Norbert Gombos – Sanam Singh

2:1 3:6, 7:6 (4), 6:2

30.08.2016, 13:03 • 1. kolo • Jakub Kocourek (@kubikocourek) sk

6:2

Tak sa to napokon podarilo a Norbert Gombos postupuje po trojsetovom víťazstve do druhého kola turnaja v Bangkoku!

5:2

Je to dobré. Norbert Gombos sa opäť o niečo priblížil k postupu do druhého kola. V rozhodujúcom sete vedie už 5:2.

4:2

Indovi sa to podarilo, keď mu zafungovalo podanie. Teraz však uvidíme servis Norberta Gombosa.

4:1

Norbert Gombos to napokon zvládol a udržal si svoje podanie. Musel síce odvrátiť dva brejkbaly súpera, no napriek tomu má v rozhodujúcom sete komfortný náskok.

3:1

Teraz páska zahrala so Singhom a ten tak znižuje v treťom sete na 3:1.

3:0

Norbert Gombos sa evidentne dostal do hernej pohody po zisku druhého setu v skrátenej hre a v treťom sete vedie už 3:0.

2:0

Tak sa to napokon podarilo! Sanam Singh robil v tomto geme až príliš veľa chýb a Norbert Gombos tak vedie v treťom sete 2:0.

1:0

Výborne! Gombos končí prvý gem tretieho setu esom.

7:6

Teraz mu však skvelo zafungoval prvý servis a Norbert Gombos neskrýva obrovskú radosť zo zisku tohto setu! Skrátenú hru napokon ovládol pomerom 7:4. O víťazovi zápasu tak bude musieť rozhodnúť až rozhodujúci tretí set.

6:6

Je to tak! Gombos tento gem zvládol a uvidíme skrátenú hru.

5:6

Teraz pre zmenu Slovák poslal loptičku až za základnú čiaru a opäť tak pôjde podávať na udržanie sa v zápase.

5:5

Gombos si síce vlastnými chybami spôsobil menšie problémy, no napokon to aj so šťastím zvládol.

4:5

Sanam Singh už podobné problémy ako v siedmom geme nepripustil, čo znamená, že Norbert Gombos pôjde teraz podávať na udržanie sa v zápase.

4:4

V posledných momentoch to už nie je ten Sanam Singh z úvodu druhého setu. Teraz spravil ďalšiu zbytočnú chybu a druhá set bude ešte zaujímavý.

3:4

Tak si to predstavte! Sanam Singh viedol pri vlastnom podaní 40:0, následne však začal robiť jednu chybu za druhou a prichádza o svoje podanie! Podarí sa Norbertovi Gombosovi potvrdiť získaný brejk?

2:4

Gombos pridáva ďalšie eso a znižuje stav druhého setu.

1:4

A navyše Indovi skvelo funguje aj prvý servis. Teraz zaznamenáva ďalšie eso.

1:3

Tak sa to Gombosovi napokon s veľkými problémami podarilo a získava svoj prvý gem v druhom sete.

0:3

Ind je zatiaľ na kurte o triedu lepším hráčom a v druhom sete vedie veľmi rýchlo 3:0.

0:2

Norbert Gombos je na tom momentálne veľmi zle psychicky a tento gem daruje svojmu súperovi dvojchybou.

0:1

No a po ďalšom nezdare Gombosa sa čístá hra aj stáva realitou.

3:6

Singh využíva hneď ten prvý a prvý set sa stáva jeho korisťou v pomere 6:3. Dovolím si dodať, že absolútne zaslúžene. Ind na kurte pôsobí oveľa živším dojmom ako Norbert Gombos.

3:5

Singh využíva hneď ten prvý a Gombos tak pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

3:4

Norbert Gombos sa teraz na seba poriadne hnevá a treba povedať, že právom. V tomto geme viedol už 40:15, no ani to mu nestačilo na jeho zisk a opäť tak prichádza o svoj servis.

3:3

Tak sa to podarilo! Norbert Gombos berie prvý raz v zápase svojmu súperovi servis a vyrovnáva stav prvého setu na 3:3.

2:3

Aj keď s veľkými problémami, no predsa si Norbert Gombos tento servis drží a znižuje stav prvého setu na 2:3. Podávať však pôjde jeho indický súper.

1:3

Sanam Singh tento gem zvládol na sevise skvele a vedie už 3:1.

1:2

A ten sa Slovákovi bohužiaľ vyriešiť nepodarilo. Sanam Singh vedie 2:1 a pôjde podávať.

1:1

Norbertovi Gombosovi teraz loptička z jeho forhendu zaletela až za základnú čiaru a je tak vyrovnané 1:1.