2:1 4:6, 6:3, 6:3

03.10.2016, 04:13 • Centrálny kurt. • 1. kolo • Tomáš Daniš sk

Tipsport: 1.56 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

João Souza zdolal Martina Kližana po dvoch hodinách 4:6, 6:3, 6:3.
Slovenský tenista predviedol výborný výkon v prvom sete, kde dokázal výborne podávať a súpera predčil aj v počte víťazných úderov. V siedme hre zobral Souzovi podania a vďaka tomu vyhral prvý set 6:4.
Od druhého setu sa však Souza zlepšil na podaní a vyvaroval sa aj zbytočných chýb. V štvrtom geme zobral súperovi servis a keďže ten svoj nestratil ani raz, získal druhý set 6:3.
Na začiatku rozhodujúceho setu si Kližan podržal servis a viedol 1:0. Potom však prišla 4-gemová šnúra Souzu, ktorá prakticky rozhodla o osude zápasu. Kližan to nezabalil a snažil sa výpadok koncentrácie v polovici tretieho setu napraviť v ďalšom priebehu, no už to nešlo. Síce znížil na rozdiel gemu (3:4), ale to už bolo z jeho strany všetko. Ďalšie dva gemy patrili Souzovi, ktorý napokon vyhral rozhodujúce dejstvo 6:3 a postúpil tak v Tokiu do druhého kola, kde sa stretne s lepším z dvojice Nishikori – Almagro. (06:26:57)

Koniec zápasu

6:3

Bekhendový úder Kližana do siete ukončil všetky nádeje slovenského tenistu na postup do ďalšieho kola. Souza po premenení druhého mečbalu vyhral rozhodujúci set 6:3.

40-15

Kližan povodil súpera po kurte, aby ho nakoniec prinútil k chybe. Prvý mečbal dokázal odvrátiť.

40-0

Dvojchyba Kližana vo veľmi nevhodnej chvíli. Slovenský tenista prihral súperovi tri mečbalové šance.

30-0

Slovenský tenista sa dostáva pod tlak. V geme, v ktorom podáva na udržanie sa na turnaji robí ďalšiu chybu. Tentoraz vyhodil loptičku po výmene od základnej čiary do autu.

15-0

Kližan poslal loptičku od základnej čiary do siete.

5:3

João Souza zakončil gem na podaní čistou hrou a od postupu do druhého kola ho už delí len jeden krôčik.

40-0

A ďalší priamy bod z podania pre portugalského tenistu.

30-0

Eso Souzu.

15-0

Nádherná výmena. Souza sa na záver výmeny snažil Kližana na sieti obhodiť. Slovák skočil rybičkou ala Boris Becker po loptičke, ale už ju vrátiť nedokázal.

4:3

Koniec prestávky, podávať bude João Souza.

4:3

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3

Martin Kližan ukončil gem na podaní esom a znížil stav na 3:4. Slovák je späť o jeden brejk. Ak chce pomýšľať na postup do ďalšieho kola, bude musieť aspoň raz súperovi zobrať servis. Jedna z jeho šancí príde už o chvíľu.

15-40

Krásnym víťazným forhandom ukončil Kližan forhandovú prestrelku so súperom.

15-30

Druhý servis Kližana zreturnoval súper len do siete.

15-15

Souza dobrým returnom zaskočil súpera. Ten rýchlo vrátenú loptičku vyhodil následne do autu.

0-15

Po dobrom nábehu zaútočil ako prvý Slovák. Kližan na sieti zahral veľmi isto.

4:2

Martin Kližan zariskoval a krásnym forhandovým returnom do rohu dokázal premenil brejkbal a aspoň z časti sa vrátil do hry o tento zápas.