31.12.2015, 01:10 • Verizon Center, Washington • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Tipsport: 1.75 3.95 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 0+2
2. Alexander Ovečkin (WSH) 2+0
3. Jack Eichler (BUF) 0+2 (03:50:16)
Capitals parádně otočili dnešní duel v závěrečné části, kterou ovládli jednoznačně 4:0 a celkově celý zápas 5:2 a potvrdili tak, že jsou aktuálně nejlepším týmem na východě a v domácím prostředí vítězí podeváté v řadě.

58:47

58:47 Alex OVEČKIN - 5:2

58:47

Washington právě vstřelil branku!
ALEXNADER OVEČKIN rozhoduje dnešní zápas, když posílá touš do prázdné klece a střílí tak branku číslo 495 v kariéře NHL a už jen pět ho dělí od pětistovky. Bez asistence.

58:20

Caps se navíc dopouštějí zakázaného uvolnění.

58:01

V době, kdy zbývají poslední dvě minuty základní hrací doby, odvolávají hosté svého gólmana.

56:51

Z prostoru brankoviště posílá Burakovsky nepochopitelně puk vysoko nad branku.

56:37

Po střele Oshieho zazněla za brankářem Buffala tyč!

55:40

Chimera golfákem z kruhu prověřil Johnsona.

55:00

Hostům zbývá pět minut na to, aby alespoň vyrovnali.

54:32

Střelu Wilsona zablokoval McCabe.

54:10

Washington už ví, že má nahráno a hraje celkem v pohodě poslední minuty.

53:43

Schmidtova střela od modré za záda Johnsona neprošla.

52:33

A nepodařilo se to ani Laichovi po pěkné individuální akci.

51:06

Ovečkin s Kuzněcovem si nyní vyměnili role, ale druhý jmenovaný Rus se zatím nezapisuje mezi střelce.

50:19

Hosté posílají touš na zakázané uvolnění.

49:56

49:56 André BURAKOVSKY - 4:2

49:56

Caps rychle navyšují svůj náskok. Laich narazil Giontu na mantinel a volného kotouče se chopil Johansson, jenž okamžitě adresoval puk na ANDRÉHO BURAKOVSKYHO, který prostřelil Johnsona mezi betony. Asistence: Marcus Johansson.

49:00

Ruský útočník se tak vrací do pozice nejproduktivnějšího hráče Washingtonu.

48:32

48:32 Marcus JOHANSSON - 3:2

48:32

Kuzněcov využil volného prostoru mezi mantinelem a brankou a namířil si to rovnou před ní. Místo očekávané střely ale volil přihrávku na MARCUSE JOHANSSONA, jemuž stačilo pouze nastrčit hůl tak, aby puk doputoval do prázdné branky. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Matt Niskanen.

48:10

Caps se až nyní dostávají do pásma Buffala.

47:40

O'Reilly vyváží kotouč až za branku Holtbyho.

47:26

A bude tam i následující dvě minuty, poněvadž Kane se opět provinil proti pravidlům a dostává další menší trest tentokrát za hákování

47:15

Ovečkin už je také na ledě.

47:05

Girgensons se dostal před Holtbyho, ale nepodařilo se mu zakončit.

46:54

Na ledě už je opět i Kane a Buffalo má nyní pouze klasickou přesilovku.

45:44

Hostující čtveřice ale nic nevymyslela a Johansson vyrovnává počet hráčů čtyř proti čtyřem.

45:15

Je tu však znovu početní výhoda pro Šavle. Za katr je totiž vyslán domácí vůdce Ovečkin za hru vysokou holí.

44:54

Síly na ledě se vyrovnají, neboť na trestnou lavici putuje Kane, který podrazil v útočné třetině Wilsona.

44:44

Buffalu ale zatím přesilovka vůbec nevychází.

43:44

Vše ale pokazil Johansson, který poslal zbytečně soupeře v útočném pásmu na hrazení a dostává dvě minuty.

43:34

Burakovsky s Kuzněcovem dlouho kombinují za brankou hostů.

41:24

41:24 Alex OVEČKIN - 2:2

41:24

O pár vteřin později už ale může ruský velikán slavit. Zpoza branky ho našel před ní Kuzněcov a ALEXANDER OVEČKIN se tak opět přibližuje magické hranici 500 branek v NHL. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T.J. Oshie.

40:50

Po střele Ovečkina se kotouč už kutálel za brankovou čáru, nepřešel ji ale celým objemem.

40:46

Je tu opět icing v podání hostů.

40:30

Johanssonova střela skončila sražená v ochranné síti.

40:16

Je to neskutečné ale i poslední část začíná zakázaným uvolněním Sabres.

40:01

Po čtyřiceti minutách je ve Verizon center stále šťastnější Buffalo. Johnson dlouho držel čisté konto. O něj ale přišel kvůli chybné vlastní rozehrávce, kterou potrestal Williams. Ještě před sirénou ale vrátil vedení hostům Girgensons. Závěrečná část začne ve 3:00.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:53

38:53 Zemgus GIRGENSONS - 1:2

38:53

Sabres právě vstřelili branku!
Dlouho nikdo nevěděl, kde se nachází kotouč, jenž bl ve vzduchu. Ducha přítomnosti ale zachoval Eichel, který následně poté v pádu přiťukl puk ZEMGUSI GIRGENSONSOVI, který měl lehkou úlohu v podobě poslání touše do prázdné branky. Asistence: Jack Eichel.

38:47

Zakázané uvolnění na straně Washingtonu.

38:21

Williams mohl přidat druhý gól v zápase, z mezikruží ale napálil pouze McCabea.

37:46

Niskanen hledal před brankou své spoluhráče, našel ale pouze trojici v dresu Buffala.

37:16

Kuzněcov se pokusil překvapit Johnsona objetím branky. Hostující gólman se ale ke druhé tyči přesunul včas.

37:00

Nepříjemná zpráva pro Barryho Trotze, poněvadž předčasně opouští scénu Beagle.

36:48

Tentokrát proti hostujícímu útočníkovi již domácí gólman musel zasahovat a raději přikryl následně puk.

36:32

Stejně tak z otočky Legwand. Kotouč následně zamířil do rohu.

35:52

Do zakončení se tak dostal O'Reilly a pořádně vyděsil Holtbyho.

35:37

Ovečkin svou bekhendovou přihrávkou nenašel své spoluhráče.

34:08

34:08 Justin WILLIAMS - 1:1

34:08

Johnson si vyjel za branku pro černou pryž za branku, ale následně dezorientovaný zpanikařil a zbrkle rozehrál zády do hřiště. Místo svých spoluhráčů ale našel JUSTINA WILLIAMSE, který poté již neměl problém poslat touš do odkryté klece hostí. Bez asistence.

33:50

Ovečkin hledal před brankou Bäckström, tomu ale na poslední chvíli nadzvedli hokejku hostující obránci a zmařili mu zakončení.

33:17

Johnson raději poslal puk do rohu kluziště před Oshiem.

32:57

Pokus Beaglea končí následně v ochranné síti.

32:47

Eichel opět zatápěl domácí obraně, poté ale nahrávkou nenašel Giontu.

31:53

McCabeovo nahození od modré neohrozilo Holtbyho.

31:21

Williams se protáhl kolem Webera a našel v mezikruží Johanssona, ten ale opět nechal vyniknout brankáře Buffala.

30:52

Ovečkin to zkusil z první, ale z nulového úhlu poslal puk na boční síť.

30:25

Oshie hledal Orlova a našel ho. Ruský útočník ale také nepřekonal Johnsona.

29:53

Kane se objevil před Holtbym a nastřelil tyč. Domácí gólman má dnes výborně postavené obě branky.

29:36

Eichel to tentokrát zkusil sám, trefil ale pouze před sebou stojícího Schmidta.

28:54

Eichel ukázal opět své šikovné ruce a položil si obránce. Následně poslal přihrávku McCabeovi, ten ale jeho nabídku odmítl promáchnutím.

27:52

Williams se objevil v závěru početní výhody sám před brankářem hostí, ale ani nadvakrát nedokázal překonat 29letého rodáka z Calgary.

27:37

Kuzněcov hledal svého kapitána. Hosté ale jeho přihrávku zablokovali.

27:10

Ovečkin klasicky zůstává na celou přesilovku. Jeho střelu ale nyní kryje opět Johnson.

26:42

Legwand ale vyhazuje puk znovu až před Holtbyho.

26:31

Až nyní se jim podařilo usadit se v útočném pásmu.

26:10

Musí ale začít od vlastní branky.

25:55

Caps alespoň vytěžili přesilovku. Na trestnou lavici putuje za hákování Larsson (BUF).

25:48

Schmidt z první pouze trefil Johnsona.

25:18

Kuzněcov se dostal mimo střelecký úhel a tak našel na modré Carricka, ten ale nedokázal zpracovat jeho přihrávku.

24:30

V úvodu druhé třetiny jsou lepší hosté a domácí pouze vyhazují puky do středního pásma.

23:48

Ovečkin opět v palebné pozici, i tentokrát ale zamířil mimo.

23:32

Až nyní mohou jít domácí hokejisté vystřídat.

22:39

Eichel nenašel podporu spoluhráčů a tak déle pozdržel kotouč, nakonec našel Giontu, proti kterému ukázal svůj reflex Holtby.

22:00

Hosté ale vyhráli buly a dostali se do útočného pásma.

21:49

Johsnon na druhé straně raději schoval puk do rukavice, aby přerušil hru.

21:23

Kane našel před brankou Ennise, ten ale trestuhodně z bezprostřední blízkosti netrefil domácí branku.

20:46

O'Reilly tentokrát správně vyhodil puk, aby to nebylo zakázané uvolnění.

20:16

I prostřední dějství začíná Buffalo technickým přestupkem.

20:01

Je za námi prvních dvacet minut, po kterých vedou trochu překvapivě hosté z Buffala, jež nemohli v minulém zápase dát Holtbymu ani jeden gól. Tentokrát domácí gólman kapituloval již v šesté minutě z hole Gionty. Šavle tak odchází do šaten s jednobrankovým vedením. Prostřední perioda začne ve 2:05.

18:49

Až nyní vypálil hodně aktivní Eichel. Jeho střela ale mezi tři tyče domácí svatyně nezamířila.

18:20

Hostům se ale zatím přesilovka moc nedaří.

17:30

Poté vznikla před brankou potyčka, ve které se ocitli Wilson (WSH), jenž dostal dva menší tresty a Bogosian (BUF), který obdržel pouze klasické dvě minuty. Je tu přesilovka pro Buffalo.

17:30

Musí být pozorný i Holtby na druhé straně. Ten si nyní musel poradit s otočkou Eichela zpoza branky. Hostující útočník poslal kotouč naštěstí pro domácí pouze do tyče.

16:48

Gólman hostí si nyní dokázal poradit nadvakrát i s Kuzěncovem.

16:15

Carrick udělal výbornou práci v útočném pásmu, když na sebe natáhl dva protihráče a poté předal puk Williamsovi, ten ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Johnsona.

15:46

Domácí hokejisté musí začít od vlastní branky.

15:12

Ovečkin se pokusil o individuální akci, ztroskotal ale na posledním obránci.

14:41

Útok hostů zastavilo postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

14:10

Ennis se vrací na led. Také Washington nedokázal využít první početní výhodu v zápase.

13:59

Kuzněcov to zkusil sám z ostrého úhlu. Johnsona ale neohrozil.

13:41

Domácím hokejistům se ale nedaří poté usadit v útočném pásmu. Navíc se bude nyní vhazovat po pravici Holtbyho.

13:12

Niskanenovu střelu nedokázal nikdo dorazit. Šavle tak opět vyhazují puk do středního pásma.

12:43

Hosté se ale dokázali osvobodit.

12:10

Ennis (BUF) podrazil soupeře v útočném pásmu a dostává za to dvě minuty.

11:48

Williams měl možnost vyrovnat, když se objevil sám před brankářem hostí. Johsnon však stále drží čisté konto.

11:18

Oshie našel krosovým pasem Ovečkina. Jeho střela na vzdálenější tyč ale nebyla přesná.

10:41

Sill se při druhém střídání v NHL dostal do slibné pozice, ale nedokázal vyzrát na Johnsona.

10:17

Střelu Burakovskyho zablokovala obrana Sabres.

09:45

A dostal se do zakončení a Holtby může být rád, že nemusí podruhé lovit kotouč z branky.

09:32

Eichel tak alespoň uklidňuje svůj tým a vyváží puk do středního pásma.

08:52

Akci dvou na jednoho měl vzít Kuzněcov sám na sebe, takhle pouze další přihrávkou překombinoval akci, kterou se domácím nepovedlo dovést do úspěšného konce.

08:30

Ke střele se tak dostal až Williams, jenž pálil na vzdálenější tyč.

08:09

Ovečkin nadvakrát nepřešel přes Gorgese.

07:41

Další útočnou akci Caps zabrzdil ofsajd.

07:18

Nahození Carricka pouze proletělo do protějšího rohu.

06:50

Johnson nechtěl riskovat rozehrávku pod tlakem a tak raději přikryl kotouč pod lapačku.

06:23

Hra už se ale stěhuje opět před branku hostů.

05:48

05:48 Brian GIONTA - 0:1

05:48

A vznikl z toho protiútok, do kterého se zapojil celý druhý útok hostů. Na konci celé kombinace byl kapitán Buffala BRIAN GIONTA, jenž dokázal dostat puk přes beton Holtbyho. Asistence: Jack Eichel, Zemgus Girgensons.

05:29

Chimera sice v rohu vybojoval puk, ale jeho zadovka skončila na holích soupeře.

05:00

Hosté mají nadále problémy s klidem vyvézt kotouč a opět ho poslali nedovoleně přes všechny čáry.

04:20

Caps se tam ale udrželi docela dlouho, až se povedlo Kaneoví i přes problémy dostat touš do středního pásma.

03:38

Burakovsky se pokoušel vybojovat útočné pásmo pro své spoluhráče. Po boji u mantinelu ale přišel o černou pryž.

02:54

Šavle posílají kotouč na zakázané uvolnění.

02:27

V době, kdy se na led vrací Ovečkin, vyhazují domácí hokejisté puk do bezpečí.

01:48

Další pokusy Eichela a Gionty byly následně nepřesné.

01:37

Ke střele z úhlu se dostal Kane. Puk ale poslal do míst, kde stál připravený Holtby.

01:20

Beagle ušetřil cenné vteřinky za brankou Buffala.

00:52

Caps ale posílají kotouč přes všechny čáry.

00:27

Domácí kapitán Ovečkin putuje rychle na trestnou lavici, kam je vykázán za hrubost.

00:12

Hosté začínají zápas postavením mimo hru.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orlov, Schmidt, Chorney, Carrick – Ocečkin (C), Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Sill, Burakovsky. Trenér: Barry Trotz.

Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Kane, Eichel, Ennis – Girgensons, Larsson, Gionta (C) – Deslauriers, Legwand, Moulson. Trenér: Dan Bylsma.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Cvik, Nowak.
Buffalo Sabres

36 utkání = 34 bodů, toto je bilance Šavlí v letošní sezóně. Hosté se stále hledají a dřívější sláva, kdy tým s Dominikem Haškem v bráně bojoval v play-off jsou zřejmě minulostí. Tým tak s již výše zmíněným ziskem 34 bodů drží příčku s číslem 14.
Nejlepším střelcem a zároveň vůdcem bodování je Ryan O'Reilly s 32 body (14+18).
Washington Capitals

Domácí celek patří v současnosti k nejlepším celkům NHL. Z 35 utkání získal 56 bodů a je tak na čele východní konference.
Co se týče individuálních statistik, tak nejlepším střelcem je s 18 brankami ruský kanonýr Alexandr Ovečkin. Bodování celku z hlavního města USA vede Nicklas Bäckström s 32 body (10+22).

Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

5:2

Branky a nahrávky: 35. Williams, 42. Ovečkin (Kuzněcov, Oshie), 49. Johansson (Kuzněcov, Niskanen), 50. Burakovsky (Johansson), 59. Ovečkin – 6. Gionta (Eichel, Girgensons), 39. Girgensons (Eichel)

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Cvik, Nowak

Diváci: 18 506