Lukáš Lacko – Ivo Karlovič

3:1 6:3, 3:6, 7:6 (5), 6:4

30.06.2016, 13:28 • Court 9 • 2. kolo • Jaroslava Sotáková sk

Tipsport: 4.3 1.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kvalifikant Lukáš Lacko si na tretí pokus poradil s dvadsiatym tretím nasadeným hráčom tohto turnaja Ivom Karlovičom za 2 hodiny a sedemnásť minút – 6:3, 3:6, 7:6 (5), 6:4 a postupuje do tretieho kola! Oplatil mu tak prehru z Wimbledonu v roku 2009! V treťom kole bude súperom Lukáša Lacka lepší z dvojice Čilič- Stachovskij.
S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok dňa! (15:54:24)

Koniec zápasu

6:4

Bekhendový úder Karloviča letí až za základnú čiaru a tak sa môže Lukáš Lacko tešiť z postupu do tretieho kola!

A-40

ďalším esom sa dostáva Lacko k druhému mečbolu v zápase!

40-40

Lukášovi Lackovi sa nepodarilo premeniť mečbol. Zhoda.

40-30

Esom sa dostáva Lukáš Lacko k prvému mečbolu v zápase!

30-30

Bekhendový úder Lacka teraz letel tesne za základnú čiaru.

30-15

Lukáš Lacko si počkal na maličký pohyb súpera a loptičku umiestnil presne do opačnej strany kurtu.

15-15

Bekhend slovenského tenistu skončil v aute, po 15 na oboch stranách.

15-0

Karlovič začína chybou z forhendu.

5:4

Čistou hrou si drží Ivo Karlovič svoje podanie, lenže po prestávke pôjde podávať na víťazstvo v zápase slovenský reprezentant Lukáš Lacko!

0-40

Karlovič si teraz pomáha esom a má 3 gemboly na zníženie.

0-30

Karlovič šiel po servise na sieť a tam smečom ukončil výmenu.

0-15

Lacko začína gem na príjme chybou z forhendu.

5:3

Ivo Karlovič zatlačil svojho súpera z forhendovej strany a už keď mal ukončiť výmenu víťazným úderom prišla nevynútená chyba.

40-0

Lukáš Lacko má 3 gemboly na 5:3.

30-0

Druhý servis slovenskému tenistovi vyšiel veľmi dobre. jeho súper nedokázal loptičku prehodiť cez sieť.

15-0

Lacko ide do vedenia priamym bodom z podania.

4:3

Ivo Karlovič si podržal servis aj napriek značným problémom! Odvrátil brejkbol súpera a znižuje na 4:3.

40-A

Opäť šiel Karlovič po servise na sieť a tam sa už nemýlil.

40-40

Lukáš Lacko sa ešte nevzdáva a víťazným returnom upravuje na zhodu.

40-A

Ivo Karlovič si po dobrom servise nabehol na sieť a tam na druhý pokus ukončil výmenu.

40-40

Teraz to však neurobil najideálnejšie a loptičku poslal len do siete. Zhoda.

40-30

Lukáš Lacko sa pri podaní súpera dostáva k ďalšiemu brejkbolu!

30-30

Po 30 na oboch stranách.

15-30

Loptu získava Karlovič.

15-15

Lacko sa pokúsil súpera obhodiť na sieti, no loptičku poslal len na raketu Karloviča.

15-0

Karlovič vstupuje do gemu na servise nevynútenou chybou z bekhendu.

4:2

Hneď prvý gembol Lukáš Lacko premieňa a potvrdzuje brejk z predošlej hry! Slovenský tenista vedie v štvrtom sete 4:2.

40-15

Avšak teraz ukázal Lacko, že je veľmi silný aj pri hre na sieti a získava 2 gemboly!

30-15

Čistá hra to v tomto geme nebude, Karlovič si pomohol veľmi dobrým returnom.

30-0

Víťazným forhendom po čiare sa dostáva Lacko do výraznejšieho vedenia.

15-0

Karlovič bol nútený prísť si pre loptičku k sieti a tam chyboval.

3:2

Ivo Karlovič pomáha svojmu súperovi k zisku gemu dvojchybou! Lacko ide po prvý raz v tomto dejstve do vedenia!

A-40

Ziskom štyroch fiftínov v rade sa dostáva Lukáš Lacko k brejkbolu!

40-40

Karlovič šiel cez druhé podanie, čo využil náš tenista na víťazný return. Zhoda.

30-40

Vzápätí prichádza ďalšia dvojchyba a ešte je tu šanca pre Lacka.

15-40

Čistá hra to nebude! Ivo Karlovič robí dvojchybu.

0-40

Ďalšia šanca na čistú hru pri vlastnom servise.

0-30

Chorvátsky tenista si nabehol k sieti a tam odohral loptičku, ktorú už sa Lukášovi nepodarilo dobehnúť.

0-15

Ivo Karlovič začína piaty gem štvrtého setu esom!

2:2

Lukáš Lacko ustál kritickú situáciu na servise, odvrátil brejkbol a vyrovnal stav tohto dejstva na 2:2.

A-40

Esom sa dostáva slovenský reprezentant k výhode a gembolu.

40-40

Lukáš Lacko odvracia brejkbol kvalitným prvým servisom. Zhoda.

30-40

Ivo Karlovič sa dobrou útočnou hrou dostáva k prvému brejkbolu v tomto sete.

30-30

Lukáš Lacko strieľa eso a vyrovnáva stav tejto hry, po 30.

15-30

teraz svoju chybu Lukáš napravil víťazným krížnym forhendom.

0-30

To je zlé! Lukáš Lacko vyhadzuje svoj bekhend až za základnú čiaru.

0-15

Ivo Karlovič začína gem na returne fiftínom.

1:2

Esom ukončuje Ivo Karlovič tento gem a vedie nad Lukášom Lackom 2:1.

15-40

Lukáš Lacko teraz odohral loptičku presne na raketu súpera, ktorý nemal problém ukončiť výmenu.

15-30

Lukáš Lacko si pripisuje prvý fiftín na príjme v tomto sete.

0-30

Return Lacka po druhom podaní súpera skončil iba na sieti.

0-15

Ivo Karlovič si pripisuje ďalšie eso!

1:1

Víťazným krížnym bekhendom vyrovnáva Lukáš Lacko stav štvrtej sady na 1:1.

40-15

Mohla to byť čistá hra, no prišla nevynútená chyba z forhendu.

40-0

Return chorvátskeho reprezentanta skončil hlboko v aute.

30-0

Víťazným krížnym forhendom sa dostáva Lukáš do výraznejšieho vedenia.

15-0

Lacko si pripisuje tak isto prvé eso v štvrtom sete!

0:1

Ako inak čistou hrou vstupuje Karlovič do štvrtého setu!

0-40

Prvé eso Chorváta v štvrtom dejstve.

0-30

Karlovič si pripisuje priamy bod z podania.

0-15

Lacko vstupuje do štvrtého setu nevynútenou chybou.

7:6

Lukáš Lacko sa stáva víťazom tretieho setu! V tomto zatiaľ najdlhšom sete si obaja hráči strážili svoje podanie a tak o víťazovi musel rozhodnúť až tajbrejk, kde bol úspešnejší náš tenista!

6-5

Výborne! Lukáš Lacko získava minibrejk a ide servovať na víťazstvo!

5-5

Return slovenského tenistu skončil ďaleko za základnou čiarou.

5-4

Lukáš Lacko vedie v tajbrejku 5:4.

4-4

Krásny forhendový víťazný úder presne na čiaru od slovenského tenistu už nestihol Karlovič dobehnúť.

3-4

Ivo Karlovič šiel po delovom servise na sieť, kde bekhendovým volejom ukončil výmenu.

3-3

Lukáš Lacko obhodil svojho súpera na sieti bekhendovým winnerom a berie si minibrejk späť.

2-3

Druhé svoje podanie si už Lukáš Lacko podržal a v dosť dlhej výmene zápasu získava bod.

1-3

Ivo Karlovič získava po chybe súpera minibrejk!

1-2

Vzápätí strieľa eso z druhého podania a ide do vedenia.

1-1

Karlovič si pripisuje prvé eso v tajbrejku!

1-0

Lacko vstupuje do tajbrejku bodom z podania.

6:6

Čistou hrou vyrovnáva Karlovič stav tretieho setu a tak o jeho víťazovi rozhodne až tajbrejk!

0-40

Vyzerá to na ďalšiu čistú hru v tomto sete!

0-30

0-15

Lukáš Lacko sa dostal do výmeny, no nevyťažil z nej fiftín.

6:5

Ďalšou čistou hrou ide Lukáš Lacko do vedenia! Dočkáme sa v tomto sete tajbrejku?

40-0

Ivo Karlovič teraz má problém zmestiť sa s dĺžkou svojich úderov do kurtu.

30-0

Pri hre od základnej čiary ako prvý chyboval Karlovič, ktorý svoj forhend poslal až za základnú čiaru.

15-0

Lacko začína gem na servise esom!

5:5

Ivo Karlovič si bez problémov drží svoj servis a vyrovnáva na 5:5.

15-40

Chorvátsky tenista sa dostáva k dvom gembolom na vyrovnanie.

15-30

Prichádza prvý fiftín Lukáša na príjme po dlhej dobe! Karlovič robí dvojchybu.

0-30

Vzápätí pridáva priamy bod z podania.

0-15

Dvadsiate štvrté eso Iva Karloviča v tomto zápase.

5:4

Lukáš Lacko rozdáva v Londýne aj autogramy pre svojich priaznivcov

5:4

Čistá hra je skutočnosťou! Hráči si teraz na príjme nevedia vypracovať žiaden fiftín! Lukáš Lacko vedie 5:4.

40-0

Šanca na ďalšiu čistú hru!

30-0

Pri servise Lukáša Lacka sa hrá viac ako len na jeden úder, kedže nemá taký razantný servis.

15-0

Diváci teraz nevidia veľmi pekný tenis, všetko je to o podaní hráčov.

4:4

Lukáš Lacko sa konečne dostal do výmeny, no Karlovič ju pohotovo ukončil na sieti.

0-40

Karlovič strieľa tretie eso v tomto geme!

0-30

Všetko je to v dnešnom zápase o servise, dalšie eso!

0-15

Ďalšie eso putuje na konto chorvátskeho reprezentanta.

4:3

Opäť prišla fáza čistých hier zápasu! Lacko ide do vedenia na servise 4:3.

40-0

Šanca na čistú hru aj pre slovenského tenistu.

30-0

Aj Lukáš Lacko si pripisuje eso!

15-0

Loptu získava Lacko.

3:3

Čistou hrou vyrovnáva Ivo Karlovič stav tretieho setu.

0-40

Neuveriteľné tretie eso v tomto geme pre Chorváta!

0-30

Vzápätí pridáva hneď ďalšie.

0-15

Karlovič strieľa už svoje dvadsiate eso!

3:2

V Londýne sa spustil mierny dážď, avšak všetko nasvedčuje tomu, že nebude dlho trvať a v zápase by sa mohlo čoskoro pokračovať.

3:2

Teraz už však Lukáš Lacko zvláda situáciu, premieňa druhý gembol a znovu vedie 3:2.

40-15

Čistá hra to nebude, Lukáš sa pošmykol na sieti a skončil na tráve.

40-0

Opäť nastrelil Lukáš Lacko pásku a loptička sa nechytateľne odrazila na súperovu polovicu.

30-0

Aj ďalší fiftín putuje na konto Lacko po kvalitnom prvom servise.

15-0

Chorvátsky tenista vstupuje do gemu na returne nevynútenou chybou na sieti.

2:2

Ivo Karlovič pomerne ľahko získava tento gem a vyrovnáva stav na 2:2.

15-40

Lacko mal dobrú príležitosť na obhodenie súpera, no loptička mu nesadla na raketu.

15-30

Hneď na to však prichádza dvojchyba.

0-30

Vzápätí pridáva ďalšie.

0-15

Karlovič vstupuje do gemu na servise, ako inak esom!

2:1

Bekhend chorvátskeho tenistu zastavila páska a tak si Lacko drží svoje podanie aj napriek menším problémom.

A-40

Lukáš Lacko sa dostáva k výhode.

40-40

Ivo Karlovič sa v tejto výmene dostal spod tlaku súpera a následne ukončil výmenu volejom na sieti. Zhoda.

40-30

Retrunový úder Karloviča zastavila len páska.

30-30

Lukáš Lacko bojuje v tomto geme o každý fiftín a dorovnáva.

15-30

Ivo Karlovič zatlačil súpera z forhendu a donútil ho chybovať.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Priamy bod z podania pre Lukáša Lacka.

1:1

Čistou hrou si Ivo Karlovič drží svoj servis a vyrovnáva stav tretieho dejstva.

0-40

Karlovič si na sieti vybojoval ďalší fiftín a má šancu na čistú hru.

0-30

Teraz to Lukášovi na returne až tak nejde ako prvom a druhom sete.

0-15

Karlovič si po servise nabehol na sieť, kde odohral víťazný volej presne na čiaru.

1:0

Return z rakety chorvátskeho tenistu skončil až za základnou čiarou a tak si Lacko drží svoj servis.

40-30

Lukáš Lacko nepripustil zaváhanie a má gembol.

30-30

Ivo Karlovič sa teraz prezentoval krásnym víťazným returnom.

30-15

Slovenský tenista si teraz pomáha servisom a ide do vedenia.

15-15

15-0

Lacko vstupuje do tretieho setu víťazným forhendom po čiare.

3:6

Hneď prvý setbol Karlovič premieňa po kvalitnom druhom servise a vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Ako jedinému sa mu podarilo zobrať súperov servis.

30-40

Ivo Karlovič sa dostáva k setbolu!

30-30

Lukáš Lacko sa pokúsil obhodiť súpera na sieti, no jeho forhend nebol veľmi vydarený.

30-15

Karlovič šiel cez druhý servis, na čo jeho súper odpovedal víťazným returnom!

15-15

Karlovič strieľa esom! Po 15 na oboch stranách.

15-0

A začína veľmi dobre!

3:5

Druhý gembol Lacko premieňa esom a teraz pred ním stojí neľahká úloha! Ak sa chce udržať v druhom sete musí zobrať súperovi servis.

40-30

O prvý gembol sa Lukáš pripravil sám, nevynútenou chybou.

40-15

Slovák sa dostáva k dvom gembolom na zníženie.

30-15

Lukáš teraz robí piatu dvojchybu v tomto zápase.

30-0

Opäť dobrý servis trafil teraz slovenský tenista, na ktorý jeho súper odpovedal chybou.

15-0

Lukáš Lacko začína na servise priamym bodom.

2:5

Páska teraz zastavila forhend slovenského tenistu a tak si drží chorvátsky tenista svoje podanie a ide do vedenia 5:2.

30-40

Karlovič nepúšťa súpera k brejkbolu!

30-30

Lacko odohrala veľmi dobrý return pod nohy súpera, ktorý sa nabiehal na sieť a následne chyboval, po 30.

15-30

Teraz Lukášovi vyšiel return, na ktorý už nedosiahol jeho súper.

0-30

Karlovič si pripisuje už šestnáste eso v tomto zápase.

0-15

Return slovenského reprezentanta skončil ďaleko za základnou čiarou.

2:4

Čistou hrou znižuje Lukáš Lacko stav druhej sady ale stále prehráva o jeden brejk.

40-0

Chorvátskemu tenistovi nesadla loptička na rakety a skončila mimo kurtu.

30-0

15-0

Return Iva Karloviča skončil v aute, čo nakoniec potvrdil aj empajrový rozhodca.

1:4

Esom ukončuje Ivo Karlovič tento gem, potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie už 4:1.

30-40

Karlovič zariskoval pri druhom servise ale nevyplatilo sa! Dvojchyba.

15-40

Chorvátsky reprezentant svoju chybu odčiňuje esom!

15-30

Vzápätí prichádza zníženie, po dvojchybe Iva Karloviča.

0-30

Return Lukáša Lacka končí ďaleko za základnou čiarou.

0-15

A gem na potvrdenie brejku začína Chorvát esom!

1:3

Lukáš Lacko pomáha súperovi z Chovátska dvojchybou! Ako prvý získava Karlovič podanie súpera.

15-40

Víťazným úderom z forhendu sa dostáva Ivo Karlovič k dvom brejkbolom.

15-30

Karlovičovi teraz nevyšiel bekhendový volej, ktorý zastavila páska.

0-30

To je zlé! Po nevynútenej chybe Lukáša Lacka ide Karlovič do výraznejšieho vedenia.

0-15

Prvý fiftín získava Ivo Karlovič pri podaní súpera.

1:2

Esom začal a aj ukončil Ivo Karlovič tento gem a vedie 2:1.

0-40

Zdá sa, že smerujeme k ďalšej čistej hre na servise!

0-30

Karlovič šiel cez druhé podanie, no Lukášovi sa ho nepodarilo dobre zreturnovať a loptička letela hlboko do autu.

0-15

Karlovič vstupuje do tretieho gemu esom!

1:1

čistou hrou kontruje Lukáš Lacko a vyrovnáva stav druhej sady na 1:1. Hráči sú v tejto fáze zápasu na servise dominantní a súpera nepustia skoro do ničoho.

40-0

Vyzerá to na ďalšiu čistú hru v druhom sete!

30-0

Ivo Karlovič sa dostal do výmeny no následne urobil nevynútenú chybu z forhendu.

15-0

Lukáš zariskoval pri druhom servise a urobil dobre!

0:1

Čistou hrou vstupuje Ivo Karlovič do druhej sady a vedie 1:0.

0-40

Lukáš trafil po delovom servise súpera loptičku len rámom rakety a tá letela medzi divákov.

0-30

Vzápätí pridáva priamy bod z prvého podania.

0-15

Karlovič vstupuje do druhého setu esom!

6:3

Na strane Lukáša Lacka teraz stála aj povestná šťastena, keď nastrelil prasiatko a loptička sa nechytateľne odrazila na polovicu súpera. Lukáš Lacko zaskočil favorizovaného Chorváta a získal prvý set pomerom 6:3.

40-15

Víťazným forhendom k čiare sa dostáva Lukáš Lacko k dvom setbolom!

30-15

Lukáš Lacko sa teraz môže výrazným spôsobom oprieť o svoj servis!

15-15

Víťazným returnom vyrovnáva Ivo Karlovič stav tejto hry!

15-0

Lukáš Lacko servuje na zisk setu a začína veľmi dobre!

5:3

Tretím esom v rade ukončuje Karlovič tento rýchly gem na servise a znižuje na 5:3.

15-40

Vzápätí pridáva chorvátsky tenista ďalšie!

15-30

Karlovič strieľa siedme eso v zápase.

15-15

Lukáš Lacko dokázala zreturnovať veľmi kvalitné podanie súpera, no následne chyboval pri obhodení chorvátskeho tenistu.

15-0

Karlovič začína gem na servise dvojchybou!

5:2

Hneď prvý gembol Lukáš Lacko premieňa a ide do vedenia už 5:2. Po prestávke pôjde Karlovič servovať na udržanie sa v tomto sete!

40-15

Slovenský tenista má po ďalšom veľmi dobrom podaní 2 gemboly.

30-15

Karlovičovi tentoraz return absolútne nevyšiel a loptička letela ďaleko do autu.

15-15

Vzápätí však robí dvojchybu. Po 15 na oboch stranách.

15-0

Lukáš Lacko kontruje ako inak- esom!

4:2

Tromi esami v rade sa Chorvát Ivo Karlovič zachránil v tomto geme a znižuje stav prvého dejstva na 4:2.

40-A

A vzápätí pridáva hneď ďalšie!

40-40

Karlovič odvracia brejkbol esom!

40-30

Obaja tenisti boli nútení ísť na sieť no tam bol úspešnejší slovenský reprezentant, ktorý získava ďalší brejkbol!

30-30

Ivo Karlovič si teraz pomáha priamym bodom z podania. Po 30 na oboch stranách.

30-15

Víťazným returnom sa dostáva Lacko do vedenia.

15-15

Karlovič si po servise čoraz častejšie nabieha na sieť, no Lukášovi sa mu ho tam nepodarilo obhodiť.

15-0

Veľmi dobrý return pod nohy súpera zabezpečuje Lackovi fiftín.

4:1

Čistou hrou potvrdzuje Lukáš Lacko brejk z predošlej hry a po veľmi dobrom výkone vedie už 4:1.

40-0

Skvelé! Lukáš Lacko má 3 gemboly na potvrdenie brejku!

30-0

Vzápätí pridáva Lukáš priamy bod z podania.

15-0

Karlovič posiela svoj return len do siete.

3:1

Lukáš Lacko obhodil súpera na sieti z bekhendovej strany a berie mu podanie!

40-30

A opäť je tu víťazný return Lukáša Lacka, ktorý sa dostáva k brejkbolu!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Lacko odohral return pod nohy súpera, ktorý už nedokázal prehodiť sieť.

15-30

Druhé eso Karloviča v tomto geme.

15-15

Lukášovi Lackovi teraz vyšiel return, ktorý nakoniec bol aj víťazný.

0-15

Ivo Karlovič vstupuje do štvrtého gemu prvého setu esom!

2:1

Lukáš Lacko nepustil v tomto dlhom geme súpera k žiadnemu brejkbolu a tak ide do vedenia 2:1.

A-40

Opäť sa dostáva k výhode náš tenista, ktorý si pomohol kvalitne umiestneným servisom.

40-40

Ani tento gembol Lukáš nepremenil, pokúsil sa obhodiť súpera na sieti no loptička skončila v tesnom aute.

A-40

Lacko sa dostáva k ďalšiemu gembolu po chybe Chorváta.

40-40

Lukáš Lacko mal výborne rozohranú výmenu, no na jej konci nevynútene chyboval.

A-40

Ivo Karlovič naznačil pohyb, Lukáš Lacko toho využil a zahral presne na opačnú stranu kurtu.

40-40

Ani tentoraz sa nepodarilo Slovákovi ukončiť tento gem. Zhoda.

A-40

Lukáš Lacko krásnym spôsobom obhodil súpera po čiare a má ďalší gembol.

40-40

Vzápätí však robí Lacko dvojchybu, už druhú v tomto geme!

A-40

Lukáš strieľa svoje prvé eso zápasu a dostáva sa k výhode!

40-40

Teraz sme videli snáď najdlhšiu výmenu zápasu, no na jej konci chyboval práve slovenský reprezentant.

A-40

Ďalší gembol pre slovenského tenistu.

40-40

Víťazným úderom presne na základnú lajnu posiela Karlovič hru do zhody.

40-30

Lukáš teraz nepripustil žiadnu drámu a má gembol!

30-30

Po 30 na oboch stranách, Lacko zariskoval pri druhom servise až priveľmi. Dvojchyba.

30-15

Ivo Karlovič získava prvý fiftín na príjme!

30-0

Karlovič si veľmi nepripravil prechod na sieť, Lukáš toho využil a obhodil súpera.

15-0

Forhend Chorváta letí až za základnú čiaru.

1:1

Očividne budeme svedkami veľmi krátkych výmen! Aj Karlovič si drží servis a vyrovnáva na 1:1.

15-40

Po prvý raz sa dokázal Lukáš Lacko dostať do výmeny a pripisuje si prvý víťazný úder z forhendu.

0-40

Prvé eso zápasu si pripisuje chorvátsky tenista.

0-30

Karlovič opäť zvolil servis-volej a urobil dobre.

0-15

Karlovič si po delovom servise nabehol na sieť, kde sa ho pokúšal obhodiť jeho súper no loptička letela do autu.

1:0

Lacko v tomto prvom geme veľmi dobre servoval a nevideli sme žiadnu dlhú výmenu.

40-0

Lukáš Lacko má šancu na čistú hru hneď na úvod zápasu.

30-0

Slovenský tenista šiel v druhej výmene cez druhý servis, no aj napriek tomu si pripísal fiftín.

15-0

Lukáš Lacko vstupuje do zápasu priamym bodom z podania.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Hráči sú už na kurte, kde aktuálne prebieha rozcvička. Na servise začne slovenský reprezentant Lukáš Lacko!

Zápas Lukáša Lacka bude odohraný až zajtra! V Londýne opäť prší!
Prajem pekný deň všetkým fanúšikom bieleho športu! Wimbledon sa dnešným dnom dostáva do druhého kola, v ktorom sa ako jediný slovenský zástupca v mužskej časti predstaví Lukáš Lacko! Jeho dnešným súperom bude chorvátsky bombardér Ivo Karlovič .

Lukáš Lacko je 28-ročný rodák z Piešťan. Aktuálne sa nachádza na 123. mieste svetového rebríčka. Jeho kariérnym maximom je miesto č.44. V tomto roku odohral celkovo 38 zápasov, z toho vyhral 22-krát, čiže je v plusových číslach. V tomto roku sa väčšinou predstavoval na challengeroch, kde sa snažil zbierať body do rebríčka.

Pred Wimbledonom úspešne zvládol kvalifikáciu, kde postupne porazil Nedovyesova, Sidorenka, Kamkeho. V prvom kole zdolal Paola Lorenziho 3:1 na sety.

Ivo Karlovič je 37-ročný chorvátsky reprezentant, ktorý na tomto turnaji vystupuje ako nasadená 23-ka. Aktuálne v rebríčku okupuje 32. pozíciu. V tomto roku odohral len 20 zápasov, v ktorých len osemkrát odchádzal z kurtu ako víťaz!

Jeho generálkami na Wimbledon boli turnaje v Hertogenboshi, kde vypadol až v semifinále na rakete G. Mullera a turnaj v nemeckej Halle, kde ho v osemfinále zdolal P. Kohlschreiber.
V prvom kole v All England Clube zdolal mladého Chorváta B. Čoriča 3:0 na sety.

VZÁJOMNÁ BILANCIA
Hráči sa na okruhu ATP stretli už dvakrát, čiže nepôjde o ich vzájomnú premiéru. V roku 2009 práve tu vo Wimbledone v prvom kole zdolal Karlovič Lukáša po setoch 6:3, 7:6(4), 6:3. Druhé meranie síl nastalo minulý rok v hale v Memphise a opäť odchádzal ako víťaz po setoch 7:6 (6), 6:3 Ivo Karlovič!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.