Reprezentace do 18 let

Slovensko – Švýcarsko

3:4

konec (2:1, 1:1, 0:2)

27.12.2015, 18:30 • Info o změnách stavu (Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer)) sk

Zápas sa skončil s veľmi nešťastným koncom pre slovenských mladíkov do 18 rokov. Tí síce v úvodnej dvadsaťminútovke dokázali otočiť nepriaznivý stav, ale v záverečnej tretine dvakrát inkasovali a ich sen o bodovom zisku sa rozplynul. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme vám príjemný zvyšok večera. (20:28:40)

59:30

Prebieha záverečná minúta riadnej hracej doby tohto zápasu. Slovensko hrá stále bez brankára Kožiaka, ale Švajčiari sa na čele s Ritzom dobre bránia a strážia si svoj tesný náskok.

58:47

Slovenský brankár Ján Kožiak odkorčuľoval na striedačku a Slovensko bude hrať v šestici.

58:38

Slovenský tréner Peter Mikula si vyžiadal oddychový čas.

57:00

Čas rýchlo plynie a skóre sa stále nemení. Pred nami sú záverečné tri minúty, Švajčiari majú na svojom konte stále veľmi tesný jednogólový náskok.

55:20

Zápas sa z pohľadu Slovenska výrazne komplikuje. Zverenci trénera Mikulu razom stratili svoj jednogólový náskok a dokonca prehrávajú, pričom na reakciu im ostáva už iba necelých päť minút riadnej hracej doby. Budeme dúfať, že sa im podarí vyrovnať.

54:37

Švajčiarsko dalo gól!
Tak toto je pre našich chlapcov veľmi nepríjemná situácia. Švajčiari dokázali skórovať aj štvrtýkrát v zápase a druhýkrát sa dostávajú do vedenia. Gól strelil LIVIO LANGENEGGER, asistenciu si pripisuje Jèrôme Lanz.

52:16

Výber Slovenska do 18 rokov na tomto turnaji čakajú ešte dva zápasy:
Fínsko – Slovensko (28.12.2015, 15.00)
Slovensko – Nemecko (29.12.2015, 15.30)

50:01

Posledná tretina sa prehupla do svojej druhej polovice a duel sa začína v podstate od začiatku. Stav je vyrovnaný a k výhre majú aktuálne rovnako blízko oba celky.

48:04

Švajčiari presilovku nevyužili, ale skórujú pár sekúnd po jej skončení. O presný zásah sa postaral center tretej formácie DOMINIC WEDER. Asistencia: Wesley Haueter.

47:36

Kmec je už späť na ľadovej ploche a Slovensko hrá v plnom počte. Pred nami je záverečná dvanásťminútovka riadnej hracej doby, počas ktorej sa naši reprezentanti pokúsia udržať si svoje vedenie.

46:36

Polovica švajčiarskej presilovky je minulosťou a skóre sa stále nemení. Naši chlapci pozorne strážia gólmana Kožiaka, ktorý zatiaľ odoláva.

45:36

Slovensko sa bude brániť! Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za držanie protihráča obranca Dušan Kmec.

43:40

Záverečná dvadsaťminútovka je v plnom prúde a Švajčiari sa neustále pokúšajú o vyrovnanie. Slováci ale úspešne odolávajú a strážia si svoj náskok.

41:19

Vylúčený Zwissler je späť na ľadovej ploche a Slovensko si teda stopercentnú úspešnosť v presilovkách neudrží. To ale našich chlapcov zatiaľ mrzieť nemusí, na svojom konte majú stále tesné jednogólové vedenie.

40:19

Tretia tretina sa začala a Slovensko hrá stále v početnej výhode. Naši chlapci majú k dispozícii ešte presne jednu minútu presilovky.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina je minulosťou. Videli sme v nej dva presná zásahy, pričom jeden z nich znamenal vyrovnanie, ale Slováci veľmi rýchlo odpovedali na opačnej polovici klziska a druhýkrát sa ujali vedenia. Po prestávke navyše bude pokračovať ich presilovka.

Tretia tretina sa začne približne o 19:58.

3:4

Branky a nahrávky: 13. Ružička (Bodák, Feherváry), 20. Lacka (Krivošík), 38. Ružička – 3. Steiner (Brantschen), 36. Lanz, 49. Weder (Haueter), 55. Langenegger (Lanz)

Slovensko: Kožiak (Sklenár) – Bodák (A), Feherváry, Kmec, Hílek, Krempaský (A), Hedera, Rajnoha – Buček (C), Ružička, Smolka – Lacka, Krivošík, Roman – Vybíral, Václav, Šmída – Marcinek

Švýcarsko: Ritz (Wüthrich) – Brantschen (A), Christen, Massy, Jaquet, Buchli, Haueter, Egli, Andersson (A) – Rüegsegger, Jäger, Volejnicek (C) – Maillard, Kyparissis, Abreu de Nobrega – Lanz, Weder, Langenegger – Zwissler, Steiner, Loosli

Rozhodčí: Popovic (SUI), Potočan (SVK) – Dreyfus (SUI), Kroták (SVK)