21.11.2015, 12:30 • DRFG Arena • 22. kolo • Daniel Kinc

Tipsport: 2.25 4.5 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:54

Oddechový čas pro hosty.

59:54

Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté snižují! Po přihrávce z levé strany se k ráně dostal SAMUEL OLLENDER a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:3! Asistence: Dominik Rudl.

59:40

Domácí se osvobodili a hostům již mnoho času nezbývá.

59:26

Gerža udržel v lapačce nahození z pravého kruhu, bude se vhazovat po jeho pravici

59:15

Hosté hrají bez brankáře!

58:51

Přesilová hra pro Vítkovice: Vyloučen Richard Garčic na 2 minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

58:29

Hosté jsou v závěru aktivnější, domácí se však skvěle brání a drží dvoubrankový náskok.

57:45

Kratochvíl měl šanci na hattrick, ovšem sám před Waneckým neuspěl a svůj pokus poslal těsně vedle pravé tyče.

57:12

Vyloučeni Daniel Kurovský a Jan Švejda na 2 + 2 minuty za hrubost.

57:12

Na ledě se strhla bitka mezi Kurovským a Švejdou, ze které vyšel vítězně hostující hráč!

56:30

Od modré vypálil prudce Jáchym, jeho střele šla však nad branku.

55:46

Vítkovice byly znovu ve velkém tlaku, brankář Gerža vša dokázal všechny střelecké pokusy zneškodnit.

55:08

Přesilová hra také pro hosty. Vyloučen domácí Richard Garčic na 2 minuty za nedovolené bránění.

54:47

54:26

Při konci přesilové hry pálil razantně Nováček, ale Wanecki jeho ránu ukryl v lapačce.

53:44

Po přihrávce z levé strany pálil do odkryté sítě Pokorný, ovšem jeho rána se mezi tři tyče nevešla!

53:09

Hosté se ihned osvobodili a domácí budou muset začít znovu od brankáře Geržy.

52:47

Přesilová hra pro Brno. Vyloučen hostující Dominik Kafka na 2 minuty za hákování.

52:10

Jeden z hostů se octl po další akci Vítkovic v brankovišti, hra je přerušena.

51:32

Nakonec odjíždí s pomocí spoluhráčů a za potlesku diváků na střídačku.

51:32

Kupčík inkasoval po nahození nepříjemný zásah do obličeje, hra je přerušen a obránce Brna se zatím nezvedá z ledové plochy.

50:54

Pokorný převedl krásnou prohazovačku mezi nohama a poté si nabruslil před Waneckého, ale ten si připsal skvělý zákrok!

50:27

Od modré pálil nebezpečně Rudl, jeho ránu zastavil Gerža pravým betonem.

50:00

Při pokračování celé situace dorážel Dupljaku, ale ani jedna z jeho střele nezamířila za brankovou čáru.

49:28

Kupčík vypálil od modré čáry a jeho rána se otřela o obě tyče hostující branky!

48:58

Poté si domácí nerozuměli při rozehrávce, zakázané uvolnění a vhazování po pravici Geržy.

48:26

Po dalším tlaku domácích vypálil rychle Pokorný, ale jeho rána byla zablokována.

47:44

Následně pronikl do pásma dobře Kurovský a jeho bekhendový pokus skončil na betonech připraveného Geržy.

47:05

Jáchym se probil přes obranu až ke střele, ta mu však vůbec nesedla a kotouč zamířil do rohu hřiště.

46:34

Gerža si připsal další dobrý zákrok, když ukryl v náručí nahození od modré čáry.

46:14

Ofsajd domácího celu, který zastavil postup podél levého mantinelu.

45:43

Domácí v těchto chvílích kontrolují kotouč a šetří čas přihrávkami v obranné třetině.

45:08

Kafka se znovu dostal ke střele, tentokrát však jeho rána z úhlu branku neohrozila.

44:46

Od modré vypálil při další akci pohotově Šendera, Gerža skryl jeho ránu v náručí.

44:02

Hosté po další povedení akci snižují! Puk se po přihrávce z pravého kruhu dostal mezi kruhy na volného DOMINIKA KAFKU, který svižnou ranou procedil puk mezi ruku a těle Geržy – 4:2! Asistence: Tomáš Jáchym.

43:05

Nováček ihned po vyhraném vhazování zamířil dopředu a rychle vypálil, nicméně jeho rána skončila v lapačce Waneckého.

42:53

Zakázané uvolnění domácího celku po nepřesné přihrávce.

42:17

Danielčak se pokusil dobruslit prudký pas do rohu hřiště, nakonec mu však kotouč proti dvojnásobné přesile utekl.

41:53

Vítkovice vstoupily do závěrečné části hodně aktivně, domácí se ale zatím skvěle brání.

41:30

Na druhé straně se do zakončení tlačil na brankovišti Dupljaku, skákavý puk však nedokázal trefit.

40:52

Od modré vypustil rychlý švih ze zápěstí Adamík, nicméně brankář Gerža jeho ránu pokryl.

40:43

Hosté se ale rychle dostali po chybné přihrávce ke kotouči a znovu svírají svého soupeře.

40:12

Domácí vyhráli úvodní buly a ihned míří do útočné třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:03.
Druhá třetina je za námi a domácí se radovali hned čtyřikrát, a tak odcházejí do kabin s komfortním tříbrankovým náskokem. Uvidíme, zda-li se hostů povedenou utkání ještě zdramatizovat.

40:00

39:23

Domácí znovu operují v útočné třetině a kontrolují závěr, z jejich strany velmi povedené, třetiny.

38:40

Malina při přečíslení 2 na 1 volil raději ránu, Gerža jeho ránu dokázal vyrazit nad branku.

38:21

Hosté se po inkasované brance dostali opět do útočné třetiny, nicméně ke střele se nedostali.

37:23

Kometa právě vstřelila branku!
Domácí završují skvělou třetinu další brankou! Kratochvíl po dalším průniku mezi obranu hostí našel u pravé tyčky volného DOMINIKA POKORNÉHO, který doklepl kotouč do odkryté svatyně – 4:1! Asistence: Petr Kratochvíl, Filip Dvořák.

37:03

A další akci Vítkovic zastavuje ofsajd.

36:27

Kafka si při individuálním přechodu dokázal prohodit soupeře, následně však o puk přišel.

35:48

Domácí se nakonec dostali ke střele, Wanecki však zasahovat nemusel.

35:05

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků se nemůže usadit v útočné třetině.

34:23

Po ztrátě puku pronikal individuálně Havránek, ale prohazovačkou proti obránci neuspěl.

33:45

33:15

Grünwald zůstal ležet po souboji v útočném pásmu, nakonec je za pomoci spoluhráčů odváděn na střídačku.

33:02

Kometa se posléze osvobodila až vyhozením k brance Waneckého.

32:34

Následně se Gerža octl na zemi po souboji a pádu jednoho z útočících hráčů, ani tentokrát se nebude vylučovat.

32:22

Po tlaku Vítkovic se strhla strkanice před brankou Geržy, vylučovat se nebude.

31:45

Přesilovka pro Vítkovice. Vyloučen domácí Tomáš Havránek na 2 minuty za krosček.

31:34

Další branka domácího celku! Dvořák po dobré práci za brankou našel mezi kruhy přesně volného PETRA KRATOCHVÍLA a ten ukázkovou ranou po víko dává domácím komfortnější náskok – 3:1! Asistence: Filip Dvořák.

31:18

Nyní se jim to už povedlo, nicméně Gerža bezchybně zasáhl proti střele z levého kruhu.

30:44

Kometa je po vstřelení rozdílové branky aktivnější, hosté se nemohou dostat do útoku.

30:06

29:34

29:25

Nyní se už však domácí dostávají do vedení! Kubeš i sjel na ránu k levému kruhu, ale jeho pokus dokázal ještě Wanecki vyrazit. Následně puk pohotově vybojoval na brankovišti PETR KRATOCHVÍL a rychle jej zasunul do prázdné branky – 2:1! Asistence: Jakub Kubeš, Michal Kupčík.

29:09

Brněnští svírali svého soupeře, Kupčík pálil nebezpečně od modré, ale Wanecki jeho ránu vyrážečkou vyrazil.

28:17

Kratochvíl si hned v začátku sjel na nebezpečnou přihrávku, kotouč však do branky trefit nedokázal.

28:06

Hned dvojité vyloučení hostů a domácí budou hrát přesilovku 4 na 3. Vyloučeni Tomáš Jáchym a Domink Rudl – oba na 2 minuty za podražení, respektive hákování.

27:53

Kupčík dobře vybojoval kotouč a vyhodil jej až za branku Waneckého.

27:34

Přesilovka pro hosty. Vyloučen domácí Richard Garčic na 2 minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

27:00

Kafka při přečíslení 2 na 1 hledal rozjetého spoluhráče, avšak jeho přihrávka byla nepřesná.

26:27

Hosté po delší odmlce zaútočili, nicméně o kotouč rychle po nepřesné přihrávce přišli.

26:03

Dvořák vypustil další povedenou ránu ze zápěstí z levého kruhu, brankář Wanecku proti jeho ráně vytáhl krásný semafor!

25:18

Brněnští jsou po vstřelení brance i nadále aktivnější, jejich kombinace nyní probíhá v rohu hřiště.

24:34

Domácí vyrovnávají! LIRIDON DUPLJAKU převzal kotouče kousek za modrou, nabruslil si mezi kruhy a poté ze zápěstí vypustil krásnou střelu přes obránce, která s přispěním levé tyče skončila za zády hostujícího brankáře – 1:1! Bez asistence.

24:17

Nyní už si domácí vedli při vyhození lépe, následně se puk octl po špatné přihrávce na domácí střídačce.

23:49

Domácí se sice dostali ke kotouči, nicméně jej znovu poslali jen na zakázané uvolnění.

23:24

Wróbel předvedl podobnou akci jako Ollender při první brance, ovšem jeho pokus skončil pouze na tyči a následná dorážka vedle branky!

22:43

Hosté i nadále operují v útočné třetině, domácí se nemohou dostat ke kotouči!

22:20

Kafka si najel před branku na přihrávku za obranou, vysoký pas však nedokázal ideálně zpracovat.

21:53

Hosté se usadili v pásmu, Ollenderovi však rána z pravého kruhu nesedla.

21:16

Následně se dostal Nováček k další ráně, tu však dokázal Wanecki zastavit svou maskou.

20:43

Do zakončení se na opačné straně tlačil Nováček, ale nakonec nedokázal zakončit.

20:11

K nájezdu se rozjel Dominik Kafka, ale ranou mezi betony Geržy neuspěl!

20:11

Trestné střílení pro Vítkovice! Kupčík zahákoval soupeře a hosté můžou navýšit náskok.

20:06

Hosté vyhráli buly a ihned míří do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:13.
První třetina je za námi a do kabin odcházejí spokojenější hostující hráči, kteří se zásluhou Samuela Ollendera ujali v 19. minutě vedení, když vítkovický útočník objel branku a zasunul kotouč k levé tyči. Uvidíme, co nám přinese prostřední část hry.

20:00

19:28

Jáchym zkoušel v závěru třetiny individuální průnik, přes bránícího Švejdu ovšem neprošel.

19:01

Gerža si poté připsal další důležitý zákrok, když ukryl v náručí ránu z pravého kruhu.

18:41

Hosté se ujímají vedení a nutno dodat, že naprosto zaslouženě! Puku se zmocnil za brankou SAMUEL OLLENDER, vyjel zpoza ní a poté zasunul kotouč přesně k levé tyči za bezmocného Geržu – 0:1! Asistence: Daniel Kurovský, Daniel Spratek.

18:00

Domácí byli nyní pod obrovským tlakem, Gerža byl zasypán sprškou střel, nicméně domácí se nakonec osvobozují.

17:19

Velkou možnost měl nyní Malina, který se na modré zbavil strážce, ovšem následná rána z mezikruží ani dorážka za zády skvělého Geržy neskončila!

16:54

Následně si po delší odmlce připisuje zákrok Gerža, jenž pokryl ránu z levého kruhu.

16:38

Jáchym hledal zpoza branky Kafku, ten ale na prudký pas svého spoluhráče na brankovišti nedosáhl.

15:57

15:47

Hosté se následně osvobozují vyhozením a přesilovka domácích míří ke svému konci.

15:16

Po zisku kotouče v rohu hřiště si dokázal Dvořák vybruslit na levá kruh, odkud však trefil pouze pravý beton připraveného Waneckého.

14:48

Po závaru na brankovišti na několikátý pokus přikryl puk Wanecki, následně se došlo k menší strkanice, která se obejde bez vyloučení.

14:18

Domácí se po nepřesné přihrávce sami dostali z pásma, jejich následná akce začne opět od Geržovy svatyně.

13:57

Další přesilová hra pro Kometu. Vyloučen hostující Josef Danielčak na 2 minuty za sekání.

13:30

Gerža nezkrotil skákavý kotouč a Danielčak mohl dorážet do odkryté branky, ovšem svou šanci zazdil a kotouč poslal mimo tři tyče!

12:49

Po další akci Vítkovic si před branku vybruslil Wróbel, jeho pokus však Gerža dokázal betony vyrazit mezi tři tyče.

12:07

Brno se následně při pokračujícím tlaku osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

11:45

11:08

Po další kombinaci hosté mohl dorážet do prázdné branky Adamík, ale puk mu před odkrytou sítí sjel z čepele!

10:24

Po usazení v pásmu domácích pálil od modré pohotově a svižně Šendera, jeho ránu ztlumila náruč připraveného Geržy.

09:56

Kometa se ihned po buly osvobozuje vyhozením až za branku Waneckého.

09:45

Jeden z hostů ujel do šance a domácí museli faulovat. Vyloučen Jan Švejda na 2 minuty za podražení.

09:00

Brněnští nyní znovu na delší chvíli zamkli svého protivníka, ale k nebezpečné střele se nedostali.

08:11

Ani oni si však nepotykali s přesností a k ráně se z pravého kruhu dostal Ďurkáč, avšak Gerža jeho ránu zastavil levým betonem.

07:38

Hosté se usadili v pásmu, nicméně Jáchym ztratil puk a domácí mohou zamířit do rychlé protiakce.

07:05

Při další akci domácích přišlo hned několik střel, ovšem ta poslední z hokejky Kupčíka byla nadvakrát zablokována.

06:40

Po zisku kotouče si s pukem sjel na střed útočné třetiny Malina, ale jeho prudký střelecký pokus zamířil pouze do lapačky Geržy.

06:14

Hosté se znovu nepřesnou rozehrávkou dostali pod tlak, poté přišlo zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravici Waneckého.

05:51

05:40

Znovu se borci v tmavě modrém dostali na kotouč a poslali jej nekompromisně za branku domácího strážce svatyně.

05:07

Hosté z Ostravy se již podruhé během krátké chvíle osvobodili, domácí musí svoji další akci rozjet až od branky Geržy.

04:45

Následně si na přihrávku k pravé tyči sjel Švejda, ale skákavý puk netrefil.

04:17

Hned na úvod přesilovky pálil nebezpečně Havránek, puk však branku hostí z mezikruží netrefil.

03:51

První přesilová hra pro domácí. Vyloučen hostující Ondřej Hartmann na 2 minuty za hákování.

03:16

Po vymanění z tlaku se dostal na opačné straně ke střele Dvořák, ale jeho rána pouze zaduněla o pravý beton Waneckého.

02:47

Brněnští jsou nyní pod velkým tlakem, Vítkovice kombinují v rohu hřiště.

02:13

Hostující Danielčak se dostal kousek za modrou ke střele, ta však byla zablokována do rohu hřiště.

01:32

Domácí byli pod menším tlakem v obranné třetině, nyní však již po zisku kotouče mohou rozjet další rychlou akci.

01:09

Individuální průnik zkoušel Garčic, který vypustil ze zápěstí prudkou ránu, ta však branku hostí minula.

00:53

Hosté se zmocnili puku, ovšem pod tlakem jej odehráli pouze na zakázané uvolnění.

00:36

Brněnští se usadili v pásmu, v těchto chvílích však bojují o kotouč v rohu hřiště.

00:10

Úvodní vhazování patřilo domácímu celku, Kometa míří do první útočné akce.

00:01

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí dnes opět nastupují v tradičních bílých dres, zatímco hosté nastupují v tmavě modré kombinaci svých trikotů.

HC Kometa Brno: Gerža (Krček) – Furch, Švejda, Mikyska, Kubeš, Kabelka, Šnajnar, Kupčík (C) – Tůma, Lunter, Dvořák, Nováček, Biolek, Horký, Garčic, Dupljaku, Havránek, Kratochvíl, Grünwald, Pokorný.

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Šimeček) – Adamík, Rudl, Gabrlhelík, Šendera, Ďurkáč, Krčmář – Žiak, Ollender, Kurovský, Spratek, Kafka, Danielčak, Wróbel, Malina, Beneš, Raška, Hartmann, Jáchym.

Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský..
Oba týmy čeká druhé utkání během 24 hodin. Domácí ve včerejším zápasem padli s Třincem po brance ze závěru utkání 2:3, zatímco hosté vyhráli v Jihlavě 4:3 po prodloužení.
HC Kometa Brno
Celek z města pod Špilberkem zatím neprožívá nikterak úspěšný ročník, když se po dvaceti odehraných zápasech nachází na 16. místě se ziskem 23 bodů.

HC Vítkovice Steel
Slezský klub je na tom o poznání lépe, když se po devatenácti odehraných utkáních nachází na 9. místě ligové tabulky se ziskem 28 bodů.
Vzájemná utkání
19.09.2015 Vítkovice – Kometa Brno 2:3 s.n.
05.09.2015 Kometa Brno – Vítkovice 1:2
29.11.2014 Vítkovice – Kometa Brno 9:2
Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje! Dnes se v rámci 22. kola DHL Extraligy juniorů představí před vlastním publikem HC Kometa Brno, která přivítá dalšího soupeře ze Slezska – HC Vítkovice Steel. Utkání v brněnské DRFG Areně začíná od 12:30 a jste k němu srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

4:3

Branky a nahrávky: 25. Dupljaku, 30. Kratochvíl (Kubeš, Kupčík), 32. Kratochvíl (Dvořák), 38. Pokorný (Kratochvíl, Dvořák) – 19. Ollender (Kurovský, Spratek), 45. Kafka (Jáchym), 60. Ollender (Rudl)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Adamík, Rudl, Gabrlhelík, Šendera, Ďurkáč, Krčmář – Žiak, Ollender, Kurovský, Spratek, Kafka, Danielčak, Wróbel, Malina, Beneš, Raška, Hartmann, Jáchym.

Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský.