18.10.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Ondřej Kočka (@OndraGS)

Tipsport: 1.64 4.2 4.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Marc-Andre Fleury (PIT) 26 zák., 1 gól, 96,3%

Roman Polák (TOR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:54 (03:56:08)

Střely na bránu: 33:27
Hity: 21:32
Vhazování: 27:34
Trestné minuty: 10:12
Tak ani v poslední třetině jsme se branky nedočkali. O výsledku rozhodla první třetina. Dva rychlé góly Tučňáku stačili k těsné výhře 2:1. Pittsburgh je jistě rád, že získal 2 body, ale opět malý počet vstřelených branek. Tohle příště stačit nemusí.

59:58

Zakázané uvolnění domácích. Toronto už ale asi nic nestihne během vteřiny a půl.

59:12

Toronto se tak připravilo o výhodu, ale stále je na puku.

58:45

Toronto špatně střídalo. Spalling jde pykat za celý tým.

58:45

Tvrdá střela od modré. Fleury připraven.

57:45

A Toronto už hraje se šesti hráči v poli.

57:30

Toronto je v útočeném pásmu. Bernier ještě zůstává v bráně.

57:10

Bernier už kouká po střídačce, kdy dostane pokyn k opuštění branky.

56:53

Kessel jel sám na Berniera. Mířil jen do jeho těla. Ještě si stěžoval, že na něj nebyl odpískán faul za sekání.

56:10

Malkin měl dobrou střeleckou pozici, ale ještě nahrával Hornqvistovi. Bernier celou situaci dobře přečetl.

55:26

Nahození Spronga zablokováno.

55:00

Babcock se radí s asistentem. Čas se krátí, výsledek je pro Leafs stále nepříznivý.

54:26

Cole nyní objel branku a dostal se k zakončení. Bernier ale přesun k tyči zvládl rychle a střelu zneškodnil.

53:49

K odraženému puku se dostal Malkin, v cestě stál jen Bernier. Ruský útočník ho nepřekonal.

53:15

Maatta pálil od modré. K dorážce se nedostal Crosby ani Kessel.

52:45

Plotnikov střelou z mezikruží nenachytal Berniera.

2:1

Branky a nahrávky: 6. Malkin, 7. Mattaa (Plotnikov, Scuderi) – 14. Gardiner (Kadri, Grabner)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Letang, Maatta, Lovejoy, Dumoulin, Scuderi – Kunitz (A), Crosby (C), Kessel – Perron, Malkin (A), Hornqvist – Porter, Bonino, Sprong – Plotnikov, Cullen, Rust

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Gardiner, Phaneuf (C), Rielly, Hunwick, Polák, Harrington – van Riemsdyk, Bozak, Komarov – Matthias, Kadri, Boyes – Grabner, Holland, Parenteau – Winnik, Spaling, Lupul (A)

Rozhodčí: G. Hebert, J. Hebert – McElman, Nowak

Diváci: 18650