FK Blansko – FK Šumperk

2:1

konec (1:1)

04.05.2016, 16:30 • stadion na Údolní, Blansko • 30. kolo • Boris Hasa

Utkání končí těsnou výhrou Blanska, o které rozhodl v 55. minutě Luboš Chloupek. (18:22:44)

90+1

90

Domácí střídají, zraněného Buchtu nahrazuje D. Flachs.

90

Buchta pronikl k vápnu, byl faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstává němá.

87

Hosté střídají, Podhorného nahradil Nemeth.

85

Po centru Schneidera hosté zblokovali střelu Mezlíka.

85

Faul na Trtílka, standardka pro Blansko.

82

Střela Kratochvíla z 25 metrů končí těsně vedle pravé tyče.

82

Za faul obdržel žlutou kartu Hruda.

81

Domácí střídají, střelce druhé branky Chloupka nahrazuje Jarůšek.

80

Domácí se ubránili.

80

Prosecký podběhl centr, hosté budou zahrávat roh.

78

Trtílek se prodral do vápna, v dobré pozici míč špatně trefil Kratochvíl.

76

V palebné pozici se ocitl Podhorný, jeho střelu domácí zablokovali, následně pálil nepřesně Rozsíval.

74

Přihrávka na Demetera do vápna, ten však nabíhal z ofsajdové pozice.

72

Po centru Schneidera zkrotil Kreizl hlavičku Šplíchala.

71

Faul na Kratochvíla, další standardka pro domácí.

69

Hostující obrana odvrací do bezpečí.

68

Po přetaženém rohu Schneidera byl faulován Šplíchal, standardka pro Blansko.

67

Hosté střídají, Muzikanta nahradil Hruda.

66

Po přistrčení Kratochvíla pálil Trtílek, Kreizl míč pokryl.

65

Po prodloužení Trtílka šel sám na branku Chloupek, ale rozhodčí odmával ofsajd.

64

Střela Rozsívala končí mimo.

63

Po faulu domácí mají hosté výhodu trestného kopu z hranice velkého vápna.

62

Domácí poprvé střídají, místo Nečase jde do hry Kratochvíl.

56

Po standardce Rozsívala Prosecký šel do ohně hráčů, míč nakonec končí mimo vápno Blanska.

55

Blansko právě vstřelilo branku!
Po standardce předložil Mezlík míč Luboši Chloupkovi, který chladnokrevně prostřelil Kreizla – 2:1.

54

Za faul uviděl žlutou kartu hostující Demeter.

54

Svižnou střelu Podhorného Prosecký vyrazil mimo tyče.

50

Buchta vybojoval míč před vápnem, vzápětí však o něj přišel.

49

V šanci hostující Nimrichtr, Prosecký včasným vyběhnutím podržel Blansko.
Dnešní utkání sleduje 223 diváků.

46

Hosté jdou do druhé půle s jednou změnou, místo Španihela šel na hřiště Demeter.

46

V prvním poločase viděli diváci v Blansku dvě branky. Domácí poslal ve 29. minutě do vedení Jan Trtílek, za hosty kontroval svoji jedenáctou brankou v sezóně Jan Nimrichtr.

45

44

Šumperk právě vstřelil branku!
Hosté úspěšně zakončili rychlý kontr, po přihrávce Muzikanta se prosadil Jan Nimrichtr – 1:1.

43

Mezlík vysunul Chloupka, pozorný Kreizl včas vyběhl a odkopl míč do autu.

38

Za faul na Rozsívala uviděl žlutou kartu Šplíchal.

36

Mezlíka pálil vysoko nad.

35

Další faul na Trtílka, tentokrát se proti pravidlům provinil Jurásek.

32

Schneider centroval do vápna, Trtílek byl přistrčen zezadu, rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

31

Za faul na Nečase vidí žlutou kartu L. Horák.

29

Po standardce Schneidera, vyrazil Kreizl míč před sebe, Koláček ho vrátil před branku, kde se nejlépe zorientoval Jan Trtílek, který posílá domácí do vedení – 1:0.

28

Po faulu na Chloupka budou domácí zahrávat standardní situaci.

26

Po dobré práci Mezlíka na hranici vápna vypálil pohotově Trtílek, ale míč šel hodně daleko od hostující branky.

22

Koláček se probíjel do vápna, hostující obrana ho nakonec od míče odstavila.

20

Chloupek nepropálil hradbu hostujících hráčů.

20

Po rohu pálil z hranice vápna povedeně Buchta, Kreizl robinsonádou vyrazil míč na další roh.

19

Nečas oslovil ve vápně Mezlíka, jeho střelu Kreizl vytáhl na roh.

17

Signál hostů zakončil Kotzmann nepovedenou střelou, míč je v zámezí.

17

Koláček odvrací centr na bližší tyč na další roh.

16

Trestný kop Rozsívala Prosecký vyrazil na roh.

15

Rozsíval hledal na druhé straně Muzikanta, ten se však nacházel v ofsajdu.

13

Po rohu Mezlíka napálil odražený míč vysoko nad branku kapitán Blanska Nečas.

12

Přízemní přihrávku Muzikanta odvrátil z domácí šestnáctky Koláček.

11

Mezlíkova přihrávka na Buchtu ve vápně končí odmávaným a odpískaným ofsajdem.

9

Střelu Muzikanta na hranici vápna zblokoval pozorný Gromský.

7

Po rohu Mezlíka vypadl Kreizlovi míč z rukavic, nikdo z domácích hráčů však toto zaváhání nedokázal potrestat.

3

Rána L. Horáka ze střední vzdálenosti končí vysoko nad.

1

FK Blansko: Prosecký – Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček – Schneider – Chloupek, Nečas (C), Trtílek, Buchta – P. Mezlík

FK Šumperk: Kreizl – Jurásek (C), Purzitidis, Španihel, Kotzmann – Rozsíval, L. Horák, Reichl, Muzikant – Podhorný, Nimrichtr
Dnes je toto utkání jediné, které se v rámci divize D odehraje. Ostatní zápasy předehrávaného 30. kola jsou na programu za týden, tedy ve středu 11. května. Ke změně termínu tohoto utkání došlo po dohodě obou klubů na základě impulsu vedení FK Blansko, které chtělo předejít kolizi s ligovým utkáním FC Zbrojovka Brno – AC Sparta Praha, které se hraje rovněž ve středu 11. května od 18:15 na Srbské.

Další zápasy předehrávaného 30. kola divize D (11. 5. 2016):
16:30: Bystřice nad Pernštejnem – Polná, Uherský Brod – Ždírec nad Doubravou, Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou
17:00: Tasovice – Hodonín, Pelhřimov – Stará Říše, Vrchovina – Rosice, Kozlovice – Přerov
Podzimní vzájemné utkání
15. kolo, středa 9. 9. 2015, 17:00 | Tyršův městský stadion, Šumperk
FK Šumperk – FK Blansko 0:0
ŽK: 72. L. Horák, 81. Konečný – 45. Jukl, rozhodčí: Hanák – Mikula, Řezníček, delegát: Poklop, diváků: 180
Šumperk: Kreizl – Jurásek, Skopal, Reichl (C), Hruda – Podhorný (79. Ševčík), Španihel (76. Nemeth), Konečný, Rýznar (57. Křivohlávek) – L. Horák – Pezzotti
Náhradníci: Ondráček, Nemeth, Ševčík, Křivohlávek, Šafář
Trenér: Bohdan Hecl
Blansko: Juran – P. Fousek, Šplíchal, Müller, Šíp – Jarůšek (62. Gromský), Kugler, Jukl (81. Ullmann), Nečas (C) (62. Chlad) – Trtílek, P. Švancara
Náhradníci: Kratochvíl, Ullmann, Buchta, Gromský, Beránek, Chlad, Prosecký
Trenér: Michal Kugler
Hosté v jarní části divize mílovými kroky směřují k záchraně. Svěřenci Bohdana Hecla sice přezimovali na 15., tedy sestupovém místě. Na jaře však ze sedmi utkání, čtyřikrát vyhráli a třikrát remizovali při aktivním skóre 18:5. Aktuálně jim tak paří se ziskem 29 bodů 11. místo. Blansko v minulém kole sice přišlo o domácí neporazitelnost, když před svými diváky podlehlo Uherskému Brodu 0:1. Na 4. místě se ziskem 37 bodů však ztrácí pouhé 2 body na vedoucí Hodonín.
Zdravíme vás z fotbalového stadionu na Údolní v Blansku. Dnes je na programu předehrávka 30. kola Moravskoslezské divize, skupiny D. V jejím rámci hostí fotbalisté FK Blansko celek FK Šumperk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.