Hokejová Liga mistrů

Luleå Hockey – Frölunda HC

3:2

konec (1:0, 1:2, 1:0)

01.12.2015, 20:00 • Coop Norrbotten Arena, Luleå (kapacita: 6.300) • Radomír Fukala

Tipsport: 2.41 4.0 2.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli z mé strany vše. Zanedlouho se na vás budu opět těšit, tentokrát v utkání zámořské NHL mezi týmy Ottawa Senators a Philadelphia Flyers, které startuje v 01:30. Příjemný večer a dobrou noc! (22:21:16)
První čtvrtfinálový duel byl právě ukončen. První třetinu vyhráli hokejisté Luley díky trefě Karla Fabriciuse. Druhá třetina však vyzněla lépe pro Indiány. Na srovnání z hole Joela Lundqvista sice odpověděl Viktor Ekarv, ale poslední slovo v druhém dějství měl Jacob Larsson, jenž vyrovnal na 2:2. Třetí perioda přinesla množství šancí. Jediný gól závěrečné části však padl po chybě domácí střídačky, která pomalu střídala, za což dostala menší trest. Následnou početní výhodu zužitkoval Christopher Mastomäki a zařídil tak vítězství svého týmu v poměru 3:2. Vítězství v tomto duelu tak dává větší šance do odvety pro Luleu.

59:07

Domácí svou další přesilovku nevyužili, což je však nemusí mrzet, protože do konce zbývá necelá minuta.

57:07

V témže čase je potrestán tým Frölundy za nesportovní chování. 2 minuty pro Indiány.

57:07

57:07 Christopher MASTOMÄKI - 3:2

57:07

Luleå právě vstřelila branku!
Domácí dokázali chybu svého soupeře využít a přidávají třetí přesný zásah!! Jonathan Sigalet poslal přihrávku do mezikruží na Johana Harjua, jehož střelu zpracoval před bránou CHRISTOPHER MASTOMÄKI a bekhendem zasunuje puk za gólmana hostů. Asistence: Johan Harju, Jonathan Sigalet.

56:29

Trest za pomalé střídání Frölundy. 2 minuty za zdržování hry v podání hostujícího týmu.

56:02

Strážce hostující svatyně si musel povyskočit, aby pokryl v lapačce střelu domácího beka.

55:20

Forsberg pěknou ranou trefuje pouze boční síť. Nyní měl brankář Indiánů štěstí, neboť střelu vůbec neviděl a tudíž vůbec nereagoval.

54:10

Bekhendový pokus Harjua zneškodnil vyrážečkou Gustafsson, kotouč poté opustil útočnou třetinu domácích.

53:13

Puk končí mezi střídačkami. Buly v obranném pásmu Frölundy.

52:38

Na řadě je poslední reklamní pauza tohoto zápasu.

51:17

Brankář Indiánů předvedl rutinní zákrok proti střele od modré čáry a bude se vhazovat v útočném pásmu Luley.

50:38

Forsberg udělal na modré čáře kličku navíc a jeho spoluhráč již nestačil zabrzdit a přejel do útočné třetiny. Ofsajd domácích.

49:12

Schira se vrací na led a domácí hrají v plném počtu.

48:25

Fantastický Lassinantti!! Ryan Lasch mohl skórovat do poloodkryté klece, ale brankář Luley předvedl famózní zákrok a drží tak stále nerozhodný stav.

47:48

Micflikier vyhazuje až k bráně Gustafssona.

47:12

Craig Schira se uchýlil k nedovolenému zákroku a je potrestán za podražení. Přesilovka pro Frölundu.

46:37

Následuje komerční pauza.

45:50

V současné chvíli můžeme vidět velice atraktivní hokej se spoustou šancí na obou stranách. Hraje se již pět minut bez přerušení.

44:40

Lassinantti se musel opět vyznamenat proti šanci, do které se dostal trochu se štěstím jeden z hráčů Indiánů.

43:30

Micflikier předkládal kotouč před bránu na Hedmana. Jeho střelu z těsné blízkosti vyráží Gustafsson.

42:48

Sebastian Stalberg mohl převážit misky vah na stranu svého týmu, avšak z výtečné pozice mezi kruhy pálil pouze do Lassinanttiho.

41:15

Gustafsson uhájil svou pozici u své pravé tyče a touš za zády nepustil. Vhazování po jeho pravici.

40:56

Postavení mimo hru je pískáno hráčům Luley.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:40.
Prostřední perioda už je taky u konce. V ní větší aktivitu projevili Indiáni, za což byli po zásluze odměněni. Nejprve ve 23. minutě vyrovnal Joel Lundqvist. Ve 34. minutě šla sice Luleå opět do vedení díky trefě Viktora Ekarva, ale minutu a šestatřicet vteřin před druhou sirénou srovnal skóre Jacob Larsson a obě mužstva tak odešly do kabin za nerozhodného stavu.

40:00

39:57

Ještě jedno vhazování ve druhé třetině, poté co ukryl puk ve své lapačce domácí brankář.

38:24

38:24 Jacob LARSSON - 2:2

38:24

Frölunda právě vstřelila branku!
Skóre je znovu srovnané! Mats Rosseli-Olsen vybojoval puk v útočném pásmu, následně jej přihrál na Joela Lundqvista, který nahrál podél modré čáry na JACOBA LARSSONA, jenž udělal pár kroků směrem k bráně Lassinanttiho a poté z úrovně levého kruhu vystřelil zápěstím a svým pokusem rozvlnil síť. Asistence: Joel Lundqvist, Mats Rosseli-Olsen.

36:43

Lassinantti si našel střelu od modré čáry v klubku hráčů a puk bez obtíží pokryl svým plastrónem.

35:38

Postavením mimo hru se provinil hostující celek a vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

33:57

33:57 Viktor EKARV - 2:1

33:57

Luleå jde opět do vedení!! Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru k Ilari Melartovi, jenž ho přiťuknul Marcusi Oskarssonovi, který poslal střílenou přihrávku směrem na bránu Frölundy a VIKTOR EKARV puk šikovnou tečí nasměroval za záda brankáře Indiánů. Asistence: Marcus Oskarsson, Ilari Melart.

33:49

Forsberg z bezprostřední blízkosti trefuje bekhendem pouze beton Gustafssona.

33:01

Nebezpečná situace i na druhé straně. Stalberg zakončoval u pravé tyče, Lassinantti však puk za svá záda nepropustil.

32:18

Další střelu domácího kapitána zneškodnil Gustafsson svým pravým betonem.

32:03

Icing na hostující straně.

31:33

Ofsajd, kterým se provinil Karl Fabricius. Buly ve střední třetině.

30:40

Pozorný Lassinantti vyřešil nepřehlednou situaci před svou brankou skvělými zákroky.

29:42

Sundström mohl uklidit touš do odkryté branky, ale bohužel pro něj a jeho tým kus černé gumy netrefil.

28:50

Harjuovu střelu chytá s mírnými obtížemi Gustafsson a následně hostující obránci vyváží puk z obranné třetiny.

27:35

Sudí teď pustili dva hraniční zákroky, a tak se pokračuje v nezměněném počtu hráčů.

26:28

Posunutá brána hostujícího celku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:45

Sundström vyslal pěknou střelu, kterou lehce tečoval jeho spoluhráč, avšak puk končí těsně mimo.

25:32

Zakázané uvolnění na straně Luley.

25:10

Gustafsson zachytil kotouč letící mimo bránu do lapačky a tím přerušuje hru. Vhazování po jeho levici.

23:49

Hráči v červeném se okamžitě snaží o odpověď, ale prozatím zůstává pouze u snahy.

22:22

22:22 Joel LUNDQVIST - 1:1

22:22

A máme vyrovnáno! Kotouč po vyhození doklouzal až do útočné třetiny Frölundy, kde jej dobruslil Mats Rosseli-Olsen, který poté jednoruč předložil puk před bránu na úplně volného JOELA LUNDQVISTA, jenž svou střelou překonává Lassinanttiho. Asistence.Mats Rosseli-Olsen, Ryan Lasch.

21:39

Indiání hrají v plném počtu.

21:35

Micflikierův pokus vyráží betonem Gustafsson.

21:12

Ofsajd zastavuje další útočné snažení domácího celku.

20:30

Pokračuje početní výhoda Luley, která se však nedokáže zatím usadit v pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:50.
První dějství je ukončeno. Aktivnější byl domácí celek, který si vypracoval několik velkých šancí. Dokázal však využít pouze jedinou, když se v 6. minutě prosadil Karl Fabricius. Ostaní pokusy pochytal skvělý Gustafsson a hlavně díky němu Indiání prohrávají jen o jednu branku.

20:00

19:39

Joel Lundqvist dostává menší trest za podražení.

18:40

Skvělý zákrok předvedl nyní Gustafsson, když svým betonem zastavil kotouč mířící do brány .

17:50

Oskarsson vystřelil hodně nepřesně a kotouč podél mantinelu doputoval až do obranného pásma domácího týmu.

17:21

Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se před Gustafssonem.

16:10

Přečíslení 3 na 2 v podání Indiánů nepřineslo nebezpečí pro bránu Luley a domácí již zase míří do útoku.

15:25

Frölunda má puk na svých holích a rozehrává zpoza vlastní klece.

14:39

Sundström si skvěle vybruslil do pozice mezi kruhy, poté vystřelil na Lassinanttiho, ten kotouč vyrazil pouze k osamocenému Andreasi Johnsonovi, s jehož pokusem si brankář Luley také poradil. To byla dobrá příležitost na srovnání.

13:43

Melart na ledě a hraje se v pěti proti pěti.

12:58

Zatím bez ohrožení Lasinanttiho se obešlo oslabení Luley. Domácí velmi dobře brání.

12:10

Luleå velice chytře sbírá cenné vteřinky, když z útočného pásma poslali přihrávku zpět až do své obranné třetiny, odkud následně přichází vyhození.

11:43

Za podražení jde pykat Ilari Melart. Výhodu přesilové hry si zahraje i Frölunda.

10:45

Čtvrtá lajna Luley nyní rozjela kolotoč v útočném pásmu, Gustafsson se musel ohánět proti střele soupeřova obránce a nakonec hru přerušuje a dává trochu oddychnout přetíženým spoluhráčům.

09:25

Domácí se dožadovali odpískání faulu po zákroku obránce Indiánů, ale píšťalka sudího mlčí.

08:10

Velice, ale velice těsný ofsajd zastavuje slibnou příležitost Luley.

07:40

Vhazuje se ve středním pásmu, poté co puk vyletěl mimo hřiště.

06:58

Chvíle odpočinku pro obě strany. Na řadě je komerční přestávka.

05:24

05:24 Karl FABRICIUS - 1:0

05:24

První gól utkání je na světě! Poté co domácí nevyužili přesilovku, se ve třech vřítili do pásma, puk se od mantinelu dostal až na střed hřiště k Ilari Melartovi, jehož střelu Gustafsson sice vyrazil, ale pouze k dojíždějícímu KARLU FABRICIOVI, který už neměl problém trefit poloodkrytou bránu. Asistence: Ilari Melart.

04:51

04:05

Domácím se početní výhoda nedaří, do přečíslení dva na jednoho jeli hosté, ale hráči v červeném se stačili vrátit a protiútok zneškodnit.

02:51

Hned v úvodu si Luleå zahraje přesilovou hru. Za držení protihráče je vyloučen Elias Fälth.

02:15

Tečovaná střela domácího obránce proletěla vedle brány a na tribunách to jen zahučelo.

01:05

Postavení mimo hru v podání hostujícího týmu.

00:40

Johnson vypálil sice tvrdě, ale velice velice nepřesně.

00:10

Indiáni vyhráli buly a už se ženou dopředu.

00:01

Hokejisté jsou již připraveni a repríza loňského finále může začít.
Aktéři dnešního utkání už jsou seřazení na modré čáře. Luleå bude hrát v červených dresech, Frölunda v bílých.
Probíhá slavnostní zahájení a hráči nastupují na led.
Česká republika má v dnešní zápase také zastoupení. Utkání rozhoduje z pozice hlavní sudího Martin Fraňo.

Luleå Hockey: Lassinantti (Gustavsson) – Mikkelson, Schira, Sigalet, Sandström (A), Melart, Oskarsson, Själin – Petrell, Harju (C), Rajala – Hedman, Wallmark, Micflikier – Sylvegard, Ekarv, Lagace – Fabricius (A), Mastomäki, Toolanen – Forsberg

Frölunda Indians: Gustafsson (Johansson) – Bengtsson, Tommernes, Fantenberg (A), Nilsson, Fälth, Larsson, Lauridsen – Lasch, Rosseli-Olsen, Lundqvist (C) – Johnson, Sundström, Abbott – Carlsson, Lehkonen, Figren – Widerström (A), Ehn, Stalberg – Vesalainen

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Jussi Leppänen (FIN) – Emil Yletyinen, Jan Sandström (oba SWE).
Posledních pět vzájemných zápasů

Oba týmy se spolu střetly pouze ve švédské nejvyšší souteži.

24.11.2015 SHL Frölunda – Luleå 4:3
19.9.2015 SHL Luleå – Frölunda 2:4
24.3.2015 SHL Frölunda – Luleå 4:2
22.3.2015 SHL Luleå – Frölunda 0:1 pp.
20.3.2015 SHL Frölunda – Luleå 3:2 pp.

Finalisté minulého ročníku Ligy mistrů, kteří se během loňské sezóny střetli hned třináctkrát, se letos potkávají už ve čtvrtfinále.

Frölunda Indians

Indiáni jsou však soupeřem více než těžkým. Poté co suverénně, bez ztráty bodu, ovládli svou skupinu, utkali se v prvním kole play off s německým Ingolstadtem. Úvodní střetnutí sice prohráli 4:2, ale odvetné utkání dovedli za stavu 3:1 do prodloužení, kde gólem na 4:1 rozhodli o svém postupu do osmifinále. Zde na ně čekal další český zástupce, Litvínov. Přestože švédští hokejisté v Česku prohráli 2:1, dávalo jim to poměrně solidní šance do druhého zápasu. V něm s přehledem porazili českého mistra 6:0 a zařadili se mezi osm nejlepších celků soutěže.

Češi a Slováci na soupisce

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

Nejproduktivnější hráči v Lize mistrů

Ryan Lasch 11 (5+6)
Henrik Tommernes 9 (3+6)
Artturi Lehkonen 9 (4+5)
Luleå Hockey

Dnešní hostitelé se určitě pokusí využít výhody domácího prostředí a vytvořit si tak dobrou výchozí pozici do odvety. Poté postoupili ze své skupiny z prvního místa, vyřadili v následujícím kole švédský Färjestad, když dokázali na jeho hřišti zvítězit 0:3. Domácí porážka 1:3 jim poté zajistila postup do dalších bojů. Zde se střetli s přemožitelem Vítkovic, finskou Tapparou Tampere. První utkání ve Finsku sice prohráli 2:1, odvetu však Luleå zvládla na výbornou a vyhrála přesvědčivě 5:0, čímž se kvalifikovala do čtvrtfinálové série.

Peter Cehlárik

Nejproduktivnější hráči týmu v Lize mistrů

Jacob Micflikier 9 (6+3)
Toni Rajala 7 (2+5)
Johan Harju 7 (3+4)
Hezký dobrý večer, vítáme vás u on-line přenosu prvního čtvrtfinálového duelu, kde na sebe narazí dva švédské celky, Luleå Hockey přivítá na svém ledě mužstvo Frölunda Indians. Utkání začíná v 20:00.

3:2

Branky a nahrávky: 6. Fabricius (Melart), 34. Ekarv (Oskarsson, Melart), 58. Mastomäki (Harju, Sigalet) – 23. Lundqvist (Rosseli-Olsen, Lasch), 39. Larsson (Lundqvist, Rosseli-Olsen)

Frölunda HC: Gustafsson (Johansson) – Bengtsson, Tommernes, Fantenberg (A), Nilsson, Fälth, Larsson, Lauridsen – Lasch, Rosseli-Olsen, Lundqvist (C) – Johnson, Sundström, Abbott – Carlsson, Lehkonen, Figren – Widerström (A), Ehn, Stalberg – Vesalainen