1:2 7:5, 0:6, 2:6

27.09.2016, 07:50 • 2. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 3.2 1.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (09:55:46)
Česká tenistka nezačala západ druhého kola ideálně, když ztratila první set. Poté ale přišla jízda, která se jen tak nevidí. Ve druhém schytala japonská hráčka kanára, v tom druhém dokázala uhrát jen dva gemy. Česká hráčka musela na kurtu strávit o něco víc než by si představovala, ale postupuje do dalšího kola.

V osmifinále se Barbora Strýcová utká s vítězkou duelu Jankovićová – Muguruzaová.

Konec zápasu

2:6

Je konec! Do dalšího kola postupuje česká tenistka. Barbora Strýcová proměnila hned první mečbol a potvrdila tak roli favoritky.

15-40

Nyní už tady jsou dva mečboly! Barbora Strýcová má dvě možnosti k ukončení zápasu při svém podání.

15-30

Misaki Dojová ještě v závěru zápasu bojuje jako o život. Přidává povedený prohoz po lajně.

0-30

Přímý bod z podání a česká tenistka si jde pro postup.

0-15

Barbora Strýcová může ukončit zápas při svém podání. Při luxusním vedení o dva brejky začíná lépe favoritka zápasu.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Misaki Dojová si udržela po dlouhé době své podání a prodlužuje tak zápasu druhého kole minimálně o jeden gem.

A-40

Japonská hráčka přidává také tvrdé podání do středu kurtu. Strýcová byla bez šance.

40-40

Barbora Strýcová ale přidává nechytatelný return křížem.

A-40

Japonská hráčka se nechce vzdát bez boje. Nyní se dostala z defenzivy a poté zakončení po lajně.

40-40

Shoda. Barbora Strýcová bojuje o konec zápasu při podání soupeřky.

40-30

Misaki Dojová musela přes druhé podání, ale tentokrát toho česká hráčka nevyužila a Japonka má gembol.

30-30

Ale česká hráčku kontruje rychlým returnem po lajně a je opět srovnáno.

30-15

Dojová si chce alespoň na závěr zápasu udržet své podání.

15-15

Barbora Strýcová si jde za ukončení zápasu již v této hře.

15-0

Misaki Dojová podává na udržení se v zápase. Předchozích šest gemů při svém podání si však neuhrála a tak bude mít těžkou pozici. Ale začíná bodem.

1:5

Barbora Strýcová si drží s přehledem své podání a je jeden gem od postupu!

15-40

Misaki Dojová byla blízko vyrovnání v této hře, ale z vyložené pozice míjí kurt.

15-30

Barbora Strýcová přidává bod také po delší rozehře.

15-15

Nyní už je z toho bod pro české tenistku. Ta si pomohla přes první podání.

15-0

Barbora Strýcová může definitivně rozhodnout dnešní zápas. Lépe však začíná opět hráčka na returnu.

1:4

1:4

1:4

Barbora Strýcová přidává třetí brejk v této sadě. Misaki Dojová má velmi slabé podání, které nemá šanci proti hře české hráčky po returnu.

0-40

Tři brejkboly pro českou hráčku. Misaki Dojová vyklízí pozice v tomto zápase.

0-30

A Strýcová k tomu není daleko. Vede o dva fiftýny. Stejně daleko má k druhému brejku.

0-15

Lépe začíná i při podání soupeřky. Tento gem by byl již zásadní, kdyby šel na českou stranu.

1:3

A nyní už se může radovat. Česká reprezentantka přidává třetí gem na své konto ve třetím setu.

40-A

Barbora Strýcová si jde pro potvrzení brejku. Znovu jí k tomu dopomohl první servis.

40-40

Skvělým servisem ale pohromu odvrací. Shoda.

A-40

Je tu dokonce brejkbol. Japonská hráčka přidává čtvrtý fiftýn v řadě a Strýcová má problémy s podáním.

40-40

Shoda. Japonka se dostává ve třetím setu zpět do hry. Jakoby druhý set do zápasu vůbec nepatřil.

30-40

Misaki Dojová se chce ještě dostat k brejkbolu, ale stále má česká hráčka jeden gembol.

15-40

Ani tento gem nebude pro českou hráčku snadný. Přichází snížení po nepodařeném úderu po lajně.

0-40

Výborné první podání do středu kurtu a poté jednoduché zakončení.

0-30

Strýcová to nyní myslí s potvrzením brejku vážně. Přidává přímý bod z podání.

0-15

Barbora Strýcová má druhý pokus na potvrzení brejku ve třetím setu. Skvěle začíná tento gem.

1:2

1:2

1:2

Barbora Strýcová se dostává velmi rychle zpět do vedení. Misaki Dojová má velké problémy s vlastním servisem a doplácí na to.

15-40

Japonská tenistka ještě prodlužuje tento gem, ale Strýcová má další dvě šance.

0-40

Barbora Strýcová má k dispozici tři brejkboly! Češka se může dostat zpět do vedení při podání soupeřky.

0-30

A znovu! Strýcová nyní pálí jeden přesný úder za druhým.

0-15

Vládnou hráčky na returnu. Barbora Strýcová se opřela do míčku hned po podání a ten končí přesně u lajny.

1:1

To se jí daří! To sedmi prohraných gemech přichází hra naděje. Třetí set je opět vyrovnaný. Strýcová nedokázala potvrdit rychlý brejk zkraje setu.

A-40

Třetí šance na brejk. Misaki Dojová má jedinečnou šanci se dostat zpět do hry o postup.

40-40

Barbora Strýcová odvrací i druhou možnost své soupeřky. Bylo to přes druhé podání, ale to Japonka nevyužila.

40-30

Češka první brejkbol odvrací velmi rychlým servisem ven z kurtu.

40-15

Dva brejkboly také na druhé straně. Japonská hráčka může velmi rychle odpovědět na své ztracené podání.

30-15

Strýcová al nechce přijít o své podání a přidává také velmi tvrdé podání do středu kurtu.

30-0

Misaki Dojová se prosazuje na příjmu podání. Po nechytatelném returnu vede již o dva fiftýny.

15-0

Barbora Strýcová může při svém prvním podání ve třetím setu potvrdit brejk. Ale lépe začíná hráčka na returnu.

0:1

Výborný vstup do rozhodujícího seto od české hráčky. Ta proměnila hned první brejkboly a vede.

15-40

Jsou tu dva brejkboly v prvním gemu! Strýcová navazuje na fantastický druhý set.

15-30

Barbora Strýcová je v pohodě i po přerušení mezi sety. Je v nadějném vedení v prvním gemu.

15-15

Strýcová však velmi rychle kontruje povedeným returnem po lajně.

15-0

Rozhodující set začíná na podání Misaki Dojová. Ta bude mít po debaklu ve druhém setu složitou úlohu. Ale začíná lépe než Češka.

0:0

0:6

Je to tak! Barbora Strýcová nadělila ve druhém setu své soupeřce kanára. O postupující do třetího kola ale rozhodne třetí sada.

30-40

Po dvaceti minutách druhého setu je tu setbol! Barbora Strýcová může vyrovnat stav na 1:1.

30-30

Pozor je tu dramatizace. Japonka vyrovnává stav šestého gemu druhé sady.

15-30

Dojová nechce obdržet kanára a snaží se snížit nepříznivé skóre.

0-30

Povedené první podání a poté jednoduché zakončení.

0-15

Barbora Strýcová může při svém podání dotáhnout tažení druhého setu do vítězného konce. Navíc soupeřce nadělit nepopulárního kanára. I v tomto gemu začíná lépe.

0:5

0:5

0:5

I pátý gem jde na českou stranu. Barbora Strýcová je jeden gem od zisku druhého setu. Naprosto rozdílný výkon než v první sadě.

30-40

Znovu je tu brejkbol. Misaki Dojová je naprosto rozhozená ve druhém setu.

30-30

Strýcová chce ale získat i tento gem. Je v laufu a z toho těží. Nyní tak české hráčce spadne všechno.

30-15

Misaki Dojová přidává také přímý bod z podání.

15-15

Dojová protahuje výměny. Nyní se jí to vyplatilo. Uhrála českou hráčku a vyrovnává stav pátého gemu.

0-15

Japonka neboduje ani při svém servisu. Strýcová jí zatlačila returnem a poté přišla chyba podávající hráčky.

0:4

A je to už o čtyři gemy. Barbora Strýcová vládne ve druhém setu a my se nejspíše dočkáme rozhodujícího setu.

15-40

Barbora Strýcová má dva gemboly na potvrzení druhého brejku! Nyní musela sice přes druhé podání, ale to jí vůbec nevadilo.

15-30

Až nyní boduje také vítězka prvního setu. Stále ale ve druhém setu hodně ztrácí.

0-30

Strýcová je nyní k nezastavení. Přidává povedené první podání a Dojová je bez šance.

0-15

Češka začíná lépe i čtvrtý gem druhého setu. Může potvrdit již druhý brejk.

0:3

0:3

0:3

A to se jí daří, když přes druhé podání soupeřky byla aktivní a po celodvorcové výměně bere bod a tím i celý gem.

40-A

Přece jen je tu brejkbol! Strýcová může jít do vedení již o dvě získané hry při podání soupeře.

40-40

Češka ještě bojuje o druhý brejk. Je tu shoda při druhém podání soupeřky.

40-30

Strýcová byl blízko brejkbolu, ale do vedení jde Japonka, která nyní přidala povedené první podání.

30-30

Dojové se nedaří nyní první podání, ale s obtížemi urvala tento fiftýn.

15-30

Dojová si po dlouhé době zapisuje fiftýn.

0-30

Strýcová dává desátý bod ve druhém setu. Japonka má na své kontě jen jeden.

0-15

Strýcová vládne na kurtu. Po returnu přidává přímý bod.

0:2

Misaki Dojová je ve druhém setu zatím naprosto bez šance. Strýcová si bere i druhý gem v této sadě a potvrzuje brejk.

0-40

Strýcová je velmi blízko potvrzení brejk z předešlého gemu.

0-30

Češka hraje výborně! Zatlačila soupeřku do defenzivy a ta chybuje.

0-15

Strýcová začíná výborně i druhý gem. Při svém podání dává bod po druhém úderu.

0:1

Fantastický začátek druhého setu z českého pohledu. Barbora Strýcová využila hned první šanci k brejku a vede.

15-40

Hned v úvodu setu jsou tu dva brejkboly pro českou hráčku.

15-30

Strýcová je aktivnější než v prvním setu a znovu tlačí na hráčku na servisu.

15-15

Vítězka prvního setu ale velmi rychle odpovídá povedeným servisem.

0-15

Druhý set začíná lépe Barbora Strýcová, která bere první fiftýn.

0:0

7:5

A nyní to již česká hráčka nezvládla při svém podání. První set jde na stranu Dojové, která tak jde celkem překvapivě do vedení.

A-40

Barbora Strýcová musela přes druhé podání a toho využila soupeřka na returnu, která má k dispozici třetí setbol.

40-40

I ta je pryč! Výborně česká tenistka odvrátila dva setboly a je tu shoda.

40-30

Češka první možnost k ukončení setu odvrací. Ještě je tu však jedna šance pro japonskou hráčku.

40-15

Nyní už tady jsou dva setboly! Strýcová nezvládla napjatou situaci a kazí jednoduchý míček do sítě.

30-15

Dlouhá výměna a na jejím konci se raduje japonská hráčka. Ta je opět dva míčky od zisku prvního setu.

15-15

Velmi důležitý fiftýn jde na českou stranu. Češka vyrovnává.

15-0

Barbora Strýcová musí i na druhý pokus udržet své podání, jinak ztrácí celý první set. Lépe začíná hráčka na returnu.

6:5

6:5

6:5

Japonská tenistka si drží podání čistou hrou! Jaký rozdíl oproti gemu, kdy měla dopodávat set do vítězného konce.

40-0

Zatím je to velmi jednoznačná hra pro japonskou hráčku. Strýcová nemá v tomto gemu žádnou šanci.

30-0

A další jedovaté podání na tělo české tenistky. Vedení o dva fiftýny.

15-0

Dojová začíná výborně gem při svém podání. Je tu přímý bod ze servisu.

5:5

První set je vyrovnán. Barbora Strýcová se dostává znovu do kontaktu.

30-40

Češka si poradila s nepříjemnou situací po prvním podání bere bod.

30-30

Dokonce jen dva. Strýcová zazmatkovala a při vyložené šanci poslala míček jen do autu.

15-30

Dojová přidala bod po druhém podání české tenistky. Je tři fiftýny od zisku prvního setu.

0-30

Výborná hra od české hráčky. Ta nyní nedovolí asijské hráčce jednoduché body.

0-15

Barbora Strýcová podává na udržení se v prvním setu. Lépe začíná právě hráčka na servisu.

5:4

5:4

5:4

Skvěle. Strýcová je ve hře o první sadu zápasu. Dokázala odpovědět na předešlý gem a bere si zpět ztracené podání. Misaki Dojová nedokázala dopodávat set do vítězného konce.

15-40

Dojová by ale ráda ukončila set při svém podání. Odvrací první možnost k brejku.

0-40

Tři brejkboly také pro českou hráčku. Barbora Strýcová si může vzít ztracené podání rychle zpátky.

0-30

Barbora Strýcová se může dostat zpět do boje o první set. Vede již o dva fiftýny.

0-15

Češka se ještě v první setu nevzdává a bere první fiftýn při podání soupeřky.

5:3

Misaki Dojová si bere čistou hrou podání své soupeřky. Rozhodující však byl předchozí gem.

40-0

Je to tady! Japonská tenistka má tři možnosti k brejku. Barbora Strýcová naprosto nezvládla předchozí gem a teď ani tento.

30-0

Nyní bude mít problémy při podání Češka, té hrozí tři brejkboly.

15-0

Misaki Dojová je ve velké pohodě, když dokázala odvrátit již několik brejkbolů. Nyní bere i první fiftýn v této hře.

4:3

4:3

4:3

Barbora Strýcová nevyužila další dva brejkboly! Japonka měla znovu velké problémy při svém podání, ale nakonec jde opět do vedení.

A-40

Dojová je najednou na koni. Přidává další nechytatelné podání a je ve výhodě v tomto gemu.

40-40

Ani dva další brejkboly česká hráčka nevyužila. I o sedmý gem se bude bojovat přes shodu.

30-40

Misaki Dojová se brání dalším dělovým servisem mimo dosah Češky.

15-40

Ale jsou tu dva brejkboly v řadě pro Češku. Poprvé v zápase!

15-30

Do gemu se dostává také Asiatka, který se mohla spolehnout na první podání.

0-30

Je tu nadějné skóre pro českou reprezentantku. Vede již o dva fiftýny při podání soupeřky.

0-15

A začíná lépe i další gem. Při podání soupeřky šla k síti a tam zakončila.

3:3

Je znovu srovnáno. Ani v tomto gemu se neprosadila hráčka na returnu. Barbora Strýcová vyrovnává první set.

30-40

Strýcová znovu neukončila tento gem. Ještě se bude bojovat o šestou hru.

15-40

Dojová se dostává i do této hry. Po druhé podání soupeřky vymetla returnem roh kurtu.

0-40

Tři gemboly po velmi rychlém průběhu celého gemu. Strýcová je v této hře dominantní.

0-30

Zdá se, že v tomto gemu půjde vše podle plánu. Česká hráčka přidává další bod.

0-15

Po velké bitvě přichází podání Češky a ta také dává první fiftýn.

3:2

3:2

3:2

Misaki Dojová si po velké bitvě drží podání. Češka nevyužila ani jeden ze tří brejkbolů a tak stále čekáme ne první prolomené podání.

A-40

Dojová přidává přímý bod z podání a Češku nyní mohou mrzet neproměněné šance.

40-40

Ale ani třetí možnost Strýcová nevyužila. Pátý gem může být rozhodující v prvním setu.

40-A

Perfektní return mimo dosah podávající hráčky. Je tu ještě jedna šance na brejk.

40-40

Ale ani Strýcová nechce ještě odevzdat dobře rozehraný gem na returnu. Shoda.

A-40

Japonská hráčka otáčí skóre a má výhodu. Nyní si pomohla přímým bodem z podání.

40-40

Boj o pátý gem pokračuje. Misaki Dojová se nechce vzdát svého podání a rve se o něj. Další shoda.

40-A

Ještě jedna šance pro Barboru. Strýcová si po returnu došla pro vítězný úder na síť.

40-40

Ani česká hráčka nevyužila první brejkbol v zápase. Dojová odpověděla servisem. Shoda.

30-40

Je tu brejkbol. Češka dává třetí bod v řadě na Japonka má najednou problémy při svém podání.

30-30

Barbora Strýcová má šanci. Znovu byla aktivnější a po zásluze bere fiftýn.

30-15

Až nyní boduje také Češka, která využila druhého podání soupeřky.

30-0

Hráčky na returnu zatím příliš šancí nemají. I Dojová pálí jeden povedený servis za druhým.

15-0

Japonka ale nemá také problémy při svém podání. Přímý bod, Strýcová se marně natahovala.

2:2

Barbora Strýcová bleskově vyrovnala při svém podání. Dojová nyní byla na returnu bez šance.

0-40

Velmi rychlá hra od české tenistky. Nyní to byl náběh na síť a zakončení.

0-30

Češce se daří první podání a to byl základ pro další bod.

0-15

Barbora Strýcová začíná ve svém gemu na podání opět výborně, když bere první fiftýn.

2:1

2:1

2:1

Čistá hra pro japonskou hráčku. Dojová si s přehledem pohlídala své podání a může opět útočit na returnu.

40-0

Japonská tenistka vládne na kurtu. Nepustila soupeřku do hry po výborné hry od základní lajny.

30-0

Opět velmi tvrdé první podání a Češka ztrácela od úvodu výměny.

15-0

Dojová začíná být na kurtu lepší. Pomohla si prvním servisem.

1:1

Barbora Strýcová nakonec bere své podání na úvod zápasu. Odvrátila jeden brejkbol a srovnává stav utkání.

40-A

Znovu bylo rozhodující, že Strýcová trefila první podání. Poté byla Japonka bez šance.

40-40

Povedeným servisem si ale česká hráčka poradila a odvrací nebezpečí v první gemu. Shoda.

A-40

Dojová má dokonce brejkbol. Pátý fiftýn v řadě pro japonskou tenistku a Češka je v problémech.

40-40

Je tu dokonce shoda. Barbora Strýcová měla tři možnosti na ukončení gemu, ale ani jednu nevyužila. Shoda.

30-40

Je tu další snížení. Barbora Strýcová má poslední gembol v řadě.

15-40

Misaki Dojová se dostává do gemu. Nyní zatlačila soupeřku a bere fiftýn na returnu.

0-40

Barbora Strýcová si jde při svém podání pro čistou hru. Nyní ale musela zapojit druhé podání.

0-30

Znovu to bylo jednoznačná záležitost pro českou hráčku.

0-15

Také třicetiletá česká hráčka jde poprvé v zápase na podání. Začíná skvěle, když nedala soupeřce šanci v první výměně.

1:0

Nyní už jde ale úvodní hra utkání na japonskou stranu. Barbora Strýcová bude muset dotahovat.

40-30

Barbora Strýcová ještě snižuje a dramatizuje první gem zápasu.

40-15

Vypadá to, že v prvním gemu si japonská tenistka s přehledem udrží své podání. Má dva gemboly.

30-15

Japonská tenistka musela přes druhý servis, ale Češka toho nedokázala využít.

15-15

Barbora Strýcová se také dostává rychle do hry a je srovnáno.

15-0

Misaki Dojová začíná dnešní zápas na podání. A hned jde také do vedení. Japonka začíná prvním fiftýnem utkání.

0:0

Na kurtu číslo dva právě porazila Jaroslava Švedovová Robertu Vinciovou ve dvou setech. Nyní již přijde na řadu zápas Barbory Strýcové.
Vzájemná bilance

Hráčky se střetly jen jednou na okruhu. Před pěti lety se v prvním kvalifikačním kole torontského turnaje radovala z postupu Češka ve dvou setech.
Misaki Dojová

Japonská tenistka si v letošním roce připsala již jeden turnajový triumf, když neprohrála v San Antoniu ani jeden zápas. Od US Open se ale jednatřicáté hráčce světa nedaří. V prvním kole musela opustit turnaje ve Flushing Meadows, poté i dvakrát v Tokiu.

První kolo prošla ve Wu-chanu snadno, když jí vzdala Ruska Pavjlučenkovová ve třetím setu.
Barbora Strýcová

Strýcová je aktuálně na dvaadvacátém místě ve světovém žebříčku, ale byla i o tři příčky výše a to je její nejvyšší umístění. Čerstvá olympijská medailistka z Ria prožívá vynikající sezónu. Připsala si již dvě finálové účasti. V Dubaji na tvrdém povrchu ani v Birminghamu na trávě to však nevyšlo. Na grandslamu si letos vedla nejlépe hned v úvodu roku na australských dvorcích, kde došla do osmifinále. Na antukových kurtech v Paříži z toho bylo "jen" třetí kolo, když si nepřišla na Radwanskou z Polska. Stejné kolo zopakovala také na Wimbledonu, když nestačila na Rusku Makarovovou.

V prvním kole ve Wu-chanu si poradila s nepříjemnou protihráčkou z Itálie. Po dlouhé době porazila Saru Erraniovou ve třech setech.
Krásné úterní ráno, vítám všechny příznivce tenisu. Ve Wu-chanu pokračuje turnaj druhým kolem, v něm se střetně Barbora Strýcová s Japonkou Misaki Dojovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:30.