18.10.2015, 02:30 • United Center, Chicago • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.7 4.15 4.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to bude vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou nic či krásné ráno! (05:09:06)
Marián Hossa (CHI) 1+1, 2 střely, čas na ledě 18:12
1. Marián Hossa (CHI) 1+1
2. Corey Crawford (CHI) 22 zák., 1 gól, 95,7%
3. Arťom Anisimov (CHI) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 21 563 diváků.
Zápas je u konce, ani v šestém utkání nedokázal Columbus zvítězit! Brandon Dubinsky vzteky na střídačce láme svou hokejku...

V United Center jsme zažili první třetinu, která nepřinesla ani jeden gól. Její průběh byl ale poměrně vyrovnaný. Střely 6:9.

Druhá perioda už nám branky přinesla. V čase 35:35 otevřel skóre po pasu od Panarina ruský útočník Arťom Anisimov, jenž ještě loni hrál za Columbus. O 65 sekund později využil přesilovou hru Teuvo Teräväinen, jehož přihrávku před branku si do vlastní klece srazil Prout. Chicago v této třetině jasně dominovalo. Střely 15:3.

Třetí třetina se nesla ve znamení dobrého výkonu Chicaga co se defenzivy týče. Navíc ve 48. minutě přidal třetí branku Marián Hossa. Modrokabátníci ale dokázali v 57. minutě zásluhou branky Jacka Johnsona snížit na rozdíl dvou branek, nicméně o výhře Blackhawks rozhodl Patrick Kane gólem do prázdné branky. Střely 9:11.

Obhájce Stanleyova poháru tedy porazil Blue Jackets 4:1.
Střely celkem 9:11.

59:44

Zápas už se jen dohrává a domácí fanoušci slaví vítězství.

59:10

Samozřejmě přichází i tresty. Na lavici hanby usedají Kerby Rychel (CBJ) a Trevor van Riemsdyk (CHI) na pět minut za šarvátku. Dvouminutový trest za hrubost inkasují Dalton Prout (CBJ) a Vincent Hinostroza (CHI).

59:10

Fedor Ťjutin si z bitky odnesl krvavý šrám a sedí na střídačce s ručníkem okolo obličeje.

59:10

Curtis McElhinney si připsal pozorný zákrok a v rohu se nám nyní strhla velká mela!

Patrick KANE - 4:1

58:33

Chicago právě vstřelilo branku!
A je definitivně rozhodnuto! Artěmij Panarin se uvolnil ve středním pásmu a dostal se do toho útočného, kde si s obránci pohrál PATRICK KANE, na kterého posléze zívala prázdná branka. Útočník s číslem 88 tak dává svůj čtvrtý gól v sezoně 2015/2016! Asistence: Artěmij Panarin a Jonathan Toews.

58:09

Johansen vybízel spoluhráče k teči, ale kotouč jen zapadl za branku soupeře.

57:50

Columbus v šesti, Curtis McElhinney míří na střídačku!

57:44

Nyní se ale na výlet dopředu vydal Brandon Saad, jenomže jeho akce po levém křídle nevyšla.

57:22

Chicago si je vědomo toho, že se musí více soustředit na udržení stavu a snaží se držet puk na holi.

Jack JOHNSON - 3:1

56:21

Columbus právě vstřelil branku!
A je sníženo, dost možná nás čeká dramatická koncovka! Na modrou čáru dostal kotouč elitní obránce Modrokabátníků JACK JOHNSON, jehož tvrdá střela prošla vším, co jí stálo v cestě! Corey Crawford tak čisté konto nedokázal udržet. Asistence: David Savard.

56:07

Hned po buly střílel obránce Trevor van Riemsdyk vysoko nad branku. Došlo ale k teči a tak se vhazování bude opakovat ze stejné pozice.

56:03

Zakázaným uvolněním se mu to ale nepodaří. Clarkson nedokázal dobře nahrát a tak teď může zpytovat své svědomí v obranném pásmu.

56:00

Do konce zbývají čtyři minuty a pokud chce Columbus pomýšlet na bodový zisk, bude muset hodně rychle vstřelit kontaktní branku.

55:20

Domácí se dožadovali odpískání faulu na Panarina, sudí byl ale hodně benevolentní. Hra tak plynula dál a ke střele se propracoval Nick Foligno, na konci celé akce stál ale 30letý zkušený gólman Corey Crawford, který přerušil hru, což dává prostor komerční přestávce.

55:00

Skvělý výkon od Chicaga, které si nyní vytvořilo velký útočný tlak. Seabrookův pokus byl ovšem nepřesný.

54:25

Daley byl nyní hodně aktivní. Tentokráte si chtěl narazit s Toewsem, toho si ovšem obránci Columbusu dokázali pohlídat.

53:55

Trevor Daley si najel do střelecké pozice, nicméně McElhinney dokázal jeho pokus zápěstím vyrazit mimo.

53:48

Bryan Bickell v útočném pásmu předal kotouč Hinostrozovi, který se ale nedokázal prosadit. Karlsson si poté nebyl jistý rozehrávkou další akce a tak raději kotouč vyhodil na icing.

52:58

Chicago dobře zabezpečilo svou obranu a Columbus do ní vůbec nemůže proniknout. Domácí už udělají vše pro to, aby Corey Crawford udržel čisté konto.

51:53

Situace se opakuje.

51:47

Zakázané uvolnění v podání Chicaga Blackhawks, které tak nemůže na led poslat čerstvé síly.

51:01

A mohlo být sníženo! Cam Atkinson dostal přihrávku od Ryana Johansena před branku, ale střelou z první trefil jen dobře postaveného Coreyho Crawforda! Blue Jackets zkrátka není přáno.

50:27

Ofsajd v podání Blackhawks a následná strkanice mezi Jennerem a Seabrookem byla důvodem k přerušení hry.

Následuje komerční přestávka.

49:30

Patrick Kane pláchl columbuské obraně a jel zcela sám na Curtise McElhinneyho, který ho ovšem dokázal vychytat! Hostující gólman si dnes podruhé poradil s unikajícím střelcem Blackhawks. Nebýt jeho, mohlo to být nyní již tak 5:0.

48:18

Arťom Anisimov dostal přihrávku do dobré příležitosti, nicméně Curtis McElhinney dokázal kotouč vyrazit betonem do bezpečí!

47:59

Marián HOSSA - 3:0

47:48

Tak přeci jen je dvojnásobná početní výhoda využita! Campbell ztratil kotuč ve středním pásmu a MARIÁN HOSSA s Jonathanem Toewsem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný forvard ho vzal na sebe a udělal dobře, jelikož McElhinney jeho následnou střelu po zemi propustil za svá záda! Bez asistence.

47:20

William Karlsson zachytil přihrávku a Jenner se postaral o výhoz přes všechny čáry.

47:05

Chicago je v útočném pásmu ale zatím se moc neodhodlává ke střelám.

46:36

Marián Hossa posílal puk před bránu, kde číhal Kane s Panarinem. Puk ale pod svou lapačkou podržel McElhinney.

46:12

Blue Jackets ale nyní dokázali vyhodit puk až k brankáři Hawks!

45:59

Dalton Prout (CBJ) je vyloučen za krosček a Brandon Dubinsky (CBJ) za nesportovní chování, jelikož si neodpustil nějaké to slovo navíc vůči rozhodčímu. Chicago tak bude hrát dvě minuty v pěti proti třem!

44:39

A na druhé straně se do velmi dobré příležitosti probojoval Marián Hossa, nicméně jeho bekhendová střela se od McElhinneyho odrazila vedle brány!

44:22

Ryan Johansen se na brankovišti probojoval k dorážce střely Codyho Goloubefa, ale domácí brankář byl úspěšnější!

43:30

Hartnell nedohnal dlouhý pas a je z toho zakázané uvolnění.

43:17

Dnešní debutant Hinostroza pěkně zavezl puk do útočného pásma, kde se ale nepotkal s dostatečnou podporou spoluhráčů.

42:29

Obránce Dalton Prout si sjel do střelecké pozice, ale naneštěstí pro Columbus Blue Jackets trefil břevno Crawfordovy brány!

42:15

Zmenšit ho mohl Brandon Dubinsky, ale jeho střela byla velmi nepřesná.

41:47

Úvod třetiny opět nabízí velmi opatrný hokej z obou stran. Chicago chce své vedení hlídat.

40:42

Na druhé straně střílel Viktor Svedberg, ovšem Curtis McElhinney včas sklapl své betony a puk nepropustil.

40:16

Od modré zkusil své štěstí Dalton Prout, ale neměl vůbec dobře seřízená mířidla.

40:01

Střely: 21:12 (15:3 v této třetině)
Druhá třetina je za námi, konečně už jsme se dočkali i gólů. O oba se postaral domácí tým, který je dnes lepším na ledě a Columbus pokračuje ve velmi špatné formě. Ve třetí třetině bude muset svůj výkon rapidně zlepšit, pokud zde chce pomýšlet na bodový zisk.
Další třetina začne přibližně ve 4:22.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58

Střelu Teräväinena z mezikruží do své lapačky chytil pozorný McElhinney.

39:21

Střelecký pokus Nicka Foligna byl Hjalmarssonem zblokován do ochranné sítě nad brankou Crawforda.

39:00

Začala poslední minuta ve druhé třetině.

38:21

Kerby Rychel zavezl puk do útočného pásma, více už s ním ovšem nedokázal vymyslet.

37:58

Trevor van Riemsdyk z voleje mířil hodně nepřesně, hostující brankář byl tedy bez práce a za pukem se v klidu jen ohlédl.

37:49

Patrick Kane střílel z voleje přímo do připravené lapačky Curtise McElhinneyho.

37:43

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

Teuvo TERÄVÄINEN - 2:0

36:40

Přesilová hra je poměrně rychle využita a Hawks jdou do dvoubrankového vedení! Hossa zavezl puk do útočného pásma, kde se k němu posléze u branky dostal TEUVO TERÄVÄINEN. Jeho přihrávku před svatyni Blue Jackets si do vlastní branky nešťastně srazil Dalton Prout a je to 2:0! Asistence: Trevor Daley a Marián Hossa.

36:17

Cody Goloubef (CBJ) je tedy vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a uvidíme přesilovku Chicaga.

36:12

Patrick Kane se obtočil okolo branky a bylo z toho řádné nebezpečí, které ovšem branku kvůli faulu nepřineslo.

Arťom ANISIMOV - 1:0

35:35

Domácí celek se dostává do vedení a my se konečně dočkali prvního gólu! Prosadil se bývalý hráč Columbusu ARŤOM ANISIMOV, jenž bekhendem úspěšně zakončil přečíslení Hawks čtyři na dva po ruské spolupráci s Panarinem! Asistence: Artěmij Panarin.

35:06

Garbuttova přihrávka úspěch nemohla oslavit, obránci byli pozorní.

34:40

Proutova střela od modré čáry byla zblokována za branku, Corey Crawford byl tedy bez práce v tento moment.

34:36

Brandon Dubinsky obdržel přihrávku na levé křídlo a dostal se ke střele, ovšem kotouč poslal nad bránu.

34:26

Přihrávka Arťoma Anisimova byla sražena do ochranné sítě a hra je přerušena. Komerční přestávka.

33:59

Hartnellovu tvrdou střelu po zemi vyrazil Crawford svým betonem do bezpečí! K dorážce se ještě snažil dostat Johansen, ale to už měl marné.

33:48

Pokus Teuva Teräväinena nemohl McElhinney propustit za svá záda. Kdyby se tak stalo, byl by mluvou dnešní mládeže označen za trapáka.

33:46

33:10

Na trestnou lavici usedají Dalton Prout (CBJ) a Andrew Shaw (CHI). Pokračovat se tak bude v přesilové hře pět na čtyři v podání Hawks.

33:10

Velký tlak Chicaga je ukončen výhozem a navíc i vyloučením.

33:05

Seabrook z dobré šance mířil moc vysoko.

32:51

Panarinův přízemní pokus dokázal Curtis McElhinney vyrazit.

32:40

Toews nabil Kaneovi, který střílel z voleje těsně vedle brány.

32:27

Kane si několikrát narazil s Panarinem, ke střele ovšem nedošlo.

32:04

Seabrookova střela byla McElhinneym vyražena do rohu kluziště.

31:46

Niklas Hjalmarsson byl trefen Brandonem Saadem (CBJ) holí do obličeje. Útočník Blue Jackets tak dostává dvě minuty.

31:28

Seabrook dostal puk na modrou a srovnal si ho na střelu. Pozorný ovšem byl McElhinney, který puk "zmrazil". Následuje komerční přestávka.

30:39

Clarkson nyní obkroužil útočné pásmo a nahrál do mezikruží na Gregoryho Campbella, který ale branku přestřelil.

30:15

Blue Jackets se vůbec nedaří založit útočné akce, v posledních minutách jsou hosté, co se směrem dopředu týče, opravdu marní.

29:49

Nick Foligno byl hodně aktivně napadán v rozehrávce, naštěstí pro svůj celek situaci ale zvládl na výbornou.

29:09

Okamžitě ale došlo k rychlému založení další akce a Marián Hossa donutil hostujícího gólmana k pokrytí kotouče.

28:59

Nyní ale domácí celek zachyboval v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.

28:25

Modrokabátníkům se nyní vůbec nedaří a Chicago je mnohem aktivnějším týmem.

27:59

Zakázané uvolnění Columbusu.

27:52

Dělovou ránu od modré čáry obstaral van Riemsdyk, McElhinney ale vyrazil puk svou lapačkou vedle branky!

27:40

Panarin se v útočném pásmu dobře dostal ke střele, ale kotouč poslal mimo.

27:07

Od modré čáry trefil McElhinneyho lapačku Trevor van Riemsdyk. Hra je přerušena a uvidíme komerční přestávku.

26:33

Scott Hartnell dobře zastavil vznikající akci Chicaga, sám ale nedokázal bekhendovým pasem založit tu od svého celku.

25:47

A další obrovská šance Chicaga! Do samostatného úniku dostal přihrávku Artěmij Panarin, jenže tváří v tvář McElhinneymu se neprosadil! Náhradník Blue Jackets si hodně hlasitě říká o šanci i v dalším utkání, Bobrovskij má evidentně zdatnou konkurenci.

25:12

Fantastický zákrok lapačkou ze svého repertoáru vytáhl Curtis McElhinney! Na pravou stranu dostal nabito na volej Patrick Kane, jehož dělovku hostující gólman chytil parádním švihem svou rukou.

24:17

Na modrou čáru dostal nabito Dalton Prout, nicméně Crawford byl v pozoru a puk dokázal bez problémů vyrazit.

23:57

Úvod druhé periody je z obou stran velmi opatrný a také nepohledný.

23:11

Hartnell chtěl přihrávkou poslat do dobré šance Johansena, nicméně pas byl nepřesný a z akce tedy nic nebylo.

22:27

Z pravé strany své štěstí zkoušel Cam Atkinson, ale nakonec ani nemusel domácí gólman zasahovat.

21:57

Tahle přesilovka se Chicagu moc nepovedla a Columbus to akorát jen může povzbudit.

21:31

21:04

Ani nahození Seabrooka nezaložilo útočnou akci Blackhawks.

20:28

Patrick Kane střelou z levé strany zcela minul hostující branku. Do útoku tak Chicago musí znovu ze svého pásma.

20:01

První třetina je za námi. Branku jsme v ní neviděli, Chicago bylo mírně lepším celkem, ale díky dvěma přesilovým hrám si šance vytvořil i Columbus. Aktuální skóre je ale 0:0 a to je to nejdůležitější.
Další třetina začne přibližně ve 3:27.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49

Kombinace Hawks nevyšla a puk je až v obranném pásmu.

19:31

Kapitán Chicaga dokonale napravil své vyloučení a nyní to byl on, kdo vybojoval přesilovku. Dvě minuty za držení dostává David Savard (CBJ).

19:15

19:00

Začala poslední minuta hry v první třetině.

18:22

Keithův pokus v oslabení nedokázal McElhinney udržet, naštěstí pro něj ale k dorážce nedošlo.

17:58

Foligno se snažil zaskočit domácího gólmana střelou-přihrávkou z velkého úhlu, ale ten se nenechal.

17:17

Hned po buly dokázalo Chicago vyhodit puk do bezpečí.

17:15

A společně se Saadem vybojovali vyloučení. Fauloval Jonathan Toews (CHI) a uvidíme tak další přesilovku hostů.

17:07

Johansen operuje s pukem za brankou soupeře...

16:38

Svedberg krásným dlouhým pasem dopředu poslal Hinostrozu, který ale po kličce ztratil puk.

16:14

Viktor Svedberg dostal pas na modrou čáru, ale jeho nahození šlo mimo.

15:45

Domácí celek je aktivnějším týmem a Columbus má v obraně plné ruce práce, což se ovšem dalo očekávat. Start Blue Jackets do sezony je opravdu bídný.

14:57

Panarin dostal dlouhou přihrávku na pravé křídlo, přes bránící hráče se ale neprosadil ke střele.

14:16

Na druhé straně nebezpečně číhal před brankou Bickell a Svedberg ho vybízel k teči, kotouč ale proplachtil mimo.

14:00

Saad objel branku a našel na modré čáře Goloubefa, jenž už ovšem neměl možnost ke střele.

13:34

Marián Hossa se nadvakrát snažil dostat ke střele, ale ani jednou nebyl v ideálních podmínkách.

13:20

Ofsajd v podání Blackhawks. Následuje komerční přestávka.

12:52

Vincent Hinostroza projel po straně až před branku. Posléze se odhodlal ke střele, kterou ovšem jen trefil brankáře Columbusu.

12:29

Marián Hossa se na pravém křídle chtěl uvolnit do střelecké pozice, ale nakonec mu ani nebylo umožněno nahrát na spoluhráče.

11:46

Zakázané uvolnění Chicaga.

11:22

Campbell se na pravém křídle ohodlal ke střele, ale trefil jen bránící hráče.

10:57

Daleyho střelu dokázal vyrazit pozorný McElhinney, jenž dnes dostal přednost před Sergejem Bobrovským.

10:34

10:22

Po střeleckém pokusu Ryana Murrayho od modré čáry se k dorážce před brankou dostal Brandon Saad, ale puk poslal těsně vedle branky!

09:37

Konečně alespoň střela. Na svědomí jí měl Scott Hartnell, na konci celé akce stál připravení brankář Corey Crawford.

09:25

O další osvobození Hawks se postaral Krüger.

09:06

A další výhoz Chicaga, zatím se Blue Jackets nedaří.

08:44

Dubinského pokus po střele Davida Savarda byl zblokovaný a domácí posléze vyhodili kotouč.

08:34

Na dvě minuty za hákování si na trestnou lavici sedne Brent Seabrook (CHI). Obětí zákroku se stal Boone Jenner, který tak vybojoval přesilovku.

08:15

Blackhawks opět byli aktivní při napadání rozehrávky a dělali vše proto, aby se dostali k puku, ale nedokázali to.

07:28

Blue Jackets se nastěhovali do útočném pásmu, ve kterém se ale nedokázali prosadit.

07:17

Po komerční přestávce už se znovu pokračuje.

06:55

Puk v hledišti a hra je přerušena.

06:26

Teräväinen předal puk Hinostrozovi, který nedokázal přejít přes útočnou modrou. Akce tak přišla vniveč.

05:20

Artěmij Panarin se snažil dostat za obranu s kotoučem, ale Goloubef se nenechal obehrát a ruského útočníka k ničemu nepustil.

05:00

Boone Jenner si najížděl před branku na přihrávku, ale puk k němu nedorazil a forvard hostů tak nemohl střílet.

03:22

Duncan Keith dostal krásnou přihrávku a situaci ještě vylepšil pasem na Bryana Bickella, který ale narazil na přesouvajícího se McElhinneyho!

02:50

Domácí si ale nadále nerozuměli v kombinování a tak se zatím oba celky v útočném pásmu spíše hledají.

02:26

První střídání v NHL zažívá domácí forvard Hinostroza, který založil útočnou akci Chicaga.

01:20

Cody Goloubef měl dvě střelecké možnosti, jenomže obrana Hawks byla pozorná a nenechala ani jened z pokusů projít na brankáře.

00:51

Columbus má za sebou pokusy o první útočné akce, ale v ani jednom případě se nedokázali hosté prosadit.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith "A", Hjalmarsson, Seabrook "A", Daley, Svedberg, van Riemsdyk – Bickell, Toews "C", Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Teräväinen, Hinostroza, Garbutt – Desjardins, Krüger, Shaw

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Savard, Murray, Goloubef, Ťjutin, Prout – Saad, Johansen, Foligno "C" – Jenner "A", Dubinsky "A", Atkinson – Hartnell, Karlsson, Rychel – Calvert, Campbell, Clarkson

Rozhodčí: Meier, Charron – Heyer, Kovachik.
Vzájemné zápasy
V minulém ročníku se tyto celky střetly dvakrát. Poprvé se hrálo v Columbusu a byla z toho výhra domácího celku po samostatných nájezdech 3:2.

Odveta v Chicagu rovněž vyšla lépe Blue Jackets, kteří si z ledu Blackhawks odvezli dva body za výhru 5:2. Chicago tak dnes bude mít Columbusu co vracet.
Československá stopa v týmech
Marián Hossa (CHI) – 5 zápasů, 0+2
Michal Rozsíval (CHI) – zraněný

Před zápasem s Torontem byl z farmy povolán Kerby Rychel

Columbus Blue Jackets
To Modrokabátníkům se na začátku sezony nedaří vůbec. pět zápasů, pět proher a na kontě 26 inkasovaných branek. To je zatím velmi špatná vizitka a Columbus je tak na úplně posledním místě v National Hockey League.

Naposledy doma překvapivě podlehl Torontu Maple Leafs, jemuž mnoho odborníků předpovídá boj o pouhé poslední příčky. Konečné skóre bylo 6:3 pro Maple Leafs. Po utkání s Chicagem čekají na Columbus dva dny volna a posléze zápas doma s Islanders.

Uvidíme dnes v sestavě Hawks změny?

Chicago Blackhawks
Obhájce Stanleyova poháru nezažívá zatím úplně pohodový vstup do nového ročníku. Po pěti zápasech má totiž na kontě pouze čtyři body za dvě výhry. K tomu skóre 10:13.

V posledním utkání prohrál na ledě Capitals z Washingtonu 1:4. Nyní ho tedy čeká zápas s Columbusem a následně až pětidenní pauza, poté se utká s Floridou.
Hezký večer u sledování NHL vám přeje Michal Belšán! Společně se zaměříme na zápas mezi Chicago Blackhawks a Columbus Blue Jackets, přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

4:1

Branky a nahrávky: 36. Anisimov (Panarin), 37. Teräväinen (Daley, Hossa), 48. Hossa, 59. Kane (Panarin, Toews) – 57. Johnson (Savard)

Rozhodčí: Meier, Charron – Heyer, Kovachik

Diváci: 21 563