3:1 4:6, 7:6 (7), 6:4, 6:1

02.06.2016, 13:10 • Čtvrtfinále • Martin Augustin (@ogy_16)

: 1.7 2.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:1

Gem, set, zápas! Dominic Thiem postupuje do semifinále, ve kterém si zítra zahraje s Novakem Djokovićem!

5:1

David Goffin alespoň odvrátil kanára a ještě prodloužil utkání.

5:0

Thiem ukončil gem stylově – esem. Rakušan je hru od postupu do semifinále!

4:0

Goffinovi to prostě nejde! Podruhé ve čtvrtém setu ztrácí servis a je blízko vyřazení.

3:0

Bekhend Thiema zamířil přesně do rohu. Rakouský mladík potvrzuje brejk a je zase blíže vylepšení svého grandslamového maxima!

2:0

Dominic Thiem ho využívá a můžeme říci, že to má výborně rozehrané!

1:0

Dominic Thiem získává úvodní gem čtvrté sady.

6:4

Dominic Thiem byl ve výměně aktivnějším hráčem a v tuto chvíli vede 2:1 na sety!

5:4

Dominic Thiem gem ukončil winnerem z bekhendové strany.

4:4

Vítězný return Dominica Thiema! Ten si bere, podobně jako ve druhé sadě, ztracený servis zpět!

3:4

Goffin musel na síť, kde dobíhal kraťas soupeře. Thiem měl pak i trochu štěstí, když se za jeho finálním úderem Goffin ještě natáhl, ale už poslal míček jen do pásky.

2:4

Goffin musel hrát po obranném úderu soupeře ještě smeč, ale to byla formalita. Thiem už věděl, že je tahle výměna ztracená a jen se díval, co Belgičan předvede.

2:3

A následný nepřesný return Goffina znamená konec této hry.

1:3

David Goffin ukončil gem esem!

1:2

Čistá hra Dominica Thiema, jenž tak snižuje skóre třetí sady.

0:2

Teď se povedl bekhendový dropshot Goffinovi, který tak potvrzuje brejk!

0:1

David Goffin ukončil gem křížným forhendem a hned na úvod třetího setu brejknul soupeře!

7:6

David Goffin zahrál až za základní čáru! Závěr tiebreaku nabídl parádní tenis a radovat se může Dominic Thiem!

6:6

Goffinův return skončil v síti. Druhý set tedy rozhodne až zkrácená hra!

5:6

David Goffin v tomto gemu přežil kritické chvíle a forhendovým winnerem ho ukončuje!

5:5

Goffin odehrál míček za základní čáru a Dominic Thiem tak srovnává skóre druhé sady!

4:5

Vynikající výměna, ve které si Dominic Thiem vynutil pokračování druhé sady! Goffin poslal poslední bekhend za boční lajnu.

3:5

Teď už to Davidu Goffinovi vyšlo! Thiem hrál sice do volné poloviny dvorce, ale byl moc dlouhý. Důležitý moment pro vývoj druhého setu!

3:4

Čistá hra v podání Goffina.

3:3

Thiem musel počkat, zda Goffinův obranný úder dopadne do kurtu. Když se tak stalo, tak Rakušan zahrál parádní křížný forhend!

2:3

Na shodu už se Thiem nedostal, netrefil totiž kurt. David Goffin se ujímá vedení.

2:2

Thiem zaservíroval na forhend soupeře a gem ukončil.

1:2

Tenhle gem zvládl Thiem parádně! Čistou hrou si bere ztracené podání zpět.

0:2

David Goffin ukončil gem přímo z returnu a tohle je pro něho vynikající nástup do druhého setu!

0:1

Viděli jsme zatím nejjednoznačnější gem zápasu. David Goffina zisk první sady viditelně povzbudil.

4:6

David Goffin hned první využívá a vítězí tak v prvním setu!

4:5

Další dlouhý bekhend Thiema. David Goffin tak získal tuto hru a Thiem bude servírovat pod tlakem.

4:4

Fantastický return Goffina! Ten vrátil míček z téměř nehratelné pozice a překvapený Thiem už nedokázal reagovat. Goffin je zpět!

4:3

Goffin si konečně začal pomáhat servisem a hned odehrál poměrně snadný gem!

4:2

A je po gemu. Thiem ho ukončil dobrým servisem.

3:2

Nečistě trefený forhend Thiema znamená konec gemu. David Goffin tak tuto dlouhou hru zvládl a ze hry o první set ještě zcela neodpadl.

3:1

Hodně dlouhá výměna. Goffin už nedokázal z těžké pozice vmáčknout svůj forhend do dvorce a Dominic Thiem tak konečně potvrzuje brejk a získává svůj servis!

2:1

Stopbol Thiema ještě Goffin doběhl, ale na následný prohoz už dosáhnout nemohl. Viděli jsme už třetí brejk v řadě!

1:1

To je odpověď! David Goffin si hned bere ztracený servis zpět.

1:0

David Goffin končí první gem zápasu dvojchybou! Tohle pro něho není dobrý start.