2:1

konec (2:1, 0:0, 0:0)

16.10.2015, 17:00 • Dávid Lech sk

Tipsport: 1.25 6.4 5.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Liptovský Mikuláš tak napokon zvládol dnešný duel, keď si na svoje konto pripisuje cenné tri body. Vďačiť za ne môže predovšetkým vynikajúcemu nástupu do zápasu, keď po šiestich minútach viedol 2:0. V 16. minúte sa síce presadil najlepší hráč hostí Nemček, no zo strany Topoľčian to bolo všetko a tri body tak napokon ostávajú v Liptovskom Mikuláši po výsledku 2:1. Ďakujeme za sledovanie nášho prenosu a vašu pozornosť chceme upriamiť na ďalšie duely I. ligy, ktoré štartovali až od 18tej hodiny a z ktorých taktiež prinášame online prenosy. (19:09:38)

59:19

Hostia hrajú po Kudlejovom dvojminútovom treste v plnom počte, no neostáva im veľa času na vyrovnanie, puk je ďaleko od brány Michala Dovina.

58:18

Od vylúčenia Kudleja ubehla už jedna minúta, no Liptovský Mikuláš sa nikam neponáhľa, snaží sa zbierať cenné sekundy a doviesť duel do víťazného konca.

57:50

Hostia sa teraz budú musieť brániť v obrannom pásme, čo Liptákom len vyhovuje, keďže majú možnosť dlhodobo udržať puk ďaleko od svojej brány.

57:18

Peter Kudlej sa ale teraz prezentoval krosčekom a bude vylúčený. Šanca Topoľčian na vyrovnanie tak výrazne klesá.

56:20

Liptovský Mikuláš stále odoláva snahe Topoľčian o vyrovnanie, no hostia majú stále nádej na predĺženie. K dispozícii majú ešte 220 sekúnd hry.

55:24

Do konca duelu ostáva necelých päť minút a čas na vyrovnanie sa hosťom výrazne kráti.

54:12

Okrem sústredenej hry pred vlastným brankárom sa Liptáci spoliehaj na rýchle brejky, ktoré by mohli mať úspech. V poslednej päťminútovke budú Topoľčany nútené hrať vabank.

53:34

Liptovský Mikuláš disponuje jednou z najlepších obrán v súťaži, čo dávajú teraz domáci Topoľčanom jasne najavo, ktorí sa len veľmi ťažko dokážu presadiť cez pozornú defenzívu domácich hokejistov.

52:55

Topoľčanom sa ale zatiaľ nedarí presadiť sa v ofenzíve a dotiahnuť tak zápas do predĺženia. Domáci hráči sa vynikajúco bránia.

51:38

Bystričan sa ale vracia na ľad, Liptáci nedokázali využiť početnú výhodu o jedného muža a záverečných osem minút zápasu sa budú hostia snažiť o vyrovnanie.

50:20

Liptovský Mikuláš má dokonalú príležitosť odskočiť Topoľčanom na rozdiel dvoch gólov, čo by mohlo byť v záverečnej desaťminútovke dnešného stretnutia rozhodujúce.

49:38

Topoľčany sa ale na najbližšie dve minúty pripravujú o šancu streliť gól a budú sa musieť brániť. Na trestnú lavicu smeruje Miloš Bystričan za seknutie.

48:12

Snahu hosťom ale isto nemožno odoprieť. Na ľade pôsobia bojovným dojmom a na Liptákov tak čaká veľmi náročná posledná desaťminútovka zápasu.

47:42

Liptáci majú stále jednogólový náskok a čas sa hosťom z Topoľčian pomaličky kráti, čo hrá do karát domácim hokejistom.

46:37

Po dvojminútovom oslabení domáci mobilizujú sily a pripravujú sa na ťažký záver zápasu, v ktorom budú brániť chudobné jednogólové vedenie.

45:22

Zverenci Róberta Spišáka napokon zvládli oslabenie a hru piatich hostí proti brániacej sa štvorici prežili bez gólovej ujmy. Jabrocký sa vrátil na ľad.

44:10

Domáci hráči sa zatiaľ úspešne bránia, no nebudú to mať v nasledujúcich sekundách jednoduché. Topoľčany sa opäť usadili v útočnom pásme.

2:1

Branky a nahrávky: 3. Lichanec (Uram, Jabrocký), 6. Uram (Burzala, Nádašdi) – 16. Nemček (Kluka, Pavlíček)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina – Mezovský, Krčula, Nádašdi, Burzala, Kadlubiak, Oravec, Oško, Bača – Marcinko, Cibuľa, Bartík – Jabrocký, Lichanec, Uram – Brezniak, Piatka, Laco – Gápa, Struška. Tréner: Róbert Spišák

HC Topoľčany: Halo – Bystričan, Palovič, Hain, Pavlíček, Kudlej, Nociar, Kúdela, Petrek – Szalay, Nemček, Kluka – Záborský, Mihalik, Bališ – Tvrdík, Šedík, Kovalík – Stanislav, Hudec, Gális. Tréner: Miroslav Nemček

Rozhodčí: Babeliak – Hanko, Mráz