Mistrovství světa

Slovensko – Německo

1:5

konec (1:0, 0:3, 0:2)

10.05.2016, 15:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Skupina B • Matěj Mayer (@Matej_Mayer)

Dnešní program v petrohradském Sportovním paláci Jubilejnyj ještě nekončí. Od 19:15 vám nabídneme další online přenos ze zápasu skupiny B, a to mezi Maďarskem a Francií. (17:58:57)
NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ:
Slovensko – Martin Marinčin (0+0)
Německo – Patrick Hager (1+1)
STATISTIKY UTKÁNÍ:

Střely na branku: 28 – 28 (11:8, 8:9, 9:11)
Vyloučení: 5 – 6 (1:1, 1:1, 3:4)

Největší ice-time:
Slovensko – Marek Viedenský (18:34)
Německo – Christian Ehrhoff (23:43)
První utkání dnešního dne skončilo jasným vítězstvím týmu, který by před začátkem utkání málokdo favorizoval. Německo ve druhé třetině otočilo vývoj zápasu a od té doby drželo jeho otěže pevně v rukou. Slováci nekladli příliš velký odpor ani za nepříznivého stavu a Pielmeier nemusel řešit vážnější situace.

59:59

Christian Ehrhoff do třetice, a tentokrát prostřelil Hudáčka! Puk se však došoural za brankovou čáru až zhruba sekundu po uplynutí základní hrací doby!

59:49

Další ostrý projektil Ehrhoffa, tentokrát však těsně nad horní tyčku.

59:28

Christian Ehrhoff vypálil ostře od modré čáry, ale Július Hudáček v brance Slováků velice dobře viděl a střelu ukryl.

58:52

Vyloučený hráč ještě na straně Slovenska. Andrej Šťastný (SVK) dostává dvě minuty za hrubost.

58:03

Tak nakonec snad Pielmeier nemusel při oslabení svého týmu ani zasahovat. Reil už se vrátil na led.

57:01

Teď už sice Slováci chvíli hráli v útočné třetině s pukem na holi a pokoušeli se i o střelu, už je ale příliš pozdě.

56:03

Tak ještě přesilovka pro Slováky. Denis Reul (GER) obdržel menší trest za krosček.

54:36

Německo právě vstřelilo branku!
Pátá trefa jen podtrhuje dominanci Německa. Reimer si sebral puk ve středním pásmu a jel spolu s Kahunem do situace dva na dva. Zvolil střelu, kterou Július Hudáček zvládl pouze vyrazit, a další nedůsledností obránce Slovenska se k dorážce dostal útočník s českými kořeny DOMINIK KAHUN, který trefil odkrytou klec. Asistence: Patrick Reimer a Tobias Rieder.

53:43

Nepřesnost v souhře domácích vedla k vyhození puku Německem. Ti už navíc hrají v pěti mužích.

53:25

To je zmar. Slovensko už zkouší střílet i z nevýhodných pozic. Čas už se opravdu krátí, naši východní sousedé by měli zabrat.

52:37

Žádný velký tlak ze strany domácích se nekoná. Německo se v poklidu brání, přitom jej může těšit bezpečný tříbrankový náskok.

51:43

Asistent kapitána Německa Christian Ehrhoff (GER) podrazil pronikajícího útočníka Slováků a dostává menší trest.

1:5

Branky a nahrávky: 9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš) – 25. Hager (Schütz, Gogulla), 29. Gogulla (Müller, Hager), 35. Reimer (Kahun, Draisaitl), 44. Macek (Braun, Müller), 55. Kahun (Reimer, Rieder)

Slovensko: Konrád (44. J. Hudáček) – Meszároš, Sersen (A), Marinčin, Sekera (C), Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný – Dravecký, Réway (A), Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Cehlárik, Marcinko, Bartánus – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Německo: Pielmeier (Brückmann) – Holzer, Ehrhoff (A), Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun – Seidenberg, Goc (C), Kink (A) – Noebels, Draisaitl, Macek – Rieder, Kahun, Reimer – Gogulla, Hager, Schütz – Fauser

Rozhodčí: Iverson (CAN), Rantala (FIN) – Kilian (NOR), Ritter (USA)

Diváci: 3 715

02:51 GER 2 Reimer, vysoká hůl
08:42 SVK 1:0 Cehlárik (Bartánus, Mikuš)
13:22 SVK 2 , příliš mnoho hráčů, odpyká Bakoš
24:23 GER 1:1 Hager (Schütz, Gogulla)