01.01.2016, 00:00 • Joe Louis Arena, Detroit • Milan Šplíchal

Tipsport: 2.18 3.67 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Tatar (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:25
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 4:09
Tomáš Nosek (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:23
Petr Mrázek (DET) 58 minut, 32 zákroků, 4 inkasované góly, 88,9%
1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+2
2. Patric Hornqvist (PIT) 1+2
3. Justin Abdelkader (DET) 1+0
Je za námi utkání Detroit Red WingsPittsburgh Penguins, které skončilo vítězstvím hostů 2:5. Ve třetí třetině se postupně prosadili Sidney Crosby, Jevgenij Malkin a Kris Letang.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny. O vítězi je rozhodnuto.

58:20

58:20 Kris LETANG - 2:5

58:20

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pravděpodobně definitivní tečku za dnešním zápasem dává do prázdné branky KRIS LETANG. Bez asistence.

58:16

A teď se do problémů dostal sám domácí celek. Je pískán jeho ofsajd.

58:10

Letang šikovně vyhodil puk, ale těsně za střední třetinu, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:55

Tatar střílel z levého kruhu, jenže Zatkoff na jeho pokus viděl, takže ho dokázal zlikvidovat.

57:40

Richards s pukem ve střední třetině rozjíždí další útočné snažení domácích.

57:00

Nejprve střílel Kronwall a po něm i Zetterberg, jenže ani jeden pokus neprošel. Obrana Penguins je zblokovala.

56:33

Trest Abdelkadera musí odpykat Nosek. Útočník s číslem osm měl krev v obličeji a odešel do šaten. Detroit stále bez brankáře.

56:33

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Abdelkader - 2 min., hrubost). Trest odpyká Nosek.
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kunitz - 2 min., hrubost).

56:33

Hra přerušena, na hřišti se strhla regulérní bitka. Abdelkader se chytl s Kunitzem a už to bylo.

56:30

Detroit odvolal brankáře, hraje v šesti!

55:51

Ani Abdelkader neprostřelil skvěle chytajícího Zatkoffa. Je pravda, že z takového úhlu měl pramalou šanci na úspěch.

55:47

A nyní tu máme zakázané uvolnění Pittsburghu. To znamená, že se hra přesune před gólmana hostů.

2:5

Branky a nahrávky: 7. Abdelkader (Larkin, Kronwall), 13. Smith (Marčenko, Tatar) – 21. Malkin (Letang, Crosby), 32. Letang (Malkin, Kessel), 48. Crosby (Perron), 49. Malkin (Kessel, Dumoulin), 59. Letang

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green, DeKeyser, Ericsson, Smith, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg, Larkin – Helm, Dacjuk, Richards – Nyquist, Sheahan, Tatar – Jurčo, Glendening, Nosek.

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Murray) – Maatta, Letang, Cole, Daley, Dumoulin, Lovejoy – Kunitz, Crosby, Sheary – Perron, Malkin, Hornqvist – Wilson, Bonino, Kessel – Porter, Cullen, Fehr.