3:2

konec (25:13, 16:25, 21:25, 25:22, 15:10)

03.07.2016, 09:00 • Xuancheng, Čína • Skupina A2 • Miroslav Kováčik sk

0:0

Slovenskí volejbalisti končia svoju čínsku misiu tesnou prehrou s mimoriadne kvalitným výberom Turecka. Ten prehral v doterajšom priebehu druhej divízie Svetovej ligy stále len jediné stretnutie. Slovákov môže mrzieť najmä záver štvrtého setu, ktorí nezvládli podľa predstáv. Podobne ako v zápase s Českom prehrali v piatich setoch, ten posledný pomerom 15:10. Na druhej strane bod z dnešného zápasu je pomerne dobrým výsledkom. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (11:20:28)

15:10

Je koniec! Slovensko ešte v závere rozhodujúceho setu bojovalo, no na senzačný zvrat to už nestačilo. Posledný bod zápasu zaznamenal Gökhan Gökgöz.

14:10

Emanuelle Zanini si berie oddychový čas. Slovensko totiž získalo tretí bod v rade, tento raz vďaka dobrému bloku Petra Mlynarčíka.

14:9

14:9

14:9

Na konci dlhej výmeny sa tešia slovenskí volejbalisti, ktorí príkladne bojujú do posledných chvíľ.

14:8

Tomáš Kriško vytĺkol turecké bloky, a tak ešte predlžuje dnešné stretnutie.

14:7

Turecko má po presnom útoku k dispozícii sedem mečbalov. S najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá v Číne aj tretí zápas.

13:7

V útoku sa síce pomýlil aj Gökhan Gökgöz, no siedmy bod Slovenska zrejme znamená už len kozmetickú úpravu výsledku.

13:6

Slováci nedokázali zložiť loptu na zem, za čo ich vytrestal dobrým útokom stredom siete Mustafa Koç.

12:6

12:6

12:6

Peter Mlynarčík bol zablokovaný a myslím si, že o osude dnešného zápasu je rozhodnuté.

11:6

Tak toto je už veľmi, veľmi zlé. Slovenský kapitán Matej Paták posiela svoj smeč bez prispenia tureckých rúk až za základnú čiaru.

10:6

Matej Paták útočil len do outu a s našim šancami na víťazstvo to nevyzerá vôbec dobre. Miroslav Palgut si berie oddychový čas.

9:6

Bohužiaľ, následne Štefan Chrtiansky pokazil svoje podanie. Turecko tak vedie stále o tri body.

8:6

Tak napokon to Štefanovi Chrtianskemu vyšlo. Dokázal dostať loptu na druhú stranu a získal cenný bod.

8:5

V rozhodujúcom sete sa strany menia za stavu 8:5 pre Turecko. To v poslednom útoku dokázalo presne zamieriť a poslalo loptu do zadnej časti ihriska.

7:5

Naši reprezentanti ale reagujú dobrým útokom stredom siete. Na podanie ide naša veľká nádej Peter Mlynarčík.

7:4

Murat Yenipazar mal obrovské šťatie. Jeho servis tečovala páska tesne za sieť a takým tenisovým prasiatkom získava bod na tureckú stranu.

6:4

Turecká odpoveď ale prichádza prostredníctvom kvalitného smeču do voľného priestoru.

5:4

Slovenskí volejbalisti dokázali zablokovať útok súpera a držia sa stále v hre o víťazstvo.

5:3

5:3

5:3

Tureckí volejbalisti sa veľmi hnevali na hlavného rozhodcu, ktorý najskôr zahlásil out. Napokon ale svoj verdikt zmenil. Útok Mustafu Koça skončil na čiare.

4:3

Mimoriadne dôležitý bod pre Slovensko. Matej Paták bol v ťažkej pozícii, no dokázal zabodovať.

4:2

Filip Palgut teraz rozhodne nepotešil svojho otca, pretože svoje podanie umiestil len do siete.

3:2

Tento raz to Matej Paták zvládol oveľa lepšie a loptu poslal do voľného priestoru.

3:1

Prvý bod na príjme získavajú v piatom sete Turci po tom, ako Matej Paták zo záklonu útočil len vedľa postrannej čiary. Nasleduje slovenský time out.

2:1

To je škoda! Slováci mohli niekoľkokrát ukončiť výmenu, no napokon vytĺkol naše bloky Metin Toy.

1:1

Slovensko ale dokázalo okamžite vyrovnať, keď na dvakrát zložil loptu na zem Matej Paták.

1:0

Rozhodujúci set otvorilo podanie Štefana Chrtianskeho i presný útok v podaní Metina Toya.

0:0

Začal sa piaty set.

25:22

Zápas nám vyvrcholí až v piatom sete. Bohužiaľ, naši reprezentanti nezvládli záver štvrtého setu a napokon ho prehrali trojbodovým rozdielom.

24:22

Prvú hrozbu straty setu odvracia kvalitným smečom Matej Paták. Na podanie ide náš nahrávač Filip Palgut.

24:21

24:21

24:21

Metin Toy prestrelil slovenský dvojblok, a tak majú Turci k dispozícii trojicu setbalov.

23:21

Bohužiaľ, Matej Paták útočí len do outu. Náš tréner sa ešte snaží vyhodiť Turecko z rytmu ďalším oddychovým časom.

22:21

Turecku sa podarilo zablokovať náš útok, a tak si Miroslav Palgut berie oddychový čas. V týchto chvíľach je potrebné zachovať si najmä pokoj pri koncovke.

21:21

Radoslav Prešinský teraz nezvládol dôležitosť okamihu a pokazil svoje podanie.

20:21

Na konci dlhej výmeny sa tešia slovenskí reprezentanti. Úspešnú akciu zakončil Radoslav Prešinský.

20:20

A máme tu opäť vyrovnaný stav. Jeden z tureckých hráčov nekompromisne vytĺkol naše pripravené bloky.

19:20

Štefanovi Chrtianskemu sa teraz darí čo potvrdil ďalším získaným bodom pre naše farby.

19:19

Škoda! Mohli sme tento útok zablokovať, no Gökhan Gökgöz ukázal svoje volejbalové kvality.

18:19

Dokonca sa dostávame do vedenia. Peter Mlynarčík predviedol dobrý servis výmenu následne zakončil Štefan Chrtiansky.

18:18

18:18

18:18

Štefan Chrtiansky zložil loptu na zem, a tak sa stále držíme s Tureckom na rovnakej bodovej línii.

18:17

Nepodarilo sa nám zatlačiť súpera do zadných pozícii. Ten sa presným smečom dostáva do vedenia.

17:17

Vyrovnávame stav zápasu vďaka dobrej hre na sieti. Súčasne aj striedame, keď na podanie ide Peter Ondrovič.

17:16

Metin Toy dostal veľmi dobrú prihrávku a razantným smečom vytĺkol slovenský pripravený blok.

16:16

Pokazené turecké podanie nás po technickom oddychovom čase veľmi teší.

16:15

Turecko sa dostáva do dôležitej psychickej výhody. Jeho akciu opäť zakončil presne Mustafa Koç a ako inak stredom siete.

15:15

Mustafa Koç je pri útoku stredom siete len veľmi ťažko brániteľný. Nasleduje posledný bod pred technický oddychovým časom.

14:15

Slovensko ale skóruje a vedie o jeden bod. Peknú akciu zakončil Peter Kašper.

14:14

Time out Turecku rozhodne pomohol. Stav je opäť vyrovnaný, keďže bol zablokovaný Matej Paták.

13:14

Po oddychovom čase nekompromisne skóruje stredom siete turecký smečiar Mustafa Koç.

12:14

Paráda! Peter Mlynarčík vytĺkol turecké bloky, a tak sa dostávame do dvojbodového vedenia. Emanuelle Zanini si berie time out.

12:13

12:13

12:13

Slovensko otáča vývoj štvrtého setu vo svoj prospech vďaka vynikajúcej hre na sieti.

12:12

Opäť máme vyrovnaný stav. Výborne to spravil Filip Palgut, ktorý z ťažkej pozície dokázal bodovať.

12:11

Registruje opäť nepresné podania na tureckej i slovenskej strane. Stav je tak mierne naklonený v prospech favorita zápasu.

11:10

To je škoda. Podanie bolo veľmi kvalitné, no náš blok nebol pri zakončení Serhata Coşkuna celistvý, a tak lopta prešla na našu stranu.

10:10

Slovensko ale dokázalo okamžite vyrovnať a teraz pozor, na podanie ide Peter Mlynarčík.

10:9

Serhat Coşkun oprel svoj útok o slovenské bloky a týmto šikovným spôsobom získava pre Turecko desiaty bod.

9:9

A je vyrovnané. Naše bloky neboli dostatočne pripravené čo využil Serhat Coşkun.

8:9

Slovensko sa dostáva do vedenia po presnom smeči Petra Kašpera.

8:8

Naše útoky akoby stratili razanciu. To dokázali Turci využiť a zaslúhou Kadira Cia vyrovnávajú stav štvrtého setu.

7:8

7:8

7:8

To je škoda. Mohli sme výmenu zakončiť vo svoj prospech, no Peter Mlynarčík neuspel. Do kontry sa tak dostali Turci, ktorí so šťastím nezaváhali.

6:8

Tentokrát už nebol Gökhan Gökgöz tak úspešný a loptu poslal ďaleko za základnú čiaru.

6:7

Navyše, Gökhan Gökgöz predviedol aj skvelý servis. Lopta sa okamžite odrazila na druhú stanu čo využil Kadir Ci.

5:7

Prvý technický oddychový čas sa ešte odkladá. Presným smečom z ľavej strany sa zaskvel Gökhan Gökgöz.

4:7

Turecko sa ale taktiež dopustilo chyby a to hneď priamo z podania.

4:6

Teraz si naši reprezentanti vôbec nerozumeli a zbytočne tak prichádzajú o možnosť získať bod na svoju stranu.

3:6

Parádny slovenský blok. Vo štvrtom sete sa tak dostávame do nádejného vedenia.

3:5

Registrujeme nepresné podania na oboch stranách. Na tej slovenskej neuspel Štefan Chrtiansky.

2:4

Turecký útok nebol vôbec dobrý. Slováci si naň pekne počkali a bez väčších problémov ho dokázali zablokovať.

2:3

Slovensko sa opäť dostáva do vedenia. Na podanie smeruje Štefan Chrtiansky.

2:2

Servis Petra Mlynarčíka nebol vôbec zlý, no Turci si dokázali poradiť. Útok zakončil Murat Yenipazar.

1:2

1:2

1:2

Štefan Chrtiansky predviedol pekné technické zakončenie, ktoré slávilo úspech.

1:1

Na druhej strane ale odpovedá presným útokom aj nový muž na ihrisku Kadir Ci.

0:1

Parádny vstup do štvrtého setu. Presnú ľavačku ukázal kto iný ako Peter Mlynarčík.

0:0

Začal sa štvrtý set.

21:25

Fantastický set v podaní našich reprezentantov. Tí ukázali veľkú kvalitu, psychickú odolnosť a v závere ich podržal skvelým servisom Peter Mlynarčík. Slovensko tak vedie 1:2 na sety.

21:24

Gökhan Gökgöz bol zablokovaný! Slovensko má k dispozícii tri šance na ukončenie setu.

21:23

Eso v podaní Petra Mlynarčíka. Slovensko je blízko k zisku tretieho setu!

21:22

21:22

21:22

Radoslav Prešinský posúva náš tím do psychickej výhody a do tesného jednobodového vedenia.

21:21

Serhat Coşkun predviedol parádny servis a vyrovnáva stav tretieho setu. Miroslav Palgut si okamžite berie oddychový čas.

20:21

Slovenský náskok je opäť jednobodový. Naši blokujúci hráči poslali loptu až za tureckú základnú čiaru.

19:21

Výborne to teraz spravil aj Peter Mlynarčík, ktorý zaútočil svojim typickým spôsobom po čiare.

19:20

Pekný útok stredom siete dnes predviedol veľmi dobre hrajúci Mustafa Koç.

18:20

18:20

18:20

Výborne, opäť sme dokázali zložiť loptu na druhú stranu palubovky. Vedieme o dva body!

18:19

Gökhan Gökgöz vytĺkol slovenské bloky. Tretí set bude ešte poriadne napínavý.

17:19

Našim najlepším hráčom je jednoznačne Matej Paták. Aj teraz dostal dôveru v útoku za čo sa revanšoval ziskom bodu.

17:18

Turecko sa stále drží nášho tímu a nechce aby si prinavrátil nádejné trojbodové vedenie.

16:18

Turecko nám pomáha svojou zbytočnou chybou. Myslím, že to bol Mustafa Koç, kto poslal loptu k reklamným panelom.

16:17

Bohužiaľ, Peter Mlynarčík poslal loptu až za hraciu plochu, a tak sa náš náskok opäť stenčil.

15:17

Po oddychovom čase sa Turecko dokázalo presadiť. Pravou stranou siete bezchybne útočil Metin Toy.

14:17

Skvelé! Matej Paták vytĺkol turecký blok, a tak sa dostávame do nádejného vedenia. Pomaly sa nám blíži koncovka tretieho setu.

14:16

14:16

14:16

Po druhom technickom oddychovom čase vedieme o dva body a podanie ide Štefan Chrtiansky.

14:15

Gökhan Gökgöz sa dokonca zaskvel esom, čo nie je vôbec príjemná správa. Náskok nášho tímu je tak len jednobodový.

13:15

Turecko sa dostáva na podanie zásluhou razantného smeču Gökhana Gökgöza.

12:15

Radoslav Prešinský dokonale nahradzuje absentujúceho Emanuela Kohúta pri slovenských útokoch stredom siete.

12:14

Matej Paták sa snažil loptu zachytiť na hracej ploche, no práve od neho sa lopta odrazila mimo priestoru ihriska.

12:14

12:14 Turci počas štátnej hymny

11:14

Tureckí volejbalisti sa dopustili technickej chyby, a tak sa slovenský náskok zvýšil na tri body.

11:13

Bodujeme aj my. Parádny útok stredom siete predviedol Radoslav Prešinský.

11:12

Teraz to Gökhan Gökgöz zvládol oveľa lepšie a z ľavej strany vytĺkol slovenský dvojblok.

10:12

Gökhan Gökgöz svojim útokom trafil len stojacú anténku, a tak podľa pravidiel bod putuje na našu stranu.

10:11

Turecko sa ale nevzdáva a kontruje pekným a najmä presným útokom po čiare. Autorom tureckého bodu je Serhat Coşkun.

9:11

Matej Paták opäť potiahol náš tím, keď dokázal vytĺcť pripravený turecký dvojblok.

9:10

Slovenskí blokujúci hráči boli v sieti, a tak je bod pripísaný na konto tureckého tímu.

8:10

A opäť vedieme o dva body. Matej Paták opäť ukázal, že sa v náročných situáciach doslova vyžíva.

8:9

Krásna výmena s úspešným koncom pre slovenské farby. Parádnym blokom sa zaskvel Peter Kašper.

9:11

9:11 Slovenskí reprezentanti počas štátnej hymny

8:8

Skvelé! Poradilo sa nám zablokovať turecký útok. Úspešným blokárom bol Radoslav Prešinský.

8:7

Turecko otáča vývoj tretieho setu a počas prvého technického oddychového času vedie tesným jednobodovým rozdielom.

7:7

A je vyrovnané. Presným útokom z pravej strany sa podarilo získať siedmy turecký bod Serhatovi Coşkunovi.

6:7

Matej Paták sa pokúsil zablokovať turecký útok, no práve od jeho rúk putovala lopta do outu.

5:7

Štefan Chrtiansky vytĺkol slovenské bloky, a tak si stále drží svoj tesný náskok.

5:6

Škoda! Naše podanie nebolo vôbec zlé, no Gökhan Gökgöz si v ťažkej pozícii podaril na jednotku.

4:6

4:6

4:6

Dostávame sa do vedenia o dva body, na čo turecký tréner reaguje prvým oddychovým časom v tomto sete. Na podaní je stále Peter Mlynarčík.

4:5

Slovenskí reprezentanti príkladne zabojovali a ich odmenou je bod po presnom smeči Štefana Chrtianskeho.

4:4

Turecko si pomohlo útokom stredom siete, ktorý dokonale ovláda Faik Samet Güneş.

3:4

Turci poriadne podcenili servis Petra Kašpera, ktorý si tak pripisuje na svoje konto prvé eso v zápase.

3:3

Aj nám sa ale okamžite podarilo vyrovnať. Tentokrát zaútočil veľmi presne Matej Paták.

3:2

Faik Samet Güneş otáča priebeh tretieho setu, keď sa zaskvel pekným blokom na útok Petra Mlynarčíka.

2:2

A je vyrovnané. Slováci nedokázali zložiť loptu a pri následnom tureckom útoku boli prichytení v sieti.

1:2

Mustafa Koç kvalitným útokom stredom siete okamžite znižuje náskok slovenského tímu.

0:2

Dokázali sme loptu udržať v hre a následne sme zásluhou Petra Mlynarčíka získali bod na svoju stranu.

0:1

Tretí set odštartoval presný útok v podaní Mateja Patáka. Jeho útoky zo zadných pozícii sú dnes veľmi dobré.

0:0

Začal sa tretí set.

16:25

Druhý set zvládli slovenskí volejbalisti oveľa lepšie. Zlepšili takmer všetky herné činnosti a výrazným deväťbodovým rozdielom zdolali svojho súpera.

16:24

Turecko získava bod po chybnom podaní nášho ľavorukého smečiara.

15:24

Po dobrom servise Petra Mlynarčíka poslali Turci loptu len do outu, čo znamená naše setbaly.

15:23

Turecko nám pomohlo nevydareným servisom. K zisku druhého setu potrebujeme získať ešte dva body.

15:22

Peter Kašper nenarobil svojim servisom Turkom vážnejšie problémy a tí bez mihnutia oka skórujú.

14:22

Teraz sme už ale bodovali my. Peter Mlynarčík krásne obišiel turecký blok a útokom po čiare boduje.

14:21

Nedokázali sme zakončiť, a tak nás za to potrestal Serhat Coşkun.

13:21

Turecko po oddychovom čase boduje, no jeho strata na náš tím je príliš veľká.

12:21

Opäť získavame bod. Peter Mlynarčík dostal dôveru od Filipa Palguta a vytĺkol turecké bloky. Emanuelle Zanini si berie time otu.

12:20

Tentokrát bol náš hráč úspešnejší a svojou ľavačkou poslal loptu na tureckú stranu palubovky.

12:19

Peter Mlynarčík bol v náročnej pozícii, no pri vzhľadom na náš náskok si dovolil zariskovať. To mu ale nevyšlo, keď loptu poslal iba do outu.

11:19

Síce nám turecký servis narobil veľké problémy, útok v podaní Faik Samet Güneş sme dokázali zablokovať.

11:18

Faik Samet Güneş opäť útočil stredom siete a opäť sa nemýlil.

10:18

Oveľa lepšie si v týchto chvíľach vieme nahrať a to je základ nášho úspechu. Teraz nám ale pomohli svojou chybou Turci.

10:17

Favorit zápasu boduje po tom, ako stredom siete dobre zakončil jeho útok Faik Samet Güneş.

9:17

Štefan Chrtiansky narobil Turecku svojim servisom veľké problémy a následne skóruje Radoslav Prešinský

9:16

Turecko sa dopustilo prešľapu pri prechode do zakončenia. To znamená, že po druhom technickom oddychovom čase vedieme o sedem bodov!

9:15

Matej Paták spoločne s Petrom Kašperom dokázali zablokovať turecký útok. Vyzerá to skutočne už veľmi dobre.

9:14

Štefan Chrtiansky sa chytá, čo je veľmi dobre. Opäť z ľavej strany dokázal zložiť loptu na tureckú polovicu ihriska.

9:13

Mustafa Koç zužitkoval peknú prihrávku od svojho nahrávača a útočil prakticky bez slovenských blokov.

8:13

Videli sme najskôr podarený útok turecký reprezentantov, no následne aj pokazený servis. Náš náskok sa tak nemení.

7:12

Konečne sa presadil aj Štefan Chrtiansky. Paráda, stále vedieme päťbodovým rozdielom.

7:11

Tentokrát náš kapitán poslal loptu za základnú čiaru, no napriek tomu si toho na podaní odrobil veľmi veľa.

6:11

Eso v podaní Mateja Patáka. Ten fantastický skrátil svoje podanie a dokonale ním zaskočil aj turecké libero.

6:10

Emanuelle Zanini si berie oddychový čas. Jeho zverenci totiž v útoku opäť neuspeli, za čo ich nemilosrdne potrestal Peter Mlynarčík.

6:9

Matej Paták účinne skrátil svoje podanie. Turci si nenahrali práve najlepšie a Petrovi Kašperovi sa podarilo zablokovať ich útok.

6:8

Máme tu prvý technický oddychový čas. Stále vedieme dvojbodovým rozdielom, pretože v poslednej výmene bol úspešný stredom siete Peter Kašper.

6:7

Turecko ale okamžite kontruje. Serhat Coşkun síce útočil z ťažkej pozície, no náš blok nebol dostatočne pripravený zasiahnuť.

5:7

Turecký útok sa do priestoru ihriska nezmestil, a tak po prvýkrát v zápase mierne odskakujeme svojmu súperovi.

5:6

Dokonca sa dostávame do vedenia, pretože si Turci nedokázali poradiť so servisom Petra Mlynarčíka.

5:5

Teraz sme mali namále, no dokázali sme loptu zachytiť a následne sa podarilo skórovať Petrovi Mlynarčíkovi.

5:4

Serhat Coşkun si počkal na svoju šancu a nekompromisným spôsobom posiela Turecko do tesného vedenia.

4:4

Našťastie, svoj servis poslal mimo hracej plochy aj jeden z tureckých volejbalistov.

4:3

A ďalšia chyba Štefana Chrtianskeho, tentokrát prišla hneď po servise.

3:3

Pekný útok predviedol slovenský tím. Zo zadných pozícii skvelým spôsobom boduje Matej Paták.

3:2

Videli sme dve pokazené podanie za sebou, po jednom na každej strane. Po chybe Petra Mlynarčíka bude podávať Turecko.

2:1

Kým včera sa Štefanovi Chrtianskemu darilo, jeho dnešný výkon nie je vôbec podarený. Aj teraz útočil len do outu.

1:1

Výborne. Podarilo sa nám vyrovnať. Svoj prvý bod v zápase zaznamenal Peter Kašper, ktorý ide aj na podanie.

1:0

Štefan Chrtiansky nezložil loptu na zem. Turci sa dostali do kontry, ktorú presne zakončil Serhat Coşkun.

0:0

Začal sa druhý set.

25:13

Prvý set sa skončil. Videli sme v ňom jasnú tureckú dominanciu. Zverenci Emanuelleho Zaniniho ho vyhrali o dvanásť bodov a sú jasne lepším tímom na palubovke.

24:13

Turci mohli zakončiť prvý set, no previnili sa technickou chybou pri prihrávke. Napriek tomu majú stále viac ako komfortnú pozíciu.

24:12

A ďalší zlý slovenský útok. Nuž, Turci majú k dispozícii celý tucet setbalov. Prvý set sa stane ich korisťou.

23:12

Zablokovaný bol aj slovenský kapitán Matej Paták. Dnešný zápas nám skutočne vôbec nevychádza.

22:12

Peter Mlynarčík útočil len do outu, a tak sa turecké vedenie zvýšilo na rozdiel desiatich bodov. Vyzerá to na poriadny debakel.

21:12

Na podanie išiel Tomáš Kriško, no svoju úlohu nezvládol. Zle si vyhodil loptu a nasmeroval ju len do siete.

20:12

Šancu na dobrý výsledok vykresal pre náš tím kapitán Matej Paták, ktorý z ľavej strany predviedol bezchybný útok.

20:11

Tomáš Kriško v tejto výmene útočil celkovo trikrát, no ani raz si neporadil s tureckým blokom. Napokon poslal loptu len do siete.

19:11

Turecko si pomohlo kvalitným servisom. Naši hráči boli v náročnej pozícii a podľa toho aj náš útok dopadol.

18:11

Škoda. Dokázali sme zachytiť turecký útok, no následne narazil na pripravené bloky Tomáš Kriško.

17:11

Po oddychovom čase Slovenska nebol Gökhan Gökgöz taký úspešný a loptu poslal len za základnú čiaru.

17:10

Gökhan Gökgöz sa zaskvel parádnym servisom, ktorý znamená eso tureckého tímu. Miroslav Palgut si berie ďalší time out.

16:10

Veľmi pekný útok predviedol z pravej strany Serhat Coşkun. Po druhom technickom oddychovom čase prehrávame o šesť bodov.

15:10

Turci nám pomáhajú celkovo tretím pokazeným podaním v dnešnom zápase.

15:9

Náskok nášho súpera je už na úrovni šiestich bodov. Miroslav Palgut reaguje aspoň striedaním na pozícii nahrávača.

14:9

Turecko dominuje na palubovke a potvrdzuje svoju dobrú formu z predošlých zápasov, v ktorých nestratilo ani set.

13:9

Škoda. V tejto výmene sme sa mohli dostať do útoku, no napokon bodujú Turci zásluhou Gökhana Gökgöza.

12:9

Slovensko znižuje na rozdiel troch bodov. Tentokrát sa dokázal presadiť opäť Matej Paták.

12:8

Peter Ondrovič nedokázal narobiť Turkom problémy a tí bez problémov pridávajú na svoje konto ďalší bod.

11:8

Po oddychovom čase Slovenska išiel na podanie opäť Firat Ezel Filiz, no tentokrát svojim podaním neuspel.

11:7

Nepresný útok nášho tímu. Miroslav Palgut okamžite reaguje oddychový časom, ktorý verme pomôže našim chlapcom.

10:7

Výborne to teraz zahrali Turci a stredom siete zakončil akciu Firat Ezel Filiz. Ten aj ide na podanie.

9:7

Dobrý útok z ľavej strany predviedol Peter Mlynarčík. Slovensko sa stále drží v hre o prvý set.

9:6

Peter Mlynarčík neoprel svoj útok o turecké bloky, a tak je bod prisúdený na konto nášho súpera.

8:6

Máme tu prvý technický oddychový čas. Turecko vedie dvojbodovým rozdielom.

7:6

Nepodarilo sa nám zatlačiť súpera podaním. Turci si bez problémov prihrali a skórujú.

6:6

Na druhej strane ale kontruje dobrým smečom náš kapitán Matej Paták.

6:5

Turecko otáča stav prvého stavu vďaka presnému smeču Mustafu Koça.

5:5

Turecko ale nechce nechať nič na náhodu a vyrovnáva skóre. Dobrý útok z ľavej strany predviedol Firat Ezel Filiz.

4:5

Úspešní slovenský blok v podaní Radoslava Prešinského. Po prvýkrát v zápase sa tak dostávame do tesného vedenia.

4:4

Turci nám pomáhajú svojou vlastnou chybou. Serhat Coşkun totiž poslal loptu len do outu.

4:3

Turecko sa dostáva do tesného vedenia. Úspešný útok predviedol, ak sa nemýlim, Serhat Coşkun.

3:3

Štefan Chrtiansky zložil reparát a vyrovnáva stav prvého setu. Navyše, sám pôjde aj podávať.

3:2

Škoda. Dokázali sme najprv loptu zachytiť vo vzduchu a dostali sme sa aj k útoku. Bohužiaľ, Štefan Chrtiansky bol zablokovaný.

2:2

A je vyrovnané. Podarilo sa nám vytĺcť turecký blok, a tak môže ísť opäť na podanie Peter Mlynarčík.

2:1

Tento raz bol Matej Paták úspešnejší. Podobne ako pred chvíľou útočil zo zadných pozícii, no lopta smerovala do outu od tureckých rúk.

2:0

Matej Paták nezložil loptu na zem, a tak Turci trestajú. Ich druhý bod zaznamenal Serhat Coşkun.

1:0

Dnešný zápas odštartoval na podaní Peter Ondrovič. Jeho plachtiaci servis ale skončil len v sieti.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

0:0

Úvodné zostavy:

Turecko: Kıyak (C), Gökgöz, Hayrili, Güngör, Yeşilbudak (L), Coşkun, Güneş, Toy, Yenipazar, Dengin (L), Ci, Koç, Filiz.

Slovensko: Kriško, Ondrovič, Kubš (L), Palgut, Mlynarčík, Kašper, Turis (L), Paták (C), Chrtiansky, Prešinský, Halaj, Mikula.

0:0

Slovenskí volejbalisti v nedeľu nastúpia v rámci turnaja v čínskom Xuanchengu na svoje posledné stretnutie. Ich súperom však budú doposiaľ suverénni Turci, ktorí určite budú favoritom tohto zápasu. Prvá rozohra je naplánovaná o 9:00 hod.

TURECKO

Turecký volejbal v poslednom období zaznamenal veľký progres a v druhej divízii Svetovej ligy ukazuje svoju kvalitu. Turci sú v tabuľke na výbornom druhom mieste, keď z ôsmich zápasov vyhrali až sedem. Jedinú prehru utŕžili v zápase s Egyptom, ktorému podľahli 3:1. Na čínskom turnaji zatiaľ nestratili ani set, keď si v piatok suverénne poradili s Japonskom a včera aj s domácim výberom. Zverenci bývalého slovenského trénera Emanueleho Zaniniho boli lepší v koncovkách setov a zaslúžene ich všetkých šesť vyhrali. Výborne výkony podáva najmä smečiar Baturalp Burak Güngör, ktorý vo Svetovej lige zabodoval už 110-krát. So Slovenskom sa Turecko stretlo aj na domácom turnaji v Izmire, kde zvíťazilo 3:0 (-25, -23, -22). V porovnaní s našimi hráčmi bude mať o pár hodín menej na regeneráciu, no veľkú výhodu v podobne trénera Zaniniho, ktorí dokonale pozná náš tím.

SLOVENSKO

Slovenskí volejbalisti nemajú takú skvelú fazónu a v tabuľke Svetovej ligy sú až na 7.mieste. Zverenci Miroslava Palguta si zatiaľ nepotykali najmä so stabilitou svojich výkonov. Na domácom turnaji v AEGON Aréne si pripísali cenné víťazstvo nad Kubou, ale následne prehrali s Holandskom i Českom. Na ázijskom kontinente najprv hladko prehrali s Čínou 3:0, no včera sa vybičovali k skvelému výkonu a vyhrali nad Japonskom 3:1 na sety. Našimi najlepšími hráčmi boli Peter Mlynarčík, Štefan Chrtiansky, no skvelo im sekundoval aj kapitán Matej Paták. Na servise sme si síce mnohými esami nepomohli, no dobre nám fungovala práca v poli a útoky krajných smečiarov. Slováci sa musia zaobísť bez Emanuela Kohúta, no jeho útoky stredom siete kvalitne dokázali nahradiť Peter Kašper či Radoslav Prešinský.