Nizozemská Eredivisie

SBV Vitesse Arnhem – FC Twente

5:1

konec (2:1)

18.12.2015, 20:00 • GelreDome (Arnhem) [Kapacita: 25 500] • 17. kolo • Martin Penker

Tipsport: 1.45 4.85 6.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mně je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:54:16)
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes zcela zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem 5:1 a do tabulky si připisují důležité tři body. Na první branku dnešního utkání jsme ani nemuseli tak dlouho čekat, neboť se už v 10. minutě trefil Kazajšvili. V 18. minutě to bylo už 2:0, a to když se dokázal prosadit Rashica. Hosté ještě do poločasu stačili snížit, a to když se ve 44. minutě trefil Ziyech. Ve druhém poločase však byli opět o dost lepším týmem domácí a v 55. minutě zásluhou Solankeho vedli už 3:1. Ihned o tři minutky později to bylo už 4:1, a to když se dokázal prosadit opět Rashica. Tečku za dnešním utkáním udělal v 82. minutě střídající Olijnik a domácí tak zvítězili 5:1.

Držení míče: 58% – 42%
Střely celkem: 11 – 13
Střely na branku: 6 – 4

90+3

90+3

Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka utkání a rozhodčí tak za malou chvíli ukončí dnešní utkání.

90+2

Olaitan nyní dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

90+1

Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90

Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

88

Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, dopředu se však už příliš neženou.

87

Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

85

Domácí střídají. Ze hřiště odchází Milot Rashica a místo něj nastupuje šestnáctiletý Mitchell van Bergen.

84

Hosté nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

82

82. Denys OLIJNIK - 5:1

82

Arnhem právě vstřelil branku!
Domácí střílejí ještě jednu branku! Rashica poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, na zadní tyči se dostal k hlavičkovému zakončení DENYS OLIJNIK a jeho slabá hlavička se nakonec dostala za brankovou čáru.

81

Hosté nyní drží míč na svých kopačkách.

80

Domácí střídají. Hřiště opouští Isaiah Brown a místo něj nastupuje Denys Olijnik.

79

Ede se dostal ke střele z hranice vápna, střela mu však vůbec nesedla a míč tak končí pouze na kopačkách jednoho z obránců.

78

Ziyech napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho tvrdý pokus doprostřed branky však dokázal Room v pohodě chytit.

76

Domácí střídají. Ze hřiště odchází Valerij Kazajšvili a místo něj nastupuje Lewis Baker.

75

Domácí nyní opět vybojovali míč na své kopačky a už s ním kombinují na polovině soupeře.

74

Leerdam se nyní dopustil faulu na polovině soupeře a k míči se tak dostávají opět hosté.

73

Hosté se nyní dostali k míči, ale ne na dlouho, neboť Mokotjo dostal přihrávku do ofsajdu.

72

Domácí nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

71

Ziyech se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho krásná střela ke vzdálenější tyči však skončila jen těsně vedle.

70

Rashica nyní dostal příliš dlouhý pas za obránce a míč tak končí pouze u brankáře Drommela.

69

Hosté střídají. Ze hřiště odchází Robbert Schilder a místo něj nastupuje Hidde Ter Avest.

69

Nakamba poslal z tohoto přímého kopu do vápna nepřesný centr a míč tak končí od jednoho z hostujících hráčů mimo vápno.

68

Solanke byl nyní faulován zhruba čtyřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

67

Olaitan se nyní dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak můžou domácí.

66

Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

65

Tak nakonec ne, Brown hodlá pokračovat dále ve hře.

65

Brown má nyní nějaké zdravotní potíže a bude tak muset být ošetřen.

64

Hosté střídají. Ze hřiště odchází Renato Tapia a místo něj nastupuje Ede Chinedu.

63

Olaitan však nyní poslal nepřesnou přihrávku na Ziyecha a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Rooma.

63

61

Brown napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho pokus však dokázal zblokovat do zámezí jeden z obránců.

60

Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

59

Domácí budou zahrávat rohový kop.

58

58. Milot RASHICA - 4:1

58

Domácí vedou už o tři branky! Brown poslal do vápna přízemní centr z levé strany, na vzdálenější tyči se dostal k míči zcela osamocený MILOT RASHICA, a ten už následně neměl problém míč poslat za záda brankáře.

57

Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.

55

55. Dominic SOLANKE - 3:1

55

Domácí vedou opět o dvě branky! Van der Werff poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, míč se ve vápně odrazil od jednoho z obránců vysoko do vzduchu, následně však spadl u levé tyče k volnému DOMINICU SOLANKEMU, a ten už se nemýlil do polo odkryté branky.

55

Domácí se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

54

Brown nyní poslal do vápna skvělý oblouček na rozeběhnutého Leerdama, ten se mu míč ještě snažil patičkou vrátit, to se mu však nepovedlo a míč tak získávají hosté.

53

Nyní však už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

52

Tapia je stále ošetřován na hrací ploše.

51

Tapia byl nyní faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak můžou hosté. Tapia navíc musí být ošetřen.

50

Nakamba byl nyní faulován na polovině soupeře a hrát tak můžou domácí.

49

Míč se dostal od rohového praporku na hlavu Leerdama, ten však míč trefil pouze do jednoho z hostujících hráčů.

48

Domácí budou kopat roh.

47

Ziyech poslal do vápna centr, míč však skončil pouze na hlavě jednoho z domácích hráčů.

47

Ziyech byl nyní faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

46

Hosté rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí směrem dopředu.

46

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím mírně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:1. První branku v prvním poločase vstřelil už v 10. minutě Kazajšvili. V 18. minutě to bylo už 2:0, a to když se dokázal prosadit Rashica. Hostům se podařilo snížit až v samotném závěru poločasu, a to když se dokázal prosadit Ziyech po přihrávce Cabrala. Druhý poločas tak bude ještě velmi zajímavý.

Střely celkem: 6 – 8
Střely na branku: 2 – 2
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44

44. Hakim ZIYECH - 2:1

44

Twente právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl jedné branky! Cabral poslal do vápna přízemní centr z levé strany, na hranici malého vápna se k míči dostal HAKIM ZIYECH a následně ho poslal tvrdou střelou pod břevno Roomovi branky.

44

Schilder poslal do vápna centr z levé strany, ve vápně se dostal k hlavičce osamocený Cabral, míč však poslal daleko vedle levé tyče.

43

Ziyech poslal do vápna centr, míč se však dostal pouze do rukavic brankáře Rooma.

42

Hosté budou nyní zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

41

Rashica nyní dostal příliš dlouhý pas za obránce a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Drommela.

40

39

Ziyech se nyní dopustil útočného faulu a hrát tak můžou domácí.

38

37

Hosté nyní ztratili míč zhruba na polovině hřiště a hrát tak můžou domácí.

36

Domácí byli nyní donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten míč následně poslal k Diksovi.

35

35.

35

Hosté se nyní dostali do obrovské šance! Mokotjo poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, ve vápně se dostal k zakončení Gutiérrez, jeho střelu mířenou doprostřed brány dokázal v pádu ztečovat do zámezí jeden z obránců.

34

Nakamba poslal do vápna centr, míč se však dostal ve vápně pouze na kopačky jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

33

Rashica byl nyní faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

32

Cabral se nyní snažil projít s míčem na levé straně hřiště přes dva obránce, to se mu však nepovedlo a o míč přišel.

31

Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

30

Ziyech to zkusil přímo na branku, trefil však pouze dobře postavenou zeď, od které se míč následně odrazil do zámezí.

29

Tapia byl nyní faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

28

Brown však poslal míč z tohoto přímého kopu pouze do rukavic brankáře Drommela.

28

Domácí nyní budou zahrávat přímý kop zhruba z pětatřiceti metrů.

27

Yeini nyní poslal míč nechtěně do zámezí a Drommel tak bude odkopávat od branky.

26

Cabral si nyní tak dlouho hrál s míčem poblíž hranice vápna soupeře, až o něj přišel.

25

24

Nakamba nyní dostal skvělý pas za obránce, místo střely však volil sklepnutí hlavou pro Browna, ten byl však skvěle pokryt a k zakončení se tak nedostal.

23

23.

23

Hosté si nyní opět nerozuměli na polovině soupeře a míč tak končí opět v zámezí.

22

Nyní si však špatně přihráli na polovině soupeře a míč tak skončil v zámezí.

21

Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

20

Cabral nyní dostal skvělou přihrávku za obránce na levé straně hřiště, následně poslal do vápna skvělý přízemní centr, který však těsně před Olaitanem sebral brankář Room.

19

Brown vyslal na branku střelu z velké dálky, míč však skončil vysoko nad brankou.

18

18. Milot RASHICA - 2:0

18

Domácí vedou už o dvě branky! MILOT RASHICA se dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, následně vyslal tvrdou střelu na přední tyč a Drommel neměl proti této střele žádný nárok.

17

Rashica poslal míč od rohového praporku na vzdálenější tyč a míč se stáčel do branky, následně však orazítkoval pouze levou tyč a poté i pravou a poté už ho sebral z brankové čáry Drommel.

16

15

Kazajšvili poslal míč z tohoto přímého kopu do vápna na hlavu jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

14

Nakamba byl nyní faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

13

Cabral se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči však končí daleko vedle levé tyče.

13

Ziyech napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho tvrdou ránu dokázal zablokovat jeden z obránců.

12

11

10

10. Valerij KAZAJŠVILI - 1:0

10

Domácí se dostávají do vedení! Diks poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se dostal k míči VALERIJ KAZAJŠVILI a hlavou ho nekompromisně za záda brankáře. Drommel neměl proti této hlavičce žádnou šanci.

9

Hosté se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

8

Brown nyní po souboji se Ziyechem poblíž hranice vápna soupeře upadl, rozhodčí však faul neodpískal a Drommel tak bude odkopávat od branky.

7

Domácí byli nyní donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal na levou stranu k Leerdamovi.

6

Rashica se nyní skvěle dostal na pravé straně hřiště s míčem přes dva obránce, poté se s míčem dostal do vápna, ale jeho následnou střelu dokázal jeden z obránců skluzem zablokovat.

6

Leerdam byl nyní faulován na polovině soupeře a hrát tak můžou domácí.

5

Ziyech to zkusil přímo na branku, tu však zhruba o metr přestřelil.

4

Cabral byl nyní faulován velmi blízko hranice vápna soupeře a hosté tak budou zahrávat slibný přímý kop.

3

Ziyech poslal do vápna příliš nepřesný centr z pravé strany a míč tak končí pouze v zámezí.

3

2

Leerdam nyní našel skvělou přihrávkou z levé strany ve vápně volného Rashicu, ten však svou následnou střelou trefil pouze jednoho z obránců.

1

Olaitan se dopustil faulu na polovině soupeře a domácí tak zůstanou u míč i nadále.

1

Domácí rozehráli první poločas a ihned se tlačí směrem dopředu.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních žluto-černých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli taktéž své tradiční červené dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SBV Vitesse Arnhem: Room – Diks, van der Werff, Kruiswijk (C), Leerdam – Yeini, Kazajšvili, Nakamba – Rashica, Solanke, Brown.
Náhradníci: Velthuizen – Olijnik, Dauda, Pantić, L. Baker, Kašia, van Bergen.

FC Twente: Drommel – Bijen, Uvini, Andersen, Schilder – Mokotjo, Tapia, Gutiérrez – Ziyech (C), Olaitan, Cabral.
Náhradníci: Plattel – Ede, Hölscher, ter Avest, Eghan, van der Heyden, Oosterwijk.

Rozhodčí: Gözübüyük.
Poslední 3 vzájemná utkání

Twente – Vitesse 1:2
Vitesse – Twente 2:2
Twente – Vitesse 2:0
FC Twente

Twente se momentálně nachází v tabulce až na šestnácté příčce s pouhými třinácti body. Po šestnácti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry, 4 remízy a 9 porážek. Na venkovním hřišti zatím odehráli osm zápasů, ze kterých 3x remizovali a 5x prohráli.

SBV Vitesse Arnhem

Vitesse se momentálně nachází v tabulce na šesté příčce s pětadvaceti body. Po šestnácti odehraných zápasech mají na svém kontě 7 výher, 4 remízy a 5 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli osm zápasů, ze kterých 5x vyhráli a 3x prohráli.

Heracles – Vitesse 1:1
Vitesse – PSV 0:1
Vitesse – Nijmegen 1:0
Den Haag – Vitesse 2:2
Vitesse – Alkmaar 0:2
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 17. kola nizozemské Eredivisie mezi SBV Vitesse Arnhem a FC Twente.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

5:1

konec (2:1)

Branky: 10. Kazajšvili, 18. Rashica, 55. Solanke, 58. Rashica, 82. Olijnik – 44. Ziyech

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:10.

SBV Vitesse Arnhem: Room – Diks, van der Werff, Kruiswijk (C), Leerdam – Yeini, Kazajšvili (76. L. Baker), Nakamba – Rashica (85. van Bergen), Solanke, Brown (80. Olijnik).

FC Twente: Drommel – Bijen, Andersen, Uvini, Schilder (69. ter Avest) – Tapia (64. Ede), Mokotjo, Gutiérrez – Ziyech (C), Olaitan, Cabral.

Rozhodčí: Gözübüyük