3:2

konec (1:1, 1:1, 1:0)

24.10.2015, 17:00 • MEO Aréna • 17. kolo • Ivo Raiskub

Tipsport: 2.49 4.2 2.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní nesmírně napínavé utkání mezi Přerovem a Jihlavou končí vítězně pro domácí Zubry. Oba celky se neustále přetahovaly o kotouč a byla z toho parádní hokejová podívaná. Zubry podržel skvělými zákroky Lukáš Klimeš, který dováděl střelce Jihlavy k šílenství. Zubři po sedmi prohrách v řadě zdolali silnou Jihlavu a připisují si tři cenné body do tabulky. (19:38:06)

59:56

Klimeš vykopl spičkou betonu dorážku Grígera.

59:40

I domácí využívají možnosti oddechového času.

59:40

Zubrům se nedaří ani tentokrát trefit odkrytou klec a je z toho icing. Poslední vteřinky pro Duklu, která stále hraje bez brankáře.

59:10

Pšurný nasměroval kotouč do pravé tyčky jihlavské klece.

58:18

Jihlava to zkouší bez brankáře. Vhazuje se před Klimešem.

58:18

Jihlava si vyžádala oddechový čas.

58:08

Pšurný nestihl dobruslit nahozený kotouč a píská se zakázané uvolnění.

57:54

Kotouč se po střele Šafáře odrazil od spojnice ven z branky.

57:44

Zakázané uvolnění na straně Přerova. Vhazovat se bude po pravé ruce Lukáše Klimeše.

57:08

Klimeš dnes v přerovské kleci doslova a do písmene čaruje. Brankář domácích lapačkou a vzápětí i hokejkou zlikvidoval dva nebezpečné pokusy hostujících útočníků.

56:36

Brankář Zubrů chytá i Skořepovu střelu z voleje.

56:06

Klimeš výborným zákrokem udržel kotouč před brankovou čarou při střele Richarda Diviše.

55:26

Goiš nahodil prudký kotouč na Honzíka, který s ním měl menší problémy.

54:30

Důras se ocitl s kotoučem v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

54:03

Přerov právě vstřelil branku!
Tlak domácích v přesilové hře byl doslova drtivý. Jihlavští už neměli tolik sil, aby neustále odvraceli tvrdé pokusy domácích. Na útočné modré se napáhl JAKUB GROF a proti jeho tvrdé střele neměl Honzík sebemenší šanci reagovat. Asistence: Lukáš Chmelíř, Milan Procházka.

53:34

Brankář hostí vyrazil i tvrdý pokus Jakuba Grofa, který mířil mezi Honzíkovy betony.

53:10

Tlak domácího celku se stupňuje, ale Honzík s pozornou obranou Dukly i s notnou dávkou štěstíčka odolává.

52:31

Zubři si zahrají dvojnásobnou početní výhodu. Ondřej Šafář (JIH) 2 minuty za zdržování hry.

52:08

Potrestán je Martin Kohout (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění. Veliká šance pro domácí vstřelit třetí gól.

51:46

Jihlava dnes hraje hodně nedisciplinovaně a bude za to opět pykat.

50:58

Jihlava se bránila ze všech možných sil a nakonec tlaku domácím odolala. Šafář je zpátky ve hře.

49:54

Průnik Dostálka od levého mantinelu končí v náručí Honzíka. Slušný tlak předvádí domácí v početní převaze.

49:29

Dostálek tečoval Grofovu střelu těsně vedle a Dukla mezitím rychle vyhazuje puk na Klimeše.

48:55

Ondřej Šafář (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění.

48:18

Zuby si na Honzíkovi vylámal i střílející Jiří Goiš. Přerov ale bude hrát přesilovou hru pět na čtyři.

47:40

Sikora posunul puk na Popelku, jenž z první těsně minul jihlavskou klec.

47:18

Procházka byl dnes asi už potřetí blízko hattricku. Ani tentokrát však nepřelstil pokusem z mezikruží pozorného Davida Honzíka.

46:29

Dukla se často tlačí do zakončení, ale Klimeš dobrými zákroky drží pro svůj celek nadějný výsledek.

45:59

Mezitím co se Hrazdira vrátil zpátky na led se domácí ocitli v tutové šanci. Roman Pšurný posunul puk z mezikruží na osamoceného Palu, který dělovkou orazítkoval pouze plexisklo za brankou Honzíka.

45:10

Klimeš je dnes velmi dobře připraven a před malou chvíli zneškodnil lapačkou tvrdý pokus obránce Šafaře.

44:26

Dukla se při přechodu do útočné třetiny nachytala v ofsajdové pasti. Buly ve středním pásmu.

43:52

David Hrazdira (PŘE) 2 minuty nedovolené bránění.

43:10

Jihlavští byli v šanci zastaveni faulem a čeká je přesilovka pět na čtyři.

42:05

Oba týmy mají své hríšníky z trestných lavic zpátky ve hře.

40:44

Dukla obstřelovala branku Zubrů. Nejprve střílel vedle Skořepa, hned po něm trefil Klimeše do hokejky Diviš a do třetice všeho dobrého pálil Grebenyuk, který branku minul.

40:01

Petr Mrázek (PŘE) 2 minuty hrubost.

40:01

Marek Sikora (PŘE) 2 minuty hrubost.

40:01

Marek Melenovský (JIH) 2 minuty hrubost.

40:01

Michal Důras (JIH) 2 minuty hrubost.

40:01

Druhá perioda skončila také nerozhodně, protože Dukla sebrala Zubrům vedení 2:1, když dokázala vstřelit gól do šatny. Pouhých 17 vteřin před druhou sirénou se prosadil Filip Seman. V poslední třetině nás čeká pořádné drama, protože oba celky budou bojovat o plný bodový zisk.

40:00

39:56

Ještě zakázané uvolnění Jihlavy.

39:43

Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava zaskočila v závěru druhé třetiny Zubry. Klimeš si vybral slabší chvilku, když nestačil na prudší střelu FILIPA SEMANA. Asistence: Richard Diviš.

39:33

Zubři ještě vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

39:20

Hosté hrají v plném počtu, poslední minuta druhé třetiny.

37:31

Jihlavší okamžitě zachytili rozehrávku domácích a posílají puk za branku Klimeše.

37:16

Ondřej Šafář (JIH) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

37:05

Hrubici obránce Ference mohl potrestat hostující Alekseev, který ovšem prázdnou klec minul.

36:31

Přerovší se řítili na Honzíka v přečíslení dvou proti jednomu. Pšurný vybídl k zakončení osamoceného Dostálka, kterému ale nestačily ani dva pokusy k tomu, aby překonal jihlavského brankáře.

36:06

Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

35:05

Diviš ostře poslal k ledu domácího Chmelíře, který odjíždí sotva na střídačku. Rozhodčí hru ponechávají bez vyloučení.

34:39

Dukla vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

34:15

Klimeš dobrým zákrokem zabránil k dorážce hostujícímu Andělovi.

33:41

Klimeš předvedl pohotový zákrok proti střele Anděla a dorážce Březiny.

32:26

Důrasova prudká střela Klimeše nezaskočila a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

31:05

Mrázek se natlačil do dobré pozice, kde ho vychytal pozorný Honzík.

30:34

Procházka tečoval střelu Chmelíře jen o milimetry vedle levé tyče.

30:04

Milan Procházka si dělal zálusk na hattrickovou trefu. Jenomže vyjetý Honzík si prostor nad lapačkou pohlídal a šanci přerovského útočníka chytá.

29:10

Slaboučké nahození Anděla ze středního pásma končí v lapačce Klimeše.

28:24

Důrazný Popelka u levé tyče se snažil protlačit puk přes lapačku Honzíka, ale bez úspěchu. Buly v obranné třetině Dukly.

27:19

Grígerovi se nepovedla rozehrávka a kotouč směřuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Honzíkem.

26:40

Kalábova střela byla zblokována do ochranné sítě. Zubři jsou kompletní.

25:38

Popelka také vyhazuje a Zubři šetří cenné vteřinky při hře ve čtyřech.

25:10

Pšurný zachytil kotouč a přerušil prozatímní jedinou kombinaci Dukly v přesilovce.

24:35

Tentokrát přesilovka pro Jihlavu. Jakub Grof (PŘE) 2 minutky podražení.

23:57

Zubři využívají dvojnásobnou přesilovou hru a opět jdou do vedení! Grof našel přesným pasem MILANA PROCHÁZKU, který dnes překonává Honzíka již podruhé. Asistence: Jakub Grof, Lukáš Chmelíř.

23:10

Zubrům se zatím přesilovka příliš nedaří.

23:06

Přesilová hra pět na tři pro domácí. Jiří Dobrovolný (JIH) 2 minuty za hru vysokou holí.

22:23

Je tu výhoda přesilové hry pro Zubry. Vojtěch Zadražil (JIH) 2 minuty za podražení.

21:50

Dukla vyhazuje kotouč na icing, buly před Honzíkem.

21:30

Grebenyuk se vrací do hry, Jihlava je kompletní.

20:54

Jihlava se v oslabení osvobozuje, přesilovka Přerova je pomaličku u konce.

20:34

Matai mohl poslat Zubry do vedení, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti propasírovat kotouč za Honzíkova záda.

20:01

První třetina skončila nerozhodně 1:1, když se střelecky nejprve prosadil za domácí Procházka a v 11. minutě srovnal z dorážky jihlavský Kohout. Hra v úvodní dvacetiminutovce byla převážně vyrovnaná. Zubři budou dohrávat z kraje druhé třetiny přesilovou hru pět na čtyři.

20:00

19:48

Dostálek se propracoval do slibné šance, kterou ale využít nedokázal. Honzík ukořistil kotouč do lapačky.

19:31

Zubři si v závěru první třetiny zahrají přesilovku. Vyloučen je Alexander Grebenyuk (JIH) na dvě minuty za podražení.

18:35

Jihlava byla v přesilovce aktivní, ale branku se jí vstřelit nepodařilo.

16:56

Klimeš vytáhl parádní zákrok proti přesilovkové střele Richarda Diviše. Buly před brankou Zubrů.

16:22

Je tu přesilovka pro Jihlavu. Roman Pšurný (PŘE) 2 minuty za podražení.

15:38

Dukla se dokázala ubránit a Diviš se vrací zpátky na led.

14:40

Kohout neproměnil tutovou šanci. Útočník Jihlavy ujížděl zcela sám na Klimeše, ale neproměnil. Kotouč se odrazil od pravé tyčky mezi jeho betony a poté ven z branky.

14:16

Pohotovou střelu Chmelíře chytá brankář Honzík do nastavené lapačky.

13:38

Richard Diviš (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění.

12:16

Sikora byl tvrdě atakován a Zubři budou hrát přesilovku.

11:44

Seman našel v mezikruží osamoceného Martina Kohouta, který sice druhou trefu nepřidal, ale vynutil pro svůj celek vhazování před Klimeše.

11:15

Střela obránce Dundáčka končí sražena v ochranné síti.

10:46

Jihlava pokračuje v pohledné kombinaci. Klimeš vyrazil střelu Březiny a poradil si také s dorážkou Skořepy.

10:24

Jihlava svůj tlak zúžitkovala a máme srovnáno! MARTIN KOHOUT byl dostatečně důrazný na brankovišti a dotlačil puk za Klimešova záda. Asistence: Filip Seman, Richard Diviš.

9:34

Jihlava se po obdržené brance vzchopila a obstřeluje Klimeše.

8:56

Zubři sice přesilovku nevyužili, ale vzápětí předvedli parádní kombinaci a dostávají se do vedení. Roman Pšurný poslal kotouč MILANU PROCHÁZKOVI, který z první prostřelil Honzíka. Asistence: Roman Pšurný.

6:05

Filip Seman (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění.

4:19

Prudký pokus Semana končí ztečován v ochranné síti. Buly před Klimešem.

3:33

Zatím jistý Klimeš si bez potíží poradil se střelou Alekseeva.

3:19

Zubři se na chvíli usadili v útočném pásmu a hned z toho byla šance. Pokus Chmelíře ale branku hostí minul.

2:44

Povedené střídání elitní jihlavské formace zakončil střelou do Klimeše Filip Seman.

2:28

Dukla se usadila v útočném pásmu a kombinuje.

1:56

Klimeš si poradil s lehoučkou střelou Březiny.

1:32

Zubři zahrozili před Honzíkem, který ale zasahovat nemusel. Do útoku míří Dukla.

1:14

0:50

Skořepa vybídl do slibné šance Anděla, který nedokázal dopravit kotouč do prázdné branky.

0:36

Dukla odstartovala duel hodně z ostra. Střela Semana ale branku Zubrů nezasáhla.

00:01

Vše je připraveno ke vhození úvodního buly.
Vojtek byl v sezoně 2007/2008 vyhlášen nejlepším brankářem extraligy. Navíc si připsal rekord 218 minut bez obdržené branky.
Před vhozením úvodního buly proběhne rozloučení s Martinem Vojtkem, který před nedávnem ukončil hokejovou kariéru.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Matai, Sikora – Goiš, Popelka, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Hrazdira, Kovařík.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Harkabus.

Rozhodčí: Trombík – Barteček, Konvička.
Hezké sobotní odpoledne z přerovské MEO Arény. Zubři dnes přivítají na svém ledě Duklu Jihlavu. Přerovští hokejisté potřebují body jako sůl, protože nevyhráli sedm utkání v řadě. Naopak Jihlava je na páté pozici a může si připsat již pátou výhru v řadě. Odolají Zubři na domácím ledě silné Jihlavě? O tom se můžete přesvědčit v 17:00, kdy bude vhozeno úvodní buly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:2

Branky a nahrávky: 9. Procházka (Pšurný), 24. Procházka (Grof, Chmelíř), 55. Grof – 11. Kohout (Seman, Diviš), 40. Seman (Diviš)

Rozhodčí: Trombík – Barteček, Konvička