Silniční motocykly

Velká cena Aragonie - Moto2

Vítěz: S. Lowes (GBR)

25.09.2016, 12:20 • MotorLand Aragon • Martin Augustin (@ogy_16)

To už je ze závodu třídy Moto2 vše. Nyní Vás srdečně zvu na vrchol závodního víkendu, který obstarají závodníci třídy MotoGP! (13:18:56)
Ohlasy v cíli:

Franco Morbidelli (3. místo): V závěru to bylo buď a nebo. Byl jsem v těžké pozici, ten útok na Alexe byl spíše jako blesk z čistého nebe. Řekl jsem si, že to musím vyzkoušet, ale Alex jel chytře a vrátil mi to vnitřkem zatáčky. Je to škoda, protože jsem měl dobrou rychlost. Problémem byla kvalifikace, ty musím zlepšit.

Alex Márquez (2. místo): V posledních kolech jsem začal mít problémy s přední gumou, s tím jsem bojoval. Ze začátku jsem se snažil držet krok s Lowesem, ale byl příliš rychlý. První pódium, navíc v Aragonii, je skvělé!

Sam Lowes (1. místo):
Závody ve Španělsku jsou něčím výjimečné. Když se ohlédnete za mými volnými tréninky, tak tam jsme toho odjezdil hodně na použitých gumách. Dnes to byl jeden z mých nejlepších závodů v životě. Do konce zbývají čtyři závody, stále tam je nějaká šance na titul.
Sam Lowes jasně ovládl Grand Prix Aragonie ve třídě Moto2 a v bitvě o titul mistra světa zřejmě ještě neřekl poslední slovo. Vedoucímu duu se totiž závod tolik nevydařil. Alex Rins dojel až sedmý a lídr šampionátu Johann Zarco ještě dvě místa za ním. Francouz tak povede před Rinsem už jen o jediný bodík! Druhý dnes skončil Alex Márquez, jenž si vyjel vůbec první pódium v prostřední kategorii. Na bednu se postaví i Franco Morbidelli, ten dnes předvedl výbornou stíhací jízdu a v závěru málem udolal i Márqueze.

Konec závodu.

Cíl

Z kandidátů na titul dojel lépe Alex Rins, který závod dokončil na šesté pozici. Zarco zůstal osmý.

Cíl

Sam Lowes jasně vítězí! Bitvu o druhé místo těsně vyhrál Alex Márquez, třetí dojíždí Franco Morbidelli.

21

Fantastický výkon Franca Morbidelliho! Ten ještě dokázal na slip streamu zaútočit, ovšem také Alex Márquez je bojovník a v následující zatáčce se vnitřkem nacpal zpět!

21

Morbidelli ubral další dvě desetiny sekundy, do konce ale zbývá málo času...

21

Sam Lowes si jede pro suverénní vítězství. Brit odjel vynikající závod.

21

Nájezd do posledního kola. Morbidelli bojuje, ale stále ztrácí šest desetin.

20

Alex Rins se vrátil na šesté místo před Baldassarriho. Zarco nadále osmý.

20

Dvě kola do konce. Morbidelli se dostal 0,7 sekundy za druhého Márqueze. Uvidíme, zda se Ital dokáže dostat na dostřel.

19

Ze hry o titul po dnešku rozhodně nebude Sam Lowes, který na první dva muže pořadí MS najede slušné body.

18

Lorenzo Baldassarri předjel Alexe Rinse! Kandidáti na titul jsou tedy na sedmém a osmém místě!

18

Mezi druhým, třetím, čtvrtým a pátým jezdcem je vždy sekundová mezera. Tyto pozice drží Márquez, Morbidelli, Lüthi a Nakagami.