Evropská liga

FK Šachtar Doněck – Sevilla FC

2:2

konec (2:1)

28.04.2016, 21:05 • Arena Lvov, Lvov (UKR) • Semifinále • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.73 3.3 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Šachtar v prvním poločase zásluhou Marlose a Tarase Stěpaněnka odpověděl na úvodní gól Sevilly, v jejímž dresu se již po necelých šesti minutách prosadil Vitolo, a mířil ze vítězstvím, o to ale ukrajinský klub připravil ve druhém bojovném poločase osm minut před koncem z penalty Kévin Gameiro, který vstřelil během posledních čtyř utkání UEFA Europa League čtvrtý gól. Lepší výchozí pozici má do odvety španělský klub, ale i ve druhém semifinále se určitě máme ještě na co těšit a čeká nás velké drama. Třeba jako v roce 2007, kdy o postupu Sevilly rozhodlo prodloužení. Konečný výsledek. FK Šachtar Doněck 2 Sevilla FC 2. (23:02:39)

90+6

90+5

Žlutou kartu dostává Darijo Srna (FK Šachtar Doněck).

90+5

Střídající Bernard na levém křídle po faulu Grzegorze Krychowiaka rozehrál standardní situaci, jeho následný centr ale neměl potřebnou razanci a na přední tyči byl odvrácen.

90+4

Šachtar Doněck si během pár sekund vypracoval tři rohové kopy a po tom posledním se dostal jeden z jeho hráčů k přízemní střele zpoza šestnáctky, David Soria byl ale včas u své pravé tyče a míč ukryl ve svých rukavicích!

90+3

Viktor Kovalenko se snažil kolmou diagonální přihrávkou na pravé straně šestnáctky najít střídajícího Wellingtona Nema, ten se ovšem k míči nedostal. Následovat bude rohový kop.

90+2

Nad rámec krásného a dramatického utkání v Areně Lvov byly nastaveny 4 minuty.

90+2

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Bernard.

90+1

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Wellington Nem.

90+1

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Eduardo.

90

Šachtar Doněck v poslední minutě utkání připravuje první střídání, do hry se chystá vstoupit Eduardo, který v letošním ročníku UEFA Europa League vstřelil dva góly.

89

Žlutou kartu dostává Maxim Malyšjev (FK Šachtar Doněck).

88

Coke na pravé straně šestnáctky sklepl míč na Évera Banegu, který mířil bez přípravy ke vzdálenější levé tyči, jeden z obránců do jeho pokusu ale obětavě vystavil svou hlavu, od níž se míč odrazil na rohový kop, který vzápětí nic nepřinesl.

87

Šachtar Doněck se vydává směrem vpřed, jenže se mu nedaří proniknout do šestnáctky Sevilly, jejíž fotbalisté skvěle brání.

86

Fanoušci Sevilly jsou se současným skórem pochopitelně spokojeni a v kotli jako jeden muž neúnavně skáčou.

85

Andrej Ševčenko je dnes přítomen v hlediště Areny Lvov a přihlíží dnešnímu dramatickému utkání.

84

Šachtar Doněck se nechce s remízou spokojit a v závěru utkání se zřejmě ještě pokusí vstřelit vítězný gól.

2:2

konec (2:1)

Branky: 23. Marlos (Rakyckyj), 35. Stěpaněnko (Marlos) – 6. Vitolo (Gameiro), 82. Gameiro (pen.)

Karty:   89. Malyšjev (SAC), 90+5. Srna (SAC) – 27. Escudero (SEV), 40. Carriço (SEV), 48. Krychowiak (SEV)

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:17.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev, Stěpaněnko – Marlos (90+2. Bernard), Kovalenko, Taison (90+1. Wellington Nem) – Ferreyra (90+1. Eduardo).
Náhradníci: Kanibolockij – Wellington Nem, Bernard, Ševčuk, Kobin, Ordec, Eduardo.

Sevilla FC: Soria – Mariano, Rami, Carriço (C), Escudero – Vitolo, Krychowiak, Banega, N'Zonzi, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) – Gameiro.
Náhradníci: S. Rico – Kolodziejczak, Krohn-Dehli, Iborra, Cristóforo, Coke, F. Llorente.

Rozhodčí: Szymon Marciniak. Asistenti: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz. Čtvrtý rozhodčí: Radosław Siejka. Brankoví rozhodčí: Paweł Raczkowski, Tomasz Musiał (všichni POL)

Odveta: Sevilla - Šachtar 3:1