Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

Simona Halepová – Karolína Plíšková

1:2 7:6 (4), 4:6, 2:6

konec Rumunsko – Česká rep. 0:1

06.02.2016, 12:05 • Sala Polivalenta Kluž-Napoca, Kluž, Rumunsko • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Tipsport: 1.38 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:6

Je konec! Karolína Plíšková předvedla v dnešním zápase parádní výkon, a pro český tým získává první bod, se kterým se tak úplně nepočítalo!

2:5

Jo!! Plíšková skvěle zareturnovala, a domácí tenistka nezvládla následující úder, a chybovala! Plíšková tak má výhodu druhého brejku, a dostává se do vedneí 5:2!

2:4

Skvěle! Plíškové se opět povedlo první podání, a Halepová nedokázala vrátit míček na stranu soupeřky! Plíšková tak potvrzuje brejk, což je skvělá zpráva!

2:3

4:6, 7:6, 2:3 - Karolína Plíšková

2:3

Paráda! Plíšková se dostala do výměny, a Halepová následně chybuje, což znamená, že se Karolína dostává do vedení 3:2!

2:2

Plíšková zvládl těžkou situaci při vlastním servisu, a srovnává na 2:2!

2:1

Halepová získává i další výměnu po chybě Plíškové, udržela svůj servis, a dostává se ve třetím setu do vedení 2:1!

1:1

Plíškové se nakonec podařilo urvat druhou hru třetího setu, a srovnává na 1:1!

1:0

4:6, 7:6, 1:0 - Simona Halepová

1:0

Halepová měla při vlastním podání velké problémy, nicméně siutaci ustála, a ve třetím setu se dostává do vedení!

4:6

7:6, 4:6 - Karolína Plíšková

4:6

Vyrovnáno! Plíšková si počínala ve výměně opět výborně, a česká tenistka srovnává na 1:1 na sety!

4:5

7:6, 4:5 - Karolína Plíšková

4:5

Halepová v posledních výměnách velmi často chybuje, a chybovala i teď! Karolína si tak bere ztracené podání zpět!

4:4

7:6, 4:4 - Simona Halepová

4:4

Bohužel, úder Karolíny Plíškové byl příliš dlouhý, a míček skončil v autu. Halepová bere naší tenistce podání, a srovnává na 4:4!

3:4

Simona Halepová následně zaznamenala eso, které potvrdilo i jestřábí oko. Halepová tak opět snižuje na rozdíl jediného gemu!

2:4

Teď už však Karolína šestou hru druhého setu ukončuje, a po velmi dobrém výkonu se dostává opět do důležitého vedení!

2:3

Rumunská jednička si dokázala poradit při svém podání, zaznamenala páté eso, a snižuje na 2:3. Po krátké pauze půjde na podání Plíšková!

1:3

Skvěle! Plíšková zvládla potvrdil brejk, a dokázala si udržet podání. Kája se tak dostává do vedení 3:1!

1:2

Třetí brejkbol už česká tenistka využívá, a překvapivě se dostává při druhém setu do vedení! Česká tenistka tak má náskok jednoho brejku!

1:1

Vzápětí se české tenistce povedlo první podání, a následnou smečí ukončuje druhý gem!

1:0

A Halepová vstupuje do druhého setu dobře, udržela si servis, a dostává se do vedení 1:0!

7:6

7:6 - Simona Halepová

7:6

Halepová poslal hodně slabé první podání, nicméně Plíškové nevyšel return, a poslala míček do autu. Halepová tak vítězí v prvním setu, a ujímá se vedení!

6:6

Ale, ale! Světová trojka dvakrát nezvládla situaci při vlastním servisu, a první set nedokázala doservírovat! Plíšková využívá další brejk, a první set jde do tiebreaku!

6:5

6:5 - Simona Halepová

6:5

Teď však Karolína předvedla obrovskou chybu na síti, kterou Rumunce daruje své podání! Světová trojka tak bude mít druhou možnost, jak ukončit první sadu!

5:5

5:5 - Karolína Plíšková

5:5

Teď už to vyšlo, a Plíšková srovnává na 5:5! Česká tenistka využila až pátý brejkbol, a první set pokračuje!

5:4

5:4 - Karolína Plíšková

5:4

Teď dokázala Plíšková zareagovat na dobrý return Halepové, a poslala míček do levé části kurtu, a rumunská tenistka míček nestihla!

5:3

V posledních výměnách mohla Plíšková trochu více zariskovat, nicméně to neudělala, a Halepová se trpělivou hrou dostává k zisku osmé hry prvního setu!

4:3

Skvěle! Karolína se dokázala dostat z těžké situace, a čtvrtým esem dnešního zápasu zakončuje sedmou hru, a snižuje na 3:4!

4:2

Světová trojka teď přesně trefila své podání, a zaznamenala své druhé eso. Halepová tak potvrzuje brejk, a dostává se do vedení 4:2!

3:2

Škoda! Plíšková měla svou soupeřku jak se říká "na lopatě", nicméně se rázem dostala do defenzivy, a světová trojka si dokázala poradit!

2:2

2:2 - Karolína Plíšková

2:2

Skvěle! Karolína přerušila výměnu, a vzala si jestřábí oko. To ukázalo, že se jednalo o špatný míček, a fiftýn jde na stranu Plíškové, což znamená, že na brejkboly to máme dnes 1:1!

2:1

A Simona Halepová třetí brejkbol již využívá, a dostává se do vedení 2:1. Po krátké přestávce půjde na podání právě rumunská jednička.

1:1

Světová třináctka opět zariskovala při returnu, nicméně míček skončil těsně nad základní čárou, a Rumunka srovnává na 1:1!

0:1

Naše dvojka vstoupila do utkání velmi dobře, a velmi snadno se dostává do vedení!