2:1 6:3, 2:6, 6:3

01.10.2016, 11:07 • Finále • Tomáš Kopecký

Tipsport: 1.68 2.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:3

Je dobojováno! Kristýna ukončuje zápas vítězným diagonálním forhendem a může se radovat ze zisku prvního velkého titulu na okruhu WTA!

5:3

Osmý gem je za námi, Hibinová ustála tlak, snižuje na 3:5. Nyní však bude česká tenistka podávat na své první celkové vítězství na turnaji kategorie WTA. Přejme ji jen to nejlepší, snad se budeme moci za několik minut radovat!

5:2

Výborně! Plíšková omezila počet nevynucených chyb, dobře servíruje a dostává se do vedení 5:2. Nyní už to vypadá s možným vítězstvím velmi nadějně, stále však zbývá udělat ještě jeden krok. Podávat bude Nao Hibinová.

4:2

No vida, Plíšková bere soupeřce servis a vede 4:2. Nyní je důležité, aby zisk brejku povrdila v následujícím gemu. Pak už by situace vypadala velmi nadějně.

3:2

Druhý pokus je zdařilejší, Hibinová netrefila dvorec a bude muset opět dotahovat, jelikož prohrává 2:3. Obě hráčky si zatím dokázaly ve třetí sadě podržet podání, nyní je řada na obhájkyni loňského titulu.

2:2

Return Plíšková zastavila síť, třetí nejvýše postavená japonská hráčka na žebříčku srovnává na 2:2.

2:1

Servis ven z dvorce, Plíšková odvrátila brejkbol, otočila průběh gemu a vede 2:1.

1:1

Opět míří Plíšková z returnu jen do sítě. Je srovnáno na 1:1, podávat půjde opět česká tenistka.

1:0

Výborně, Plíšková zahájila rozhodující sadu čistou hrou, prezentovala se výborným podáním a vede 1:0.

2:6

Je srovnáno, Hibionvá si pomohla přímým bodem z podání a druhý set je minulostí.

2:5

Druhá sada je zatím jednoznačnou záležitostí! Japonka zpřesnila hru, zatímco česká tenistka se dopouští velkého množství chyb a v tomto setu ztrácí již dva brejky! Hibinová půjde podávat na vítězství ve druhé sadě.

2:4

Omlouváme se za technické potíže, nyní by měl zápas probíhat bez komplikací. Hibinová potvrdila brejk a vede 4:2.

2:3

Hibinová opět skvělá na síti, hraje pestrý tenis a bere soupeřce servis!

2:2

Hibinová použila stopbal, Plíškové chyběl krok a je srovnáno na 2:2.

2:1

Výborně! Levácký servis ven z kurtu, šesté eso a Plíšková vede 2:1!

1:1

Jenže Hibinová nezvládla celou situaci, dělá druhou dvojchybu v gemu a je srovnáno na 1:1. Plíšková si ihned bere podání zpět, snad ji to pomůže v dalším vývoji.

0:1

Hibinová první šanci využívá a bere soupeřce poprvé v utkání servis! To není úplně ideální start od Kristýny do druhé sady, stále jsme však teprve na začátku a vše se může brzy změnit.

6:3

Skvělá práce! Kristýna mohla po druhém podání soupeřky útočit, vydala se na síť a vítězným volejem získává první set za čtyřicet minut na svou stranu!

5:3

Výborně, po podání ven z kurtu přichází vítězný bekhend do opačného rohu a Češka vede 5:3. Jen jediný gem ji chybí k tomu, aby zvítězila v první sadě.

4:3

Stopbal Plíškové neměl dobré parametry, Japonka byla u míčku včas a výměnu ukončila winnerem. Ustála složitou situaci, snižuje na 3:4, nyní bude podávat Plíšková.

4:2

Fantastický druhý servis, po němž přišla mnohem jistější smeč do opuštěné poloviny dvorce a Kristýna Plíšková se dostává do vedení 4:2.

3:2

Výborně! Kristýna Plíšková byla trpělivá a dočkala se chyby soupeřky. Jako první v dnešním finále získává podání soupeřky a vede 3:2. Nyní pro ni bude důležité, aby zisk brejku potvrdila.

2:2

Jesliže byl předchozí gem extrémně dlouhý, tak tento byl naopak krátký. Češka výborně servírovala a srovnává na 2:2. Nyní je na tahu opět její japonská sokyně.

1:2

Dlouhý gem končí, naneštěstí jej získává Japonka a dostává se do vedení 2:1. Plíšková se v poslední výměně dopustila zaváhání od základní čáry, když trefila bekhendem pásku.