3:6

konec (2:2, 1:1, 0:3)

04.05.2016, 21:30 • Canada, Belleville, Quinte Sports Centre • Marek Antalík sk

Už zajtra ich čaká súper z kategórie tých najťažší ako to Švédsko. (23:28:03)
Je tu záver prvého vystúpenia našich junioriek, ktoré prehrali svoje stretnutie so Švajčiarskom hlavne v tretej časti, kde dostali dva góly po sebe a už to nedokázali vyrovnať prípadne otočiť.

59:01

Švajčiarsko dalo gól!
Tak a v je po našej nádeji. ANDREA WILDERMUTH dáva definitívu výsledku.
Asistencia: Jasmin Krahenbuhl.

58:15

Slovensko si berie oddychový čas.

57:57

Tak páni rozhodcovia teraz boli veľmi prísny k Lenke Curákovej, ktorá sa snažila preskočiť brankárku. Tá ako bola naša hráčka nad ňou vyskočila a zato dostala naša hráčka dve minúty, že došlo ku kontaktu.

56:29

Stále sa bránime. Súperky však len kontrolujú hru a zbierajú sekundy.

54:30

Brániť sa nám darí, ale súperky sa nikam neponáhľajú majú nahrané.

53:20

Náš tlak sa na chvíľu skončí, keď je potrestaná 5. min. Šárka Bolová.

52:56

Uvidíme či sa podarí našim juniorkám záverečný tlak a podarí sa im niečo spraviť z výsledkom.

51:29

Teraz sme boli pri loptičke, ale pokus o koncovku je zablokovaný.

50:34

Obraz hry sa nemení. Neviem sa dostať ku loptičke.

49:23

Bol tu náznak z našej strany, ale loptičku berie brankárka.

48:58

Stále sú pri loptičke Švajčiarky. Nám sa nedarí im ju vziať.

47:48

Švajčiarky ani pri dvojgólovom náskoku nepoľavili z tlaku.

46:14

V krátkom slede inkasujeme ďalší gól a o ten sa postarala ISABELLE GERIG.
Asistencia: Andrea Wildermuth.

44:55

Švajčiarky sa dostávajú do vedenia, keď našu brankárku prekonala JASMIN KRAHENBUHL.
Asistencia: Nicole Mattle.

43:55

Musíme si dávať pozor v obrane.

43:20

Sme stále v útoku.

42:47

Strela Malichovej bola tečovaná a skončila mimo.

41:00

Trošku rozháraná hra našich v úvode, ale pekné zakončenie.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Aj po druhej tretine je stav vyrovnaný. Nie však 2:2, ale 3:3. Naše dievčatá prežili dve oslabenia, keď v ich v 37. min. dostala do vedenia Bolová. V záverečnom tlaku druhej tretiny však vyrovnala Rueggerová.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:31

Ich snaha je korunovaná pol minútu pred odchodom do kabín, keď sa presadila SINDY RUEGGER.
Asistencia: Patricia Greber.

39:03

Švajčiarky sa snažia rýchlo vyrovnať ešte dokonca tejto časti.

38:14

Zablokovali naše dievčatá pokus Švajčiarok.

36:15

Slovensko dalo gól!
Veľmi pekná akcia, keď z otočky sa predsadil ŠÁRKA BOLOVÁ a Slovensko vedie.
Asistencia: Miriam Buková.

35:53

Rýchly brejk a mohli sme sa dostať do vedenia, ale gól z toho nieje.

35:32

Bránime sa, keď súperky sú pri našej bráne.

35:20

Bolová sa snažila natlačiť pred bránu Švajčiarok a bekhendom aj zakončila, ale neúspešne.

34:11

Loptička je v moci Švajčiarok, ale je to na ich polovici.

32:10

Už sme v plnom počte a aj druhé oslabenie v zápase prežívame.

30:54

Znovu sa veľmi dobre bránime loptičku sme dostali až ku bráne súperiek.

30:10

Dve minúty si vypýtala Timea Patakyová.

29:43

Hra sa teraz upokojila a viacej sa čaká ako hrá.

28:16

Na chvíľu sme boli v útoku, ale nedokázali sme tam nič vymyslieť.
V hľadisku počujeme aj naši priaznivcov.

27:40

A sme v plnom počte. Ubránili sme sa dvom minútam v oslabení.

26:30

Veľmi dobre sa nám darí brániť presilovke súperiek.

25:40

Dve minúty pre Sarah Charlotte Židekovú.

25:35

Mohli sme ísť do rýchleho brejku, ale na polovičke naša hráčka, ktorá mala loptičku na florbalke o ňu prišla a tak musíme sa rýchlo vrátiť do obrany.

24:06

Tlak Slovenska v tejto časti je oveľa väčší ako tomu bolo v prvej tretine.

22:00

Už aj Švajčiarsky sú pred našou bránou aj keď len na chvíľu.

21:00

Hra je prerušená jedna z našich sa ocitla na palubovke a veľmi ťažko sa dvíha.

20:10

Hneď v úvode sme sa dostali pred bránu súpera, ale zakončovali sme nepresne.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Je tu koniec prvej tretiny, po ktorej je stav nerozhodný 2:2. Slovensku nevyšiel úvod zápasu a už v polovici prvej minúty sme prehrávali. Po necelých 9.min. bolo 0:2, ale potom naše juniorky zabrali a stav vyrovnali na 2:2.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:59

Ešte je tu jeden pokus z diaľky, ale ten brankára Švajčiarok zneškodnila.

19:17

V závere prvej tretiny sme v útoku.

18:54

Podarilo sa nám rýchlo premiestniť na druhú stranu ihriska, ale pred bránou sme sa dopustili priestupku voči pravidlám.

18:14

Blíži sa záver prvej tretiny a hra je na našej polovici.

17:15

Nedarí sa nám získať loptičku a dostať sa z vlastnej polovice.

16:47

Teraz sa musíme však brániť súperky sú nasťahované pred našou bránou.

15:51

A je vyrovnané. Aj pri druhom našom góle bola Patakyová, keď nahrávala SARAH CHARLOTTE ŽIDEKOVEJ a tá vyrovnáva stav zápasu.

13:12

Naše hráčky na polovici ihriska strácajú loptičku. Rýchlo sa musíme vrátiť dozadu.

12:34

Hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

11:59

Gól na 1:2 nám možno pomôže dostať sa do zápasu.

11:18

TIMEA PATAKYOVÁ vzala loptičku pri vlastnej bráne. Prešla celým ihriskom a svoju akciu zakončuje úspešne.

10:47

Strele z otočky nenarobila problém brankárke súpera.

10:30

Prirhávku pred našu bránu dokázala jedna z našich tečovať k mantinelu a môžeme ísť do útočnej akcie my.

10:11

Znovu sa hra sťahuje pred bránu Slovenska. Súperky vytláčame za bránu.

09:23

Ani ďalší náš útok nedokážeme zakončiť na bránu. Loptička skončila na brániacich sa hráčkach.

08:12

Po samostatnej akcii sa presadil ISABELLE GERIG a prehrávame o dva góly.

06:24

Dostáli sme sa aj my pred bránou súpera a darí sa nám ho držať pod tlakom.

05:43

Hra je pred našou bránou a veľmi nepríjemná strela na našu bránu. Končí však našťastie za ňou.

04:55

Slovensko strieda počas hry, ale musí si dávať pozor na stratu loptičky. Súperky sú veľmi rýchle a nebezpečné.

04:00

Švajčiari sa previnili proti pravidlám v našom bránkovisku.

03:10

Prevaha je na strane Švajčiarok, ale našim juniorkám sa darí ich držať na dištanc od brány.

02:15

Znovu sú Švajčiarky pred bránou Slovenska, ale podarilo sa nám získať loptičku na svoju stranu.

01:43

Aj Slovensko sa dostal na polovičku súpera, ale nedokázalo svoju akciu doviesť do úspešného konca.

01:00

Po góle hráčky Švajčiarska pred našou bránou.

00:22

A hneď prvá akcia zápasu sa končí gólom. Dáva ho MILENA MAHLER. Asistencia: Nicole Mattle.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Hačková (Patková) – Kocúrová, Sponiarová, Malichová, V. Grossová, Robová, Zikavská – Žideková, Patakyová, Hudáková – Buková, Cupráková, Bolová – Lupačová, Dobrodejová, Bachorcová – Ďuríková, K. Grossová, Beličová. Tréner: J. Marks.

Švajčiarsko: Munger (Muller) – Mahler, Krahenbuhl, Tanner, Ruegger, Wieland, Kohler, Zwissler – Gerig, Mattle, Wildermuth – Kuster, Greber, Kuhn – Dierks, Kuhne, Hofmann – Cotti, Frei. Tréner: R. Sascha..
V kanadskom meste Belleville začínajú Majstrovstvá sveta junioriek, ktorých sa zúčastní aj slovenská reprezentácia. Žreb základných skupín nám veľmi neprial. Slovensko sa v skupine „A" stretne postupne so Švajčiarskom, Švédskom a Nórskom. Reprezentačný tréner Jaroslav Marks spolu s asistentmi Vladimírom Gáborom a Martinom Řehákom, vybrali túto dvadsiatku reprezentantiek na MS do Kanady.