Univerzita Hr. Králové – Univerzita Pardubice

5:4

po prodl. (2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)

22.10.2015, 17:30 • Zimní stadion Hradec Králové • Radek Kozel

S konstatováním, že Univerzita Hradec Králové porazila Univerzitu Pardubice 5:4 po prodloužení se s vámi loučím a přeji krásný zbytek večera. (20:39:57)
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:
1. hvězda utkání – Michal Procházka
2. hvězda utkání – Jiří Janoušek
3. hvězda utkání – Josef Čáp
V hradecké FORTUNA aréně byli přítomní diváci svědky úžasné hokejové podívané, na jejímž konci slaví domácí hokejisté. Vysokoškoláci z UHK tak obhájili loňské vítězství a rozhodli o tom, že putovní pohár zůstane minimálně na další rok pod Bílou věží!

Zatímco pardubičtí hráči jsou již v kabinách, domácí hrdinové si užívají oslavy se svými fanoušky, spolužáky, kamarády. Troufám si tvrdit, že dnešní noc bude v Hradci Králové veselo a slavit se bude až do ranních hodin.

62:14

Univerzita Hradec Králové vstřelila branku! Hradečtí hokejisté vítězí i v historicky druhém univerzitním derby! Lukáš Bureš přebruslil svého strážce a přihrávkou na brankoviště vybídl ke skórování MICHALA PROCHÁZKU. Ten jeho pobídkou nepohrdl a oslavy ve FORTUNA aréně tak mohou začít! Asistence: Lukáš Bureš.

61:40

V nastaveném čase aktivní Valášek vyslal dělovku, proti které zasáhl Čáp pravým betonem.

61:02

Důležitý zákrok si připisuje na druhé straně opět Čáp po střele Janouška.

60:34

Patrik Moučka střílel z levého kruhu, avšak jeho ráně vystavil stopku Bernart svým efektním zákrokem lapačkou.

60:05

Hradečtí vyhráli vhazování a Valášek prověřil Čápovu pozornost.

60:01

Ve třetí periodě jsme byli v pod Bílou věží svědky strhující podívané se spoustou šancí na obou stranách. Padla však pouze jedna branka a tu zaznamenal hradecký Šimon Macháň a poslal tak utkání do prodloužení.

Atmosféra po ve FORTUNA aréně po celý zápas graduje a předpokládám, že v prodloužení tomu nebude jinak.

60:00

59:57

V samotném závěru utkání mohl o vítězství UHK rozhodnout Macháň, jeho pokus ale minul Čápovu klec.

59:34

Strážce domácí svatyně si připisuje další důležitý zákrok. Případný inkasovaný gól by nejspíš rozhodl o vítězi univerzitního derby.

59:03

Sám na Bernarta ujížděl ze strany Šťastný. Rozhodl se pro zakončení na zadní tyč, avšak minul.

58:27

Srpek se snaží vysoko napadat hradeckou rozehrávku a způsobuje tak domácím nemalé potíže.

57:54

Závěr utkání se odehrává ve strhujícím tempu. Hraje se nahoru dolů a do prodloužení se nechce ani jednomu z týmů.

57:40

Lukáš Bureš ujížděl na Čápa, avšak nepřesnou přihrávkou jen odevzdal kotouč Zdráhalovi.

5:4

Branky a nahrávky: 13. Stehno (Chaloupka, Valášek), 20. Chaloupka (Procházka), 33. Křečan (Pánek), 55. Macháň (Procházka), 63. Procházka (L. Bureš) – 3. Srpek (Bažant), 23. J. Moučka, 31. P. Moučka (Zdráhal), 36. Petružálek (Panna)

Univerzita Hr. Králové: Bernart (Jeschke) – Chaloupka, Piegl, Budínský, Pecen, Pánek – Berger, Valášek, Stehno, Procházka, Bartoň, Lukáš Bureš, Michal Bureš, Hlavatý, Janoušek "C", Křečan, Macháň, Plíhal, Bohdanecký. Trenéři: Martin Hosták, Petr Picka.

Univerzita Pardubice: Čáp (Lochman) – Zdráhal, Bažant, Škvor, Lenoch, Tvrdík, Zajíček, Petružálek – Hemský "C", Kastner, Karásek, Šťastný, Panna, Srpek, Patrik Moučka, Zelinger, Šimončič, Jaroslav Moučka. Trenér: David Pospíšil.

Rozhodčí: Veselý – Antalík, Řezníček