17.01.2016, 15:00 • Sokolniki • Ondřej Kočka (@OndraGS)

Tipsport: 1.65 4.7 4.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Lukáš Radil (SPM) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 15:40
Rodert Kousal (NOV) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:44 (17:47:03)
Takový výsledek asi mnoho lidí nečekalo. A už vůbec ne po první třetině. Tu totiž opanoval domácí Spartak. Metallurg Novokuzněck ale ve třetí třetině dokonal obrat a odváží si plný počet bodů. Spartaku se postupové příčky pro play-off vzdalují, takový zápas by měl moskevský tým vyhrávat.

59:30

Spartak se usazuje v útočné třetině. Asi poslední útok.

59:05

Hostujícímu útočníkovi se nepodařilo sebrat puk a vyrazit na prázdnou branku.

58:37

Oddechový čas pro domácí.

58:26

Karajevj zaléhává puk. Tlak domácích bude za okamžik pokračovat.

58:00

Domácí tým odvolává brankáře.

57:35

Icing hostů.

57:30

Branka hostujícího brankáře opět odolává.

57:09

Nápor domácího týmu. Karejevj ale dobře schoval kotouč. Hráči se ještě pošťuchují.

56:10

Snažení tam je, ale Metallurg nyní zvládá bránit.

55:00

To je šok pro domácí. Najednou prohrávají, času už moc nezbývá.

54:15

Oddechový čas pro hosty.

54:15

Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Úžasná individuální akce. ALEXANDER KOMARISTIJ objel branku a skóruje. Využil špatného postavení Ivannikova a posílá svůj tým do vedení.
Asistence: Kirill Kaprizov

53:40

V útočném pásmu domácí tým.

52:30

Příliš šancí nevidíme. Vypadá to na prodloužení.

51:41

Hosté v plném počtu. Přesilovka se domácím vůbec nepovedla.

50:30

Početní výhoda se ale domácímu týmu zatím příliš nedaří.

50:00

Dobrá šance pro Spartak. Může jít do vedení v přesilové hře.

49:41

Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kousal – 2 min., vysoká hůl).

49:15

Zákrok lapačkou musel vytáhnout Karejevj.

49:00

Poslední třetina se nám pomalu přehoupne do druhé poloviny.

47:45

I proto nyní nevidíme žádnou střelu.

47:00

Nyní se hodně o puk bojuje. Ani jeden z týmů nechce chybovat.

45:55

Aktivněji působí Spartak. Ale i Novokuzněck dokáže zaútočit.

44:40

Nyní střely na obou stranách. Karajevj raději nechal puk v lapačce.

44:02

Karejevj musel dát rychle k zemi betony. S útočnou akcí soupeře si poradil.

43:20

Náznak šance tam byl. Nyní se ale Metallurg osvobozuje.

43:00

Ten teď drží útočnou třetinu.

42:45

Zatím sledujeme vyrovnanou hru. Více ze hry má domácí tým.

41:40

Nikdo ze spoluhráčů Novokuzněcku mu ale nepomohl.

41:30

Vypadá to, že se Spartak opět probral. Puk ale do útočné třetiny zaváží Kousal.

41:00

Třetí třetina už má klidnější začátek.

40:01

Druhá třetina byla od té první naprosto odlišná. Spartak v ní nestačil na svého soupeře. Metallurg Novokuzněck ihned v prvních vteřinách druhé třetiny snížil. Spartak Moskva po tomto obdrženém gólu hrál špatně. Když už se konečně zvedal, přišlo vyrovnání z hole Plotnikova. Do třetí třetiny tedy půjdeme za nerozhodného stavu 2:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31

Ivannikov nyní zachraňuje svůj tým. Obrat mohl být dokonán.

38:45

Spartak opět po obdrženém gólu nestíhá.

38:00

Ivannikov se snažil v sedě hokejkou odehrát puk do bezpečí. Nakonec se mu to i s pomocí obránce pomohlo.

36:50

Druhá třetina ještě neskončila, ale pokud by se šlo do šaten za nerozhodného stavu, můžeme se těšit na poslední dvacetiminutovku.

36:00

A Novokuzněck cítí šanci na třetí branku. Mohl by úplně otočit stav zápasu.

34:59

Spartak už se zlepšoval, přesto máme vyrovnáno. Pod pravou horní tyč se trefuje MICHAJL PLOTNIKOV. Ivannikov s touto střelou nemohl nic udělat.
Asistence: Robert Kousal

33:30

Na puku ale stále hlavně Spartak Moskva.

32:39

Metallurg Novokuzněck oslabení zvládá poměrně hladce.

32:00

Přesilovka se ale příliš Spartaku nedaří.

30:50

I díky zlepšenému výkonu hraje Spartak přesilovku.

30:39

Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Poliščuk – 2 min., sekání).

29:50

Nyní se hraje hlavně ve středním pásmu.

29:00

A Spartak už začíná být lepším týmem.

28:00

Vypadá to, že už se Spartak trochu zvedá. Ve druhé třetině zatím nic nepředvedl.
Karejevj nyní musel být v pozoru.

26:50

Oslabení Spartak přečkal, stále se ovšem hlavně brání.

26:36

Zbytek oslabení Spartak zvládá. Už je v plném počtu.

25:30

Robert kousal se dostal mezi kruhy ke střele. Branku ale přestřeluje.

25:00

Trápení domácích pokračuje. Nyní musí přečkat oslabení.

24:36

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Klimenko – 2 min., nedovolené bránění).

23:41

Ivannikov musel opět přikrýt puk před dotírajícím hráčem.

22:45

Vypadá to, že do druhé třetiny nastoupil vyměněný Metallurg Novokuzněck.

21:56

A Spartak se zatím ve druhé třetině jen brání. Ivannikov opět musel zasahovat.

21:00

Hostům se daří hned v úvodu třetiny snížit. Jejich výkon je mnohem lepší.

20:22

To je ale začátek. Metallurg dává rychlý gól, konkrétně KIRILL KAPRIZOV.
Asistence: Fjodor Poliščuk

20:01

Skončila první třetina. V její první polovině jsme nesledovali příliš pohledný hokej. Hra se zvedla až po brance Mereškina v 11. minutě. Domácí tým se nakonec radoval i o chvilku později, kdy byla uznána branka Voroninovi. Spartak jde do šaten s příjemným vedením 2:0. Novokuzněck předvedl několik pohledných střel, celkově ale nebyl příliš dobrý.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:20

Karejevj raději opět schovává puk v lapačce. Jeho spoluhráči nyní nestíhají.

19:00

Střelu Radulova zablokoval obránce.

18:45

Přeci jen jsme se ještě dočkali šance. Karajevj musel dvakrát čelit nebezpečným akcím. Vždy byl úspěšný. Ve druhém případě schoval puk v lapačce.

18:20

Vypadá to, že už se zbytek třetiny jen dohraje.

17:22

Přerušuje se. Puk končí na domácí střídačce.

17:15

Hosté jsou ale nyní na puku.

16:00

Na špatný vývoj se snažil odpovědět útočník hostů střelou. Ivannikov ji však bez větších problémů likviduje.

14:43

Spartak právě vstřelil branku!
Tak přeci jen branka platí. Rozhodčí se poradili a k radosti domácích fanoušků branku uznali. Střelcem je ARŤJOM VORONIN. Takže je pravděpodobně uznána první ze šancí. V krátkém sledu totiž byli dvě. Spartak jde do dvoubrankového vedení.
Asistence:

14:30

Samo hráči domácího týmu se radovali. Karejevj ale střelu vyrazil. Pěkný šance Spartaku

13:40

V útoku se snaží prosadit i hosté, to se jim však nedaří.

12:27

Igor Radulov se ocitl sám na pravé straně. Bohužel pro něj puk špatně zpracoval.

12:00

A Spartak je rázem po vstřelené brance aktivnější.

10:51

Domácí fanoušci se radují. Rychlá akce moskevského týmu. Na jejím konci byl ALEXANDRE MEREŠKIN. Spartak se ujímá vedení.
Asistence: Konstantin Glazačov

10:13

Nyní přišla dobrá střela hostujícího obránce od modré. Ivannikov chytá. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

09:45

I fanoušci už by rádi viděli pořádnou šanci.

08:30

Po přesilovce na puku stále více Spartak. Pohybuje se však hlavně ve středním pásmu.

07:50

Takhle přesilovka se domácím nepovedla. Ščukin se za malý okamžik vrátí na led.

06:52

Spartak je sice v přesilovce na puku. Šance ale nepřichází.

05:52

Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ščukin – 2 min., sekání).

05:00

Hra je stále velmi podobná. Oba týmy se dokáží dostat do útočného pásma. V něm už ale nic kloudného nedokáží vymyslet.

04:40

Stále čekáme na výraznější šanci.

04:15

Spartak se sám nepřesnou přihrávkou dostává z útočné třetiny.

03:26

Na druhé straně Ivannikov musel ukrýt puk před dotírajícím soupeřem.

03:10

Na výraznější šanci čekáme. Až teď Podjapolskij musel mít připravený beton.

02:35

Hra se přesouvá na druhou stranu. U puku domácí Spartak.

01:50

V útočné třetině Novokuzněck.

01:13

Zakázané uvolnění hostů.

01:00

V první minutě jsme žádnou výraznou akci neviděli. Po jednom nahození puk raději podržel domácí brankář.

00:01

Spartak nastupuje v červených dresech. Hosté z Novokuzněcku v bílých barvách. Za malý okamžik začínáme.
Na ledě už je maskot domácího týmu, který burcuje publikum. Za okamžik nastoupí i hráči obou týmů.

Spartak Moskva: Ivannikov (Siňjagin) – Valentěnko, Genoway, Gilroy, Dyblenko (A), Korobov (C), Provolněv, Kirillov – Glazačov, Mereškin, Radil – Šmeljov, Wellman, Leščenko – Klimenko, Bodrov (A), Radulov – Levickij, Voronin, Vasilijev

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Karejev) – Manuchov, Fairchild, Ljamkin, Kuklev, Glebov, Nikoljenko, Ščukin, Kapotov – Kaprizov (A), Poliščuk (A), Komaristij – Lebeděv, Kousal, Plotnikov – Romanov (C), Mitrjakov, Musin – Makarenko, Jerďakov, Semjonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SPARTAK MOSKVA

Moskevský tým na postupové příčky pro play-off ztrácí už 10 bodů. Má sice nějaké zápasy k dobru, ale potřebuje nutně začít vyhrávat. V dresu domácího týmu najdeme Lukáše Radila. Ten patří i do TOP 3 kanadského bodování svého týmu. S bilancí 10+17 mu patří druhá příčka.

METALLURG NOVOKUZNĚCK

Novokuzněck je beznadějně poslední. V této sezoně už se to ani nezmění. Forma je bídná a kádr také není konkurence schopný. Metallurg dostává hodně branek. Aktuálně jich obdržel už 157. To je nejhorší číslo v celé KHL. I v tomto týmu najdeme jednoho českého hokejistu. Tím je Robert Kousal, i on je v týmovém bodování druhý. Nasbíral 7 branek a 15 asistencí.
Pěkné nedělní odpoledne! Vítejte u přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. Narazí na sebe Spartak Moskva a Metallurg Novokuzněck. Hosté jsou beznadějně poslední. A to nejen ve Východní konferenci, ale i v celé KHL. Spartak na tom není o moc lépe. Má ale stále šanci na play-off. Pro postup ale musí své výsledky zlepšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

2:3

Branky a nahrávky: 11. Mereškin (Glazačov), 15. Voronin – 21. Kaprizov (Poliščuk), 35. Plotnikov (Kousal), 55. Komaristij (Kaprizov)

Metallurg Novokuzněck: Karejevj (Podjapolski) – Manuchov, Fairchild, Ljamkin, Kuklev, Glebov, Nikoljenko, Ščukin, Kapotov – Kaprizov (A), Poliščuk (A), Komaristij – Lebeděv, Kousal, Plotnikov – Romanov (C), Mitrjakov, Musin – Makarenko, Jerďakov, Semjonov