Liga mistrů - Final Four

Vive Kielce – Paris Saint-Germain HB

28:26

konec (16:16)

28.05.2016, 15:20 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem, Německo, kapacita 19 250 diváků • Semifinále • Libor Štěpán (@libstep73)

Kielce se stávají prvním polským klubem, který si zahraje finále Ligy Mistrů! V předchůdci této soutěže, Poháru mistrů evropských zemí, byl polský klub ve finále naposledy v roce 1987!

60

Na závěr ještě kosmetická úprava skóre z ruky Møllgaarda. (28:26)

60

Štrlek využívá přesilovku, je skutečně rozhodnuto! Kielce postupují do finále! (28:25)

59

Vori neudržel nervy a v přerušené hře udeřil loktem Reichmanna! Je vyloučen, PSG dohraje zápas v oslabení a zdá se, že je rozhodnuto (27:25)

59

Omeyer sice nejprve vychytal střelu ze střední spojky, ale na dorážku Štrleka už byl krátký! 101 sekund před koncem vedou Kielce o 2 góly! (27:25)

58

Honrubia z křídla o zem na bližší tyč, je to jen o gól! (26:25)

58

58. Jureckiho veledůležitý gól

58

Jurecki při signalizované pasivní hře vystřelil z velké dálky a dává gól! O 2 góly necelé 3 minuty před koncem! (26:24)

57

Kus je potřetí vyloučen a zápas pro něj skončil. Přesilovka PSG 3 minuty před koncem. (25:24)

56

56. Štrlekův gól z brejku

56

Chyba Paříže v rozehrávce, Štrlek běžel do brejku, málem si hodil míč příliš daleko, ale nakonec v krkolomné pozici překonal Omeyera! (25:24)

56

Kombinace na pravou spojku, Lijewski střelou na druhou tyč vyrovnává! (24:24)

54

Nikola Karabatić se prosazuje z pivota! (23:24)

53

Reichmann střelou kolem hlavy vyrovnává! (23:23)

52

Žlutá karta pro trenéra Paříže Serdarušiće. (22:23)

51

Hansena nahradil na sedmičce Onufrijenko a doprava o zem dává gól! (22:23)

50

Zorman vyrovnává! (22:22)

47

Opět Lijewski, drží v Kielce v kontaktu. (21:22)

47

Blesková odpověď Nikoly Karabatiće. (20:22)

47

Komnibace do pravé spojky a Lijewski podstřelil Omeyera. (20:21)

46

Hansen nic nevymýšlel a svoji oblíbenou ranou do šibenice zvyšuje na rozdíl dvou branek! (19:21)

44

Ukrajinec v pařížských službách Onufrijenko dává svůj čtvrtý gól a hosté poprvé ve druhé půli vedou! (19:20)

41

Abalo nádherně přešel přes protihráče a vyrovnává! (19:19)

41

Møllgaard však srovnává počty na hřišti faulem na Aguinagaldeho. (19:18)

40

Navíc Paczkowski Narcisse při gólové střele fauloval a je vyloučen. (19:18)

40

Narcisse šel jak buldozer a dal gól! (19:18)

40

Aguinagalde byl sice držen za dres, přesto v pádu postřelil Omeyera! (19:17)

39

Až nyní se středem prosadil Nikola Karabatić. (18:17)

34

Další faul na Nikolu Karabatiće, útok na odhodovou ruku při střelbě a vyloučení Jureckiho. I on si musí dát pozor, druhá dvojka pro něj. (18:16)

33

Krásná přihrávka Zormana do křídla na Jachlewskiho a je to o dva góly! (18:16)

31

Jurecki tentokrát chybu neudělal a polský tým jde poprvé v zápase do vedení! (17:16)

28

Kus si opět podal Nikolu Karabatiće a je již podruhé vyloučen. Ve zbytku zápasu si musí dát velký pozor. (16:16)

28

Štrlek však velmi rychle odpověděl. (16:16)

27

Faul domácích potrestal ze sedmičky fantastický Hansen. (15:16)

26

Jurecki z pravé spojky drží Kielce v kontaktu. (15:15)

25

Onufrijenko osamocený na pravé spojce, převzal míč a vymetl šibenici. (14:15)

25

Kus fauloval Nikolu Karabatiće, kterému se na nohy moc nechtělo. (14:14)

25

Bielecki opět vyrovnává. Pro něj první střela v zápase. (14:14)

25

Luka Karabatić stáhl k zemi Aguinagaldeho a dostává žlutou kartu. (13:14)

24

A znovu nezastavitelný Hansen! Tento hráč v posledních minutách vyloženě drží svému týmu vedení. (13:14)

23

Neuvěřitelná přestřelka posledních minut. Jurecki opět vyrovnává. (13:13)

22

Onufrijenko znovu vrací hostům vedení. (12:13)

22

Reichmann vyskočil z křídla velmi vysoko a podstřelil Omeyera. (12:12)

21

Opět Hansen, již 5. gól v zápase! (11:12)

21

Aguinagaldeho odpověď byla velmi rychlá. (11:11)

21

Nejlepší střelec Ligy Mistrů ukazuje, proč je výjimečným hráčem. Hansen se opět idividuálně prosadil ke gólu. (10:11)

20

Brejk Kielců, Lijewski vyrovnává! (10:10)

20

Reichmann se ze sedmičky nemýlil. (9:10)

18

Paříž sice šla do brejku, avšak nakonec z toho byla krátká kombinace, na jejímž konci byla tvrdá rána Hansena k tyči. (8:10)

17

Reichmann však bleskově snižuje. (8:9)

17

Hansen se individuálně dostal přes obranu a dává svůj první gól ze hry. (7:9)

16

Jurecki dokázal snížit v oslabení. (7:8)

16

Abalo fauloval, ale nepískalo se. Z brejku se prosadil Honrubia. (6:8)

15

Neomylný Hansen sedmičku opět proměňuje. (6:7)

15

Chrapkowski zápasnicky složil na pivotu soupeře a neje že je vyloučen, hází se sedmička. (6:6)

15

Výborná přesilovka Kielců, je vyrovnáno! Čupić z pravého křídla. (6:6)

14

Aguinagalde byl na pivotu naprosto osamocen a neměl problém tuto situaci využít. Je to zase jen o gól. (5:6)

14

Nikola Karabatić srazil soupeřova pivota do branoviště a je vyloučen. (4:6)

10

Lijewski se zároveň při gólu zachoval nesportovně a je vyloučen. (4:6)

10

Lijewski bleskovým úderem snižuje. (4:6)

10

Abalo si opět krásně naskočil a zvýšil již na rozdíl tří gólů! (3:6)

8

Sedmimetrový hod Paříže. Hansen neváhal a bez naznačení posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. (3:5)

7

Vori dává svůj druhý gól. (3:4)

6

Zorman dává již svůj druhý gól v zápase. (3:3)

5

Abalo odčilil svůj faul parádním náskokem z křídla. (2:3)

5

Čupić naznačil jen jednou a o zem bezpečně proměnil sedmičku. (2:2)

4

Onufrijenko okamžitě po rozehrání vrací PSG vedení. (1:2)

3

Jurecki svým faulem srovnává počty na hřišti. (1:1)

3

Zorman využil volného místa v obraně a dává první gól polského celku. (1:1)

3

Vori zadržel protihráče před střelbou a je prvním vyloučeným zápasu. (0:1)

2

Nikola Karabatić fauloval a vidí žlutou kartu. (0:1)

1

Vori byl sice na pivotu stažen za ruku, přesto dokázal vystřelit a dát gól! (0:1)

28:26

Vive Kielce: Szmal, Šego – Aguinagalde, Bielecki, Chrapkowski, Čupić, Jachlewski, Jurecki, Kus, Lijewski, Markowski, Paczkowski, Reichmann, Štrlek, Tkaczyk, Zorman

Paris Saint-Germain HB: Annonay, Omeyer – Abalo, Accambray, Gunnarsson, Hansen, Honrubia, L. Karabatić, N. Karabatić, Kounkoud, M'tima, Melić, Møllgaard, Narcisse, Onufrijenko, Vori

Rozhodčí: Geipel, Helbig (oba GER)

Diváci: 19 250