MONACObet liga

FC Lokomotíva Košice – ŠK Odeva Lipany

8:0

konec (5:0)

02.09.2016, 16:00 • Futbalový štadión, Družstevná pri Hornáde • Lukáš Pancurák sk

Tipsport: 1.25 5.5 7.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo sa dnešné stretnutie 5. kola II. futbalovej ligy, v ktorom FC Lokomotíva Košice porazila ŠK Odevu Lipany pomerom 8:0. Košičania mali dnes absolútnu prevahu a svojmu súperovi uštedrili zaslúžený debakel.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok dňa. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (17:46:09)

90

90

Bežia posledné sekundy zápasu, nadstavovať sa s najväčšou pravdepodobnosťou nebude.

90

Dnešné stretnutie sleduje 356 divákov.

89

Hra sa v poslednej minúte presúvala zo strany na stranu, čo sa snažil využiť Gáll. Jeho ranu zastavila ale len ochranná sieť za bránou hostí!

88

Lopta je za postrannou čiarou, tieto sekundy hrajú opäť v prospech hostí.

87

Hostia sa hádžu aj do centrov svojho súpera, inkasovaných gólov majú. zdá sa, už dosť. Hráči odetí v zelenom urobia všetko pre to, aby už gól nepadol.

86

Lipany sa v tejto chvíli zdržiavajú na vlastnej polovici ihriska.

85

Lokomotíva Košice dala gól!
A je tu aj 8., pravdepodobne pritom posledný gól Košíc aj stretnutia. Postaral sa o to PATRIK ZAJAC, ktorý si počkal na ideálny čas na streľbu.

85

Dlhý center pomaly dopadol až k vzdialenejšej žrdi, kde sme videli hlavičkové zakončenie v podaní Pavúka. Ten ale nenamieril presne a lopta skončila pri reklamnom pútači.

85

Päť minút pred koncom ešte rohový kop v prospech domácich Košíc.

84

Čakáme viac-menej už len na záverečný hvizd.

83

Na zemi ostal ležať domáci Cmarko, ktorý sa po jednom zo súbojov držal za svoju ľavú nohu. Našťastie nešlo o nič vážne a lekársky tím mohol ostať v pokoji.

83

Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Jass, prichádza Kamenec.

82

Do hry sa pripravuje Kamenec. Pôjde o posledné striedanie v zápase.

82

Lipany takticky zbierajú sekundy na vlastnej polovici ihriska, kde by s loptou chceli zotrvať až do záverečného hvizdu.

81

Pomerne často sa píska pri drobných zraneniach hostí, našťastie ale nejde o nič vážne a vynútené striedania tak sledovať nemusíme.

80

Do konca zápasu ostáva ešte 10 minút. Pochopiteľne za predpokladu, že sa náhradný arbiter Libiak nerozhodne k druhému polčasu nadstaviť ani jednu sekundu.

79

Pokračujeme v čistom futbale, hlavný arbiter Ihring bol dnes nútený žltú kartu vytiahnuť len raz. Stalo sa tak v 63. minúte pri nedovolenom zákroku Zajaca.

78

Košice loptu poslali za postrannú čiaru, jeden z hostí totiž ostal ležať na hracej ploche. Lipany domácim hrací predmet následne športovo vrátili.

77

Veľká šanca Košíc sa gólom neskončila, Hloušek ešte loptu poslal striedajúcemu Gállovi, ktorý to skúsil tvrdou strelou z hranice vápna, avšak tá skončila tesne nad bránou.

76

Aby sme ale Lipanom nekrivdili, ozývajú sa aj ich fanúšikovia. Z táboru hostí sú prítomní azda štyria najvernejší, avšak ich sympatickú snahu ocenili aj Košičania.

75

Aj 15 minút pred koncom zápasu platí, že domáci fanklub sa parádne baví a svoj tím ženie neustále vpred. Nepochybne aj to je jedným z aspektov, ktorý sa pod výsledok podpíše.

74

Róbert Jano si tento moment naplno vychutnal a za obrovských ovácií zišiel z trávnika, mladý futbalista sa dnes blysol až piatimi presnými zásahmi.

73

Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Jano, prichádza Slinčák.

72

Aj v tomto prípade bol z toho center, avšak lopta Šuľáka bola príliš nízka na to, aby mohla nájsť jedného z domácich futbalistov.

71

Podobná štandardka aj pre Košice.

70

Avšak ani z tohto nebolo nič zaujímavé. Ostáva posledných 20 minút do konca.

69

Štandardná situácia v prospech hostí, pôjde o akýsi skrátený rohový kop.

68

Snaha Košíc sa skončila neúspešne, kolmá prihrávka z kopačky Zajaca totiž zapadla až k reklamnému pútaču.

66

Rohový kop hostí nepriniesol nič zaujímavé, napokon sme nevideli ani strelecké zakončenie.

65

Nuž, zrejme som celú situáciu mierne podcenil. Košice totiž pridávajú aj siedmy nádherný gól, RÓBERT JANO svoj piaty!

64

Pokračujeme vo futbale, ktorý už neponúka také tempo, aké sme mohli sledovať počas prvého polčasu. Zdá sa, že výsledok sa už výraznejším spôsobom meniť nebude.

63

Žltú kartu dostáva Zajac (FC Lokomotíva Košice).

63

Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Vysočan, prichádza Rokošný.

63

Dlugoš sa teraz ocitol v nepríjemnej pozícii, keď ho v páde zasiahli až dvaja protihráči. Zo zovretia nemal najmenšiu šancu sa dostať, my veríme, že to nebude nič vážne.

63

Kamil Karaš odišiel z ihriska za obrovských ovácií domácich tribún, najnovšia akvizícia Lokomotívy si totiž už v prvom zápase urobila skvelé meno.

62

Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Karaš, prichádza Gáll.

61

Pripravuje sa striedanie na strane domácich, na ihrisko vybehne mladý Boris Gáll.

60

Za sebou máme už hodinu hry.

59

Tempo výrazne klesá, hostia už nemajú záujem vo väčšej miere útočiť.

58

Zajac si v osobnom súboji veril a technickou parádou si chcel vychutnať obrancu odetého v zelenom, napokon sa mu to ale nepodarilo a o loptu prišiel.

57

Domáci to riešili prízemnou prihrávkou, ktorú dokázali Lipany včas odvrátiť. Siedmy gól v sieti hostí z toho nebol.

56

Štandardka pre Košice, bude to takmer z hranice vápna!

55

Z druhého polčasu obehlo už 10 minút.

54

Lipany sa usadili v okolí stredového kruhu, odtiaľ často nevychádzajú.

53

Kamil Karaš bol v tejto chvíli až príliš kolegiálny, keď chcel vo vápne ešte vysunúť kapitána Zajaca. Ak by to riešil strelou, mohlo to byť 7:0.

52

Zápas v tejto chvíli mierne stratil na svojom tempe, čo vyhovuje nepochybne viac Košiciam. Tie sa s loptou držia na vlastnej polovici ihriska.

50

Nuž, hostí sa nechcem žiadnym spôsobom dotknúť, ale taký laxný prístup, aký dnes predvádzajú, si azda nič iné ako debakel ani nezaslúžil.

49

Gólový poltucet bol zavŕšený. Úspešným strelcom je RÓBERT CICMAN, ktorý sa zavesil do vzduchu a nedal Kostárovi šancu na zákrok.

48

Rohový kop v prospech Košíc.

47

Hostia loptu rezignovane odovzdali súperovi, ktorý bude zásluhou Brédu v pokoji rozohrávať. Úvodné sekundy nenasvedčujú tomu, že by sa malo stretnutie ešte výraznejším spôsobom zdramatizovať.

Pohľad na trávnik pred začiatkom druhého polčasu

46

O úvodný výkop sa postarali tentokrát hostia. Budeme zvedaví, čo sa im ešte s výsledkom podarí urobiť.

46

Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Blaško, prichádza Janič.

46

Začal sa druhý polčas.
Skončil sa prvý polčas zápasu, po ktorom môžu byť Košice mimoriadne spokojné. Po 45 minútach hry totiž vedú už 5:0 a nič nenasvedčuje tomu, že by o body mali prísť.

Druhý polčas sa začne približne o 17:00.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Blaško to skúšal priamou strelou, trafil ale len múr. Čakáme na hvizd hlavného arbitra.

45

Zrejme posledná štandardná situácia prvého polčasu, k dispozícii ju majú Lipany.

44

Ešte niekoľko technických parádičiek v podaní Košíc, tie svojho súpera naďalej totálne zosmiešňujú.

43

Zápas mierne stratil na svojom tempe, prvý polčas sa bude už len dohrávať.

42

Vážení športoví priatelia, tak takúto spanilú jazdu si II. futbalová liga bude pamätať len veľmi ťažko. Štyri góly Róberta Jana v priebehu jedného polčasu, respektíve v rozpätí 34 minút, to je skutočný unikát!

41

Zajac si loptu vymenil s Karašom, ten ju kapitánovi Košíc následne vrátil. Ešte tam ale prišla prízemná prihrávka k vzdialenejšej žrdi, ktorú do siete upratal RÓBERT JANO. Naozaj nádherná akcia!

41

Obrovská šanca hostí odstáva nevyužitá! Lipany sa ocitli pred Brédom s vyšším počtom futbalistov, avšak Jusko aj Hovančík loptu napálili nepochopiteľne len do gólmana Košíc.

40

Do konca prvého polčasu ostáva ešte približne 5 minút, pochopiteľne, ak do úvahy neberieme prípadný nadstavený čas.

39

Košičania tentokrát presne nemierili, od vlastnej brány tak bude odkopávať Kostár.

38

Emil Jacko, hlavný tréner hostí, v tejto chvíli poriadne pobavil domáce tribúny, keď loptu rezignovane vyboxoval smerom k svojim zverencom. Nasledoval dlhý potlesk Košičanov.

38

Za postrannou čiarou je ošetrovaný jeden z hostí, našťastie to ale nevyzerá na nič vážne.

37

Nebezpečná strela Jassa teraz poriadne vyľakala Kostára, ktorý sa ešte po lopte natiahol, avšak napokon si úspešný zákrok pripísať nemusel.

36

Do konca prvého polčasu neostáva už ani 10 minút.

35

Domáci celok sa opäť presunul na polovicu svojho súpera, avšak tam Zajac chyboval. Kapitán Košíc poslal loptu len priamo na kopačku Pappa, ktorý ju odkopol do bezpečnej zóny.

34

Ďalšia šanca domácich, po odrazenej lopte prišla zvnútra vápna tvrdá strela ľavačkou, avšak tá úspech tentokrát nepriniesla.

33

Košičania v tejto chvíli na tempe mierne zvoľnili, avšak domáci fanúšikovia im to vyčítať rozhodne nebudú. Vo výsledok 4:0 totiž neveril azda nik.

Rozohrávka po štvrtom góle Lokomotívy

32

Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Popovec, prichádza Angelovič.

31

Domáci celok bol veľmi blízko aj piateho gólu, avšak hlavičkové zakončenie Harvilu smerovalo tesne vedľa pravej žrde Kostárovej brány!

31

Rohový kop pre Košice.

30

Zo zápasu ubehla už jedna tretina.

29

Zápas pokročil, na ihrisku sa ale nič nezmenilo. Prevaha Košíc tak pokračuje aj naďalej.

26

Zbesilá jazda Košíc pokračuje. K črtajúcemu sa debaklu výraznou mierou prispel aj KAMIL KARAŠ, ktorý skóroval už v prvom zápase, ktorý za Lokomotívu v tejto chvíli odohráva. Skvelý štart v novom pôsobisku!

25

Prvý polčas je jasne v réžii domácich Košíc, čo sa jasne prejavuje aj na výsledku. To ale nie je všetko, už po 25 minútach hry sa hetrik podarilo zavŕšiť RÓBERTOVI JANOVI. Ten skóroval vždy po rohovom kope.

24

Hráči na útočnej polovici hostí

24

Na opačnej strane sa uvoľnil Jusko, ktorý napokon aj sám vypálil, avšak táto rana mierila nad priestor troch žrdí.

23

Košičania sa dostali pomerne jednoduchým spôsobom až do vápna svojho súpera, kde si ešte pýtali pokutový kop, avšak márne. V tejto chvíli sa faul pískať jednoznačne nemohol.

22

Tentokrát z toho gól nebol.

21

A mohlo to byť 3:0! Cmarko teraz prízemnou prihrávkou hľadal pred bránou voľného Jana, lopta bola odvrátená na rohový kop.

20

Po dvadsiatich minútach hry sledujeme obrázky, v ktoré každý predpokladal. Košice sú futbalovejšie a zaslúžene vedú, Lipany toho dnes zatiaľ veľa nepredviedli.

19

A máme tu aj druhý gól Košíc, aj tento presný zásah pritom prichádza po výborne zvládnutej štandardnej situácii. Do vápna centroval Hloušek, voľnú loptu ale ešte predĺžil Karaš. K strele sa napokon dostal RÓBERT JANO, ktorý pridal aj svoj druhý gól v zápase..

19

Po prízemnej strele Zajaca z hranice vápna sa celá situácia zopakuje ešte raz.

18

17

Sledujeme aktívny futbal z oboch strán, ako Košice, tak aj Lipany sa snažia smerom dopredu niečo vymyslieť. Napriek tomu ale prichádza strelecké zakončenie len sporadicky.

16

Center Blaška na ľavú stranu ihriska úspech nepriniesol, na nakopávanú loptu hostí totiž najlepšie zareagoval len jeden z domácich futbalistov.

15

Zo zápasu ubehlo už 15 minút.

14

Nakopávanú loptu na útočnú polovicu kontroloval Papp, ktorý si napokon v osobnom súboji dokázal od tela odstaviť aj Pavúka. Táto situácia tak vyznela lepšie v prospech hostí.

13

Črtajúca sa šanca pre Lokomotívu, Pavúk sa teraz centrom rozhodol vysunúť Jana, ktorý chcel hlavou pridať aj druhý gól, avšak tentokrát zakončil len do obrancu.

Aktuálny pohľad na trávnik

12

Sledovali sme viacero osobných súbojov v strede poľa, z ktorých napokon vyšli domáce Košice. Hostia si museli pomôcť faulom, inak by v obranných radoch nestíhali.

11

Zajac našiel v strede poľa Harvilu, ten sa zasa rozhodol vysunúť Cmarka. Košičania si v súboji jedného proti jednému verili a po prieniku do vápna sa pokúsili o center. Táto prihrávka ale bola zblokovaná.

10

V prebiehajúcej 10. minúte zápasu vedú Košice najtesnejším možným pomerom, 1:0.

9

V tejto chvíli vyrovnanie prišlo, avšak hostia sa tešia zbytočne. Čiarový arbiter totiž správne videl ofsajd. Každopádne, na podobné situácie si budú musieť dávať Košice väčší pozor.

8

Tak sa na to pozrime! Po minúte hry mohlo byť opäť vyrovnané, center na vzdialenejšiu žrď totiž dopadol priamo na nohy hostí. Zakončenie Popovca ale Bréda reflexívne vyrazil!

7

Rohový kop aj pre Lipany.

7

Tentokrát to už ale domácim vyšlo, Košice po úspešnej štandardke vedú. Po centri do vápna sa o to postaral RÓBERT JANO, ktorý nedal Kostárovi šancu na zákrok.

6

Prvý center do vápna síce nepriniesol nič zaujímavé, avšak lopta sa ešte odrazila za šestnástku, odkiaľ nebezpečne vypálil Harvila. Jeho pokus bol zblokovaný na ďalší roh.

5

4

Lipany sa s rozohraním štandardky absolútne neponáhľali, hostia využili krátky časový priestor na rozostavenie si futbalistov na útočnej polovici.

3

Až teraz sa Košiciam loptu podarilo dostať na opačnú polovicu ihriska, tam o ňu ale veľmi rýchlo prišli. Postarali sa o to arbitri dnešného stretnutia.

2

Úvod zápasu patrí jednoznačne Lipanom, ktoré svojho súpera zatláčajú do vlastného pokutového územia.

1

O úvodný výkop sa postarala domáca Lokomotíva, tá ale v defenzíve okamžite prepadla, výsledkom čoho bol samostatný únik kapitána Pončáka. Jeho prízemnú strelu napokon Bréda kryl.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Cmarko, Cicman, Šuľák, Pavúk, Harvila, Zajac (C), Hloušek, Karaš, Jano, Jass
Náhradníci: Slinčák, Gáll, Hejnus, Kamenec, Dický, Fabini

ŠK Odeva Lipany: Kostár – Popovec, Papp, Miliutin, Dlugoš, Vysočan, Pončák (C), Blaško, Hovančík, Jusko, Gomoľa
Náhradníci: Vitovič, Janič, Štroncer, Angelovič, Bondra, Rokošný, Varga

Rozhodca: Ihring – Hrmo, Jekkel – Libiak.
Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítam pri sledovaní priameho prenosu z 5. kola II. futbalovej ligy, v rámci ktorého si v Družstevnej pri Hornáde sily zmerajú FC Lokomotíva Košice a ŠK Odeva Lipany.

FC Lokomotíva Košice patrí medzi najväčších ašpirantov na postup medzi slovenskú futbalovú elitu. V ostatných dvoch kolách však zaváhala a vzala si z nich len jediný bod, preto prišli v kádri aj realizačnom tíme výrazné zmeny. Z klubu sa porúčal hlavný tréner A-mužstva Branislav Sokoli, naopak, členom realizačného tímu sa stal kondičný tréner PaedDr. Rastislav Švický, ktorý do Lokomotívy prestúpil od mestského rivala FC VSS. Zmeny nastali aj v hráčskom kádri, vedeniu „Loky“ sa totiž podarilo zlanáriť dlhoročnú oporu FC VSS, Kamila Karaša, ktorý patrí k najskúsenejším futbalistom v II. najvyššej futbalovej súťaži Slovenska. Ak sa pozrieme na tabuľkové postavenie modro-bielych, zistíme, že po 4 odohraných zápasoch im patrí priebežná 4. priečka. Tú si Lokomotíva drží so ziskom 7 bodov a priaznivým skóre 6:3.

Posledné 3 ligové zápasy Lokomotívy:

MŠK Rimavská Sobota – FC Lokomotíva Košice 0:2
FC Lokomotíva Košice – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:0
FC Lokomotíva Košice – FC VSS Košice 0:1

ŠK Odeva Lipany ako nováčik nemá v druhej najvyššej futbalovej súťaži Slovenska vysoké vyhliadky. Potvrdzuje to aj jej priebežné tabuľkové postavenie, keď patrí Lipanom len priebežná 7. priečka. Celok, ktorý pricestuje na domovský stánok Košíc ako outsider, si ich vystrieľal dovedna za jedno víťazstvo a jednu remízu. Celkovo v dvoch prípadoch Lipany nebodovali vôbec. V prospech hostí nehovorí ani skóre, to je v ich prípade nepriaznivé. Predstavuje ho pomer 5 strelených a 6 inkasovaných gólov.