M. Hingisová, L. Paes – S. Mirzaová, I. Dodig (2)

2:1 4:6, 6:4, 10:8

03.06.2016, 18:23 • Finále • Štěpán Slovák

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:06:34)
Utkání je za námi! Martina Hingisová s Leanderem Paesem můžou slavit zisk grandslamového titulu z French Open! Dnešní zápas byl ovšem velmi vyrovnaný. První set putoval na stranu nasazených dvojek, které využily první brejkbol a zároveň setbol v zápase. Druhý set skončil taktéž výsledkem 6:4, tentokráte pro švýcarsko-indický pár. Do třetí sady vstoupili lépe Mirzaová s Dodigem, kteří rychle vedli 3:1. Jenže zkušenější dvojice tento průběh dokázala otočit a zvítězila 10:8!

10-8

Je rozhodnuto! Paes se dokázal natáhnout na úder soupeře a dokonce i vrátit na druhou stranu dvorce. Dodig trefuje pouze do sítě.

9-8

Je to švýcarsko-indická dvojice! To byl neuvěřitelný křižný úder Martiny Hingisové, jednoznačně její nejlepší míč v tomto zápase!

8-8

Servíroval Dodig na Hingisovou, čehož tento pár využil a Mirzaová na síti zatloukla tvrdou smeč! Tak kdo bude mít první mečbol?

8-7

Se štěstím teď indicko-chorvatský pár snižuje a nepouští své soupeře k mečbolům.

8-6

Neuvěřitelná výměna! Parádní ofenzíva i defenzíva z obou stran! Mirzaová chtěla hrát na Hingisovou, jenže tam už byl nejen dnes výborný indický tenista, který nedal Dodigovi žádnou šanci!

7-6

A další bravurní výměna. Všechny čtyři aktéry jsme měli u sítě. Vše vyřešil parádním úderem chorvatský hráč.

7-5

Jedna z nejhezčích výměn tohoto zápasu, Švýcarka nejprve prokázala chytrost, z čehož nadvakrát tvrdou smečí těžil Leander Paes, 7:5!

6-5

Indický tenista vytáhl skvělý servis ven z dvorce, je z toho přímý bod a švýcarsko-indický pár jde do vedení!

5-5

Dodig to na síti absolutně nezvládl a z jasné pozice trefuje pouze do pásky!

4-5

Indka nyní na síti zahrála na tělo své kamarádky a deblové partnerky, za což se samozřejmě ihned omlouvá.

4-4

Paes dobře vycítil, že Dodig bude hrát na Švýcarku, ovšem na síti míček nedokázal zkrotit do kurtu, 4:4.

4-3

Na pomalý servis Hingisové nedokázala Mirzaová odpovědět jinak, než forhendovým returnem do autu!

3-3

Srovnáno! Paes teď předvedl obrovské zkušenosti a po zásluze se dočkal hlasitého potlesku, 3:3!