečtí se opět osvobozují.

14:13

Tygrům se povedlo dostat puk z obranného pásma.

13:51

David Aubrecht (LIB) si odsedí dvě minuty za hrubost.

13:28

Teď už to ale Libereckým vyšlo. Václav Mocek našel na modré čáře ADAMA CHARVÁTA, který propálil vše co mu stálo v cestě a otevřel skóre. Asistence: Václav Mocek.

13:02

Kunst obdržel křížný pas na modrou čáru a projektilem přes obránce zkusil překvapit Březinu. Ten jeho pokus dokázal vyrazit.

11:29

Hráči s kozlem na dresech se provinili zakázaným uvolněním.

11:07

Tygři v početní výhodě v podstatě nic nevymysleli. Hosté jsou v plném počtu.

10:05

Severočeši chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale Kolínští jim odebrali kotouč a vyhazují a až za Novákovu bránu.

09:07

Přesilovku si zahraje i Liberec. Za hákování jde na trestnou lavici David Zdeněk (KOL).

08:50

Zheliznyak dostal krásnou přihrávku mezi obránce a ujížděl sám na Nováka. I on však pálil vedle.

07:37

Kunst nabral rychlost ve vlastním obranném pásmu a dokázal se přes celé hřiště prokličkovat až do zakončení. Bohužel pro Liberec mířil nad.

05:54

Utkání se hraje ve vysokém tempu, nicméně oba brankáři zatím neměli moc práce.

04:29

Chrtek chtěl zavézt puk do útočného pásma, ale někdo z jeho spoluhráčů vjel do třetiny dřív, a tak rozhodčí píská ofsajd.

03:20

Hosté začali přesilovku slibně, jenže branku se jim vstřelit nepodařilo. Charvát je na ledě.

02:30

Tygři vyhazují přes všechny čáry.

01:55

Zdeněk nahodil kotouč na bránu, před kterou ho hezky tečoval Gorás, ale puk nakonec nezamířil mezi tři tyče.

01:20

Adam Charvát (LIB) obdržel dvě minuty za faul loktem.

00:35

Liberečtí začali zostra a zamkli Kolín v jeho třetině. Do střelecké pozice se chtěl prokličkovat Maťátko, ale hostující obránci mu to nedovolili.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Novák (Hrstka) – Aubrecht, Krejsa, Turský (C), Charvát, Habermann, Had, Kunst, Ira – Šír, Mocek, Maťátko, Čermák, Litera, Damašek, Bitman, Piroutek, Šafářovský, Bouřil

SC Kolín: Březina (Mašek) – Dotter, Dubovči, Štěpánek, Zdeněk (C), Grauer, Dudycha, Sýkora, Nutil – Gorás, Kronus, Rulc, Zheliznyak, Plíhal, Poul, Vasilev

Rozhodčí: Horinek – Grundler, Zavřel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:1

Branky a nahrávky: 14. Charvát (Mocek), 20. Čermák (Krejsa, Kust), 59. Maťátko (Charvát) – 27. Zheliznyak (Sýkora)

SC Marimex Kolín: Březina (Mašek) – Dotter, Dubovči, Štěpánek, Zdeněk (C), Grauer, Dudycha, Sýkora, Nutil – Gorás, Kronus, Rulc, Zheliznyak, Plíhal, Poul, Vasilev

Rozhodčí: Horinek – Grundler, Zavřel

01:20 LIB 2 Charvát, faul loktem
09:07 KOL 2 Zdeněk, hákování
13:28 LIB 1:0 Charvát (Mocek)
13:51 LIB 2 Aubrecht, hrubost
18:31 LIB 2 Charvát, podražení
18:46 KOL 2 Poul, podražení