Martin Hanzal (ARI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 16:29
Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:33. (04:26:50)
1. Mike Smith (ARI) 31 zák., 2 góly, 93,9%

Trestné minuty: 4 – 10
Využité přesilové hry: 0/5 – 1/2
Bodyčky: 26 – 25
Vyhrané vhazování: 32 – 35.
Arizona po porážkách s Columbusem a Islanders zabrali na ledě favorizovaného Montrealu, který na Kojoty nestačil v poměru 2:3 a připsal si tak třetí porážku z posledních čtyř zápasů. Oba body tedy putují do Arizony, která se díky tomu posouvá v Západní konferenci přes Vancouver a Winnipeg na osmé místo. Canadiens na východě zůstávají o skóre druzí za Rangers.

59:56

Vermette vyhrál vhazování nad Plekancem a Montreal už nic vymyslet nestihl.

59:48

Hosté vyhodili na zakázané uvolnění a dvanáct vteřin před koncem třetí části se vhazuje před Smithem.

59:24

Pacioretty nahodil puk a domácí jsou opět v útočném pásmu, kde nepřesně pálil Subban.

59:10

59:10 Dale WEISE - 2:3

59:10

Montreal právě vstřelil branku!
Domácí podruhé skórují a dramatizují koncovku zápasu! Max Pacioretty převzal přihrávku podél brankové čáry a ihned posunul puk k modré čáře na Markova, jehož střelu tečoval DALE WEISE a snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Andrej Markov, Max Pacioretty.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:45

Hanzal podél celého obranného pásma opět dostal kotouč mimo obrannou třetinu Arizony.

58:18

Subbanovu střelu Smith zlikvidoval a Richardson vyhodil puk do bezpečí.

57:59

Markov na modré nedostal kotouč přes Bødker, od kterého se odrazil do středního pásma.

57:48

Mohlo být rohozdnuto! Weise ztratil puk, ale jeden z hostujících hráčů z vlastní poloviny netrefil opuštěnou klec, načež si Dave TIppett po icingu vyžádal oddechový čas.

57:40

Mike Condon míří na střídačku, Montreal posílá na led šestého hráče!

57:19

Dahlbeck s Michálkem získali kotouč, chytře vyhodili a čas rychle běží...

56:58

Vermette, Martinook a Doan se na chvíli usídlili u Condona, prvně jmenovaný vyprášil jeho lapačku.

56:39

Fleischmannův pas propadl až na hůl Beaulieua, ale ten jen odevzdal puk obráncům Arizony.

56:02

Beualieu vystřelil od modré, Desharnais kotouč tečoval, ale ani to na překonání Smithe nestačilo.

55:56

Další zakázané uvolnění, tentokrát v podání Kojotů z Arizony.

55:39

Hanzal vyhrál další vhazování, kotouč si pod ním našel Rieder, ale Condon jeho střelu švihem zpacifikoval.

55:35

Opětovné zakázané uvolnění Canadiens neumožňuje domácím střídat.

55:19

Domi se po Hanzalem vyhraném vhazování natáhl pro kotouč, ale z těžké pozice ho nenasměřoval na branku.

55:13

A kotouč se vrátí před Condona, protože domácí zahráli na zakázané uvolnění.

54:59

Arizona v útočném pásmu vydržela jen chvíli, pár vteřin ale pošetřila.

54:34

P.K. Subban se zjevil vedle pravého kruhu, ovšem Smith také jeho pokus zneškodnil.

54:26

Chipchura nedostal puk z obranné třetiny, zpoza levého kruhu tak pálil Weise, který poslal touš do hrudníku výborného Smithe.

54:10

Icing Arizony.

53:54

Gallagher zakončil z pravého kruhu, Smith puk jen vyrazil, ale v následném závaru, při kterém se snažil dorážet Pacioretty, se zorientoval nejlépe a přerušil hru.

53:21

Smith nerozehrál nejchytřeji, kotouče se zmocnil Galchenyuk, ale jeho zakončení už stihl zlikvidovat hostující brankář, který se vrátil do brankoviště.

52:59

Po nahozen Murphyho Condon rychle rozehrál, na vstřelení dvou branek mají Habs už jen sedm minut.

52:40

Duclair nadvakrát zakončoval z prostoru mezi kruhy, ale Condona nepřekonal.

52:14

Dahlbeck znemožnil přihrávku z rohu hřiště a Cunningham tak mohl dostat puk do středního pásma.

51:44

Pacioretty nastartoval Plekance, který se dostal před Stonea, ale na Smithe už nevyzrál.

51:18

Richardsonova střela švihem letěla až moc vysoko, dorážku Samuelssona zase pokryl Condon.

50:47

Smith-Pelly hrůzostrašně rozehrál, Chipchura naštěstí pro něj místo střely z předbrankového prostoru zvolil přihrávku do prostoru nikoho.

50:25

Unavení hráči Coyotes zůstávají na ledě, Michálek se zmohl jen na zakázané uvolnění.

49:56

49:47

Znovu to zkoušel Subban, Smith puk sice neviděl, ale i tak jej dokázal vyrazit.

49:17

Desharnais naservíral kotouč Subbanovi, jehož dělovku zastavil až mantinel za brankou.

48:49

Samuelsson ukončil kombinaci Montrealu a vyhodil kotouč až ke Condonovi.

48:19

Dahlbeck zablokoval střelu jednoho z domácích hráčů a umožnil spoluhráči pohodlně vyhodit.

48:03

Plekanec z rohu vystřelil na Smithe, který betonem odrazil puk zpět k hráčům Habs.

47:56

Michael Stone dostává Arizonu do menších problémů ve středním pásmu ztratil puk a pak sáhl k faulu na Brendana Galalghera.

47:45

Martin Hanzal vyhrál buly nad Galchenyukem pro Ekmana-Larssona, jenž nic nevymýšlel a vypálil do nachystané lapačky Condona.

47:38

Po zakončení Samuelssona Hanzal nenašel před brankou Duclaira, ale Condon musel i tak zasahovat při střele Murphyho.

47:31

Hráči Canadiens budou muset zůstat na ledě, zbytečně totiž vyhodili na icing.

47:19

Hosté se snaží co nejrychleji vyhazovat puky ze své poloviny a šetří tak rychle běžící čas.

46:58

Ekman-Larsson se až příliš opřel do střely zápěstím a zlomil svou hůl.

46:35

Kotouč létá z jedné strany na druhou, vše se ale odehrává bez zákroků Smithe nebo Condona.

45:46

Murphyho ránu vyrazil Condon betonem, utkání nyní nabralo solidní tempo, ale čas utíká mnohem rychleji Montrealu.

45:21

Vermette se poslušně vrátil a vypomohl Ekmanu-Larssonovi při bránění Beaulieua, který se tlačil do koncovky.

44:47

Arizona se snaží hrát co nejjednodušeji, Martinook zpoza kruhů vypálil jen do mantinelů.

44:18

Montreal měl k dispozici dvě šance, Fleischmann ani Weise ale síť za Smithem nerozvlnili.

43:52

Hanzal před Fleischmannem vypíchl puk z obranné třetiny, v jeho držení jsou ale stále domácí.

43:37

Kotouč se dotkl hráče na domácí střídačce, sudí museli přerušit a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

43:26

Bødker v obranném pásmu přihrál přesně na hůl Toma Gilberta, jehož střelu zápěstím schoval Smith do své rychlé lapačky.

42:54

Plekanec se dostal ke střele z pravého mantinelu, ale Smith ji zkontroloval pouze pohledem.

42:34

Michálkova první střela v zápase až k brankáři Montrealu neprošla, zablokoval ji jeden z obránců.

42:04

Rozhodčí ztratil zašlápnutý kotouč z dohledu a zastavil časomíru.

41:47

Akce Coyotes skončila kotoučem v ochranné síti, následuje buly po pravici Condona.

41:26

41:21

Další vyhození Arizony, která hru ve čtyřech už bez problémů zvládne.

40:59

Subbanova střela byla zablokovaná, přesilovka se Montrealu vůbec nedaří.

40:34

Markov před modrou čárou zpomalil a jeden z jeho spoluhráčů byl v ofsajdu.

40:06

Canadiens stejně jako ve druhé třetině začínají v přesilové hře, ale u puku jsou hosté.

Vyhrané vhazování: 16 – 27.
Prostřední perioda je u konce, oba týmy se v ní prosadili pouze jednou, a tak Arizona půjde také do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem. S Canadiens to po brance Ekmana-Larssona vypadalo už hodně zle, po snížení Paciorettyho se ale osmělili a zasypali Smithe sprškou střel, ze které však další gól nevytěžili.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54

Do posledního zakončení druhé části po dobré práci Subbana dostal Markov, jenž ale neposlal puk do prostoru mezi třemi tyčemi.

39:46

Díky ofsajdu Canadiens můžou hosté v poklidu vystřídat, vhazovat se navíc bude ve středním pásmu.

39:35

Gordon vyhrál vhazování a poté sám dostal kotouč ven z obranné třetiny.

39:26

Zbyněk Michálek je dnes podruhé vyloučen a oslabuje svůj tým. Hlavnímu rozhodčímu neuniklo jeho hákování Davida Desharnaise.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:54

Canadiens jsou v posledních minutách ve svém živlu a hosté jsou určitě rádi, že jejich tlak ukončí druhá přestávka.

38:19

Domácí jsou na koni, Gallagher zkusil překvapit Smithe střelou podél brankové čáry, leč neúspěšně.

37:48

A znovu Beualieu, jehož střelu Smith neudržel, ale ze závaru v brankovišti už domácí nic nevytěžili.

37:29

Montreal se usadil v útočném pásmu, kromě střely Beaulieua ale nic kloudného nevymyslel.

37:04

Ten se ale odkládá, špatná rozehrávka znamená zakázané uvolnění Habs.

36:49

A ožili také domácí fanoušci, kteří ženou své borce do dalšího útoku.

36:25

Coyotes se snaží opět odskočit, ale obránci Montrealu je drží u hrazení, odkud se branky dávají jen těžko.

35:59

35:59 Max PACIORETTY - 1:3

35:59

Canadiens se konečně dočkali první branky a snižují na rozdíl dvou gólů! Brendan Gallagher neúspěšně tečoval Plekancovu střelu a poté zpoza branky díky teči obráncovy hokejky našel MAXE PACIORETTYHO, který bekhendem vystřelil mimo dosah Smithe k levé tyči. Asistence: Brendan Gallagher, Tomáš Plekanec.

35:29

Weiseho střela švihem trefila jednoho z obránců, od kterého putoval puk do rohu hřiště.

34:55

Fleischmann se snadno dostal před kruhy, ale prudkou střelu zastavila branková konstrukce za zády Smithe.

34:31

Condon vyhodil puk nad mantinely, sudí ale viděli teč a vylučovat nebudou. Následuje reklamní pauza.

33:52

Duclair viděl před brankou zcela osamoceného Riedera, kolem kterého nebil vůbec nikdo, ale Condon domácí tým zachránil od čtvrté inkasované branky.

33:39

Samuelsson dlouze napřahoval u levého mantinelu,a le Condon zasáhl levým betonem.

33:11

Nepřesná přihrávka vyhnala Canadiens na vlastní polovinu.

32:37

Hra se rychle přesunula na druhý konec hřiště, Flynn narazil na Smithe, Petry zase mířil nepřesně.

32:25

Kotouč zmizel mezi diváky, vhazovat se bude v útočném pásmu Arizony.

32:20

Bødker s velkým štěstím z rohu dostal puk mezi kruhy, odkud Domi z první napálil Condona.

32:03

Znovuzrozený Tomáš Fleischmann dostal přihrávku do jízda, ale střela švihem prosvištěla těsně nad horní tyčkou.

31:46

Fleischmann zachytil puk na útočné modré, poté se ale na něj vrhli dva soupeři a dostali puk do středního pásma.

31:10

Ránu Ekmana-Larssona viděl Condon na poslední chvíli, místo něj ale zastavili kotouč předním stojící obránci.

30:35

Petryho střelu sice tečoval Samuelsson, ale lapačka Smithe byla i tak na svém místě.

30:29

Ani útok Arizony ale nepřinesl žádné zakončení a Canadiens rychle obrací hru.

29:58

Ze šavlovačky u domácí střídačky vzešli vítězně Canadiens, kteří ale pokazili rozehrávku a musí bránit.

29:27

Subban při střele zlomil hůl, hosté mohli jít do protiútoku, který hráči Montrealu dokázali zpomalit a Hanzalova střela gólové parametry neměla.

29:02

Gilbert nyní z levého kruhu nahodil puk před branku, kde Smith vychytal dvě dorážky z bezprostřední blízkosti!

28:37

Martinook přebruslil Gilberta a přenechal puk Doanovi, který tvrdou ranou Condona nevystrašil.

28:27

Z podobného místa zakončil také Mitchell, ten už branku trefil, ale Smithe nepropálil.

27:55

Petry nenápadně vystřelil z pravé strany, Smith však zareagoval a kotouč vyrazil.

27:47

Stejné provinění také v podání druhého týmu.

27:40

Při přechodu do dalšího útoku se Canadiens provinili postavením mimo hru.

27:19

Plekanec na pravé straně sám od sebe ztratil stabilitu a s pukem přišel i o útočnou třetinu.

26:40

Fleischmann stahovačkou neprošel přes Stonea a následná přihrávka skončila až u červené čáry.

26:13

Gordon využil chyby domácích obránců a naservíroval puk mezi kruhy Cunninghamovi, proti kterému se ale zaskvěl Condon a zvýšil si již dost pošramocené sebevědomí.

25:59

Zakázané uvolnění Arizony.

25:29

Tam byli úspěšnější hosté, ovšem Domiho střela byla sražena do ochranné sítě.

25:07

Beualieu vystřelil hodně nepřesně a donutil jeho spoluhráče zabojovat u zadního mantinelu.

24:33

První útok Arizony pokračoval vútoku, Rieder po přihrávce Ekmana-Larssona Condona nepřekonal stejně jako dorážející Duclair.

24:11

Ekman-Larsson to tentokrát zkusil od modré, ale tečovaná střela skončila v rohu hřiště.

23:51

23:51 Oliver EKMAN-LARSSON - 0:3

23:51

Arizona právě vstřelila branku!
Coyotes využívají přesilovou hru a vedou už o tři branky! Vermettovi střela po přiťuknutí Doana vůbec nesedla, kotouč se ale odrazil mezi kruhy na OLIVERA EKMANA-LARSSONA, který švihem poslal kotouč pod horní tyč. Bez asistence.

23:34

Krátce po skončení Hanzalova trestu se znovu vylučuje. Lars Eller si až příliš dlouho nechal puk v rukavici a dostává trest za jeho sevření.

23:22

23:10

To platilo i při střele Pacioretty, který z ostrého úhlu neměl přesnou mušku.

22:50

Gallagher v nebezpečném prostoru zády k brance branku netrefil a Smith zasahovat nemusel.

22:24

Další vyhození obstaral Gordon a z tribun Bell Centre se již začíná ozývat bučení.

22:07

Další vyhození Martinooka a Petry musí pro puk až za branku Condona.

21:48

Hosté se osvobodili zásluhou Riedera, který potáhl kotouč až na útočnou polovinu Yotes.

21:22

Montreal má k dispozici další přesilovou hru, za katrem již sedí Martin Hanzal.

21:15

Plekanec objel Smithovu klec, ale zasunout kotouč k jeho levé tyči se mu nepodařilo, narazil totiž na Ekmana-Larssona.

20:58

Gallagher zkusil překvapit Smithe střelou z mínusového úhlu, ovšem brankář Arizony se zaskočit nenechal.

20:41

20:25

Habs začali druhou třetinu v početní výhodě, za hosty ale vyhodil kotouč Martinook.

Vyhrané vhazování: 8 – 14.
Arizona po dvou prohraných zápasech vstoupila do zápasu na ledě Montrealu aktivně a i přes nevyužitou přesilovou hru se zásluhou Marina Hanzala dostala do vedení. To v desáté minutě zdvojnásobil Doan, což domácí hráče konečně nastartovalo a od té doby měl mnohem více práce Smith, který však svůj tým ve všech případech zatím podržel.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54

Galchenyuk se natlačil přes obránce, jenže Desharnaisovu přihrávku zpoza branky nezpracoval.

19:45

Domácí rozjeli přesilovkovou kombinaci, kterou z pravé strany zakončil Pacioretty, jenže Smith byl připravený a zastavil kotouč.

19:11

Markov zavezl puk do útočného pásma, z čehož nakonec těžil střelou švihem Plekanec, jehož rána letěla nad branku.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:41

Antoine Vermette v útočném pásmu trochu zbytečně podrazil Pateryna a daroval tak Montrealu přesilovou hru.

18:06

Tísněný Mitchell byl u branky zcela sám, a tak jeho pobídka před Smithe nenašla nikoho v červeném.

17:43

Beualieu si vyšlápl na Chipchuru, který ztratil puk a s ním také útočné pásmo Kojotů.

17:09

Byron už pomalu nabíral solidní rychlost, jenže sám si bruslí předkopl kotouč až do míst, které kontroloval Smith.

16:48

Ekman-Larsson šikovně vyhodil do středního pásma, kde se kotouče ujali jeho spoluhráči.

16:16

Hanzal už byl s pukem mezi kruhy, odkud jej ještě nabídl Riederovi, ale jeho zakončení chyběla razance.

16:04

Galchenyuk po pravé straně dostal puk až k brankovišti, kde se ho ujal Mike Smith a už domácí hráče nepustil k dorážce.

15:50

Samuelsson dlouhým pasem nahrál Martinookovi, který také trefil jen blokujícího soupeře.

15:16

Domi byl na pravé straně tvrdě atakován a Montreal dostal puk do relativního bezpečí.

14:51

Richardson z levého kruhu trefil jen hráče stojícího předním, ale Coyotes zůstávají v útočné třetině.

14:32

Kotouč zmizel na jedné ze střídaček, hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.

14:22

Chipchura pouze nahodil a odjel se svými spoluhráči střídat.

13:48

Subban zleva nabil na střelu Markovovi, ovšem Smith si i nyní dokázal poradit.

13:25

Canadiens uklidňují hru a Beualieu po několika přihrávkách v obranné třetině zajíždí za Condona.

12:55

Anthony Duclair dostal pas ze zadního hrazení od Hanzala, ale v těžké pozici neposlal puk do prostoru brankoviště.

12:47

Pacioretty přejel útočnou modrou později než jeden z jeho spoluhráčů a dostal se do ofsajdu.

12:11

Habs po druhé inkasované brance přeřadili na druhý převodový stupeň a začínají pořádně zatápět obraně Kojotů.

11:50

Markov z levého kruhu neuspěl stejně jako ze stejného místa zakončující Weise, který minul branku.

11:32

Po střele z pravé strany Smith napoprvé nezkrotil puk, ale dorážející hráči ho za něj nedotlačili.

10:10

Velký boj v rohu hřiště zvládli lépe Habs a usazují se v útočném pásmu.

10:31

Smith byl nyní v permanenci po teči Flynna, ale kotouč za sebe nepustil a jistě přerušil hru.

09:42

S další nadílkou se už hnal Hanzal, ale tomu kotouč před zakončením utekl a Condon mohl být tentokrát v klidu.

09:17

09:17 Shane DOAN - 0:2

09:17

Tak to je opravdu nečekaný úvod zápasu, ve kterém Canadiens prohrávají už o dvě branky! Riederovu střelu zpoza levého kruhu Condon pouze ramenem vyrazil před sebe, kde byl jako první hostující kapitán SHANE DOAN a baseballovým zakončením uklidil kotouč do odkryté branky. Asistence: Tobias Rieder.

08:57

08:44

Ani tentokrát Galchenyuk nemířil mezi tři tyče a po jeho střele se puk odrazil do středu hřiště.

08:19

Galchenyuk nabil na modrou Subbanovi, tomu rána nesedla a puk se zpět odrazil na Galchenyuka, jehož zakončení bylo nepřesné.

07:47

Už třetí vyhození Arizony obstaral Rieder a další akci Habs musí zakládat Markov.

07:29

Montreal má čtvrtou nejlepší přesilovku v lize, nyní se však nemůže dostat před Smithe.

07:07

Vermette vyhrál vhazování a jeho spoluhráči okamžitě poslali kotouč na druhý konec hřiště.

06:57

Domácí si zahrají přesilovou hru, za hákování Gallaghera dostává menší trest Zbyněk Michálek.

06:56

Markov dostal puk před kruhy, místo střely ještě hledal Plekance, který z úhlu nepřekonal Smithe.

06:42

Desharnaisovi utekl kotouč z blízkosti levého mantinelu k Smithovi, který si pomalu letící kotouč raději ponechal.

06:04

Doan marně hledal někoho před brankou a Montreal se ihned vydal do protiútoku, jenž byl zakončený střelou Beaulieua, ovšem Smith jeho šanci zhatil výborným zákrokem.

05:35

První branka Arizony je zasloužená, domácí tým toho zatím moc nepředvedl.

05:04

05:04 Martin HANZAL - 0:1

05:04

Kojoti se na začátku šesté minuty překvapivě dostávají do vedení! Antohny Duclair bleskurychle objel Condonovu branku a nabídl kotouč do brankoviště, odkud se pohotovým zakončením prosadil MARTIN HANZAL. Asistence: Anthony Duclair.

04:35

Kotouč se dotkl ochranné sítě a sudí opět pozastavil hru.

04:20

Subban zakončil svou individuální akci pasem mezi kruhy, odkud se však Weise nedostal k zakončení.

03:57

Canadiens se poprvé usadili v útočné třetině, ale zatím jen tahají kotouč po mantinelech.

03:14

Murphy si připravil puk na bekhendovou střelu, ale Condon jej po odrazu od zadního mantinelu ukryl pod lapačkou.

02:56

Michálek podle sudích přebruslil Paciorettyho a po icingu se vhazuje po levici Condona.

02:43

02:24

Hosté se vrátili na vlastní polovinu a jejich přesilová hra se rychle krátí.

01:59

Domácí opět vyhodili, ovšem Smith rychle vrátil kotouč zpět před Condona.

01:35

Domácím se podařilo vyhodit, Bødker poté dlouhým pasem našel Hanzala, ale ten branku minul.

01:17

Kojotům nevyšel přechod do ofenzívy a sudí moc dobře viděl postavení mimo hru.

00:51

Hanzal vyhrál vhazování, ale švih zpoza pravého kruhu v podání Ekmana-Larssona Condon lapil.

00:43

Tomáš Fleischmann po vhazování udeřil čepelí hole do obličeje Domiho a vysloužil si první vyloučení.

00:39

Pokus o vyhození Ekmana-Larssona na modré zastavil Petry, který napodruhé poslal puk na zasahujícího Smithe.

00:17

Hned po sedmnácti vteřinách se musí přerušit hra kvůli posunuté brance za zády Mikea Condona.

00:01

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Beaulieu, Pateryn, GIbert – Gallagher, Plekanec, Pacioretty (C) – Mitchell, Galchenyuk, Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Smith-Pelly, Flynn, Byron.

Arizona Coyotes: Smith (Lindback) – Stone, Ekman-Larsson, Michálek, Dahlbeck, Murphy, Samuelsson – Duclair, Hanzal, Rieder – Bødker, Richardson, Domi – Doan (C), Vermette, Martinook – Cunningham, Gordon, Chipchura.

Rozhodčí: Furlatt, Lewis – Gibbons, Kovachik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL)
Útočník, 33 let, 19 zápasů, 17 bodů (7+10)

Tomáš Fleischmann (MTL)
Útočník, 31 let, 19 zápasů, 13 bodů (5+8)

Martin Hanzal (ARI)
Útočník, 28 let, 16 zápasů, 17 bodů (3+14)

Zbyněk Michálek (ARI)
Obránce, 32 let, 17 zápasů, 2 body (1+1).
Vzájemné zápasy

08.03.2015 Arizona – Montreal 0:2
01.02.2015 Montreal – Arizona 2:3
07.03.2014 Arizona – Montreal 5:2
18.12.2013 Montreal – Arizona 3:1
11.11.2011 Arizona – Montreal 2:3 po prodl.
Montreal Canadiens

Kanadský tým měl snový úvod do aktuálního ročníku, když zvítězil v devíti zápasech v řadě a dal svým příznivcům naději na ukončení dvaadvacetiletého čekání na Stanley Cup. Od té doby však přišlo pár porážek a odsunutí na druhé místo Východní konference, kterou momentálně o skóre vede New York Rangers. Montreal je i tak v dnešním zápase velkým favoritem, vždyť z deseti zápasů doma nebodoval jen v zápase s Coloradem, jenž si na Canadiens překvapivě vyšláplo a vyhrálo 6:1.

Nejproduktivnější hráči
• M. Pacioretty – 17 bodů (9+8)
• B. Gallagher – 17 bodů (8+9)
• T. Plekanec – 17 bodů (7+10).
Arizona Coyotes

Kojoti v minulé sezóně byli po Buffalu druhým nejhorším týmem v celé soutěži a po zpackané přípravě vše nasvědčovalo tomu, že ani letos nebudou výsledky Arizony nikterak oslnivé. Náznak o možném opaku ale přišel hned v prvních třech zápasech, ve kterých Coyotes porazili silné týmy z Los Angeles, Pittsburghu a Anaheimu. Poté sice následovaly herní výkyvy, ovšem aktuální desáté místo v Západní konferenci pro Kojoty jistě není zklamáním. Oproti týmům před sebou navíc mají svěřenci Davea Tippetta dva zápasy k dobru.

• M. Hanzal – 17 bodů (3+14)
• M. Domi – 16 bodů (8+8)
• M. Bødker – 13 bodů (6+7).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou páteční noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od půl druhé se můžeme těšit na duel mezi týmy Montrealem Canadiens a Arizonou Coyotes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:3

Branky a nahrávky: 36. Pacioretty (Galalgher), 60. Weise (Markov, Pacioretty) – 6. Hanzal (Duclair), 10. Doan (Rieder), 24. Ekman-Larsson

Rozhodčí: Furlatt, Lewis – Gibbons, Kovachik

Diváci: 21 288