konec (26:12, 44:24, 61:38)

04.02.2016, 18:00 • Osmifinále • Štěpán Slovák

Tipsport: 1.27 18.0 3.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:46:18)
Je dobojováno, domácí vstoupily do utkání ve velkém tempu a v poločase vedly o dvacet bodů. V tu chvíli bylo v podstatě rozhodnuto a v takovém duchu se nesl i celý druhý poločas. Hráčky Miškolce tak postupují do čtvrtfinále Eurocupu. Hned tři domácí basketbalistky zaznamenaly třináct bodů – Czanková, Rasheedová a Brewerová. Nejlepšími střelkyněmi na straně Nymburka byly dvanáctibodové Šikšniuteová a Chomenčuková.

Konec zápasu. (77:50)

39:46

Nejspíše poslední střelecký pokus z rukou Hamplové. Její trojka se do koše ovšem nevešla. (77:50)

39:22

Bortelová faulovala Horváthovou, která proměnila pouze první šestku. (77:50)

39:15

Už se příliš nebrání. Na jedné straně se prosazuje Szaboová, na té druhé potom Šikšniuteová. (76:50)

38:41

Bortelová trefuje trojku, která přichází asi trochu pozdě, když si vzpomeneme na její neúspěšné střely v úvodu zápasu. (74:48)

38:26

Domácí basketbalistka se nemýlí a navyšuje domácí skóre. (74:45)

38:26

Lichtarovičová ani Huňková se svou tříbodovou střelou neuspěly. Bortelová fauluje a posílá na čáru trestného hodu Horváthovou. (72:45)

37:37

Bálintová přišla o míč a Huňková zaznamenává své první body v zápase. (72:45)

36:45

Dva body nyní mohla zaznamenat Šikšniuteová, jenže proměnila pouze jednu šestku. Za domácí se poté z útoku trefuje Bálintová. (72:43)

36:14

Chomenčuková netrefuje za dva body a následně fauluje. Jenže domácí Brewerová neproměnila ani jeden trestný hod, a tak se skóre nemění. (70:42)

35:58

Lichtarovičová proměňuje jeden trestný hod, Chomenčuková doskakuje. (70:42)

35:58

Oba celky nyní značně prostřídaly, je znát, že o postupujícím je rozhodnuto. (70:42)

35:58

Českou ztrátu musela čtvrtým týmovým faulem hasit Kusterová, další dvě šestky. (69:42)

35:15

Domácí basketbalistka proměňuje pouze první trestný hod. Ten druhý si Nymburk doskakuje. (69:42)

35:15

Bartáková faulovala Jovanovičovou při střele a budou z toho dvě šestky. (68:42)

34:30

Kombinace mezi Hortiovou a Lichtarovičovou zafungovala na jedničku. Druhá jmenovaná se prosazuje za dva body. (68:42)

33:53

Chomenčuková to vzala na sebe a nemýlí se, dva body pro Nymburk. (66:42)

33:34

Faulovaná Rasheedová na čáře trestného hodu úspěšná z padesáti procent. (66:40)

33:14

Jovanovičové odpískány kroky a hostující basketbalistky střídají. Přichází Bartáková a Chomenčuková. (65:40)

32:35

Šípová přišla o míč, který získala Hortiová. Z následného útoku Miškolce se prosazuje za dva body Czecsiová. (65:40)

31:49

V časové tísni, ale přeci, Kusterová přidává další body na nymburské konto. (63:40)

31:25

Doskoky pod nymburským košem pro bránící tým, hostující hráčky jdou do útoku. (63:38)

30:55

A vzápětí přidávají dva body, konkrétně Rasheedová. (63:38)

30:47

Kusterová se svým tříbodovým pokusem neuspěla, to samé se dá říci i na druhé straně o Hortiové, ovšem domácí si doskočily. (61:38)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (61:38)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (61:38)

29:39

Pátý faul Šípové v této čtvrtině znamenal trestné hody pro Horváthovou, která je stoprocentní. Poslední útok pro Nymburk. (61:38)

29:19

Z rychlého brejku se trefuje Šikšniuteová, která na svém kontě má už devět bodů. (59:38)

28:39

Szecsiová dokázala využít přihrávky Horváthové a navyšuje náskok maďarského týmu. (59:36)

28:25

Tentokráte ztráta na české straně, míč pro hráčky Miškolce. (57:36)

27:46

Bortelová se prosazuje po samostatné akci, třetí čtvrtina je zatím vyrovnaná, o postupujícím ale nejspíše rozhodnuto. (57:36)

27:23

Domácí přicházejí o míč, oba celky střídají. (57:34)

27:02

Dva rychlé koše na obou stranách, úspěšnými střelkyněmi Šikšniuteová a Czanková. (57:34)

26:12

Jenže trestné hody házela na druhé straně i Rasheedová a ta taktéž stoprocentní! (55:32)

25:56

Znovu to byla Chomenčuková, která si vynutila faul. Následně dokázala proměnit oba trestné hody. (53:32)

25:34

Nejprve snížila Chomenčuková, která má na svém kontě osm bodů, jenže na druhé straně se trefuje třináctibodová Brewerová. (53:30)

24:59

Szecsiová našla Czankovou na tříbodové hranici a ta se prosazuje! (51:28)

24:13

Domácí šly rychle dopředu a skórují, konkrétně se trefuje Brewerová. (48:28)

24:02

Nyní se na čáru trestného hodu postavila Kusterová a úspěšná jen z poloviny. (46:28)

24:02

Šestý faul domácích hráček v této čtvrtině, každý další už bude za dva trestné hody. (46:27)

23:37

Stále čekáme na další body. Miškolc už má čtyři fauly, jenže Bartáková ztrácí míč a Nymburk střídá. (46:27)

22:59

Lichtarovičové odpískány kroky, míč pro Nymburk. (46:27)

22:11

Dvě neúspěšné tříbodové střely, na jedné straně Bortelová, na té druhé Czanková. (46:27)

21:30

Na druhý pokus už se Rasheedová prosazuje a zvyšuje tak znovu domácí náskok. (46:27)

21:16

Bartáková ani Šípová nedokázaly skórovat, domácí Czanková doskakuje. (44:27)

20:33

Hostující hráčka nabídnutým trestným hodem nepohrdla. (44:27)

20:33

Kusterová se trefuje za dva body, navíc byla faulována Rasheedovou a bude házet ještě jednu šestku. (44:26)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (44:24)
První poločas je za námi. Domácí hráčky jsou od prvních vteřin lepší a zaslouženě v poločase vedou o dvacet bodů. Myslím, že v tuto chvíli je o postupujícím rozhodnuto. Ale rád bych se mýlil! Uvidíme, co nám přinese zřejmě posledních dvacet minut tohoto dvojzápasu.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (44:24)

19:39

Rasheedová stoprocentní při trestných hodech. Bortelová trefuje za dva body. Rozdíl se tedy nemění. (44:24)

18:58

Na čáru trestného hodu se dostala Czanková, která však minula obě šestky. Na druhé straně snižuje na rozdíl dvaceti bodů Šípová. (42:22)

18:35

Hostující basketbalistka proměňuje pouze jeden trestný hod. (42:20)

18:35

Hortiová faulovala Šikšniuteovou při střele a budou z toho taktéž trestné hody. Třetí faul Miškolce v této čtvrtině. (42:19)

18:21

Navíc hráčky Nymburka znovu přichází o míč a Rasheedová trestá dvěma body. (42:19)

17:53

Hortiová stoprocentní! Ten náskok už pro Nymburk nevypadá vůbec dobře. (40:19)

17:53

Šípová znovu fauluje a budou z toho další dvě šestky. (38:19)

17:27

Jenže domácí rychle odskakují na stále větší bodový rozdíl. Po faulu Šípové se na čáru trestného hodu dostala Rasheedová, které proměnila obě šestky. Následně z rychlého brejku skóruje Brewerová. (38:19)

16:53

Konečně tříbodový pokus také na straně Nymburka, trefuje se Bortelová! (34:19)

16:21

Kroky odpískány Šikšniuteové, které dnes opravdu není ve své kůži. Domácí trenér bere oddechový čas, protože nyní byla hra hodně neurovnaná. (34:16)

15:58

Lichtarovičová netrefuje, míč pro hostující basketbalistky. (34:16)

15:32

Hráčkám Nymburka se dnes na útočné polovině opravdu nedaří. To potvrdila nejdříve Šípová, následně Šikšniuteová a v poslední řadě se svou tříbodovou střelou neuspěla ani Huňková. (34:16)

14:35

Přihrávky Rasheedové využila Czanková a zvyšuje tak domácí náskok! (34:16)

14:15

Brewerová sice netrefuje za dva body, ovšem na druhé straně doskakuje nepřesný pokus Šikšniuteové. (32:16)

13:42

Lichtarovičová využila přihrávky Šikšniuteové a hráčky Miškolce tak jsou u míče. (32:16)

13:05

Oddechový čas pro hosty. (32:16)

13:05

Domácí už mají naházeno jednou tolik, co jejich soupeřky. Dva body pro Lichtarovičovou. (32:16)

12:30

Chomenčuková využila přihrávky Šikšniuteová a trefuje se za dva body. (30:16)

11:58

Jovanovičová je opravdu všude! Na jedné straně netrefila za dva body a o pár vteřin na to už si připisuje obranný doskok na straně druhé! (30:14)

11:20

Míč pro hráčky Nymburka, které střídají. (30:14)

10:54

Faulovaná Taylorová proměnila obě nabídnuté šestky a snížila. Jenže domácí opět odskakují zásluhou Jovanovičové. (30:14)

10:31

Hráčky Miškolce začínají ve vysokém tempu i na začátku druhé čtvrtiny a znovu skórují, konkrétně Hortiová. (28:12)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (26:12)

10:00

První čtvrtina skončila. (26:12)

09:52

Na jedné straně se netrefuje Jovanovičová, na druhé Chomenčuková. Nymburské hráčky ale zůstávají u míče a budou mít k dispozici poslední útok v této čtvrtině. (26:12)

08:24

Hostující hráčly šly rychle dopředu a prosazuje se Šikšniuteová. (26:12)

08:18

Huňková za tři body neúspěšná, na druhé straně se prosazuje Jovanovičová. (26:10)

07:49

Chomenčuková nyní zablokovala Szecsiovou, míč pro Nymburk, který střídá. (24:10)

07:37

V útoku to ze strany Nymburka stále není ono. A o obraně se dá říci to samé. Mezi střelkyně se zapisuje i Szecsiová. (24:10)

07:21

Nepřesnosti a ztráty na obou stranách. Nepřesný pas Bortelové trestá z rychlého brejku Brewerová, která si vyměnila míč s Rasheedovou. (22:10)

06:42

A opět totožná situace. Nymburské basketbalistky snížily dvoubodovým pokusem Chomenčukové, jenže na druhé straně přichází už čtvrtá trojka Miškolce, nyní z rukou Brewerové! (20:10)

06:02

Domácí hráčka se nemýlí a proměňuje oba nabídnuté trestné hody. (17:8)

06:02

Hortiová faulována při střele a budou z toho dvě šestky. (15:8)

05:39

Na druhé straně ale další trojka! Úspěšnou střelkyní nyní Lichtarovičová! (15:8)

05:20

Po přihrávce Bortelové zaznamenává dva body Chomenčuková. (12:8)

04:29

Naštěstí Šikšniuteová z následného útoku snižuje na rozdíl šesti bodů. (12:6)

04:10

Domácí hráčky jsou na koni, nejprve dva body zaznamenala Hortiová. Následně Bortelová míjí, což se nedá říci o Czankové, která trefuje opět z tříbodové hranice! (12:4)

03:24

Ztráty na obou stranách. Tu poslední trestá Kusterová a z rychlého brejku snižuje. (7:4)

02:53

První trojka tohoto zápasu, tu trefuje domácí Czanková a hostující lavička reaguje oddechovým časem! (7:2)

02:34

Trojka Bortelová košem nekončí. Pod košem Nymburka pak doskakuje Šikšniuteová, míč pro hostující basketbalistky. (4:2)

01:50

Tentokráte už domácí hráčka trefuje a připisuje tak dva body na domácí konto. (4:2)

01:27

Brewerová netrefuje, na druhé straně srovnává Šípová! (2:2)

00:52

Dlouhý útok hráček Nymbrurka. Taylorová nejprve neúspěšná za dva, poté i za tři body. Šikšniuteová se taktéž netrefuje a domácí doskakují. (2:0)

00:19

Hortiová se prosazuje po přihrávce Lichtarovičové za dva body, domácí jdou do vedení. (2:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

DVTK Miškolc: Hortiová, Lichtarovičová, Horváthová, Szaboová, Czanková, Bachová, Bálintová, Jovanovičová, Kalocsaiová, Rasheedová, Szecsiová, Brewerová.

Basketball Nymburk: Hamplová, Kusterová, Bartáková, Šikšniuteová, Bortelová, Šípová, Huňková, Verlíková, Hlaváčová, Chomenčuková, Taylorová.
Podaří se hráčkám Nymburka vyhrát o šest bodů a více a postoupit? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Hráčky českého celku Basketball Nymburk do osmifinále postoupily z druhého místa skupiny "F".
Trenér Dan Kurucz po utkání nejprve sportovně pogratuloval soupeři, ale poté také dodal, že ještě rozhodně není nic ztraceno. Klíčový moment zápasu podle Kurucze bylo vyfaulování Šípové.
"Víme jak vyhrávat zápasy na hřištích soupeřů a s tím do toho také půjdeme," dodal na závěr český trenér ve službách Nymburka.
Domácí celek DVTK Miškolc do vyřazovací části postoupil ze skupiny "G", kterou suverénně ovládl, když neztratil ani jeden bod.
Trenér maďarských hráček Miguel Lopez Alonso po prvním utkání:
"Byl to těžký zápas. V zápase jsme udělali několik špatných rozhodnutí, netrefili pár trestných hodů. Nyní se musíme soustředit na domácí duel."
Nejprve bychom měli zmínit první zápas, který byl hodně vyrovnaný, hráčky Nymburka ještě před poslední čtvrtinou vedly o tři body. Nakonec však prohrály 64:69. Před odvetou ale rozhodně není nic ztraceno!
Dobrý den přeji všem příznivcům basketbalu. Ženský Eurocup má na program odvetné osmifinálové zápasy a v jednom z nich na sebe narazí i maďarský DVTK Miškolc a český Basketall Nymburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.