NHL

Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes

1:2

konec (0:2, 1:0, 0:0)

20.12.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Kryštof Severa (@KrystofSevera)

Tipsport: 2.16 3.7 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám hezkou neděli a krásné prožití Vánočních svátků. (03:36:14)
Československá stopa v utkání:
Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 5 střel, čas na ledě 17:19
1. John-Michael Liles (CAR) 1+0
2. Cam Ward (CAR) 38 zák., 1 gól, 97,4%
3. Matt Murray (PIT) 26 zák., 2 góly, 92,3%
Ani mocný finiš nepomohl domácímu celku k bodům z dnešního utkání a výhru, o které se rozhodlo již v první periodě si odváží Carolina.

59:30

Pens se usadili v pásmu a Murray na střídačce!

58:10

Tlak Pens se stupňuje a roste, ale Murray stále v brance!

56:40

Dayley rozehrává od vlastní branky a Pens se usazují v pásmu.

56:40

Hosté ihned po přejetí půlící čáry nahazují, tlak Penguins graduje!

55:55

Crosby rozjíždí akci domácích.

55:05

Hornqvist ve veliké šanci míjí branku domácích!

54:15

Perron se rozjel, ale zastavila ho pozorná obrana hostí.

53:39

Faulk výborně zastavil rozjíždějící se akci Pens a založil tak akci hostujícího celku.

52:42

Kessel posílal puk na Malkina před branku, ale ten se potažený soupeřem k puku nedostal.

52:10

Domácí mají problém dostat se do pásma, hosté výborně brání střední pásmo.

51:28

Střelu z levého křídla lapil Murray, přerušil hru a dává tak šanci na taktickou poradu, protože následuje komerční přestávka.

50:56

Lilesovu střelu výborně vyrazil Murray a Pens opět útočí.

50:17

Lovejoy neudržel modrou čáru a hosté mohou kupředu.

49:43

Malkinova nepřesná přihrávka posílá domácí ven z pásma.

48:34

Murray výborně zvládl tlak hostí a domácí mohou zaútočit.

47:40

Jakobych to neříkal! Malkin se dostal do souboje s obráncem, kterého oklamal, ale tváří v tvář Wardovi poslal puk nad branku!

47:11

Malkinova střela minula branku Warda. Pokud chtějí domácí vyrovnat budou muset přesnějí mířit.

47:00

Akce domácích zastavena ofsajdem. Následuje komerční přestávka.

46:30

Eric Staal se protlačil až ke střele, kterou ale poslal nad branku.

45:52

Domácí začínají s útočnou akcí od vlastní branky, tlak z přesilovky ale pokračuje.

45:35

45:19

Warsofskyho střela zblokována, tlak domácích trvá.

44:25

Malkinova střela letěla až příliš vysoko, vzápětí se hosté osvobozují vyhozením až k Murraymu.

43:35

Malone vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

43:25

Bude se vylučovat na straně hostí.

42:48

Hornqvistova střela z mezikruží minula branku Warda!

42:34

Hornqvist s Kesselem vybojovali puk v rohu útočného pásma.

42:11

Sheary s Kunitzem dělali v útočném pásmu pěkný nepořádek a hosté raději vyhazují na icing.

41:50

Crosby nahazuje puk do pásma, kam najíždí Sheary.

41:15

Versteegova střela protáhla Murrayho! Ten však drží stále Pens nad vodou.

41:10

Hosté se konečně usadili v pásmu a hledají pozici ke střele.

40:29

Hosté vletěli do třetí třetiny velice aktivně, ale nedaří se jim usadit v pásmu.

40:01

Skončila nám druhé perioda dnešního utkání, ve kterém po druhé třetině stále vede hostující Carolina a to i přes veliký tlak domácího celku. O snížení se postaral domácí Malkin, ve dvaadvacáté minutě, když proměnil přesilovku svého týmu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50

Hosté nahazují do pásma a pravděpodobně se již nic nestane.

39:29

Lindholm podržel puk u vlastní branky a snaží se uklidnit hru.

39:15

Nepřesná přihrávka Malkina dostává Pens z pásma.

39:03

Na ledě první formace domácích, která určitě bude chtít zavařit Wardovi a pokusit se vyrovnat. Buly po levici Warda.

38:25

Fehr se po přihrávce od mantinelu dostal do výborné pozice, ale minul branku Warda! Veliká škoda pro domácí celek.

37:44

Postup Giuseppeho k brance kazí čárový sudí, který odpískal ofsajd.

36:41

Mohli jsme být svědky nádherné pasáže, kdy šance střídala šanci, ale ani jeden z týmů ji nedokázal proměnit a vše to ukončuje zakázané uvolnění domácích.

35:37

Crosbyho střelu likviduje Ward, kupředu míří hosté.

35:16

První formace domácích si vytváří tlak, ale nedostává se ke střele, což je chyba.

34:45

Dumoulin zastavil puk v cestě ven z pásmu a Pens se usadili před Wardem.

34:00

Malkin si vzal puk ve vlastním pásmu, dostal se až ke střele, ale přestřelil.

33:37

Kesselova střela vyprášila Wardovi betony, kupředu míří hostující hráči.

33:09

Ward vyráží střelu Hornqvista a stále drž akci Caroliny vysoko!

32:43

Kunitz s Crosbym nedostali puk ven, tlak hostí trvá.

31:52

Hosté obléhají branku Pittsburghu, ale Murray s obranou odolává!

31:12

Zmatky v obraně domácích znamenají vyhození na zakázané uvolnění.

30:47

Další výborný zákrok hostujícího brankáře drží Hurricanes!

30:03

Malkin se dostal ke střele z mezikruží, ale Ward výborně jeho střelu vykopl levým betonem!

29:45

Malkin ztratil puk v útočném pásmu, hosté míři do protiútoku.

29:10

Domácí rozjíždějí akci od vlastní branky a část týmu střídá.

28:34

Murray přerušuje hru. Domácí si mohou oddychnout.

28:33

27:50

Hosté uzamkli domácí v pásmu, ale nedokázali ohrozit Murrayho.

27:22

Murray zasahuje proto střele od modré čáry a přerušuje hru.

27:01

Domácím se podařilo vyhodit a mohou vystřídat.

26:33

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Crosby). Dvě minuty za hákování.

26:08

Fehr se dostal pomocí svých kliček až do útočného pásma, ale nepodařilo se mi propasírovat puk k Plotnikovovi, který by mohl poslat puk do branky!

25:00

Narůstající tlak domácích řeší hostující obrana vyhozením na icing.

24:46

Puk mimo hrací plochu.

24:16

Hostům se prozatím daří zastavovat útočné akce domácích již ve středním pásmu.

24:01

Murray přikrývá kotouč a přerušuje tak hru. Vhazování po pravici domácího strážce svatyně.

23:49

Střelu Nestrašila z velkého úhlu Murray vyráží do bezpečí.

23:21

Střelu od modré Ward viděl, zachytil a přerušil hru.

22:54

Hosté rozehrávají za vlastní brankou a uklidňují hru. Pens prahnou po vyrovnání.

Jevgenij MALKIN - 1:2

21:59

Pittsburgh právě vstřelil branku!
JEVGENIJ MALKIN se dostal k puku v mezikruží a svou střelou o tyčku snížil stav utkání na 1:2! Asistence: Trevor Daley , Sidney Crosby.

21:13

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (E. Staal). Dvě minuty za držení.

21:03

Kunitz zavezl puk do pásma, kde o něj přišel, ale puk se domácím podařilo udržet v pásmu.

20:15

Määta sroloval svého soupeře u mantinelu, ale rozhodčí zůstávají klidní.

20:01

Je za námi první třetina utkání mezi domácím Pittsburghem a hostující Carolinou. V utkání působí aktivnějí domácí, ale narozdíl od hostí nestřílí branky. Mohli jsme vidět 3 vyloučení na straně domácích a dvě z nich potrestali hosté brankou. Nejprve v páté minutě překonal po individuální akci Murraye Jordan Staal a v minutě šestnácté se to povedlo Lilesovi. Druhá perioda tak začne za stavu 0:2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52

Murray zastavuje nahození ze středního pásma.

19:48

Puk mimo hrací plochu, buly ve středním pásmu.

19:40

Hra se bez větší myšlenky přelévá ze strany na stranu, oba týmy chtějí dohrát třetinu v klidu.

19:02

Probíhá poslední minuta prví třetiny.

18:29

Šanci Pens 2 na 1, kde se nacházel Malkin s Kesselem kazí přihrávka rurou, které se dopustil Hornqvist.

17:59

Malkin přenechal puk po přejetí modré čáry Kesselovi, ale ten netrefil branku Warda.

17:22

Hosté se na pár chvil udrželi v pásmu, ale z jejich tlaku pramenila pouze střela nad branku.

16:27

Crosby se dostal do obrovské šance, ale nedokázal nasměrovat puk za záda Warda!

16:21

Zakázané uvolnění na druhé straně.

15:59

Rask dostal puk do pásma, ale hostujícím bekům se nepovedlo udržet modrou čáru, puk tedy opět ve středním pásmu.

15:38

Vzápětí se hostům povedlo opět špatně rozehrát – icing.

15:34

Špatná rozehrávka hostujícího celku znamená zakázané uvolnění.

John-Michael LILES - 0:2

15:24

Carolina právě vstřelila branku!
Carolina se udržela v pásmu a puk se dostal k Pescovi, který nabil JOHNU-MICHAELOVI LILESOVI a ten od modré čáry propálil vše, včetně Matta Murrayho! Asistence: Brett Pesce.

14:45

Nestrašilovu velkou šanci likviduje Murray!

14:30

Nepřesnosti v přihrávkách znamenají vyhození Pens

13:55

Hostům se podařilo udržet v pásmu a kombinují podél mantinelů.

13:39

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Daley).

13:20

Nepřesné zpracování znamená vyhození domácích.

12:52

Pesce udržel puk v pásmu a Carolina rozestavuje hráče.

12:14

Rodící se útok hostí zastavila domácí obrana už na modré čáře.

11:49

Murray nejprve výborně zasáhl a poté se domácím podařilo vyhodit puk až k Wardovi.

11:33

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin).

11:30

Malkin fauloval, bude se vylučovat.

11:00

K puku se opět dostávají Penguins a usazují se v útočném pásmu.

10:22

Střela Hainseyho minula branku Murraye, tlak hostí pokračuje.

10:20

Murray zastavuje velkou šanci hostí a přerušuje hru.

10:08

Hosté si vytvářejí tlak na branku Murraye, to se domácím fanouškům určitě nelíbí.

09:42

Rozjíždějící akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

09:19

Hostující beci uklidňují hru v obranném pásmu, oba celky střídají.

08:35

Carolina se po delší době dostala do útočného pásma, kde si vytváří tlak na domácí obranu.

08:06

Puk na střídačce, hra přerušena. Následuje komerční přestávka.

07:25

Ward výborně zasáhl proti šanci Hornqvista a drží tak stále čisté konto!

07:16

Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.

06:40

Clendeninngova střela vypadla Wardovi z náručí a Crosbymu chyběl krok, aby poslal puk do poloprázdné branky!

05:51

Crosby mířil do horního rohu Wardovi branky, ale hostující brankář kotouč vyrazil, nicméně tlak Pens stále trvá.

Jordan STAAL - 0:1

04:57

JORDAN STAAL se protáhl okolo mantinelu, natlačil se před Murrayho a střelou mezi rukou a tělem otevírá skóre! Asistence: Justin Faulk, Viktor Rask.

04:40

Perron se dostal k odraženému puku a Ward měl co dělat, aby puk zastavil v cestě do branky!

04:27

Domácím se podařilo dostat puk do středního pásma a mohou vystřídat.

03:47

Dvě minuty za držení odsedí Adam Clendening

03:40

Bude se vylučovat na straně domácích.

03:20

Lindholm si ve snaze dostat se přes obránce poslal puk před sebe a dal tak šanci Murrayovi k přikrytí puku.

02:40

Domácí se nepřesnou rozehrávkou dostali pod tlak, ale ten se jim podařilo vyřešit vysunutím puku do středního pásma.

02:06

Na druhé straně úspěšně zasáhl Ward a taktéž přerušuje hru.

01:53

Murray předvedl první zákrok proti střele z levého kruhu a přerušuje tak hru.

01:03

Malkin unikal s Hornqvistem v situaci 2 na 1, ale střela prvně jmenovaného byla zblokována mimo hřiště!

00:07

Po několika vteřinách se dostala první formace Penguins do šance, ale Ward zasáhl a nedopustil tak změnu skóre.

00:01

Hymna je již za námi, blíží se úvodní vhazování!
Arénou zní státní hymna Spojených států amerických. Utkání za několik okamžiků začne.

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Maatta, Daley, Dumoulin, Lovejoy, Clendening, Warsofsky – Kunitz, Crosby "C", Sheary – Perron, Malkin "A", Kessel – Plotnikov, Bonino, Hornqvist – Wilson, Cullen, Fehr

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordstrom, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Terry

Rozhodčí: Rob Martell, Wes McCauley – Matt MacPherson, Mark Shewchyk.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes
Hosté z Caroliny si vedou v tabulce východní konference o něco hůře než domácí Penguins. Carolina si připsala z 32 utkání 29 bodů. To znamená, že se nachází na 14 příčce tabulky. Bodování Caroliny vede Justin Faulk s 26 body.

Pittsburgh Penguins
Domácí se s 33 body drží na dvanácté příčce tabulky východní konference. Bodování domácího celku vede Jevgenij Malkin, který si připsal 27 bodů.

Posledních pět utkání Pens:
Colorado Avalanche – Pittsburgh Penguins 2:4
Pittsburgh Penguins – Los Angeles Kings 2:3sn
Pittsburgh Penguins- Washington Capitals 1:4
Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 3:0
Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 2:6
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00. Utkáním vás bude provázet Kryštof Severa.

1:2

Branky a nahrávky: 22. Malkin (Daley, Crosby) – 5. Staal (Faulk, Rask), 16. Liles (Pesce)

Rozhodčí: Rob Martell, Wes McCauley – Matt MacPherson, Mark Shewchyk