Mistrovství světa

Paraguay – Írán

3:4

po prodl. (2:1)

24.09.2016, 22:30 • Coliseo Bicentenario, Bucaramanga • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 3.75 3.85 1.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Rohy: 3 – 9 (00:52:06)
První osmifinále futsalového mistrovství světa je po obrovském dramatu u konce. Téměř celé prodloužení nepřineslo jedinou šanci, ale 23 vteřin před koncem druhého prodloužení se k odraženému míči dostal Ahmad Esmaeilpour, který ranou do odkryté brány rozpoutal obrovskou íránskou radost. Paraguay ještě mohla vyrovnat, ale Villalba trefil pouze tyč Samimiho svatyně. Írán tak slaví postup do semifinále, ve kterém se utká s Ruskem nebo Španělskem.

49:51

Mohlo být vyrovnáno! Při powerplay Paraguaye však Villalba vystřelil jen do tyče!

49:37

49:37 Ahmad ESMAEILPOUR - 3:4

49:37

Írán právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Už se zdálo, že šance Íránu byla odvrácena, avšak Paraguayci míč dostali jen k Javidovi, jenž rychle vypálil. Espinola zasáhl, ale kulatý předmět se odrazil k AHMADU ESMAEILPOUROVI, který zakončil do odkryté brány.

48:41

Pomalu se blíží poslední minuta druhého prodloužení. Jakýkoliv faul bude znamenat desetimetrový kop a závěr tak bude velmi nervózní.

48:08

Po další sporné situaci hra pokračovala a Esmaeilpour zkusil štěstí střelou z levé strany. Míč však nemířil do prostoru brány.

47:48

Na obou stranách to vypadalo na další nedovolený zákrok, avšak rozhodčí se smilovali a desetimetrový kop tak zatím nepřichází.

47:03

Ani po rohu sice Íránci nedokázali více zahrozit, ale díky následnému faulu soupeře budou zahrávat volný kop. Oba týmy mají momentálně pět akumulovaných faulů!

46:53

Alighadr neměl, komu přihrát, a tak z velkého úhlu okamžitě vypálil. Espinola míč vyráží na roh.

46:25

Espinola dlouhým nákopem pouze odevzdal míč soupeři. Írán tak rozjíždí pozvolný útok.

46:08

Nyní ale mohli zahrozit. Villalba se vydal rychle vpřed, nicméně přihrávku dostal až na hranici brankoviště a tam už u něj byl Samimi.

45:38

Ani úvod druhého prodloužení nevypadá na to, že se některý z týmů za každou cenu pokusí rozhodnout. Především Paraguayci pokračují v pečlivé defenzívě.

45:01

Začalo druhé prodloužení.

45:00

První prodloužení skončilo.

44:52

Velmi nenápadná kolmice prošla přes střed až k Javidovi, ale ten patičkou před bránou nedokázal trefit prudký míč.

44:13

Stále se hraje na polovině Paraguaye. Oba týmy se ale především soustředí na to, aby se nedopustily chyby, která by přinesla velkou šanci soupeře.

42:56

Rohový kop Paraguaye nic nepřinesl a tak se ke kombinaci na útočné polovině dostávají opět Íránci. Jediné zakončení z větší vzdálenosti skončilo v náruči Espinoly.

3:4

Branky: 13. F. Martínez (J. Salas), 20. A. Salas, 39. Villalba – 16. Esmaeilpour (Javid), 23. Javid (Esmaeilpour), 36. Javid (Tavakoli), 50. Esmaeilpour

Karty:   25. Rejala (PAU) – 8. Hassan Zadeh (IRN), 18. Esmaeilpour (IRN), 22. Tavakoli (IRN), 39. Sangsefidi (IRN)   36. G. Ayala (PAU)

Paraguay: G. Gimenez – E. Ayala, A. Ayala, J. Salas, F. Martínez (C) Náhradníci: Espinola – Pedrozo, Santander, Rejala, A. Salas, Morel, H. Martínez, Franco, Villalba

Írán: Samimi – Esmaeilpour, Hassan Zadeh, Tavakoli, Javid Náhradníci: Mohammadi – Keshavarz (C), Ahmadi, Sangsefidi, Bahadori, Kazemi, Taheri, Alighadr, Tayebi

Rozhodčí: Birkett (ENG), Tomić (CRO), Gutierrez Lumbreras (ESP)

Diváci: 2 155