1:2

konec (1:2)

25.03.2016, 00:30 • Estadio Nacional Júlio Martinéz (Santiago)

Tak to je pro tuto chvíli vše, přeji vám příjemný zbytek noci a krásné Velkonoční svátky. (02:37:01)
Tak a máme tady konec zápasu. Argentina si odváží z z Chile všechny tři body za výsledek 2:1. Pojďme si to ještě jednou všechno zrekapitulovat. První branku utkání vstřelil Felipe Guttiérez, který si naběhnul na centr Orellany. Vedení domácích vydrželo pouhých 9 minut. Pak přišla záložní řady a ztráta míče před jejich vápnem. Agüero protlačil míč na Ángela Di Mariu a ten gólmana Brava obstřelil na zadní tyč. Velice krásná bránka. A o dalších pět minut byl obrat dokonán. Otamendi prodloužil míč na Messiho ten ho naservíroval Gabrielu Mercadovi a ten podruhé propálil gólmana domácích. Druhý poločas už byl bez branek, více za hry měli domácí hráči, protože hosté si svůj náskok bedlivě hlídali.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:18.

90+3

90+3

Žlutou kartu dostává Bravo (Chile).

90+2

Žlutou kartu dostává Otamendi (Argentina).

90+2

Útočný faul Pinilly

90+1

Sánchez poslal míč z přímého kopu nad branku Romera.

90

Rozhodčí nastavil tři minuty

90

Chile má k dispozici velice zajímavou standartní situaci, kterou vybojoval Sánchez.

89

Čas se domácím krátí, pomalu ale jistě. Argetina stále drží vedení.

88

Mena vybojoval další rohový kop.

87

Žlutou kartu dostává Lavezzi (Argentina).

86

Lavezzi je při chuti, míč vybojoval a přesně rozehrál.

85

Pinilla nedosáhnul na centr Jary a míče se tak zmocňují hosté,

84

Lavezzi se dostal ke střele, ale minul branku.

82

Isla si narazil s Guttiérezem, druhý jmenovaný ale hostujícího hráče fauloval.

81

Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Di Maria, přichází Lavezzi.

80

Hosté se nechtěně dostávají pod tlak, to se jim může v závěru vymstít.

79

Di Maria to vzal na sebe a vystřelil přes domácího obránce, jeho střela skončila někde nad brankou Brava.

78

Pomalu se blíží konec a Argentina stále drží hubené vítězství 2:1.

77

Dnes vynikající Mori opět zastavil rozvíjející se šanci domácích.

76

To byla nebezpečná střela Silvy, která opět těsně minula tyč branky hostujícího brankáře Romera.

76

Přetažený centr jednoho z hostujících hráčů sbírá Guttiérez.

74

Bravo dlouhým výkopem hledal Sáncheze, ten vybojoval aut.

73

Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Banega, přichází Fernández.

73

Romero sbírá míč ze vzduchu a rychle rozehrává na Higuaína.

72

Beausejour vybojoval rohový kop.

71

Messi zůstal po kontaktu s Jarou na chvíli ležet, ale už se postavil.

70

Tak to bylo obrovský úvod do zápasu od Pinilly, který trefil boční sítˇRomerovi branky.

69

Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Rabello, přichází Pinilla.

69

Když se míč dostane na kopačky hostů, kteří nikde nespěchají, tak vázne hra. Je to však pochopitelné, takový stav jim vyhovuje.

68

Otamendi si zahrál s osudem, jeho kličku málem vystihnul agilní Sánchez.

67

Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Agüero, přichází Higuaín.

66

Domácí žádají rohový kop, ale rozhodčí na jejich prosby neslyší. Odkopávat od své branky bude Romero.

65

Agüero si pohrál s domácí obranou a zakončil na vzdálenější tyč, míč skončil těsně vedle tyče.

64

Romero pod tlakem zahrál do autu.

63

Sánchez si posunul míč na špatnou stranu a Romero tak míč získal pro sebe.

62

Centr od Isly sebral do svých rukavic Romero.

61

Sánchez chycený v ofsajdové pasti.

60

Orellana se otočil a v rychlosti zakončil, Romero s jeho střelou měl velké potíže. Chile má roh.

60

Boj o střed hřiště vyznívá pro domácí hráče.

59

U Messiho se najednou vyrojili tři hráči Chile a čistě mu míč odebrali.

58

Sánchez si počkal na náběh Isly, ten ale nestihnul jeho přihrávku na hrací ploše.

57

Medel zblízka zkontroloval kotníky od Agüera.

56

Hosté už nikde nespěchají a v pohodě si kombinují po celé šíři hřišrě.

55

Domácí se snažili probít pro pravé straně, jenže tam jim pomohl stoper Otamendi.

54

Agüero se málem dostal k míče po centru Di Maria. Jara byl ale pozorný a míč před dotírajícím útočníkem odehrál do zámezí.

54

Agüero si splnil obranné povinosti a odebral míč Silvovi.

53

Sánchez se dostal do velké šance, jenže neumístil míč mezi tři tyče.

52

Faul domácích, hosté rychlé rozehrávají.

51

Mori přečetl úmysl Guttiéreze, který chtěl posunout míč na volného Sáncheze.

50

Orellana byl vytlačen až na polovinu hřiště, musel tak přihrát svým stoperům.

49

Mena se snažil stihnout míč na hrací ploše, jenže mu to nevyšlo a tak Romero bude vykopávat od své branky.

49

Messi se dostal přes jednoho hráče i přes druhého ten ho zastavil sice nedovoleně ale argentinský hráč pokračoval dále. Skončil až na třetím u kterého už rozhodčí ukončil výhodu a písknul faul.

48

Velice tvrdý zákrok Moriho na Sáncheze ocenil sudí žlutou kartou.

47

Sergio Romero dostává žlutou kartu za zdržování.

47

Beausejour nestihnul přihrávku Orellany a Romero tak bude odkopávat od brány.

46

Po nedorozumění hostů získávají míč domácí, kteří se ženou za vyrovnáním.

46

Rozhodčí žene hráče Argentiny hřiště.
Domácí jsou už nastoupení na hřišti, čeká se jenom na hosty.
Druhý poločas začne přibližně v 1:40 .
Právě nám skončil první poločas 5. kola jihoamerické kvalifikace na Mistrovství světa 2018 v Rusku, kdy Argentina vede nad domácí Chile 2:1. Chilané ale začali velice dobře. V 11. minutě se po rohovém kopu prosadil Guttiérez. Pak následovala pětiminutovka hostů. Ve 20. minutě krásným obstřelem srovnal Angel Di Maria a o pět minut později po přihrávce Messi otočil průběh zápasu Mercado. Do konce poločase žádný gól už nepadl.

45+4

45+3

Guttiérez těsně branku Romera přestřelil. Vypadá to, že tohle byla poslední šance v prvním poločase.

45+2

Rabello byl na míč Sáncheze krátký, míč pro Romera.

45+1

Domácí chtějí vyrovnat před koncem poločasu, jenže Guttiérez se na hranici vápna ukličkoval a dal šanci vyniknout hostům.

45

Rozhodčí nastavil 3 minuty.

45

Beausejour vybojoval na konci poločasu rohový kop.

44

Di Maria se pustil do tří hráčů a podle všech předpokladů neuspěl.

43

Argentina nechce na konci poločasu riskovat a tak kombinuje na půli hřiště.

42

Rabello se přes dvojici soupeřů neprobil a ztrácí tak míč.

41

Medel výborně ubránil Agüera a ještě k tomu vybojoval faul.

41

Mercado se dostal k centru, ten našel hlavu Agüera, který nedokázal umístit svoji hlavičku mezi tři tyče.

40

Posledních pět minut prvního poločasu, hosté nikde nespěchají a hrají si to co potřebují. Naopak domácí se musí hnát za vyrovnáním.

39

Útočný faul Sánchéze na Otamendiho.

38

Útok hostů začíná až od brankáře Romera.

37

Další faul Roja, tentokráte na Rabella.

36

Z následného rohové kopu nic nebezpečného nebylo. Při další akci hostů se provinil útočnám faulem levý bek Rojo.

35

Messi si vyměnil míč z Agüerem a vybojovali pro svůj tým výhodu rohového kopu.

34

Sánchez zkoušel prostrčit na Rabella, obránci byli pozorní a míč odkopli.

33

Další rohový kop a další nebezpečí pro Romerovu branku, hlavičku Jary ale vyrazil jeden z obránců.

32

Rabello vybojoval rohový kop pro svůj celek.

32

Jara čistě zastavil Agüera a rozehrál na nejbližšího spoluhráče.

30

Další faul Chilanů už nezůstane bez povšimnutí. Žlutou kartu dostal Felipe Guttiérez.

30

Útočný faul Sáncheze na Otamendiho.

29

Guttiérez vyslal na steč Beausejoura, ten však míč nestihnul, Romero byl u balonu první.

28

Za necelou půl hodinku tady máme už tři branky. Kdo nešel spát, ten se musí bavit touto jihoamerickou třešničkou.

25

25. MERCADO - 1:2

25

Argentina právě vstřelila branku!
Argentina otáčí průběh zápasu. Signál ze standartky sice nevyšel ale z následující šance, kdy Otamendi vyhrál hlavičkový souboj a posunul tím tak míč na Messiho. Ten ho před soupeři pokryl a přihrál stoperovi GABRIELU MERCADOVI, který prostřelil Brava.

24

Messi vybojoval standartku pro svůj tým. Beausejour ho nedovoleně poslal k zemi.

23

Agüero vybojoval rohový kop.

23

Hosté se vstřelným gólem dostali do laufu a jsou po celém hřišti.

21

Další vynucené střídání Chilanů.

20

20. Di MARIA - 1:1

20

Argentina využívá dočasnou přesilovku. Domácí lehce přišli o míč, který se dostal k Agüerovi, ten si popotáhnul míč a přihrál ho k ÁNGELU DI MARIOVI a ten krásnou střelou na zadní tyč nedal Bravovi šanci.

19

A i Díaz je odvážen na nosítkách. Uvidíme jak to s ním vypadá.

18

Další ošetřování domácího hráče.

17

Kapitán Argentiny Lionel Messi fauloval na polovině hřiště Díaze a rozhodčí to nenechal bez povšimnutí.

16

Otamendi přihrával zpět k brankáři, tuto přihrávku málem vystihnul jeden z domácích hráčů.

15

Chile je ze startu zápasu velice aktivní, Argentina zatím hledá tempo.

14

Střela Meny byla zblokována a opět se rýsoval brejk hostí, jenže obrana Chile tomu zamezila získala opět míč pod svou kontrolu.

13

Di Maria si nepohlídal postavení a asistent rozhodčího píská ofsajd.

11

11. DÍAZ - 1:0

11

Chile právě vstřelilo branku!
Výborný centr z rohové kopu Orellany, který ho umístil na hlavu FELIPEHO GUTTIÉREZ. Ten nedal brankáři hostí šanci a otevírá tak gólový účet dnešního zápasu.

10

Isla vyslal krásnou kolmici na Orellanu. Chile má první rohový kop.

9

Nepovedený centr Orellany končí na kopačce obránce, který hned rozehrál brejk hostů. Messi potáhnul míč až na hranici vápna a přihrál na levou stranu na Di Mariu, ten však branku přestřelil.

8

Beausejour se dostal k centru, míč propadnul vápnem a málem se dostal až ke Sánchezovi, který mohl zakončovat. Otamendi byl u míče první a ten ho odkopnul, ale jenom na Silvu, který z první vystřelil těsně vedle levé tyče.

8

Krásný nadýchaný balon Sánchéze na Gutierreze, který to zkoušel z první. Branku přestřelil.

7

Fernández nemůže pokračovat v zápase a tak musí střídat.

6

Centr Isly na Menu nevyšel a míč tak končí v zámezí. Odkopávat bude od brány brankář hostí Sergio Romero.

5

Naopačné straně se neprobil přes Moriho Sánchéz, míč rozehrál Romero.

5

Rojo se snažil vysunout Agüera, jenže argentinského šutéra pohlídal Jara.

4

Mattías Fernandéz je momentálně mimo hru a Chile tak hraje o jednoho hráče méně.

3

Na trávníku se ocitnul Fernández. Následky po faulu Roja ještě asi neodezněly a tak musí na trávník přijít lékařský tým.

3

Domácí nechávají hosty z Argentiny kombinovat na své polovině a čekají na chybu.

2

Fernández faulován opět Rojem, rozhodčí ještě kartu neudělí.

1

Nákop Brava končí u Orellany, který je na zem složen Rojem.

1

A ještě před výkopem minuta ticha za úterní útoky v Bruselu.
Nejdřív je oceněn Claudio Bravo, který dnes odchytá svůj 100. zápas za reprezentaci Chile.
Hosté budou mít úvodní výkop
Při hymně Chile mi jde mráz po zádech, celý stadion zpívá.
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, nyní si vyslechneme hymny obou zemí.

Chile: Bravo – Isla, Medel, Jara, Mena – Díaz, Gutiérrez – Orellana, Fernández, Beausejour – Sánchez
Náhradníci: Toselli, Herrera, Albornóz, Silva, Vargas, Pinilla, Rabello, Roco, Díaz, Meneses, Henríquez, Castillo

Argentina: Romero – Mercado, Otamendi, Mori, Rojo – Banega, Kranevitter, Biglia – Di Maria, Agüero, Messi
Náhradníci: Guzmán, Rulli (GK) , Vangioni, Demichelis, Pinola, Zabaleta, Fernández, Lamela, Higuaín, Correa, Acosta, Lavezzi

Rozhodčí: Heber Lopes.
Přeji vám příjemnou páteční noc a vítám vás u jihoamerického fotbalu. Dnes se podíváme na šlágr mezi domácí Chile a hostující Argentinou. Oba týmy nezačly kvalifikaci moc dobře. Domácí Chilané ze 4 zápasů vyhráli jenom 2, hosté jenom jeden. Takže oba týmy mají co napravovat. Vzájemné zápasy bývají regulérní bitvy. Takže, kdo nešel spát ten se má na co těšit. Co se týka posledního zápasu, tak to se odehrálo loni v červenci ve finále Copy Américiy, kdy Chilané uspěli až v penaltovém rozstřelu. Za Argentinu tehdy nedali hráči jako Higuaín a Banega. Ale pojďme k dnešnímu zápasu, ten začíná za necelých 10 minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.