3:2

po s.n. (2:1) (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

17.12.2015, 18:00 • Zimní stadion Eden

Ode mě je to vše, přeji hezký zbytek večera. (20:43:19)
Po velké boji v Edenu jsou nakonec šťastnější mladší dorostenci Slavie, kteří udolali Spartu po nájezdech. Sešívaní tak porazili svého největšího rivala i ve druhém zápase této sezony a po třech porážkách konečně zvítězili.

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Autorem vítězné branky je JAN ŠTIBINGR.

3. série 2:1

Haš neproměňuje.

Šťastný gól pro Slavii. Štibingr procedil puk přes Škorpíkovy betony jen tak tak.

2. série 1:1

Sparta ale vzápětí srovnává. Čížek poslal Pánka do protipohybu a následně nekompromisně zavěsil.

2. série 1:0

Parádní klička do bekhendu, Všetečka posílá Slavii do vedení.

1. série 0:0

Ani sparťanský kapitán ale neuspěl.

Adam Klapka si Škorpíka dobře položil, pak ale branku minul.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani nastavená pětiminutovka o vítězi pražského derby nerozhodla. V Edenu tak uvidíme i samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:30

Hosté se probrali a hned z toho byla pěkná příležitost. Mysliveček se dobře vyhl domácím bekům a následně vypálil do připravené Pánkovy lapačky.

63:59

Sparťané kombinují ve vlastním pásmu, napadající domácí je k ničemu nepouští.

63:24

Grim se snažil prokličkovat hostující obranou, ztroskotal ale na druhém hráči.

62:40

Dlouho jsme v prodloužení čekali na první kloudnou střelu. Na Škorpíka ji teď vyslali domácí, sparťanský brankář v klidu chytá.

62:07

Před Pánka si aktivně vybruslil Vitouch, slávistický kapitán Holý mu ale puk s přehledem sebral.

61:53

Sparťanský útok končí poté, co byl odpískán ofsajd.

61:28

Osamocený Vojinovič se statečně pral proti přesile, o puk ale u mantinelu přišel.

61:02

Čermák se řítil do šance, nezpracoval si ale puk správně. Kotouč je tak znovu u slávistů.

60:45

Sešívaní vyhráli buly a můžou v klidu vystřídat.

60:40

Adam Klapka rozehrál jenom na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po Pánkově pravici.

60:15

Všetečka o kotouč přišel, do útoku se vrhají sparťané.

60:01

Sešívaní byli s koncem třetí třetiny aktivnější, skóre ale na svou stranu nepřevrátili. Za malou chvíli začne prodloužení.

60:00

59:38

Hosté se teď konečně osvobodili a poslali puk za Pánkovu branku.

59:12

Slávisté přehrávají hosty v jejich pásmu a rádi by ještě před koncem třetí části rozhodli.

58:52

Vojinovič se rychle otočil s pukem a následnou střelou rozvlnil síť. Bohužel však jenom z vnějšku branky.
Oddechový čas pro hosty.

58:34

Útok Slavie zastavila nepřesná přihrávka, Sparta potom poslala puk na zakázané uvolnění.

57:59

Adam Klapka chytře hledal na pravém kruhu Petráka, jeden z beků Sparty nadějnou přihrávku zblokoval.

56:33

Hosté se osvobodil právě ve chvíli, kdy se vracel z trestné Imlauf. Sparťanský forvard v dobré pozici mezi kruhy nastřelil Pánkovu výstroj.

56:29

55:42

Od modré pálil Kučera, jeho rána ale neměla dostatečnou razanci.

55:20

Další útok Slavie načíná Adam Klapka.

54:48

Sešívaní útočníci až příliš agresivně najeli do Škorpíka, jsou tak vykázáni do středního pásma.

54:29

Sparťané hráli v šesti, trest odpyká Imlauf.

54:07

Sparťané úspěšně operovali za Pánkovou brankou. Pika však o puk přišel, což dává šanci slávistickému protiútoku.

53:20

52:46

Několik střel po sobě Škorpík zlikvidoval, slávisté ale pokračují v tlaku.

52:32

Pokračuje přesilovka Slavie, domácí okupují pásmo Sparty a čekají na nejlepší možnost ke střele.

51:51

Za vzájemnou potyčku vyloučeni Tůma s Hradilem.

51:31

Hradil mohl Slavii poslat do vedení, ale předvedl se Škorpík, který jeho střelu do odkryté části branky skvěle lapil!

51:20

Čížek vyloučen na dvě minuty za podražení.

50:42

Haš využil zaváhání domácí obrany a hledal před brankou Kumpošta. Jeho střela nebyla příliš povedená a skončila nad Pánkovou klecí.

50:10

Těžko se teď slávisté dostávali ze třetiny, a tak raději jenom nahodili puk ke středové čáře.

49:32

Srdínko předčil v bruslařském souboji Arnošta, a domácí branka je tak v bezpečí.

48:53

Domácí na chvíli zavřeli Spartu v útočném pásmu, urostlí beci hostů však nedovolili sešívaným vystřelit.

48:12

Kučera přihrál nepřesně, a tak puk končí u sparťanských beků.

47:33

Sparťanský tlak po inkasované brance polevil a teď má více ze hy Slavia. K žádné větší šanci se zatím nedostává.

46:46

Slavia právě vstřelila branku!
Ale Sparta se sama nejvíce zasloužila o srovnání skóre. Po velké chybě v rozehrávce hostující obrany se dostal puk k úplně volnému MAXIMU HAVRDOVI, který prostřelil Škorpíka střelou pod víko. Bez asistence.

45:46

Hosté jsou dál nebezpeční a k ničemu Slavii nepouštějí.

44:55

Teď už to vypadalo se slávisty špatně. Po velkém závaru před Pánkem mohli sparťané dávat do prázdné branky, domácí beci ale obětavě svého brankáře zastoupili.

44:30

Hosté se drží v útočné třetině a Pánek inkasuje rány ze všech stran.

43:37

Slávisté jsou teď lehce opaření, ale musí se rychle vzpamatovat, protože Sparta je při chuti.

42:46

Sparta právě vstřelila branku!
ONDŘEJ HAVLÍN napřáhl od modré a jeho střela ze zastavila až o síťku Pánkovy klece! Sparta se tak ujímá vedení. Asistence: David Vitouch.

42:22

A útočí znovu sparťané, obrany obou týmů jsou teď hodně otevřené.

42:14

Janča byl sám před prázdnou branku, puk mu ale projel mezi nohama. Našel ještě potom Grima, který z velké blízkosti napálil kotouč do Škorpíka.

41:22

Pika měl velkou šanci Sparty, když ujel po křídle a nastřelil tyč!

41:08

Sparťanský útok končí v ofsajdu.

40:45

Křenek ujížděl sám po levém křídle, branku svoji ranou jenom těsně minul!

40:28

Hosté se v následném tlaku po přesilovce k ničemu nedostali.

40:10

40:01

Po čtyřiceti minutách může být oko nezávislého diváka přeci jen spokojenější – dočkali jsem se totiž v Edenu dvou gólů. Slavii poslal do vedení Robin Všetečka, hosté rychle srovnali díky Štěpánu Čechovi. V závěru mohla Sparta skóre otočit, Pánek ale předvedl zatím nejhezčí zákrok zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:47

Obrovská šance Sparty! Na Čížka zívala prázdná brána, ale Pánek se stačil skvěle přemístit a střelu hostujícího útočníka vyrazit.

38:43

Slávisté vyhodili a za pukem ze vrhl Všetečka, nestihl se k němu ale dostat dříve než hostující beci.

38:10

Slávistický útočník to ale přehnal a oslabuje svůj tým na dvě minuty za hákování.

38:05

Adam Klapka stíhá sparťanské beky a znepříjemňuje jim rozehrávku.

37:48

Domácí se tlačili do útoku, zastavil je ale ofsajd.

36:33

Hosté ze své aktivity vytěžili zasloužené vyrovnání. Tůma se štěstím našel odražený puk, který následně poslal na volného ŠTĚPÁNA ČECHA. Sparťanský útočník si zkušeně počkal a prostřelil Pánka mezi betony. Asistence: Patrik Tůma.

36:14

Hosté se bijí o každý puk a zamykají Slavii ve třetině.

35:49

Sparťané mají chuť rychle srovnat, nabuzení slávisté je ale dobře napadají.

35:34

34:45

Z ničeho nic se před brankou Sparty zjevil ROBIN VŠETEČKA, který přesnou ranou posílá domácí v oslabení do vedení! Bez asistence.

34:11

34:09

Další šance Sparty. Mysliveček zkoušel střelu přes obránce a jen těsně minul branku.

34:02

Čížek byl mezi kruhy sám, pálil ale jenom do ochranné sítě.

33:34

Síly na ledě se vyrovnávají. Kučera při protiútoku Sparty přidržel protihráče.

33:24

Kučerovo nahození nenašlo žádného adresáta, a tak se hosté zase osvobozují.

32:55

Sparťané vyhazují a získávají další cenné sekundy.

32:32

V oslabení ujel hostující Čech, neměl ale dostatečnou rychlost na to, aby Pánka ohrozil.

32:11

Šance pro domácí. Imlauf si odsedí menší trest za držení.

32:07

Po přímočaré akci se dostal ke střele Všetečka, jeho ránu zblokoval jeden ze sparťanů.

31:48

Útok sešívaných zastavil ofsajd.

31:31

Obě střídačky povzbuzují svůj tým, hraje se dlouho bez přerušení, a síly tak dochází.

30:40

Macek se dobře vyhl napadajícím hráčům a poslal do šance Grima, tomu v poslední chvíli hosté puk vypíchli.

30:02

Kučera v tísni jenom nahodil na hostující branku.

29:33

Štibingr posílal před branku nabídku na teč, puk ale prosvištěl kolem Škorpíka bez dalšího dotyku.

29:09

Kižlin byl sražen k zemi a nekontrolovatelně najel na hostujícího brankáře, píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.

28:52

Po vhazování u Pánka se hosté osvobodili vyhozením ke středové čáře.

28:30

Havrda mohl ujíždět na branku, neměl ale dostatečnou rychlost.

28:04

27:28

Vaniš ujel v přečíslení dvou na jednoho a pěknou kličkou do bekhendu trefil tyč Škorpíkovy branky!

27:02

O územní převahu se teď domácí sami připravili, když neudrželi puk na modré čáře.

26:49

Sešívaní pálí jednu ránu za druhou, Škorpík zatím s úspěchem všechny puky vyráží.

26:04

Přesilovka pro Slavii – Tůma odpyká menší trest za držení.

25:17

Znovu vidíme vysoké napadání hostů, což způsobuje komplikace domácím bekům.

24:23

Na druhé straně velká šance Flídra, který ještě dorážel svoji střelu do prázdné branky. Slávističtí beci stačili zastoupit ležícího Pánka.

24:07

Letící puk šikovně stáhl rukavicí k zemi Adam Klapka, následně pálil z bezprostřední blízkosti Kižlin jenom do sparťanského gólmana.

23:46

Škorpík raději ukryl puk a bude se tak vhazovat po jeho pravici.

23:06

Poměrně dobrou příležitost měl Havlín, slávistickou branku ale z levého kruhu vysoko přestřelil.

22:55

Další útok Slavie skončil nezdarem, na tahu je Sparta.

22:01

Všetečku čistě srazil jeden ze sparťanů, volného puku se následně zmocnil Adam Klapka, který z velkého úhlu nastřelil tyčku.

21:45

Slavisté se s vypětím sil udrželi v útočné třetině, o puk ale hned zase přišli.

21:26

21:13

Ke střele se nakonec dostal Vaniš. Sparťanský brankář dokázal dobře zasáhnout, i když skoro nic neviděl.

21:03

Křenek hledal někoho ze svých spoluhráčů, puk ale jenom poslal po mantinelu.

20:45

Hradil tentokrát vhazování vyhrál a Kučera načíná slávistický útok.

20:34

Vhazování před Škorpíkem sešívaní prohráli a ošemetnou situaci pak musel na druhé straně řešit Pánek.

20:25

V oslabení dobře vyvezl puk Vitouch a nasbíral cenné sekundy.

20:07

Domácí útok zastavil ofsajd.

20:01

Atraktivní první třetina je za námi. Gól zatím v Edenu nepadl, ani jeden z týmů k němu ale neměl daleko. Nerozhodný stav tak zatím spravedlivě odpovídá síle obou rivalů. Aktivněji začali sešívaní, Sparta hru postupně vyrovnala a v některých momentech pak Slavii přehrávala. Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:00

19:51

Sešívaní získali kotouč a snažili se rychle dostat před Škorpíka, střelu od modré nakonec zkusil Holý, mířil však mimo.

19:26

Hostující kapitán Arnošt to s důrazem přehnal a odsedí si dvě minuty za hákování.

18:27

Tvrdý souboj za sparťanskou brankou. Bureš využil svých fyzických předpokladů a odstavil Petráka od kotouče.

17:45

Po dlouhé době šance Slavie. Hradil šikovně vystřelil za obráncem a mířil jenom těsně mimo.

17:06

Hosté ukořistili puk a rychle pokračovali na branku Slavie, Čížka ale čistě odstavil jeden z domácích beků.

16:37

Adam Klapka to po buly zkoušel z otočky, pálil ale jenom do vyrážečky Škorpíka.

16:14

Sparťané paradoxně zatlačili domácí hráče až po návratu Marečka na led, ani tentokrát ale nedokázali nebezpečně vystřelit.

15:54

15:27

První pozdrav pro Pánka. Čermákova střela ale nemohla sešívaného gólmana rozhodit.

15:01

Slávisté opět vyhazují, zatím se v oslabení brání bez problémů.

14:27

Hosté zatím nic nevymysleli, sami se teď dostali ze třetiny a musí začínat od vlastní branky.

13:54

První přesilovka Sparty, Mareček si odsedí dvě minuty za hákování.

13:21

Petrák prokličkoval hostující obranu a snažil se najít Grima. Ten byl ale před brankou až moc rychle, a tak mu puk projel za zády.

12:40

Sešívaní se konečně dostali ze sevření, nebezpečně pálil Štibingr. Jeho rána šla ale vedle.

11:52

Střelu Imlaufa tečoval ještě jeden z hostujících útočníků a puk mířil do protipohybu Pánka. Naštěstí branku o dvacet centimetrů minul.

11:37

Tuhý boj v rohu slávistické třetiny, sparťané jsou teď aktivnější.

11:02

Grim měl před sebou volnou cestu, jeho spoluhráči ale zrovna střídali, takže sešívaný útočník jenom odevzdal puk.

10:31

Znovu dobré napadání hostů, slávisté se nemohou dostat z pásma.

09:56

Pánek vyjel hodně daleko z branky a lapil puk, který by jinak ukořistili blížící se sparťané.

09:38

Štibingrova přihrávka na Hradila neprošla, slávisté se musí rychle vrátit.

09:27

Hraje se hodně dlouho bez přerušení, vidíme atraktivní hokej s velkým nasazením.

08:57

Sparta vysoko napadá a znepříjemňuje tak rozehrávku slávistickým bekům.

08:13

Na kapitána hostů Arnošta domácí obránci před bránou úplně zapomněli, proti jeho nájezdu ale Pánek skvěle zasáhl betonem.

07:35

Sparťané kotouč ukořistili, hned o něj ale zase přišli. Sešívaní začínají od vlastní branky.

07:18

Všetečka krouží kolem branky a chce najít jednoho z lépe postavených spoluhráčů...

07:05

Hosté chtěli rychle vyrazit dopředu, jejich rozehrávka ale končí na zakázaném uvolnění.

06:34

Havrdova střela proletěla těsně kolem levé tyčky sparťanské branky, Škorpík se jen ohlédl.

05:55

Na druhé straně okamžitě zahrozili hosté, podobná situace jako před chvilkou, i Pánek byl ale pozorný.

05:24

Největší šance Slavie. Vaniš byl před brankou Sparty úplně sám a několikrát dorážel vlastní střelu. Škorpík ale zatím odolává.

05:09

Derby má grády, tvrdě se bojuje o každý puk...

04:31

Po špatné rozehrávce Slavie pálil z první Imlauf, nebyl ale v nejlepší pozici, a tak si Pánek se střelou poradil.

04:09

Petrák bojuje o kotouč v rohu kluziště, rozhodčí nakonec pískají a bude se vhazovat před Škorpíkem.

03:29

Teď poprvé zahrozili hosté. Pánek neviděl přes Střeštíka střelu od modré, se štěstím ji ale vyrazil.

02:47

Pánek neposedný kotouč raději skryl před dotírajícím Prymulou do lapačky.

02:31

Další nepovedená rozehrávka Sparty, kotouč tak mají opět domácí.

01:52

Sparťané vyrobili velkou chybu a Adam Klapka hledal před bránou volného spoluhráče. Hosté stačili puk ještě srazit.

01:25

Mysliveček s Všetečkou se zasekli u mantinelu a bojovali o puk, nakonec ho získali domácí.

01:05

Až teď se Holešovičtí dostali poprvé ze své třetiny, rychlý protiútok končí pukem v lapačce Pánka.

00:40

Slávisté jsou i nadále na kotouči a zůstávají v pásmu hostů. Křenek chtěl v nepřehledné situaci píchnout puk do branky, ale sparťanský gólman si kotouč našel jako první.

00:20

Adam Klapka drze vjel do pásma Sparty a po jeho akci vyslal první střelu Janča. Škorpík chytá do výstroje.

00:01

HC Slavia Praha: Pánek (Dusil) – Střeštík, Mareček, Štibingr, T. Klapka, Macek, Kučera, Srdínko, Holý – Vojinovič, Všetečka, Grim, Kižlin, Hradil, Petrák, Havrda, Vaniš, Janča, A. Klapka, Křenek

HC Sparta Praha: Škorpík (Jones) – Bureš, Haš, Tůma, Havlín, Imlauf, Mysliveček, Kumpošt – Čermák, Pika, Gluzman, Vorobjev, Rubeš, Flídr, Vitouch, Dani, Arnošt, Čížek, Prymula, Čech

Rozhodčí: Slavík – Rybáček, Marek.
HC Slavia Praha:

První letošní vzájemné klání vyhráli sešívaní 3:2, v nadstavbové části extraligy to byla ale pro ně také zatím poslední výhra. Od té doby se totiž slávisté trápí a tři zápasy v řadě prohráli. Naposledy padli těsně po prodloužení doma s Karlovými Vary. V tabulce šesti týmů tak sešívaným patří čtvrté místo, svěřenci trenérů Doležal a Nováka by se ale určitě chtěli protržením série porážek začít šplhat nahoru.

HC Sparta Praha:

Mladší dorostenci Sparty mají o poznání lepší formu. Po porážce od Slavie totiž naopak všechny tři následující zápasy vyhráli a do dnešního zápasu tak možná půjdou i jako mírní favorité. V tabulce jsou přesto sparťané až za sešívanými – se ztrátou tří bodů na svého rivala jsou zatím pátí.
Hezký den u mládežnického hokeje. V Edenu nás od 18:00 čeká druhé letošní derby mladších dorostenců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 35. Všetečka, 47. Havrda, rozh. náj. Štibingr – 37. Čech (Tůma), 43. Havlín (Vitouch)