20.11.2015, 18:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 21. kolo • Diana Váňová

Tipsport: 2.3 4.5 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konec zápasu. (20:21:25)

62:17

Vítkovice právě vstřelily branku!
Filip Kuťák se dostal do samostatného úniku, jeho střelu ale Kořenář vyrazil. K puku se ale dostal SAMUEL OLLENDER a potřetí v zápase skóroval. Asistence: Filip Kuťák

61:22

V prodloužení je zatím aktivnější Dukla, hosté se k puku příliš nedostávají.

60:29

Půža našel v předbrankovém prostoru Anděla, který si puk zpracovil a nechybělo mnoho a mohl prostřelit gólmana Waneckiho.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli přetahovanou obou týmů o vedení, která nakonec končí remízou. Rozhodnout musí pětiminutové prodloužení nebo nájezdy.

60:00

59:44

Druhá lajna Dukly nyní měla obrovskou příležitost zápas překlopit na stranu domácích! Anděl prokličkoval mezi hráči před branku a nahrál Najmanovi, tomu ale puk nesedl a v závěru selhal!

59:13

Akce Dukly končí na hrudi Waneckiho, domácí se snaží jít hned do útoku.

57:48

V nepřehledné tlačenici před Kořenářem se rychleji zorientovali domácí a odhodili puk do středního pásma.

57:13

Anděl obkroužil branku a hledal někoho, komu by nahrál, nikdo v žlutočerveném ale nebyl volný.

56:18

Tak to je ledová sprcha pro domácí! Z nulového úhlu se na přední nepokrytou tyč prosadil již podruhé v zápaseSAMUEL OLLANDER. Bez asistence.

55:09

Vítkovice se nyní snaží něco vymyslet a tlačí, nyní měl možnost srovnat Žiak, ale přestřelil branku!

53:24

Dukla právě vstřelila branku!
Další skvělou akci předvedla dvojice Kousal – Najman, tentokrát krosem do prázdné brány nahrával střelec druhého gólu Kousal ONDŘEJOVI NAJMANOVI, který tuto nabídku proměnil. Asistence: Pavel Kousal, Ladislav Pospíchal

52:00

Parádní kombinaci domácích zakončil PAVEL KOUSAL do vzdálenější šibenice Waneckiho brány. Velký podíl na tomto gólu má přesná přihrávka Najmana zpoza brány. Asistence: Ondřej Najman, Lukáš Anděl.

51:55

Nyní jsou aktivnějším týmem zase domácí, kteří sice nemají nějaké velké příležitosti, ale snaží se dostat do tlaku.

51:17

Hohl si chtěl prohodit puk mezi hostujícími útočníky, ti jej ale sevřeli mezi sebou a Dukla o puk přišla.

50:06

Wróbel nyní na Kořenáře vyslal nebezpečnou střelu, kterou domácí gólman vytěsnil betony. K dorážce do poodkryté branky se už Vítkovičtí nedostali.

49:47

Váňa zkoušel střelu z kruhu, ale Wanecki měl připravenou lapačku.

48:58

Hosté nyní mají o něco víc navrch, Kořenář si připsal několik důležitých zásahů.

48:06

Bambula měl šanci na reparát, dostal se mezi kruhy k puku, ale zakopl a o touš přišel.

46:23

Kousal se v obranné třetině Dukly nechal opít rohlíkem a byl obrán o puk, naštěstí pro domácí svou chybu dokázal rychle napravit.

46:05

Hosté vyhazují až na zakázané uvolnění.
Nyní rozhodčí kontrolují, jestli je branka správně zasazena do drážek.

45:58

Bambula dobruslil puk, upaloval s ním na bránu, akce mu ale nevyšla podle představ, protože místo mezi betony trefil Waneckiho do betonu.

44:19

Rudl se ve středním pásmu dostal k puku, objel s ním domácí hráče a zamířil na branku. První střelu od kruhu Kořenář bez námahy vyrazil, nicméně vítkovický obránce se dostal ještě k dorážce, která dala brankáři zabrat víc, protože se musel rychle přemístit.

43:13

Dvořák se chtěl prosmýknout do útočného pásma, ale byl od puku odstaven, kotouče se opět ujímají hosté.

42:33

Domácí se stále nemohou vymanit z tlaku hostí, nicméně ten je trochu bezzubý.

41:56

Hosté se usadili v útočním pásmu, jden z hostujícím beků střílel, vypadalo to, že Kořenář má puk schovaný, ale vypadl z něj a tak musel domácí brankář čelit ještě pohotové dorážce.

40:52

Hosté v plném počtu. Hned přichází icing.

40:10

Úvodní buly 3. třetiny pro domácí, ti se pokusili založit první útok. Hosté vyhazují. Dukla zakládá znova.

40:01

Druhá třetina už byla o hodně zajímavější. Nejprve se do vedení dostala Dukla zásluhou Hohla, vedení dlouho držela, ale ve 37. minutě po skončení oslabení hostující Ollender srovnal s Jihlavou krok. O minutu později se potom trochu kuriózně prosadil Malina, když téměř od střídačky vystřelil na bránu a načapal Kořenáře na švestkách. Poslední třetina začne přibližně v 19:43, pohne Dukla s výsledkem?

40:00

39:35

Hohl hledal před bránou Kousala, ten ale jeho záměr neodhadl a na přihrávku nebyl připravený.

38:52

Ondřej Hartmann (VIT) je vyloučen za sekání, Jihlava má šanci srovnat krok.

37:52

VLASTIMIL MALINA přijel do útočného pásma a k překvapení všech jeho příklep končí ve vzdálenější šibenici Kořenářovy brány. Čisté svědomí domácí gólman nejspíš nemá. Asistence: Ondřej Gabrhelík.

36:37

SAMUEL OLLENDER vyjel z rohu, okopíroval linii kruhu pro vhazování a střelou pod vyrážečku nedal Kořenářovi šanci. Bez asistence.

36:30

Vítkovičtí jsou kompletní.

36:13

Rudlovi se podařilo vyhodit, ale ne na dlouho, kvůli Kouselovi se musí hosté rychle vracet.

35:28

Kousal střelou z úhlu Waneckiho nepřekvapil, ten puk kryje v bezpečí mezi svými betony.

35:07

Dvořák to myslel dobře, když chtěl prokličkovat s pukem až před brankáře, na své cestě ale byl zastaven.

34:46

Dufek vyslal na Waneckiho ostrý projektil, ten ale skončil v náručí ostravského gólmana.

34:30

Petr Šendera (VIT) se provinil držením a oslabí svůj tým na dvě minuty.

34:23

Sudí signalizuje trest, Kořenář míří z branky, Jihlava bude hrát přesilovku!

33:51

Jihlava se ve snaze založit útok dostala do ofsajdu.

33:15

Kadlec se postavil do střely jednoho z hostujících beků a usnadnil tak svému brankáři práci, Vítkovické to ale neodradilo a hned vzápětí vyslali k jihlavské bráně další střelu.

32:25

Až nyní se domácím podařilo osvobodit se a dostat puk z třetiny.

31:57

Vítkovice jsou ale stále usazené před Kořenářovou brankou a celkem nebezpečně tento prostor okupují.

31:31

Jihlava je kompletní.

30:48

Před střelou Kuťáka, který se hnal do útoku, Kořenář včas sklapl betony, poté již do bezpečí odklidili puk domácí obránci.

30:09

Další pokus Rudla! Opět od modré, opět Kořenář vyřáží betonem.

29:58

Hosté rozhodili domácí obranou čtverku, načež pálil od modré Rudl, Kořenář vyřáží puk vedle branky!

29:31

Hosté mají šanci na srovnání. Martin Kadlec (JIH) je potrestán za podražení.

29:12

Ve Vítkovických obdržený gól vzbudil větší aktivitu, nyní se hra odehrává před domácí brankou.

27:56

Tak přeci jde do vedení Dukla. Nahozený kotouč se odrazil k DOMINIKU HOHLOVI a ten se nemýlil! Asistence: Ondřej Najman, Pavel Kousal

27:05

Pospíchal nastřelil hráče. Vítkovice vyhazují.

26:05

Přesilovka pro Duklu. Spratek hákoval, a tak si jde posedět na trestnou lavici.

25:27

Pospíchal vyhazuje a Dukla už hraje v plném počtu. Tohle domácí zvládli.

24:50

Vítkovice si asi o přestávce k přesilovkám něco řekli, protože puky létají ze strany na stranu přesně na hůl. Do toho Žiak s Rudlem ostřelují Kořenáře. Ten je zatím stoprocentní.

23:27

Hohl (JIH) obdržel 2 minuty za podražení.

23:05

Tak teď se vítkovický gólman zapotil. Od Hohla Dukly vyletěl sražený projektil, ke kterému se dostal Anděl a nahodil puk směrem do branky. Wanecki si moc jistý nebyl, ale zvládl to.

22:15

Hohl chtěl nahodit puk do pásma pro spoluhráče a sám šel střídat, spolu s ním ale i zbytek pětky.

22:02

Vítkovičtí se těžce probíjejí k jihlavské brance, nyní je zastavil ofsajd.

20:39

Kadlec prověřil Waneckiho střelou z dálky.

20:20

Hostující tým se hned zkraje proviňuje zakázaným uvolněním.

20:01

V první třetině jsme gól neviděli, i když Vítkovice měli k dispozici dvě přesilové hry. Zatím není k vidění ani příliš hezký hokej, na výraznější akce je hra skoupá. Co předvedou hráči v další třetině? Ta začne přibližně v 18:55.

20:00

19:28

Hartmann chtěl využít nepřesné přihrávky Dukly a dostat se do samostatného úniku, domácí bek byl ale nekompromisní.

19:07

Bambula z mezikruží nahrál volnému Půžovi, ten ale Waneckimu moc starostí nepřidělal, puk mu skončil v náručí.

18:28

Danielčak to zkoušel od levého kruhu, Kořenář proti jeho střele vytasil lapačku.

18:12

Nyní se do akce dostal i Wanecki, který musel čelit dvou pokusům ze strany domácích.

17:40

Kadlec je na ledě, Dukla hraje v pěti.

17:30

Ani tato přesilovka se Vítkovicím nedaří...

17:17

Hostující Kuťák si drze najel mezi kruhy, ale zakončení nedělalo Kořenářovi žádný problém, puk zkrotil na hrudi.

16:33

Bambula vyhodil puk až hostujícímu brankáři.

15:52

Šendera mířil svou střelou dobře, ale Kořenář nakonec stačil betony zasáhnout.

15:40

Další přesilovka pro hostující tým, Martin Kadlec (JIH) si odpyká dvě minuty za držení.

14:57

Momentálně na ledě probíhá přetlačovaná o puk, ze které nejsou žádné šance.

14:10

Slibnou akci Dukly přerušuje rozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

13:41

Kurovský z mezikruží vypálil na domácí branku, Kořenář puk kryje mezi betony.

13:38

Domácí jsou v plném počtu.

12:59

Vítkovickým se přesilovka vůbec nedaří.

12:28

Kadlec parádně dobruslil nepřesnou přihrávku a donutil hostující tým k zakázanému uvolnění.

11:59

Dvořák s Bambulou ale hosty nenechali kombinovat a vyhodili puk ze třetiny.

11:38

První přesilovku v zápase si zahrají Vítkovice, Ondřej Najman (JIH) odchází na trestnou lavici za hákování.

11:32

Danielčak to ještě zkusil zdálky, jeho střela ale mířila mimo.

11:14

Neškodnou střelu Kafky likviduje Kořenář v náručí.

10:24

Bambula dostal přihrávku do jízdy, hnal se na brankáře, ale zakončit mu nedovolil jeden z hostujících beků.

09:47

Krásnou akci zakončenou střelou Dufka vymyslel Anděl, pokus ale nebyl úspěšný.

09:01

Beneš zachytil přihrávku domácích a podařilo se mu zavézt puk až do útočného pásma, hostující tým se ale musel rychle vracet, protože Dukla si po chvilce vzala puk zpět.

08:49

Icing znavených vítkovických hráčů.

08:33

Váňa střílel od modré, Wanecki stačil zasáhnout jen špičkou betonu.

07:47

Nyní se Dukla zabydlela v útočném pásmu hostí a nehodlá je pustit. Vítkovice nyní zvládají jen točit lajny, vyprostit se z tlaku ale ne.

04:10

Dukla na chvilku v pásmu Vítkovic. Útočnou návštěvu Dukly však ukončil zblokováním nahrávky hostující bek.

03:02

Ihned po buly přišla střela, kterou Kořenář bez problémů chytá.

02:45

Další nahrávka přes všechny čáry ze strany Dukly.

02:15

Hosté zavřeli po icingu Jihlavu v jejím pásmu. Jihlavský brankář byl však pozorný. Vhazování v obranném pásmu domácích.

01:06

Icing Dukly.

01:00

Hnez ze začátku plno nepřesností. Dukla je o trošku aktivnější.

00:01

Letošní vzájemný zápas:
Dukla – Vítkovice 1:2 pr.
HC Vítkovice Steel:
HC Vítkovice Steel sehrály po reprezentační přestávce také dva zápasy s opačným koncem a získaly stejný počet bodů jako Jihlava. Nejprve doma proti Olomouci nedotáhly slibně rozehraný zápas ke třem bodům, ale na samostatné nájezdy již Hanáky porazily (3:2). Naopak další domácí zápas ostravskému týmu nevyšel. Vinou prohrané první třetiny podlehli Zlínu těsně 2:3.

V aktuální tabulce jsou Vítkovice na desátém místě se ziskem 26 bodů. Na Duklu mají náskok jednoho bodu a páteční souboj tak bude zápasem o tzv. šest bodů.

Vítkovickým patří zajímavá statistika. Jsou sice týmem, který v extralize dostal vůbec nejméně gólů – 41, ale jsou také druhý nejméně skórující tým, když vstřelili také 41 branek.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je dvacetibodový Tomáš Jáchym (6+14), post nejlepšího střelce zastává Dominik Kafka se 14 přesnými zásahy.
HC Dukla Jihlava:
Po reprezentační přestávce čekaly na jihlavskou juniorku dva venkovní zápasy. Oba dva byly velice vyrovnané, ovšem s jiným výsledkem. Zatímco na ledě Liberce sehrála vyrovnaný zápas se špatným koncem (3:5), v Mladé Boleslavi ztratila až v závěru zápasu těsné vedeni, ale nakonec vyhrála 3:2 na nájezdy.

V extraligové tabulce patří Dukle sice až dvanáctá pozice ze šestnácti týmů, ale s minimálními rozestupy na týmy před sebou. Nyní čeká Jihlavu dvojutkání s celky, kteří jsou tabulkově nad ní. V pátek 20. listopadu od 18:15 hodin změří Dukla síly s desátými Vítkovicemi a o den později na ní čeká průběžně třetí Třinec.

Kanadské bodování Dukly vede Pavel Kousal (9+9), nejlepším střelcem je desetigólový Aleš Dufek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

3:4

Branky a nahrávky: 28. Hohl (Najman, Kousal), 52. Kousal (Najman, Anděl), 54. Najman (Kousal, Pospíchal) – 37. Ollender, 38. Malina (Gabrhelík), 57. Ollender, 63. Ollender (Kuťák)

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Váňa, Půža, Kadlec, Pražák, Hohl, Vlček – Dufek, Dvořák, Bambula – Anděl, Najman, Kousal – Peschout, Vala, Kolouch – Balaštík.

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Adamík, Rudl, Gabrlhelík, Šendera, Ďurkáč, Krčmář – Žiak, Kuťák, Ollender – Kurovský, Spratek, Kafka – Danielčák, Wróbel, Malina – Beneš, Raška, Hartmann.

Rozhodčí: Doležal – Polák,Rampír.