2:3

po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

05.01.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Michal Muška (@muskamichal)

Tipsport: 1.9 3.9 3.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, s konstatováním, že Ottawa vyhrála v St. Louis 3:2 po prodloužení, se s Vámi loučím a děkuji za pozornost. Dobrou noc. (04:54:18)
Československá stopa v utkání:
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 7:04
1. Bobby Ryan (OTT) 2+1
2. Kevin Shattenkirk (STL) 1+0
3. Erik Karlsson (OTT) 0+1
Hokejisté Ottawy v dnešním zápase dlouho tahali za kratší konec, díky dvěma využitým přesilovkám a jistému Hammondovi však dokázali smazat dvoubrankové manko a v divokém prodloužení pak zásluhou Bobbyho Ryana rozhodli o své výhře. Americký útočník dva góly dal, na jeden přihrál a stal se tak hlavní hvězdou večera.

62:33

62:33 Bobby RYAN - 2:3

62:33

Ottawa právě vstřelila branku!
Nádhera v podání BOBBYHO RYANA rozhoduje tento zápas! Ryan nejprve s pukem upadl, poté se k němu však dostal zpět, narazil si ho se Stonem a nakonec si pohrál s bezmocným Elliottem.
Asistence: Mark Stone, Chris Wideman.

62:04

Hosté opět propadli, ale ani tentokrát domácí nevyřešili situaci dobře.

61:55

Backesova rána letí mimo.

61:43

Bouwmeester nedosáhl na přihrávku Backese.

60:58

Na druhé straně se řítil do úniku Tarasenko, byl ale zastavený zákrokem na hranici faulu.

60:26

Karlsson s Turrisem měli spoustu času při přečíslení dvou na jednoho, švédský obránce nakonec zvolil střelu, která proletěla těsně vedle pravé tyče.

60:04

Paul Stastny vyhrál buly a puk tak mají v moci domácí.

60:01

Hosté z Ottawy ve třetí třetině díky další přesilovkové trefě vyrovnali a po šedesáti minutách je tak stav nerozhodný 2:2. Následovat bude pětiminutové prodloužení se třemi hráči na obou stranách.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54

Karlsson s pukem za brankou, budeme svědky prodloužení.

59:20

Zack Smith teď výborným obranným zákrokem obral o šanci Vladimira Tarasenka.

58:53

Icing Senátorů vrací hru před Hammonda.

58:38

Ofsajd zastavuje akci St. Louis.

58:30

Wideman nahodil puk do pásma, jeho spoluhráči ale odjeli střídat.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny, Mark Stone zakládá akci Sens.

56:58

Rána Pietrangela po teči končí v ochranné síti, Blues jsou teď jednoznačně lepším týmem.

56:43

Při střele Bouwmeestera neviděl Hammond vůbec nic, naštěstí pro něj puk letěl vedle.

56:11

Zakázané uvolnění Ottawy.

55:35

A další postavení mimo hru, tentokrát přejel rychleji Alex Pietrangelo.

55:03

Ofsajd domácích.

54:51

Poslední komerční přestávka přichází po úspěšném zákroku Hammonda proti střele Pietrangela.

54:45

Domácí opět s pukem v útočném pásmu.

53:21

Velký tlak si teď vypracovali Blues, v největší šanci se ocitl Kevin Shattenkirk, ale Andrew Hammond je v této třetině zatím bezchybný.

52:59

Po sérii střel domácích vyhazují Senators na zakázané uvolnění.

52:43

Hammond opět zasahuje, tentokrát ho prověřil ruský střelec Tarasenko.

52:33

Stastnyho pokus končí ve výstroji Hammonda.

51:54

Berglund z úhlu přestřelil branku.
Střely na branku: 31-29

50:58

Po sérii sporných zákroků se vytáhl Brian Elliott, který vychytal v šanci Pageaua. Komerční přestávka.

49:42

Po sražené ráně Pietrangela se bude vhazovat před Hammondem.

49:24

Backes střílel bez přípravy a minul klec.

48:56

Ryan je při chuti, teď hezky obešel domácího obránce a bekhendem prověřil Elliotta.

48:23

Dobrou střelu Steena Hammond viděl a vyrazil jí betonem.

47:48

Výbornou práci teď odvedl Dmitrij Jaškin, který dlouho kroužil v útočném pásmu a pak krásně nabil Brouwerovi, jenž nebyl daleko od vstřelení branky.

46:57

Hoffman se Stonem jeli dva na jednoho, prvně jmenovaný ale zbytečně přihrával na obsazeného spoluhráče.

46:25

Lehterä krásně našel Bouwmeestera, tomu ale puk přeskočil hokejku.

46:09

Hra je přerušena poté, co Backes spadnul na Hammonda.

45:58

McCormickovu střelu z dálky Elliott bez potíží chytá.

45:01

45:01 Bobby RYAN - 2:2

45:01

Hosté využívají přesilovku velice rychle! BOBBY RYAN vystřelil zápěstím od modré čáry a puk skončil až v síti, dobrou práci odvedli hráči stojící před Elliottem, především Mark Stone. Pro Ryana je to dvoustý gól v NHL.
Asistence: Kyle Turris.

44:57

Hoffman byl podražen a Jay Bouwmeester putuje na trestnou lavici, přesilovka pro Sens.

44:22

Ofsajd zastavuje Kylea Turrise.

44:12

Další snadný zákrok pro Elliotta, tentokrát po slabém pokusu McCormicka.

44:03

Backes byl v nadějné pozici, hosté mu ale stihli odpálit puk včas.

43:46

Chiassonovo nahození kryje Elliott, buly v obranném pásmu St. Louis.

43:32

Erik Karlsson čeká s pukem za brankou až mu spoluhráči vystřídají.

43:02

Jaškinova rána letí vedle.

41:53

Fabbri se dostával do zajímavé situace, skvělou práci ale odvedl Chris Wideman, který vytlačil domácího útočníka z výhodné pozice.

40:48

Hosté zahráli vysokou holí a protože se nikdo neměl k tomu, aby hrál, rozhodčí hru přerušili.

40:45

Na druhé straně pálil Karlsson, ale i Elliott byl pozorný.

40:29

Stone zkazil rozehrávku a Hammond musel zasahovat proti střele Steena.

Střely na branku po druhé třetině: 25-20
Je za námi druhá třetina, ve které nejdříve domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když Shattenkirk využil přesilovou hru. Ottawa však v závěru třetiny také zhodnotila početní převahu a zásluhou Hoffmana se dostala na dostřel. Zda-li ve třetí třetině hosté zápas vyrovnají se dozvíme po přestávce, která bude trvat zhruba do 4:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51

Bouwmeester křižným pasem vyzval ke skórování Steena, ten ale trefil pouze břevno!

39:24

Borowiecki vyhodil puk do hlediště, pravděpodobně tam ale byla teč a tak hostující bek unikl vyloučení.

38:46

38:46 Mike HOFFMAN - 2:1

38:46

Ottawské čekání na gól je u konce! První branku Sens v roce 2016 vstřelil MIKE HOFFMAN, jehož střela propadla Elliottovi pod rukou a puk se pomalu doklouzal za brankovou čáru. Důležitý gól pro hosty, kteří se díky němu dostávají zpět do zápasu.
Asistence: Bobby Ryan, Erik Karlsson.

38:19

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Gunnarsson - 2 min., držení).

38:19

Smithův bekhendový pokus pravděpodobně skončil na břevně Elliottovy branky! Sens teď byli blízko.

37:57

Ofsajd Blues.

37:38

Ryan dostal puk z obranného pásma, pouze ho ale odevzdal zpátky domácím.

37:00

Turris lacině přišel o puk a těžit z toho mohl Bouwmeester, na Hammonda si ale nepřišel.

36:22

Čtvrtá lajna Blues strávila střídání v útočném pásmu, šanci si ale nevytvořila.

35:14

Další přerušení hry, tentokrát Andrew Hammond zalehl puk.

34:53

Snadný zásah Elliotta. Bluesmani téměř dokonale brání a hostům se nedaří prosadit se přes jejich kvalitní defenzívu.

34:39

Po zákroku Hammonda je tu další komerční pauza.

34:31

Další Jaškinův hit, tentokrát si český útočník posvítil na Methota.

33:35

Zápas má v posledních minutách trochu ospalé tempo a nejsou k vidění žádné šance.

33:09

Pääjärviho pokus zblokoval mimo tři tyče Wideman.

32:25

Turrisovu přihrávku vzduchem na Lazara zachytil Elliott do lapačky.

31:19

Akci Marka Stonea přerušil ofsajd.

31:12

Hammond vyrazil puk mimo hřiště, komerční přestávka.

30:40

Výlet Princeho přes celé hřiště byl nakonec zastaven před brankou Elliotta domácí obranou.

30:00

Jsme v polovině dnešního zápasu, který se zatím vyvíjí lépe pro domácí Blues. Hosté z Ottawy se opět neprosazují střelecky.

29:01

Po nepřesné přihrávce Edmundsona končí puk na střídačce.

28:42

Erik Karlsson už puk v útočném pásmu zastavit nestihl a tak se píská ofsajd.

28:08

Dobrý zákrok Elliotta proti střele Chrise Neila.

27:42

27:42 Kevin SHATTENKIRK - 2:0

27:42

St. Louis právě vstřelilo branku!
Ta konečně přišla a hned je z toho gól. KEVIN SHATTENKIRK napřáhl od modré a trefil se fantasticky – přímo do šibenice Hammondovy branky, který navíc nic neviděl přes Davida Backese.
Asistence: Alexander Steen, Vladimir Tarasenko.

27:32

Domácí kombinují v pásmu, chybí tomu ale střela.

26:58

Borowiecki zblokoval svým tělem střelu Vladimira Tarasenka.
Střely na branku: 18-14

26:42

Rozhodčí teď trochu přísně vylučují Marka Stonea za hákování, po komerční přestávce tak budeme moci sledovat další přesilovku St. Louis.

25:58

Paraykova střela nenadělala Hammondovi větší problémy.

25:05

Pěkný hit předvedl Dmitrij Jaškin za domácí brankou.

24:50

Reaves pálí mimo, do útoku jedou po delší době Sens.

24:26

Čtyři sekundy před návratem Princeho přerušuje hru Hammond.

24:10

Dobrá práce Pageaua, který uspořil Senátorům několik vteřin.

23:48

Fabbri opět těsně minul a puk vyjel z útočného pásma.

23:16

Dobrá střela Steena končí v lapačce Hammonda. Kanadský brankář toho moc neviděl.

22:46

Lazar osvobodil hosty.

22:30

Skvělá šance Tarasenka po přihrávce Bouwmeestera byla zmařena Princem, který si pomohl faulem. Přesilovka pro domácí tým.

22:04

Fabbri v dobré střelecké pozici minul!

21:42

Shattenkirk bojuje o puk u mantinelu s Chiassonem.

20:59

Po Berglundově nahození se sám před Hammondem zjevil Pääjärvi, nedokázal ale zasunout puk do branky.

Střely na branku po první třetině: 11-13
První třetina je u svého konce, šťastnější zatím mohou být domácí, kteří zásluhou branky Troye Brouwera vedou 1:0. V první dvacetiminutovce jsme sledovali vyrovnaný hokej, Ottawa se však nadále trápí v koncovce a na gól čeká už 155 minut. Dobrým výkonem se o to v první části přičinil i bývalý Senátor Brian Elliott.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44

Pietrangelo dlouhým pasem hledal za obranou Fabbriho, ten ale jeho přihrávku nezpracoval.

19:12

Nakonec z celé situace ještě vyplynula bitka mezi McCormickem a Gunnarsonem, oba kohouti nyní míří do šatny, jelikož dostali pětiminutové tresty.

19:12

Po souboji před brankou skončil puk ve výstroji některého z hráčů, hra je přerušena.

18:44

Skvělá obranná práce Pietrangela, který nejprve zblokoval střelu Hoffmana a poté ho obral o puk.

18:20

Další zákroky Elliotta, který si poradil jak se střelou Karlssona, tak následnou dorážkou Ryana. Vhazovat se bude v obranném pásmu Blues.

18:01

Ryanova střela proletěla vedle pravé tyče branky St. Louis.

17:20

Methot na modré čáře nezachytil prudkou přihrávku a puk končí až v obranném pásmu Sens.

16:51

Po ofsajdu následuje komerční přestávka.

16:35

Další střelu Backese tentokrát vyrazil Hammond.

16:17

Backesova rána proletěla jen těsně nad brankou Ottawy.

15:17

Tarasenko nevyužil zmatků v rozehrávce Sens a Stone tak míří do útoku.

14:16

14:16 Troy BROUWER - 1:0

14:16

Na druhé straně ale padá úvodní branka dnešního střetnutí! TROY BROUWER se po dobrém přechodu přes střední pásmo natlačit před Wiercioche a poté přesnou střelou překonal Hammonda. Blues se tak ujímají vedení 1:0.
Asistence: Alexander Steen, Paul Stastny.

14:06

Pageau vystihl za branku rozehrávku domácích a přihrál Lazarovi, kterého skvěle vychytal Elliott.

13:48

Berglund z úhlu Hammonda nepřekvapil.

13:25

Fabbriho rána zblokovaná, puk končí v hledišti.

13:02

Stone se proháčkoval ke střele, kterou Elliott vyrazil betonem.

12:37

Brian Elliott předvedl další zákrok, když nepustil za svá záda střelu Bobbyho Ryana.

12:23

Zakázané uvolnění domácích.

12:11

Borowieckiho střelu od levého mantinelu Elliott chytil do lapačky, komerční přestávka.

11:19

Fabbri tvrdě dohrál Zacka Smithe ve středním pásmu.

10:38

Pageau hledal přihrávkou zpoza branky Hoffmana, který na jeho nahrávku jen těsně nedosáhl.

10:12

Bouwmeester pod tlakem nahodil puk za Hammondovu branku.

09:16

Ofsajd St. Louis.

08:59

Jaškin hledal při přečíslení Upshalla, přihrávka ale neprošla a z akce tak nic nebylo.

08:42

Puk mezi střídačkami, bude se vhazovat ve středním pásmu.

08:40

08:16

Shattenkirk nezachytil prudkou přihrávku a hosté se tak konečně osvobozují.

07:53

Tarasenko si vybruslil až před Hammonda, který musel předvést dobrý zákrok.

07:18

Gunnarson na ledě, domácí mají zkrácenou přesilovku.

07:08

Střelu Tarasenka Hammond vykopl.
Střely na branku: 4-5

06:49

Střela Bouwmeestera byla sražena nad, komerční přestávka.

06:40

Poměr sil na ledě se na chvilku srovná, na trestnou lavici totiž míří Alex Chiasson za podražení.

06:37

Po střele Karlssona úřadovali před Elliottem Chiasson s Pageauem, nedokázali ale dostat puk do branky.

06:03

Stone tentokrát pokazil přihrávku na útočné modré a Ottawa musí začít opět až od Hammonda.

05:45

Stone z první pálil těsně vedle, domácí vyhazují.

05:09

Carl Gunnarson zadržel unikajícího Smithe, čímž si vysloužil dvouminutový trest. První přesilovku v zápase si zahrají Senators.

04:49

Lazar to měl proti čtyřem protihráčům těžké, domácí se tak zmocňují kotouče.

03:48

Shattenkirk pálil, po Hammondově zásahu dorážel neúspěšně Edmundson.

03:38

Puk v ochranné síti nad brankou Ottawy, vhazovat se bude před Hammondem.

03:28

Zibanejad nepřihrál Hoffmanovi přesně a Blues zakládají protiakci.

03:01

Karlssonovo nahození vyrazil Elliott do rohu hřiště.

02:26

01:48

První zákrok si tak Hammond připisuje až po střele Fabbriho.

01:35

Edmundson pálí mimo.

01:14

Další zákrok Elliotta přerušuje poprvé hru.

00:39

Hned na úvod vytáhl Elliott dva výborné zákroky! Domácí brankář nejprve zabránil ve skórování Ryanovi, jenž zakončoval přečíslení dvou na jednoho, v následném závaru vychytal i Turrise. Sens mohli jít rychle do vedení.

00:01

Arénou zní kanadská hymna, po níž přijde na řadu ta americká.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo – Edmundson, Shattenkirk – Gunnarson, Parayko – Steen, Stastny, Tarasenko – Pääjärvi, Backes, Berglund – Fabbri, Lehterä, Brouwer – Upshall, Jaškin, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Claesson, Karlsson – Wiercioch, Borowiecki – Methot, Wideman – Smith, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – McCormick, Pageau, Chiasson – Prince, Lazar, Neil. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Leggo, St. Pierre – Gawryletz, Murray.