Portugalská Primeira Liga

Rio Ave FC – CD Nacional

1:0

konec (0:0)

01.11.2015, 17:00 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila do Conde (kapacita: 12.815) • 9. kolo • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.07 3.2 3.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to vše a u dalších online přenosů nashledanou. (18:51:23)
Dnešní utkání je tedy u konce a tři body si za těsné vítězství 1:0 připisují fotbalisté Rio Ave. Jediným střelcem zápasu se stal Marvin Zeegelar, který rozhodl v 59. minutě.

90+4

90+4

Nacional to ještě zkusil dlouhým nákopem, ale ten byl bez větších potíží odvrácen a utkání končí.

90+3

V závěru zápasu se nám se žlutými kartami rozsypal pytel. Dalším potrestaným je jediný úspěšný střelec Zeegelar (AVE).

90+1

Bonilha (NAC) již v nastaveném čase zastavil rychlý protiútok Rio Ave a vidí žlutou kartu.

89

Žlutou kartu dostává v závěru poločasu Tarantini (AVE). Z následného volného kopu ale host nic nezískali.

89

Hráči Rio Ave jsou v naprosté pohodě a pohybují se na útočné polovině. Nacionalu se čas hodně krátí.

86

Hosté se na a ne usadit na útočné polovině. Když už se ale Nacional dostane ke střele, zpravidla míč letí hodně vedle brány.

84

Rio Ave se dostalo k zakončení. Střela ale končí v náruči Ruie Silvy, který rychle rozehrává.

82

Několik minut před koncem je tady poslední střídání zápasu. Změnu obstarali domácí, kteří na hřiště poslali Yazaldea. Na střídačku usedá Guedes.

79

Třetí rohový kop v zápase rozehrávali hráči Nacionalu. K zakončení se ale žádný z hráčů v pokutovém území nedostal.

76

Oživit hru Nacionalu se v závěru druhého poločasu pokusí dvojice Luís Aurélio-Gustavo Henrique. Toto duo přichází na hřiště místo Camacha s Correiou.

74

Nacional se po hodně dlouhé době dostal k zakončení. Střela ze solidní pozice mířila mimo tři tyče a Cássio tak mohl být zcela v pohodě.

71

Po gólu na 1:0 nemá ani jeden z týmů větší převahu, o šancích ani nemluvě. Troufnu si říct, že druhá branka bude v dnešním zápase doslova zázrakem.

68

Podruhé střídají domácí. Místo Bressana vbíhá na hřiště João Novais.

64

První střídání Nacionalu. Ze hřiště odchází prakticky neviditelný Washington, jehož místo zaujímá Willyan.

62

Z rohového kopu aktivního Rio Ave nebylo vůbec nic. O útok se tak mohou pokusit hosté.

60

Záhy po inkasované brance dostává žlutou kartu hostující Rui Correia (NAC).

59

Rio Ave právě vstřelilo branku!
Aktivita domácích přináší ovoce. Z velkého tlaku dokázal nejvíc vytěžit MARVIN ZEEGELAR, který přesnou ranou nedal brankáři Nacionalu sebemenší šanci.

58

Nebezpečný volný kop domácích končí vedle. Převaha Rio Ave se však stupňuje.

55

V pětapadesáté minutě dochází k prvnímu střídání zápasu. Místo domácího Ukry na hřiště přichází Kayembe.

52

Kvalitní střela končí v náruči hostujícího brankáře. Následně se jeden z hráčů ocitá na trávníku a bude potřeba ošetření.

51

Střela hostujícího hráče končí těsně vedle Cássiovou bránou. Odkop si tak pro změnu vyzkouší domácí gólman.

49

Solidní akce Rio Ave končí nepřesnou finální přihrávkou. Následuje odkop od brány Ruie Silvy.

46

Hosté sice obstarali první útočnou akci druhého poločasu, ale poté se dopustili útočného faulu a míč je přisouzen domácím.

46

První půle je tedy za námi a týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu. Trochu více ze hry sice měli domácí hráči, ale ani jeden z týmů se do vážnější šance nedostal a brankáři tedy moc práce neměli. Druhý poločas začne přibližně v 18:00.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

Solidní zakončení Nacionalu vytáhl na roh Cássio, avšak právě standardní situaci už rozhodčí rozehrát nenechal.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

42

Rio Ave se několik desítek vteřin drželo na útočné polovině. kombinace však těsně před šestnáctkou zaskřípala a Nacional bude mít po faulu domácího hráče volný kop.

39

Na konci první půle jsou domácí po delší době aktivnějším týmem. Rychlý protiútok ale musela řešit právě obrana Rio Ave.

35

Vzápětí si hosté vybojovali rohový kop, ale ten končí jen v náruči Cássia. Deset minut před koncem poločasu stále čekáme na vyloženou gólovou šanci.

33

Helder Guedes (AVE) se dopustil dalšího zbytečného faulu a je druhým potrestaným hráčem.

31

Je tady první žlutá karta zápasu. Provinilcem je Wakaso (AVE).

29

Volný kop zahráli hosté velmi chabě a míč letí daleko od brány Cássia. Nacional je ale stále častěji a častěji na útočné polovině.

27

A o minutu později registrujeme první střelu na bránu Nacionalu! Slabší pokus ze střední vzdálenosti Cássio bez potíží chytá.

26

Hosté se dostali do vůbec první větší šance, ale ta opět končí nepřesnou kombinací. K zakončení tak ani nedošlo.

22

Po zbytečné ztrátě domácích ve středu hřiště se míč dostal na kopačky hráčů Nacionalu. Jejich pokus o rychlý přechod hlouběji na útočnou polovinu však končí nepřesností.

19

Rio Ave se velmi rychle dostalo k další možnosti ohrožení soupeřova brankáře, ale to by si domácí museli poradit s dosud výbornou stoperskou dvojicí Rui Correia-Zainadine.

18

Teď to vypadalo trochu nadějněji, nicméně i další útok Rio Ave končí jen u hostujících beků.

16

Utkání je opravdu hodně opatrné. Oba týmy pozorně brání a nepouští soupeře do šancí.

13

Hosté se začínají častěji dostávat na polovinu domácího týmu. Ani Nacional si však gólovou šanci vytvořit dosud nedokázal.

10

Ani třetí rohový kop Rio Ave k zakončení, které by vážněji ohrozilo brankáře Ruie Silvu, nevedlo.

8

Nacional se na polovinu soupeře dostává zatím jen velmi sporadicky. Favorizované Rio Ave má stále převahu.

6

Jeden z domácích se sice dostal do zakončení, avšak míč po jeho pokusu končí vedle brány.

5

A přichází další rohový kop ve prospěch domácího týmu. Vytvoří si Rio Ave první gólovku?

4

Domácí jsou zatím lehce aktivnějším týmem. Na slibnější šanci ale čekáme.

2

Rio Ave mělo k dispozici první rohový kop zápasu. Z něj si ale žádnou šanci domácí nevypracovali.

1

Hlavní rozhodčí zahájil dnešní utkání. O první útočnou akci se postarali hostující hráči, avšak výsledkem je jen odkop od brány domácího brankáře.

1

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Nélson Monte, Marcelo, Edimar – Tarantini (C), Wakaso, Bressan – Ukra, Guedes, Marvin
Náhradníci: Rui Vieira – Vilas Boas, Kayembe, Krovinović, João Novais, Yazalde, Heldon

CD Nacional: Rui Silva – João Aurélio (C), Rui Correia, Zainadine, Sequeira – Washington, Ghazal, Nené Bonilha – Camacho, Soares, Salvador Agra
Náhradníci: Luís Aurélio – Boubacar, Nuno Campos, Edgar Abreu, Willyan, Kevin, Gustavo Henrique

Rozhodčí: Rui Costa – João Silva, Tiago Costa.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

CD NACIONAL

To hostující Nacional je na tom o poznání hůře než Rio Ave. Tým má po osmi kolech pouhých osm bodů a na svém kontě chabé dvě výhry. Obrovským problémem Nacionalu je pak střílení branek, kterých tým dosud nasázel jen šest. Na vítězství už hosté čekají čtyři kola a dnes tak favoritem utkání rozhodně nejsou.
RIO AVE FC

Domácí tým si zatím nevede vůbec špatně. Po osmi odehraných zápasech se Rio Ave drží s patnácti body na páté příčce tabulky a momentálně postavení by tak týmu zajistilo účast v předkole Evropské ligy. V posledních čtyřech utkáních navíc Rio Ave neprohrálo, když si připsalo tři výhry a před týdnem jednu remízu k tomu.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu nejvyšší portugalské ligy, ve kterém Rio Ave FC přivítá na svém hřišti CD Nacional. Utkání začíná v 17:00.