Reprezentace do 19 let

Česko – Slovensko

3:1

konec (1:0, 2:1, 0:0)

28.07.2016, 16:00 • EnergieVerbund-Arena Drážďany • Info o změnách stavu (Martin Voltr)

Čeští hokejisté pod hlavičkou reprezentace do 19 let tak úspěšně zvládli vstup do Summer Hockey Challenge v Drážďanech. Slovenskou dvacítku téměř dvojnásobně přestříleli a už do 31. minuty stihli tři góly, zatímco Aleš Stezka kapituloval za celý zápas jen jednou.

Na vítězství 3:1 se budou snažit naši mladíci navázat hned zítra, od 15 hodin je čeká Švýcarsko. Do té doby na shledanou! (17:58:55)
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Česko – 7 (31)
Slovensko – 1 (17)

55:00

Do konce základní hrací doby zbývá pět minut a nezdá se, že by cokoli mělo českým hokejistům zkomplikovat cestu za vítězstvím. Ve třetí třetině vyslali šest střel, zatímco Slováci stále ani jedinou.

47:38

Češi jsou kompletní, Aleš Stezka nemusel v oslabení čelit ani jedné střele mezi tři tyče.

45:38

Vzápětí usedá na trestnou pro změnu náš hráč, dnes podruhé je to Petr Kodýtek (CZE). Verdikt zní držení protihráče.

43:20

Ani tentokrát nedokázala česká reprezentace početní výhodu zužitkovat.

41:20

V každé třetině zatím měli Slováci jedno vyloučení, to aktuální přichází hned zkraje. Ondřej Prašil (SVK) – 2 minuty za podražení.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Česko – 10 (24)
Slovensko – 7 (16)
Také druhá část skončila jednobrankovým vítězstvím české devatenáctky. Ta si postupně vypracovala až vedení 3:0, když do černého mířili Petr Kodýtek s Danielem Kurovským, ale za Slovensko pak chvíli po konci přesilovky snížil Andrej Hatala.

Třetí třetina začne přibližně v 17:31.

40:00

39:18

Česká přesilovka je minulostí, Slovensko hraje v plném počtu.

37:18

Ještě před přestávkou dostávají stejnou možnost i Dopitovi svěřenci, slovenský rozlet brzdí podražení Martina Jendroľa (SVK).

36:20

Slovensko právě vstřelilo branku!
Přestože naši mladíci čtvrté oslabení přestáli, Slováci se díky němu dostali na koně a dvanáct sekund po konci trestu snižují skóre. Aleš Stezka poprvé kapituluje z hokejky ANDREJE HATALY – 3:1. Asistence: Michal Roman, Denis Pätoprstý.

36:08

Národní výběr je kompletní.

34:08

Po delší době se budou muset čeští hokejisté opět bránit, Ondřej Vála (CZE) si vykoledoval menší trest za sekání.

30:42

Česko právě vstřelilo branku!
A jen co se zápas překlenul do své druhé poloviny, ve slovenské síti se třepetá třetí kotouč. Po nahrávce Ondřeje Najmana prostřelil gólmana Tomka DANIEL KUROVSKÝ – 3:0! Asistence: Ondřej Najman.

3:1

Branky a nahrávky: 7. Ďurač (Dvořák), 26. Kodýtek (Doudera, Ďurač), 31. Kurovský (Najman) – 37. Hatala (Roman, Pätoprstý)

Česko: Stezka (Kváča) – Doudera, Kachyňa, Šnajnar, Vála, Kaňák, Weinhold, Bartko – Kurovský, Procházka, Zachar, Dvořák, Kousal, Werbik, Vracovský, Najman, Kodýtek, Dymáček, Wágner, Ďurač, Pavlík. Trenér: Jiří Dopita.

Slovensko: Tomek (Durný) – Hatala, Košecký, Grman, Bdžoch, Hain, Burzík, Jendroľ, Lindeman, Oško, Roman, Sloboda, Murín, Hecl, Koyš, Pätoprstý, Andrisík, Prašil, Struška, Koziot, Bondra. Trenér: Ernest Bokroš.

Rozhodčí: Holzer – Wimberger, Rudolph (všichni GER).

05:58 CZE 2 Kodýtek, sekání
06:58 CZE 1:0 Ďurač (Dvořák)
13:14 SVK 2 Koyš, faul kolenem
15:56 CZE 2 Vála, podražení
18:09 CZE 2 Dymáček, nedovolené bránění