MŠK Žilina – FC Tatran Prešov

4:0

konec (2:0)

30.07.2016, 19:00 • Pod Dubňom, Žilina • 3. kolo • Dávid Švec sk

Žilina teda v treťom ligovom kole porazila s prehľadom nováčika súťaže z Prešova 4:0. O góly domácich sa postarali v 4. minúte Michal Škvarka, v 36. minúte Yusuf Otubanjo, v 50. minúte Ernest Mabouka a v 70. minúte Filip Hlohovský. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem, že sledujete náš portál Onlajny.eu a želám vám príjemný zvyšok víkendu. (20:50:50)

90+1

90+1

V úplnom závere ešte propagačná strela hostí z veľkej diaľky, tú však Volešák v pohode kryje.

90

Máme tu záver riadneho hracieho času.

89

Domáci fanúšikovia už oslavujú víťazstvo, nadstavovať sa bude minimálne 1 minúta.

87

Domáci výborne otvárajú voľné priestory, chystajú výborné kolmice za obranu a treba povedať, že Prešov dnes narazil na veľmi dobrého a koncentrovaného súpera.

86

Ceesay sa snaží tvrdo bojovať o každú jednu loptu, no vidieť, že ešte nie je zohratý so svojim staronovým tímom.

85

Hostia po dlhšom čase v útoku, Peter Katona z dobrej pozície namieril príliš vysoko a lopta preletela ponad bránku Miloša Volešáka.

84

Žilinčania už hrajú naozaj vo veľkej pohode, hostia naopak už len bránia.

83

Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Jakub Bartek, prichádza Lukáš Micherda.

82

Žltú kartu dostáva Denis Vavro (MŠK Žilina).

80

Do konca zápasu ostáva posledných 10 minút a je jasné, že o jeho osude je rozhodnuté.

78

Rýchly útok Žiliny, Špalek parádne zatočil center do šestnástky hostí, kde si nabiehala až trojica hráčov MŠK, Jozef Talian však výborne čítal hru a loptu vyboxoval ďaleko do poľa.

77

Nuž aj Yusuf Otubanjo si vyslúžil obrovský aplauz od divákov a zdá sa, že žilinský divák má znovu radosť z futbalu.

76

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Yusuf Otubanjo, prichádza Kristián Vallo.

75

Dámy a páni, ťažko komentovať to, čo sa deje v šestnástke hostí, pretože lopta lieta okolo bránky z ľavej strany, z pravej strany, skrátka kadejako a Prešov má naozaj viac šťastia než futbalového kumštu.

74

Doslova strelnica je dnes z bránky hostí, Jozef Talian už toho musí mať plné zuby.

73

Veľká, priam obrovská šanca Žiliny, pretože Nikolas Špalek naservíroval loptu pred bránku ideálne pre Otubanja, ktorý z prvej tesne míňa! Tak tomuto ani samotný nigériský útočník nemôže uveriť a bezmocne sa chytá za hlavu.

72

Dnešné stretnutie sleduje 2365 divákov.

71

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Filip Hlohovský, prichádza Jakub Paur.

71

Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Dávid Leško, prichádza Lukáš Kubus.

70

Žilina dala gól!
Tentoraz však dostal FILIP HLOHOVSKÝ loptu presne na kopačku, rútil sa sám na Taliana a rutinérsky zvýšil vedenie Šošonov na 4:0!

69

Center Filipa Hlohovského z ľavej strany nemal potrebné parametre, lopta končí v náruči Taliana.

69

Do hry príde v drese Žiliny Jakub Paur.

68

Ceesay sa zaradil na hrot Žiliny, naopak Otubanjo sa posunul na kraj zálohy.

67

Dámy a páni, obrovský potlesk pre Moma Ceesaya na otvorenej scéne, domáci hráč okamžite poďakoval fanúšikom za doslova zimomriavkové prijatie.

66

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ivan Santiago Diaz, prichádza Momodou Ceesay.

65

Nikolas Špalek v postavení mimo hry.

64

Domáci sa snažia niečo vymyslieť v ofenzívne, ale lopta napokon končí v rukaviciach Jozefa Taliana.

63

Chystá sa veľký návrat strateného syna, pretože do hry príde Momodou Ceesay v drese MŠK Žilina!

62

Výborná útočná šanca pre hostí, Hector Tubonemi sa rútil sám na Volešáka, ktorý však výborne vybehol a loptu doslova zobral Tubonemimu od kopačky.

61

Michal Škvarka skúšal parádnu prihrávku za obranu hostí pre Špaleka, no loptu v poslednom momente zastavil jeden zo stopérov Prešova.

60

Máme za sebou hodinu hry, tempo nám mierne opadlo. Domáci už sa nemusia nikam ponáhľať a hostia.. Tí síce chcú, ale vôbec sa im v týchto minútach nedarí.

58

Na tribúnach štadióna v Žiline už vládne doslova fanúšikovská fiesta, Žilina vedie jasne 3:0 a domáci fans sa bavia vo veľkom štýle.

57

Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Richard Kačala, prichádza Hector Tubonemi.

56

Žltú kartu dostáva Patrik Jacko (1. FC Tatran Prešov).

54

Rohový kop v prospech domáceho tímu, obrana hostí s veľkou námahou odoláva.

52

Žilina pokračuje v obrovskom tlaku, Škvarka bol jasne faulovaný na hranici šestnástky, no lopta ostáva pre Prešov.

51

Nuž, domáci sú pri obrovskej chuti a doslova v týchto minútach dominujú.

50

Nuž, myslím si, že týmto skončili akékoľvek šance hostí na body v dnešnom stretnutí, pretože po centrovaná lopta z ľavej strany prešla celou šestnástkou hostí a pri pravej tyči ju pred bránku vrátil Mabouka. Lopta trafila sediaceho NIKOLASA ŠPALEKA, ktorý tesne predtým spadol v súboji a zamiera za bránkovú čiaru Prešova!

48

Tak presný opak je pravdou, pretože Žilina doslova zamkla hostí v ich šestnástke, no Filip Hlohovský ani na dvakrát netrafil bránku hostí.

47

Tempo hry je v úvode polčasu slabšie a zdá sa, že Prešov sa bude snažiť o ofenzívnejšie poňatie svojej hry.

46

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách.

46

Začal sa druhý polčas.
Všetko je pripravené na začiatok druhého polčasu.
Po prvom polčase máme v Žiline stav 2:0. O prvý gól domácich sa postaral v 4. minúte Michal Škvarka a v 36. minúte pridal svoj tretí gól v tejto sezóne Yusuf Otubanjo. Druhý polčas sa začne približne o 20:00.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Tak toto bola znovu obrovská šanca Žiliny, Filip Hlohovský dostal ideálnu loptu na hranicu šestnástky, vypálil a Talian skvele vytlačil jeho strelu na brvno svojej bránky!

42

Domáci sa však snažia ešte pridať jeden gól, myslím, že Prešov už prestávku naozaj potrebuje.

41

Hra pokračuje v pomerne rýchlom tempe, polčasová prestávka sa blíži.

40

Nikolas Špalek sa síce snaží, ale dnes je na ľavej strane žilinskej zálohy prakticky neviditeľný. Teraz sa dostal v prvému centru, no lopta nabrala úplne opačný smer než chcel žilinský hráč.

39

Iván Diaz sa snažil narysovať parádnu kolmicu za obranu hostí pre Otubanja, ktorý i pochopil spoluhráčovu myšlienku, no napokon bol v postavení mimo hru.

38

Talian posiela odkopom loptu ďaleko do poľa a necháva preťaženú prešovskú obranu aspoň na chvíľu vydýchnuť.

37

Do konca prvého polčasu ostáva necelých osem minút a Žilina vedie nad nevýrazným Prešovom už 2:0.

36

Dámi a páni, YUSUF OTUBANJO je hrotový útočník ako sa patrí, pretože do šestnástky Prešova dostal prvú dobrú loptu, jednou nohou si ju spracoval a druhou ju parádne zatočil za nešťastného Jozefa Taliana.

35

Dávid Leško sa snaží pomerne vysoko napádať rozohrávku Žiliny, no Denis Vavro s Martinom Králikom si dali pozor.

34

Dlhý odkop Denisa Vavra z vlastnej polovice zvláštne zaplával a pri troche šťastia mohol skončiť i v bránke Prešova, no Talian si loptu postrážil a však ju stiahol do svojich rukavíc.

33

Hrá sa v pomerne slušnom tempe hore dole, no výraznejších šancí je zatiaľ menej, než by sa očakávalo.

31

Na opačnej strane zakrútil krásnu technickú strelu do vinkla Dávid Leško, no strela nemala potrebnú razanciu a tak ju Volešák s prehľadom kryl.

30

Uff, tak teraz to poriadne zahučalo, pretože do odrazenej lopty sa z hranice šestnástky volejom oprel Denis Vavro a doslova zostrelil jedného z hráčov hostí.

29

Mazáň skúšal dlhý center z pravej strany pre Yusufa Otubanja, no brankár Talian bol rýchlejší ako Nigérijčan v službách Žiliny a skryl loptu do svojej náruče.

28

Žilinčania sa všemožne snažia presadiť, prenášajú hru, dirigujú tempo, no zatiaľ je Prešov veľmi ostražití a dobre reaguje na všetky útočné snahy Žiliny.

27

Žilina stále drží loptu na svojich kopačkách podstatne viac než Prešov, cez prehustenú obranu sa však domácim veľmi ťažko presadzuje.

26

Tak toto bola obrovská šanca Žiliny, pretože strelu domácich Talian len spomalil, lopta mu totiž preskočila ruku a pokračovala ďalej, no napokon tesne minula bránku! Dobiehajúci Otubanjo ju už nestihol správne usmerniť.

25

Domáci sa snažili znovu centrom prekvapiť obranu Prešova, tá však odolala a vzápätí Denis Vavro takticky fauloval Dávida Leška, pretože sa črtal možný rýchly útok Prešova.

24

Hostia s prvou priamou strelou na bránku Žiliny. Postaral sa o ňu Peter Katona, ktorý však našiel Miloša Volešáka pripraveného.

23

Máme za sebou polovicu prvého polčasu, Žilina vedie gólom Michala Škvarku nad Prešovom 1:0.

22

Do fandenia sa v Žilina už zapája celý štadión, dnes je tu odhadom 2500 divákov.

21

Ernest Mabouka dnes výborne zásobuje spoluhráčov centrovanými loptami z ľavej strany, tentoraz však jeho center odvrátil hlavou Jozef Bujňák.

20

Michal Škvarka dostal dobrú loptu do behu, no tesne pred ním ju odkopol Jozef Talian, ktorý výborne čítal hru.

18

Vzápätí snaha hostí o rýchly protiútok, no lopta napokon končí v rukaviciach pripraveného Miloša Volešáka.

17

Obliehanie bránky hostí, strelou Taliana skúšal prekvapiť Filip Hlohovský, no z celkom dobrej pozície minul bránku Prešova.

16

Hostia znovu na pár sekúnd vystrčili rožky, vzápätí však Žilina prechádza do rýchleho protiútoku po ktorom si Jozef Talian pripisuje ďalší výborný zákrok.

15

Žilina dáva gól, ten však neplatí pre postavenie mimo hru!

14

Na lavičke Žiliny dnes sedí už i hrotový útočník Momodou Ceesay, ktorý v roku 2010 vystrieľal Žiline postup do skupiny Ligy Majstrov.

13

Domáci Šošoni stále hľadajú priestor v obrane Prešova, hostia ale skutočne dobre bránia.

12

Prvý rohový kop v podaní Žiliny, napokon však z toho nič zaujímavé nevzniklo.

11

Tlak Žiliny znovu pokračuje, tentoraz však obrana hostí odkopáva loptu ďaleko do poľa.

10

Krásna akcia v podaní Žiliny, prízemný center preletel celou šestnástkou Prešova a lopta sa dostala až pre nabiehajúceho Róberta Mazáňa, ktorý technickou strelou nechal vyniknúť brankára hostí.

9

Cestu na dnešný zápas Žiliny si našli i domáci ultras, ktorí sa už od úvodu starajú o výbornú atmosféru. V sektore hostí naopak nie je ani jediný fanúšik.

8

Žilina znovu kombinuje v strede poľa, do hry sa aktívne zapája i gólman Miloš Volešák.

7

Hostia po góle rovnako ožili, no zatiaľ sa nevedia presadiť cez dobre organizovanú žilinskú defenzívu.

6

Žltú kartu dostáva Martin Králik (MŠK Žilina).

5

Tlak Žiliny po góle pokračuje, Filip Hlohovský sa z hranice šestnástky oprel do lopty, no obrana Prešova bola pozorná a túto strelu zblokovala.

4

Žilina ide do vedenia 1:0, pretože Ernest Mabouka našiel fantastickým centrom z ľavej strany MICHALA ŠKVARKU, ktorý špicou kopačky poslal loptu za bezmocného Jozefa Taliana v bránke Prešova.

4

Prvá strela hostí v zápase a postaral sa o ňu Dávid Keresteš, ktorý však napálil svoj projektil len do obrancu Žiliny.

3

Iván Diaz v strede poľa vyzvŕtal Ján Dzúrika, Žilina ako už tradične drží loptu na svojich kopačkách a hľadá medzeru v obrane súpera.

2

Prvá útočná snaha domácich končí pri Maboukovi, ktorému jeden z hráčov hostí kvalitne prebrúsil členok.

1

Domáca Žilina dnes v neónovo žltej sade dresov, hostia v tmavozelenej kombinácii.

1

Stretnutie sa práve začalo.

-5

V Žiline vládne krásne, priam idylické futbalové počasie a tak verme, že futbalisti oboch tímov predvedú výborný futbal.
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Škvarka, Pečovský (C), Diaz, Hlohovský – Špalek, Otubanjo.
Náhradníci: Leško – Letić, Hučko, Káčer, Paur, Vallo, Ceesay.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák, Luberda, Jacko (C), Kačala – Katona, Leško, Streňo, Dzurík – Keresteš, Bartek.
Náhradníci: Penksa – Dupkala, Tubonemi, Micherda, Straka, Kubus, Jacko..
Príjemný dobrý podvečer zo Žiliny, kde budeme dnes spoločne sledovať zápas 3. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom hráči MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku futbalistov 1. FC Tatran Prešov. Zápas sa začína o 19:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilinčania v letnej prestávke poriadne rozvírili prestupovú hladinu, keď sa im podarilo dotiahnuť odchod mládežníckeho reprezentanta Lászla Bénesa do bundesligovej Borussie Mönchengladbach. V klube okrem Bénesa nepokračujú ani stopér Švejdík, ktorému sa skončilo polročné hosťovanie, a brankár Patrik Le Giang, ktorému sa skončila zmluva.

Nových tvárí je v žilinskom kádri viacero, štyri sú zahraničné. Obranu posilnili Kolumbijčan Herrera a Čech Kaša, krídelné priestory Nemec Mandiangu, v útoku zaznamenal skvelý debut Nigérijčan Otubanjo. Z hosťovania v Senici sa vrátil odchovanec žlto-zelených stredopoliar Michal Klec. V prípade Kašovho prestupu však ešte nie je celkom vyriešená dohoda medzi Žilinou a Baníkom Ostrava. Do žilinského kádra pribudol ešte jeden hrotový útočník, ktorým je bývalý zakončovateľ MŠK Momodou Ceesay.

V prvom kole Žilina na domácej pôde remizovala s Dunajskou Stredou 2:2, hoci viedla ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času 2:0.
MŠK Žilina – DAC D. Streda 2:2 (1:0)
Góly: 27. Diaz (Hlohovský), 77. Špalek (Letić) – 89. Michalík, 90+4. K. Vida

V druhom kole Žilinčania na domácej pôde porazili MFK Ružomberok pomerom 3:2.
MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:2 (2:1)
Góly: 12. Otubanjo, 38. Otubanjo, 71. Hlohovský (Mabouka) – 34. Chrien (Nagy), 82. Mareš

Hostia z Prešova po sezóne 2012/13 opustili najvyššiu súťaž. V uplynulom ročníku druhej ligy bojovali o prvenstvo a tým pádom aj o postup najmä s tímami FC VSS Košice a MFK Tatran Liptovský Mikuláš. V predposlednom kole nadstavbovej časti mohli definitívne spečatiť postup Košičania, tí však v domácom zápase neuspeli, prehrali s Pohroním 0:1 a vypadli z boja o návrat do Fortuna ligy. Pred posledným kolom boli preto v hre o postup dva kluby, ktoré majú názov Tatran – Prešov a Liptovský Mikuláš. Zatiaľ čo Liptáci mali predohratý zápas so žilinskou rezervou, Prešov čakala doma Sereď a postupová matematika bola jasná. Ak tím z centra Šariša prehrá alebo remizuje, z postupu sa bude tešiť Liptovský Mikuláš, ak zvíťazí, predbehne svojho konkurenta a s dvojbodovým náskokom postúpi medzi elitu. Prešovčania nenechali nič na náhodu a vyhrali 3:0.

Navrátilec do najvyššej súťaže to bude mať na začiatku ťažšie aj kvôli kratšej príprave, ako mali ostatní účastníci Fortuna ligy. V jeseni bude hrávať svoje domáce zápasy v Prešove. Počas jari plánuje zrekonštruovať štadión a tak bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou prechodné bydlisko v NTC Poprad. Nováčik súťaže na tlačovej konferencii pred začiatkom novej sezóny nestanovil konkrétny cieľ. Dôležité bude vždy sa sústrediť na najbližší zápas.