Mistrovství světa

Finsko – Bělorusko

6:2

konec (0:0, 4:1, 2:1)

06.05.2016, 19:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Skupina B • Matěj Mayer (@Matej_Mayer), Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Je dobojováno. Finové s přehledem zvládli své úvodní utkání na turnaji a zejména díky druhé třetině, kterou ovládli 4:1, si připisují důležité vítězství do tabulky skupiny B. Výrazně na sebe upozornil zejména mladík Patrik Laine, který zaznamenal dva góly a navrch přidal i jednu asistenci. (21:26:42)

59:41

Pulkkinenův pokus od modré naopak Koval neviděl vůbec, puk ale prolétl mimo a orazítkoval mantinel za brankou.

59:14

Po Pihlströmově akci dorážel na brankovišti Sallinen, jeden z obránců ale ještě stihl vložit do jeho rány svoji hůl a kotouč ztečovat mimo.

58:42

Jaakola od modré nahazoval, Koval si ale našel průhled mezi nohama hráčů na brankovišti a kotouč schoval ve své lapačce.

58:18

Komarovovu střelu od modré jeden z bránících hráčů přizvedl do ochranné sítě nad brankou. Bude se vhazovat před Kovalem.

57:45

Lisovec na prudkou přihrávku k modré čáře těsně nedosáhl, puk tak získávají Finové.

57:05

Po Ohtamaaově přihrávce do jízdy pálil z dobré pozice mezi kruhy bekhendem Granlund, branku Kovala ale těsně přestřelil.

56:16

Finové už ani příliš nenapadají. Hlídají si střední pásmo a vlastní modrou čáru.

55:35

V posledních minutách ožívají také fanoušci obou týmů, kteří se teď za Kovalovou brankou vytrvale překřikují.

54:39

Andrej Kosticyn se teď protáhl mezi dvěma obránci na modré čáře a dostal se až k zakončení. Branku ale pod tlakem minul.

53:53

Teď ještě vyzkoušel Kovalu pozornost střelou zápěstím Koivu, běloruský gólman vyráží.

53:37

Finové se už nikam příliš neženou a jen dohrávají utkání.

52:20

Koskiranta vybojoval kotouč za běloruskou brankou, Finové se ale špatnou přihrávkou na obránce vyhánějí z útočné třetiny.

51:01

Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak přece jen Bělorusové ještě snižují. ALEXEJ KALJUŽNYJ dostal od mantinelu přihrávku přesně proti hokejce a střelou z první možná trochu překvapil Koskinena, kterému puk propadl do branky – 6:2. Asistence: Andrej Kosticyn a Sergej Kosticyn.

50:44

Následuje další vhazování před Kovalem.

6:2

Branky a nahrávky: 22. Laine (Barkov), 33. Koivu (Lindell, Granlund), 39. Laine (Koivu, Jokinen), 40. Granlund (Laine, Barkov), 43. Pihlström, 48. Granlund (Salmela, Aho) – 38. Stas (Pavlovič), 52. Kaljužnyj (A. Kosticyn, S. Kosticyn)

Finsko: Koskinen (Saros) – Kukkonen (A), Ohtamaa, Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindell, Salmela – Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Koivu (C), Aho, Mi. Granlund – Laine, Ju. Jokinen (A), Barkov – Pihlström, Sallinen, Pulkkinen

Bělorusko: Koval (Lalande) – Djukov, Korobov (A), Gotovec, Jevenko, Šinkevič, Chenkel, Lisovec – Kaljužnyj (C), A. Kosticyn (A), S. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet – Stěpanov, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Děmkov, Pavlovič, Kitarov

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Gebei (HUN) – Fluri (SUI), Malmqvist (SWE)

14:01 FIN 2 Granlund, příliš mnoho hráčů
16:43 FIN 2 Aho, podražení
21:45 FIN 1:0 Laine (Barkov)
32:28 FIN 2:0 Koivu (Lindell, Granlund)
34:29 BLR 2 Stas, hákování