29.12.2015, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • Vojtěch Vávra

Tipsport: 2.08 3.7 3.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a těším se zase někdy na shledanou. (11:10:15)
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Mike Condon (MTL) – 39 zákroků, 3 góly, úsp. 92,2 %
2. Ryan Callahan (TBL) – 1+0, 4 střely, čas na ledě – 15:27
3. Nikita Kučerov (TBL) – 1+0, 6 střel, čas na ledě – 19:58
Ač to tak zprvu nevypadalo, nakonec se ze zápasu vyklubalo velki atraktivní utkání se spoustou šancí. Nejdříve musela dotahovat Tampa, poté i Montreal. Viděli jsme i využití možnosti trenérů o zpětném posouzení situace, kdy byl brankář faulován, a to z obou stran, ani jednou však úspěšně. Hra se dostala až do prodloužení, kde mohl Montreal v závěrečných vteřinách rozhodnout. Tak se nestalo, ale hráče to nemuselo mrzet, protože Max Pacioretty jim rozhodujícím nájezdem přiřkl bod navíc.

3. série 1:2

Pacioretty rozhýbal Bishopa a získává bod navíc pro Montreal!

3. série 1:1

Kučerov jel hodně pomalu a nájezd absolutně nezvládl

Brian FLYNN (nájezdy 1:1)

2. série 1:1

Flynn ale vyrovnává střelou mezi betony!

Valteri FILPPULA (nájezdy 1:0)

2. série 1:0

Filppula trefil těsně nad pravým betonem Condona!

1. série 0:0

Také pomalý nájezd. Bishop si Galchenyuka vyčekal a ten nic nezmohl.

Marchessault jel velmi pomalu a mířil nad lapačku. Condon si ho však vychutnal.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:41

V posledních desítkách vteřin obrovské šance Montrealu! Nejdříve Galchenyuk střílel z pravého kruhu, poté Plekanec mohl zakončovat z bezprostřední blízkosti, ale obojí bez úspěchu.

63:12

Oba týmy si dávají velký pozor a zatím se hraje bez šancí. To teď mohlo změnit přečíslení Montrealu, které ale zmařila špatná přihrávka Ellera.

62:30

Condon zastavil pokus Johnsona, který na něj najížděl z pravé strany.

61:42

Stamkos byl obrán o puk a konečně může zaútočit i Montreal.

60:42

Tampa má puk a Stralman se teď málem dokázal vykličkovat až do zajímavé pozice, ale nakonec byla jeho střela zblokovaná.

60:01

Tampa byla v poslední třetině aktivní a dostalo se jí odměny v podobě dvou slepených gólů. Montreal však i nyní dokázal zareagovat a to gólem Weiseho, který však musel být uznán až dodatečně. Stav utkání je tedy nerozhodný a uvidíme atraktivní prodloužení ve formě 3 na 3.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46

Ještě jeden zákrok Condona. Stralman nahazoval od modré, ale jeho nabídku nikdo netečoval.

59:10

Vypadá to, že uvidíme prodloužení, Montreal se nikam nežene a Tampa se nemůže dostat ke kotouči.

58:22

Tampa nyní hodně tlačí, ale Condon drží pevně.

57:28

Subban vyhodil a Montreal se už ubrání.

56:34

Plekanec ujížděl sám na Bishopa, ale už neměl sílu a ještě před střelou ho odzbrojil Stralman.

56:12

Kučerov a Stralman teď pořádně protáhli Condona, ale ten si dokázal poradit.

56:04

Tampa má zajímavou příležitost jak utkání rozhodnout.

55:32

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Mitchell – 2 min., hákování).

55:05

Tohle bylo opravdu zajímavé z pohledu nezaujatého diváka a rozhodčí měli těžké rozhodování. Hra však pokračuje a Tampa si zahraje přesilovku.

Nakonec je gól i tak uznán! Stav utkání 3:3, hraje se v plném počtu na obou stranách.

Čas se přetáčí na čas gólů a i vyloučení je tedy anulováno. Tampa však vznáší protest, protože Bishop byl údajně faulován!

54:14

54:14 Dale WEISE - 3:3

54:14

DALE WEISE dorážel puk, který před bránu poslal Desharnais a Bishop zasáhl až za brankovou čarou! Asistence: David Desharnais, Max Pacioretty

54:15

Rozhodčí ještě kontrolují situaci z předchozí akce, zda puk nepřešel brankovou čáru!

54:15

Montreal bude mít šanci na vyrovnání. Dvě minuty si odsedí Stralman za podražení.

53:42

Rozhodčí ještě na videu kontrolovali celou situaci na podnět střídačky Montrealu, ale neshledali žádné porušení pravidel a proto gól platí.

53:42

53:42 Ryan CALLAHAN - 3:2

53:42

Tak tohle bylo hodně rychlé! Tampa je najednou o krok napřed. RYAN CALLAHAN se dostal k odraženému puku u pravého kruhu a jednodušše poslal kotouč do prázdné brány! Asistence: Valteri Filppula, Andrej Šustr

53:21

53:21 Jason GARRISON - 2:2

53:21

JASON GARRISON najížděl na Condona z úhlu, který střelu jen vyrazil znovu ke Garrisonovi. Ten objel branku poslal puk mezi nohama montrealského branáře do sítě! Asistence: Alexander Killorn

52:54

A to teď málem přišlo! Kučerov u mantinelu obral Petryho a okamžitě hledal Stamkose. Ten byl však pozorně hlídaný a k ničemu většímu se nedostal. Nakopne toto domácí?

51:37

Tampa je po delší době v útočném pásmu, což ale nemělo dlouhého trvání, puk má znovu Montreal a domácí se musí hodně zvednout, aby měli vůbec šanci něco s výsledkem udělat.

50:41

Carr se důrazně dostal zpoza brány až před Bishopa, odkud byl však rychle odstaven a nedostal se ke střele.

50:05

Tampě zbývá posledních 10 minut čistého času, aby něco udělala s nepříznivým vývojem, naopak Montreal se pomalu blíží k velmi dlouhou dobu očekávanému vítězství.

49:21

Coburn před brankou našel Johnsona, ten to však absolutně nečekal a navíc mu šla přihrávka na brusle.

48:32

Garrison střílel od modré a pro Condona by to nebyla žádná těžká práce, kdyby těsně před ním někdo ze soupeřů netečoval. I s tím si však zatím hlavní postava Montrelu v dnešním zápase poradila.

47:58

Byron s Flynnem teď ušetřili pár vteřin v útočném rohu, než o puk přišli.

46:33

Teď hra pěkně odsýpá, hraje se bez přerušení a nahoru dolů. Tampa se však kvůli nepřesnostem velmi rychle zbavuje puku, což nyní vyústilo v zakázané uvolnění.

45:46

Fleischnann s vypětím všech sil u držel puk v útočné třetině, ale vzápětí se Tampa stejně osvobodila.

44:54

Tahle Galchenyukova rána musela Bishopa pořádně štípnout. Chyběla však přesnost a proto brankář neměl se zneškodněním problém.

43:58

Namestnikov nahazoval od modré z otočky na Condona, kde ještě číhal Stamkos na odražený puk, který však naštěstí pro Montreal netrefil.

43:15

Fleischmann bojoval za bránou o puk, ale nedostalo se mu žádné pomoci a tak o kotouč přišel.

42:39

Montreal vyhazuje na zakázané uvolnění.

41:48

Galchenyukův průnik po levé straně byl ubráněn.

41:22

Zajímavé je, že se hraje zatím velmi čistě. Vyloučení byly zatím pouze tři, z toho jedno za zdržování hry.

40:57

Montreal se v úvodu závěrečné třetiny usadil v útočném pásmu. Paciorettyho střela z úhlu minula branku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:35.
Domácím se sice podařilo vyrovnat v přesilové hře, ale na gól Kučerova odpověděl po pár minutách Galchenyuk po rychlé kombinaci. Tampa poté měla hned několik šancí na vyrovnání, ale skvělý Condon si postavil hlavu a i pár čistých tutovek za sebe prostě nepustil a drží náskok svého týmu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34

Coburnova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

38:18

Condon drží náskok svého týmu! Jen jeho rychlý reflex a kvalitně položený beton zabránil Stamkosovi s Kučerovem ve vyrovnání.

38:12

Nyní se hrálo delší čas bez přerušení, které ukončil Andrej Šustr nahozením na Condona.

36:41

Tampa teď trošku přidala na obrátkách a začala znovu aktivně napadat.

35:54

Mitchell zasáhl puk vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.

35:45

Střelu Namestnikova zblokoval Subban.

34:26

Condon teď Montreal drží. S další várkou střel měl sice celkem značné problémy, ale puk za sebe nepustil.

32:58

Barberio teď ujížděl sám na Bishopa! Vyzkoušel střelu zápěstím nad beton, ale puk neposlal dostatečně vysoko a Bishop kotouč vyrazil.

32:14

A znovu Condon! Střelu z pravé strany od Stamkose jen vyrazil a Namestnikov mohl střílet téměř do prázdné brány. Condon se však zázračně přesunul a zabránil vyrovnání.

31:02

Stamkos teď poslal dělovku na Condona, která ho trefila přímo do helmy. Brankář ji okamžitě sundal a chvíli vypadalo, že ho střela nějak zranila, ale nakonec je v pořádku.

30:34

Montreal pokračuje v náporu. Fleischmann nahazoval puk na branku, kde ho tečoval někdo z útočníků mimo bránu.

29:57

29:57 Alex GALCHENYUK - 1:2

29:57

Montreal je opět ve vedení! ALEX GALCHENYUK na sebe upoutal 2 hráče, poslal kotouč na modrou čáru, odkud se mu puk po několika přihrávkách vrátil mezi kruhy, odkud ho rychlou střelou bez přípravy poslal za Bishopa! Asistence: Andrei Markov, Jeff Petry

29:20

Nestěrov si chtěl počkat než bránící Pateryn odklouže mimo střelecký úhel, ale obránce Montrealu dokázal i vleže jeho střelu odrazit hokejkou do ochranné sítě.

28:55

Stamkos pohybem udělal Stralmanovi prostor ke střele, kterou musel Condon vyrazit maskou.

28:20

Tampa se začínala usazovat v útočném pásmu, což montrealští vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění.

27:52

Plekancovu střelu zblokoval Stralman do ochranné sítě.

27:28

Marchesseault v pádu posunul bránu po zákroku Markova, který vypadal jako podražení. Rozhodčí však zůstávají v klidu.

27:06

Velmi nepřesná přihrávka Nestěrova končí zakázaným uvolněním.

26:01

Hned po vhazování měl Brown další slibnou šanci, ale jeho střelu Condon dokázal vyrazit do bezpečí.

25:40

25:40 Nikita KUČEROV - 1:1

25:40

Condon si srazil vlastní hokejkou puk do brány! NIKITA KUČEROV posílal zpoza brány puk pro Stamkose, ke kterému se ale kotouč nedostal, protože ho zasáhl Condon a poslal si ho mezi betony do sítě! Asistence: Valteri Filppula, Anton Stralman

25:15

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Markov – 2 min., hákování).

25:00

Eller se dostal ke střele z levého kruhu, ale napálil Bishopa, který tak neměl se střelou příliš práce, i když ta přišla z velmi nadějné pozice.

24:06

Montreal skvěle napadá a daří se mu vybojovat puk v útočné třetině. Tampa nyní hraje hodně vlažně.

23:14

Stamkos posílal puk před bránu, kde ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

22:57

Montreal vyhodil až na zakázané uvolnění.

22:24

Naopak Montreal zahrozil z protiútoku a Bishop měl co dělat, aby hned zkraje druhé třetiny neinkasoval znovu.

22:00

Plekanec je na ledě, Tampa se k žádné větší šanci nepropracovala.

21:19

Rychlou Killornovi střelu od modré Condon vůbec neviděl, ale i tak se mu podařilo ukrýt puk mezi betony.

20:59

Bishop dlouhou přihrávkou našel Kucherova, ten však neměl podporu a tak musel čekat na spoluhráče.

20:15

Montreal tedy začíná třetinu v oslabení. Kanadský tým je v této činnosti 4. nejlepší v celé soutěži.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:35.
První třetina mnoho akce nepřinesla. Montreal určitě cítí, že nutně potřebuje výhru a proto je to z jeho strany dosti taktická bitva, která se zatím daří. Jedinou branku první třetiny vstřelil Tomáš Plekanec po přihrávce Subbana a i proto mohou jít montrealští do kabiny s větším klidem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59

Těsně před sirénou vyhodil Plekanec kotouč bez teče do ochranné sítě a je potrestán. Rozhodčí se ještě chvíli radili, ale nakonec bude mít Tampa hned od začátku druhé třetiny početní výhodu.

19:34

Ofsajd zastavil hráče Tampy po nahození Stralmana. Navíc byl posouzen jako úmyslný a vhazuje se u Bishopa.

19:12

Pacioretty krouží v útočném pásmu a drží puk v rohu kluziště.

17:57

Condon teď Montreal podržel, když se nějakým zázrakem stačil přesunout ke druhé tyči a vyrazil střelu Boylea!

17:11

A vzápětí byla další šance. Bishop znovu jen vyrazil první střelu a puk se chvíli povaloval před brankovištěm, odkud ho však nikdo nedorazil do branky.

15:58

15:58 Tomáš PLEKANEC - 0:1

15:58

A máme tu první gól! Subban udělal kličku a nahodil puk na bránu, kde ho tečoval TOMÁŠ PLEKANEC mimo dosah Bishopa! Asistence: Pernell Karl Subban, Sven Adrighetto

15:45

Condon si ze vzduchu stáhnul nahození jednoho z hráčů Tampy a bude se vhazovat před ním.

15:34

Ellerova střela z plného pohybu skončila hodně mimo.

15:07

Petry ubránil Stamkose, který se rychle valil na bránu a právě Petry byl jeho poslední překážkou.

14:05

Fleischmann vybojoval puk ve střední třetině a zaútočil společně s Plekancem. Jeho nahozením musel Bishop ukrýt v rukavici a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

13:20

Pateryn tvrdě srazil Browna, ale vše bylo v rámci pravidel. Pěkný hit.

12:47

Střelecký pokus si připsal i Andrej Šustr. Na jeho střelu měl Condon dobrý výhled a neměl s ní problém.

12:21

Garrison střílel z těžké otočky. Byla to však nepovedená rána po zemi a navíc ani nemířila mezi tyče.

11:30

Subban vyhodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

10:24

To samé se teď ale daří i Montrealu. Až Boyle nyní domácí osvobodil, sám dojel svůj nahozený puk a bojuje o něj v rohu.

9:38

Tampa skvěle napadá a Montreal má potíže se dostat z pásma.

8:54

Tampa se teď na delší čas usadila v útočném pásmu. Callahan se snažil překvapit Condona zpoza brány, ale ten byl u tyče velmi rychle.

8:08

Kučerov si nyní udělal dobrý den z obránců Montrealu! Mezi kruhy udělal několik rychlých kliček a připravil střeleckou pozici pro spoluhráče. Ten ji však zužitkoval jen trefením Condona.

7:28

Na druhé straně střílel po rychlém přiťuknutí Desharnais, ale jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

7:16

Boyle rychle vypálil z pravého kruhu, ale ani jeho střela se neujala.

7:04

A první práce i pro Condona, Killorn se vytočil zpoza brány do střelecké pozice a vypálil. Condonovi na chvíli puk vypadl, ale rychle se zorientoval a nedovolil žádné dorážky.

6:24

Šustr je zatím velmi pevný v obraně. Hrál i většinu prvního oslabení a nyní nepustil a hráče Montrealu přes modrou čáru, z čehož vyústilo písknutí ofsajdu.

5:41

První vážnější situaci musel řešit Bishop! Nejdříve vyrazil střelu z pravé strany, která se však odrazila jen k Barberiovi. Ten si však nedokázal poradit a Bishop jeho dorážky pokryl.

4:47

Condon měl za brankou menší problém s rozehrávkou, ale nakonec z toho nic vážnějšího nebylo.

4:08

Boyle vyhodil v posledních vteřinách oslabení, Killorn je již na ledě a Tampa přežila první vážnější ohrožení.

3:25

Právě Plekanec se dostal ke dvě střelám z pravé strany během krátké chvíle, ale na obě měl Bishop dobrý výhled a bez problémů zasáhnul.

3:12

Plekanec sice vyhrál buly, ale puk se odrazil na střídačku Tampy.

2:38

Subban vystřelil od modré a Bishop měl problémy jeho ránu udržet. Nikdo však poskakující puk nedokázal dorazit.

2:08

Brzké vyloučení a první příležitost pro Montreal. Killorn v útočné třetině zahákoval a půjde vychladnout na trestnou lavici.

1:20

Utkání začíná hodně vlažně a s mnoha nepřesnostmi. Jedna taková nyní stále Montreal útočné pásmo a Tampa je nyní u puku.

0:35

Po přerušení se rozehrávalo před Condonem, z čehož Tampa nedokázala nic vytěžit a naopak Montreal je nyní v útočné třetině.

00:01

Úvodní pětky už jsou na ledové ploše, utkání začne během několika chvil.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Stralman (A), Hedman, Garrison, Nesterov, Šustr, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), Namestnikov – Audy-Marchessault, Filppula, Killorn – Callahan (A), Paquette, Brown – Condra, Boyle, Blunden

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban (A), Beaulieu, Petry, Markov, Pateryn, Barberio – Weise, Desharnais, Pacioretty (C) – Carr, Galchenyuk, Eller – Andrighetto, Plekanec (A), Fleischmann – Byron, Mitchell, Flynn

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Gibbs, Amell.

MONTREAL CANADIENS

Montreal musel po nevídaném vstupu do sezóny pořádně vystřízlivět a v posledních týdnech tvrdě narazil do reality. Od 4. prosince vyhrál z jedenácti utkání pouze jediné, když v průměru vstřelí jedinou branku a dostane minimálně 3.

Tým má tedy problémy na všech frontách. Opora týmu, brankář Carey Price je stále zraněný a jeho náhradník Mike Condon po úvodních skvělých výkonech taky zapadl do průměru. Je potřeba říci, že obrana mu příliš nepomáhá. I přes současnou krizi má však Montreal statisticky jeden z nejlepších útoků soutěže a určitě se dříve nebo později probudí, tak proč ne dnes?

TAMPA BAY LIGHTNING

Jak je pravidelně zmiňováno, Tampa je jedním z největších zklamání soutěže. Po posledním zápase s beznadějným Columbusem se sice dostal blíže k nejbližší osmičce, ale dá se čekat, že bude znovu klesat, vzhledem k tomu, že má více zápasu než ostatní týmy.

Dalo by se říci, že se Tampě začalo v posledních zápasech dařit střelecky, ale když se tým kolem kapitána Stamkose rozstřílí, většinou to je proti slabším týmům. V defenzivě naopak problém není, tým má po Wahingtonu a Floridě nejméně inkasovaných branek v konferenci.

Victor Hedman 18 (2+16)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

3:4

Branky a nahrávky: 26. Kučerov (Filppula, Stralman), 54. Garrison (Killorn), 54. Callahan (Filppula, Šustr) – 16. Plekanec (Subban, Andrighetto), 30. Galchenyuk (Markov, Petry), 55. Weise (Desharnais, Pacioretty), rozh. náj. Pacioretty