Nizozemská Eredivisie

SC Cambuur Leeuwarden – BV De Graafschap

2:3

konec (1:2)

27.11.2015, 20:00 • Cambuurstadion (Leeuwarden) [Kapacita: 11 230] • 14. kolo • Martin Penker

Tipsport: 1.84 3.73 4.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:58:09)
Dnešní utkání je za námi. Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný, ale hosté přesto dokázali zvítězit o jednu branku a to 2:3. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už v 7. minutě trefil hostující útočník Peters. Na 0:2 následně zvyšoval ve 35. minutě Straalman. Domácím se ještě podařilo do poločasové přestávky snížit, a to když se trefil ve 43. minutě kapitán Overgoor. V 54. minutě dokázali domácí vyrovnat, a to když si vlastní branku nešťastně vsítil obránce Will. V 84. minutě navíc viděl od rozhodčího druhou žlutou kartu Pröpper a musel tak předčasně do sprch. Hostům se i přes početní nevýhodu podařilo vstřelit branku, a to když se krásně z přímého kopu trefil střídající Tarfi. Hosté tak získali důležité tři body do tabulky a přiblížili se tak v tabulce svému dnešnímu soupeři na rozdíl dvou bodů.

Držení míče: 68% – 32%
Střely celkem: 15 – 9
Střely na branku: 4 – 5

90+4

90+4

A Zeinstra byl blízko brance, míč se od rohového praporku dostal na zadní tyč, kde byl volný právě Zeinstra, ten se však po míči natahoval marně, neboť na něj jen zhruba o krok nedosáhl.

90+3

Domácí budou zahrávat rohový kop a do vápna se stěhuje i brankář Zeinstra.

90+2

Van de Streek poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však ocitl pouze v rukavicích brankáře Jurjuse.

90+1

Barto nyní dostal skvělý centr do vápna z pravé strany, jeho následný hlavičkový pokus však končí pouze v rukavicích brankáře Jurjuse.

90+1

Rozhodčí nastavuje 4 minuty!

90

Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

88

88. Karim TARFI - 2:3

88

Graafschap právě vstřelil branku!
A hosté se dostávají do vedení!!! KARIM TARFI poslal míč z přímého kopu přesně k pravé tyči a Zeinstra zůstal jen nevěřícně stát na brankové čáře! Krásná branka v podání tohoto belgického záložníka!

88

Navíc byl jeden z hostujících hráčů nyní faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

87

Hra se nyní pohybuje na polovině domácích, což hostům vyhovuje.

86

Hosté střídají. Ze hřiště odchází Driver a místo něj nastupuje Kaak.

84

Pröpper nyní vyfasoval úplně zbytečně druhou žlutou kartu za příliš mnoho řečí směrem k pomeznímu rozhodčímu a hosté tak budou dohrávat zbytek zápasu v deseti.

83

Hosté se nyní už převážně pouze brání a snaží se alespoň udržet remízový výsledek 2:2.

82

Houtkoop nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, v momentě přihrávky byl však v těsném ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

80

Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře poblíž hranice vápna a míč tak končí pouze u brankáře Jurjuse.

80

Hosté střídají. Hřiště opouští Smeets a místo něj nastupuje Tarfi.

79

Van de Streekovi se nyní nepovedl centr do vápna z pravé strany a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

78

Rosheuvel nyní opět poslal do vápna příliš nepřesný centr z pravé strany a míč se tak ocitl opět na opačné straně hřiště v zámezí.

76

Míč se však z tohoto přímého kopu dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů.

76

Hosté nyní budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

75

Rosheuvel poslal příliš nepřesný centr do vápna z pravé strany a míč tak končí pouze na opačné straně hřiště v zámezí.

74

Peersman se nyní dopustil faulu na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.

73

Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

72

Vermeij se nyní snažil projít s míčem přes dva obránce, to se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.

70

Straalman napřáhl ke střele poblíž hranice vápna soupeře, střela se mu však nepovedla a míč tak končí daleko vedle pravé tyče.

69

Rosheuvel se nyní skvěle zbavil na pravé straně hřiště dvou obránců a poslal míč do vápna, tam se však k němu dostal pouze jeden z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.

68

Rosheuvel nyní našel skvělou přihrávkou z pravé strany ve vápně úplně volného Stebleckiho, ten však svou následnou střelou poslal míč zhruba metr vedle levé tyče.

67

Domácí nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

66

Houtkoop byl opět faulován jedním z protihráčů, tentokrát však poblíž vlastního vápna.

65

Houtkoop byl faulován zhruba na polovině hřiště Willem a hrát tak můžou domácí.

64

64. van de Streekův nepovedený pokus

64

Van de Streek to zkusil přímo na branku, tu však vysoko přestřelil.

63

Overgoor byl nyní faulován velmi blízko hranice vápna soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

62

Domácí jsou ve druhém poločase zatím jasně lepším týmem.

61

Van de Streek dostal skvělou přihrávku do vápna od Rosheuvela, jeho následný střelecký pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

59

Steblecki nyní vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za nevybíravý faul na jednoho z protihráčů.

59

Barto nyní dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak končí pouze v u brankáře Jurjuse.

58

Domácí střídají. Ze hřiště odchází zraněný Ogbeche a místo něj nastupuje Houtkoop.

56

Ogbeche má nyní po té předešlé srážce se spoluhráčem Andriuškevičiusem nějaké zdravotní potíže a zřejmě bude muset být vystřídán.

55

Pröpper nyní vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za nešetrný faul na jednoho z protihráčů.

54

54. Nathaniel WILL - 2:2

54

Cambuur právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají! Jeden z domácích hráčů poslal na hranici vápna centr z levé strany, Barto míč poslal hlavou na hranici pokutového puntíku k Peersmanovi, ten se však k míči nedostal, ale NATHANIEL WILL si vstřelil nešťastně vlastní branku, když svého brankáře ukázkově přehodil.

53

Oba hráči jsou stále ošetřováni na hrací ploše.

52

Hosté střídají. Ze hřiště odchází El Jebli a místo něj nastupuje Vida.

51

Ogbeche a Andriuškevičius se nyní srazili zhruba na polovině hřiště a oba tak musejí být ošetřeni.

51

Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

49

Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak končí od jednoho z nich v zámezí.

48

48. Overgoorovu střelu zastavila až tyč

48

Overgoor napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho pokus však orazítkoval pouze pravou tyč Jurjusovi branky!

48

Rosheuvel poslal do vápna centr z pravé strany, míč však pouze prosvištěl vápnem a skončil na opačné straně hřiště v zámezí.

47

Míč se od rohového praporku dostal pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

47

Domácí budou zahrávat rohový kop.

46

Hosté rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí směrem dopředu.

46

Domácí střídají hned dva hráče. Hřiště opouští El Baad a Nienhuis, místo nich nastupují Steblecki a Zeinstra.

46

První poločas je za námi. Hosté jsou zatím mírně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 1:2. Na první branku prvního poločasu jsme nemuseli dlouho čekat, neboť se už v 7. minutě trefil hostující útočník Peters. Na 0:2 poté zvyšoval ve 35. minutě Straalman a s domácím mužstev to nevypadalo příliš dobře. Ve 43. minutě však snížil pěknou střelou poblíž hranice vápna Overgoor a stav je tak po prvním poločase 1:2. Nutno podotknout, že si oba týmy přichystali další velké šance, ale ty se jim nepodařilo proměnit.

Držení míče: 65% – 35%
Střely celkem: 3 – 7
Střely na branku: 3 – 4
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2

El Jebli poslal krásný pas za obránce na Peterse, ten se následně dostal s míčem do vápna, jeho následný střelecký pokus však orazítkoval pouze pravou tyč Nienhuisovi branky!

45+1

Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45

Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

43

43. Sjoerd OVERGOOR - 1:2

43

Domácí snižují na rozdíl jedné branky! SJOERD OVERGOOR napřáhl ke střele poblíž hranice vápna a míč po jeho střele končí přesně u levé tyče Jurjusovi branky. Jurjus proti této střele neměl žádný nárok.

43

43. El Jebliho rána orazítkovala tyč

43

El Jebli poslal na branku další jedovatou střelu, tentokrát poblíž hranice vápna, jeho pokus orazítkoval pouze pravou tyč.

42

Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.

40

El Jebli se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho jedovatou střelu která ve vzduchu zaplavala dokázal Nienhuis reflexivně vyrazit.

39

Míč se z tohoto přímého kopu dostal ve vápně na hlavu Straalmana, a ten ho následně poslal i s mírnou tečí těsně vedle pravé tyče.

39

Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z třiceti metrů.

38

Hosté se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

37

Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

35

35. Bart STRAALMAN - 0:2

35

Hosté vedou už o dvě branky! Hosté zahrávali přímý kop zhruba z pětatřicet metrů, Smeets poslal míč do vápna a BART STRAALMAN míč poslal hlavou přesně k pravé tyči.

34

Ogbeche poslal do vápna centr z levé strany, míč se však ocitl pouze v rukavicích Jurjuse.

33

Tesselaar nyní vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za nevybíravý faul na Rosheuvela.

32

Andriuškevičius poslal do vápna centr z levé strany, na zadní tyči se dostal k hlavičce Rosheuvel, míč však poslal daleko vedle levé tyče.

31

30

Hosté nyní poslali míč až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

29

Peters nyní zahrál na polovině soupeře rukou a k míči se tak dostávají domácí.

28

Andriuškevičius nyní špatně vhodil aut na polovině soupeře a k míči se dostávají hosté.

27

Rosheuvel nyní dostal příliš nepřesnou přihrávku na pravé straně hřiště a míč tak končí v zámezí.

25

El Jebli poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, míč se však nakonec ocitl pouze u jednoho z obránců.

24

Míč se od rohového praporku dostal na zadní tyči k volnému van de Pavertovi, jeho následný hlavičkový pokus však končí daleko vedle levé tyče.

24

Hosté budou zahrávat rohový kop.

22

Míč se z tohoto přímého kopu dostal až k brankáři Jurjusovi, ten míč nechytil a pouze vyrazil před sebe k volnému Ogbechemu, ten však svou následnou střelou trefil pouze brankáře Jurjuse.

22

Barto byl nyní faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

21

20

Andriuškevičius se nyní dopustil faulu na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.

19

Ogbeche se nyní dostal k zakončení uvnitř vápna soupeře, svým pokusem však trefil pouze pravou nohu jednoho ze clonících obránců.

18

Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

17

16

Míč však z tohoto přímého kopu dokázal brankář Jurjus vyboxovat ze svého vápna.

16

Rosheuvel byl nyní faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

15

Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak získávají na své kopačky domácí.

14

Peersman nyní poslal příliš nepřesný pas za pravou stranu hřiště k Rosheuvelovi a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

13

Domácí jsou opět u míče a nyní s ním kombinují na vlastní polovině.

12

Bakker poslal do vápna centr z levé strany, míč se však ve vápně dostal pouze k jednomu z obránců.

11

10

9

Peersman se nyní dostal z ničeho nic k míči uvnitř vápna soupeře, následná střela se mu však příliš nepovedla a míč tak končí v rukavicích brankáře Jurjuse.

8

Míč se však od rohového praporku dostal pouze do rukavic brankáře Jurjuse.

8

Domácí budou kopat roh.

7

7. Cas PETERS - 0:1

7

Hosté se dostávají do vedení! CAS PETERS dostal skvělý pas za obránce, následně se s míčem dostal do vápna a střelou k pravé tyči nedal Nienhuisovi sebemenší šanci.

6

Míč se od rohového praporku dostal na zadní tyči na hlavu jednoho z domácích hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

5

4

Rozhodčí dal opět pokyn ke hře a hra tak opět pokračuje.

3

Hlavní sudí nyní přerušil hru, neboť hostující fanoušci vhodili na hrací plochu světlici.

3

Ogbeche poslal do vápna přízemní centr z levé strany, míč se však dostal ve vápně pouze k jednomu z obránců.

3

El Baad se nyní dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a k míči se tak opět dostávají hosté.

2

El Baad zahrál zhruba na polovině hřiště rukou a hrát tak můžou hosté.

1

Domácí rozehráli první poločas a ihned se tlačí směrem dopředu.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve žlutých dresech, hosté dnes oblékli modro-bílé pruhované dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – El Baad, Dammers, Peersman, Andriuškevičius – E. Bakker, Overgoor (C), van de Streek – M. Rosheuvel, Barto, Ogbeche.
Náhradníci: Zeinstra – J. Byrne, Houtkoop, Anderson, Steblecki, Monteiro, Janzen.

BV De Graafschap: Jurjus – Will, Straalman, van de Pavert (C), Tesselaar – El Jebli, R. Pröpper, Smeets, Driver – Vermeij, Peters.
Náhradníci: Verstappen – Kaak, Tarfi, Quekel, Kabasele, K. Vida, Çiçek.

Rozhodčí: Makkelie.
Poslední 3 vzájemná utkání

Cambuur – Graafschap 2:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Cambuur – Graafschap 2:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Graafschap – Cambuur 2:5 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
BV De Graafschap

Graafschap se momentálně nachází v tabulce na poslední osmnácté příčce s pouhými dvěma body. Po třinácti odehraných zápasech mají na svém kontě 2 remízy a 11 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli šest zápasů, ze kterých 1x remizovali a 5x prohráli.

SC Cambuur Leeuwarden

Cambuur se momentálně nachází v tabulce na předposlední sedmnácté příčce s pouhými sedmi body. Po třinácti odehraných zápasech mají na svém kontě 7 remíz a 6 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli sedm zápasů, ze kterých 4x remizovali a 3x prohráli.

Ajax – Cambuur 5:1
Cambuur – Groningen 2:2
Heerenveen – Cambuur 2:0
Cambuur – Den Haag 1:1
Cambuur – Alkmaar 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 14. kola nizozemské Eredivisie mezi SC Cambuur Leeuwarden a BV De Graafschap.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.