konec (31:22, 48:47, 75:71)

07.10.2015, 21:15 • Braine L'Alleud • Finále • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 10.5 21.0 1.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou! (22:54:53)
Už je to skutečně tak, pražské basketbalistky si poradily s jasně favorizovaným gigantem z ruského Jekatěrinburgu! Ve strhujícím finiši svěřenkyně Natalie Hejkové přeci jen prokázaly silnější nervy a nakonec o dva body zvítězily. Vše mohlo být úplně jinak, v poslední sekundě ale Nolanová mířila těsně vedle!

Konec zápasu. (93:91)

39:59

To bylo o fous! Mohlo být vyrovnáno, ale Nolanová těsně minula koš a USK Praha se tak stává vítězem FIBA Supercupu! (93:91)

39:58

Taurasiová sice trefila jen jeden, okamžitě poté však faulovala Palauová a hráčka UMMK tak měla k dispozici další, který suverénně proměnila. (93:91)

39:54

Burgrová faulovala, ještě z toho jsou trestné hody pro Taurasiovou. (93:89)

39:49

Zdá se, že trestný hod Palauové definitivně přiblížil USK k vítězství. Jekatěrinburg si ještě v samém závěru vybírá oddechový čas. (93:89)

39:38

O stejný kousek se pokoušela Taurasiová, ale minula. Triumf je blízko! (92:89)

38:40

To je výtečné, Xargayová necelou minutu a půl před koncem čtvrté čtvrtiny trefila trojku! (92:89)

37:59

Dvě minuty před koncem je díky Iloně Burgrové vyrovnáno! (89:89)

37:39

Uff. V kritický moment Grudová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (87:89)

36:42

Grudová vzápětí opět převrátila misky vah na stranu Jekatěrinburgu. (87:88)

36:26

Důležité dva body vykouzlila Ilona Burgrová, vše se schyluje ke strhujícímu závěru! (87:86)

35:42

Vzápětí se prosadila za dva body i Nolanová. (85:86)

35:27

Xargayová protrhla dlouhé bodové vakuum. (85:84)

34:12

To samé se povedlo Grudové, šest minut před koncem se vedení přelévá ze strany na stranu. (83:84)

33:31

Xargayová se postarala o rychlé oplacení stejnou mincí. (83:82)

33:13

Ta také končí košem Lyttleová, UMMC už vede! (81:82)

32:49

Grudová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů, ale poté se odraženého míče zmocnila a jekatěrinburské basketbalistky tak mohou ihned založit další akci. (81:80)

32:16

Vyoralová poměrně rychle vrací Pražankám vedení. (81:79)

31:57

Po trojce Beljakovové ale začínáme od nuly. Škoda. (79:79)

31:13

Elhotová je ale k nezastavení, během pouhé minuty jí na konto přibylo šest bodů! (79:76)

31:01

Už je to znovu jen o bod, Beljakovová trefila trojku! (77:76)

30:48

Kateřina Elhotová podruhé během pouhé půlminuty bodově udeřila. (77:73)

30:27

Barićová rychle snižuje, závěrečných deset minut slibuje pořádné drama! (75:73)

30:13

Po pěkné přihrávce Vaughnové o sobě po delší době dala vědět Elhotová. (75:71)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (75:71)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (75:71)

29:59

Ještě před sirénou však na rozdíl jediného bodu snížila Grudová. (73:71)

29:36

V závěru vyrovnané třetí čtvrtiny se prosazuje ještě Vyoralová. (73:69)

28:56

Lyttleová suverénně proměnila oba trestné hody. (71:69)

27:39

Vaughnová i tento rychlý protiútok zakončila úspěšným dvoubodovým hodem. (71:67)

27:27

Druhý už ne, nicméně Barićová z dorážky přidala další dva body! (69:67)

27:27

Nolanová zahrávala trestný hod, který proměnila. (69:65)

27:18

Výtečně, Xargayová přidala další trojku! (69:64)

26:51

Vůbec poprvé v zápase se prosazuje ruská rozehrávačka Artešinová. (66:64)

25:43

Své bodové konto o další dva zářezy rozšířila Palauová. (66:62)

25:27

Další trojka v podání Taurasiové. Jekatěrinburské basketbalistky mají vyrovnání na dostřel! (64:62)

24:57

O chvilku později se prosazuje Grudaová, zatím sledujeme opravdu ofenzivně laděné utkání. (64:59)

24:45

Ruská defenzíva úplně zapomněla na Kateřinu Elhotovou, která rychlou protiakci završila suverénními dvěma body. (64:57)

24:38

Taurasiová trefila trojku. V dnešním utkání se ještě může stát cokoliv... (62:57)

24:18

Artešinová ztratila míč a Vaughnová z rychlé protiakce zvýšila náskok USK na nadějných osm bodů! (62:54)

23:52

A vzápětí přidala další body rozjetá Hanušová! (60:54)

23:42

Po technickém faulu UMMC Pražanky zahrávaly trestný hod, s nímž si Elhotová poradila. (58:54)

23:36

Taurasiová o deset sekund později odpověděla, ale pouze za dva body. (57:54)

23:26

Skvěle. Španělská legionářka Xargayová trefila trojku! (57:52)

23:10

Už jen o dva, Lyttleová totiž proměnila jeden trestný hod. (54:52)

22:32

Přesnou mušku předvedla i Hanušová, Pražanky stále vedou o tři body. (54:51)

22:15

Grudaová své zaváhání poměrně rychle napravila. (52:51)

21:42

A po chybě Grudayové zvýšila Xargayová vedení USK, bravo! (52:49)

21:20

Hanušová naštěstí rychle odpověděla. (50:49)

21:01

Je to tu. Toliverová otočila stav ve prospěch Jekatěrinburgu! (48:49)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (48:47)
Druhá čtvrtina je u konce a můžeme říct, že v pravý čas. Pražanky po té první vedly o nadějných devět bodů, nicméně basketbalistky UMMC postupně dotáhly své manko a nyní prohrávají už jen o jediný bod. Druhá polovina zápasu slibuje pořádné drama, tak buďte u toho s námi!

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (48:47)

18:44

O chvilku později ale Toliverová snižuje na rozdíl jediného bodu, pozor! (48:47)

18:23

Nolanová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (48:45)

18:15

Palauová rychle odpověděla. Věřme, že Pražanky udrží vedení do přestávky... (48:44)

17:55

Taurasiová dostala UMMC vstřelenou trojkou opět na dostřel. (46:44)

16:39

Xargayová proměnila oba trestné hody. (46:41)

16:39

Palauová odpověděla nejlepším možným způsobem, tedy trojkou! (44:41)

16:19

Do třetice Grudaová – je vyrovnáno! (41:41)

15:38

A pozor, Grudaová přidala další body a Jekatěrinburg má vyrovnání na dostřel! (41:39)

15:13

Grudaová snížila, to už jsme se přehoupli do druhé poloviny druhé čtvrtiny. (41:37)

15:05

Ilona Burgrová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (41:35)

15:01

Barićová minula koš, už dlouho se hraje bez změny ve skóre. (40:35)

13:53

Lyttleová dostala UMMC na pětibodový rozdíl, pozor na to! (40:35)

13:04

Lyttleová svůj dvoubodový hod neproměnila, nicméně míč se odrazil k Taurasiové, jež vsítila trojku! (40:33)

12:30

Lyttleová vzápětí odpověděla, zatím sledujeme obrovskou ofenzivní smršť z obou stran! (40:30)

12:20

Vaughnová se prosadila zpod koše. (40:28)

11:53

S tříbodovými hody se roztrhl pytel, další do statistik zapsala Beljakovová. (38:28)

11:31

Po přihrávce Palauová odpověděla Hanušová stejnou mincí – vstřelenou trojkou! (38:25)

11:10

Toliverová dala trojku a přerušila bododou šňůru českého celku. (35:25)

10:58

Xargayová přidává další body, zatím sledujeme skvělou jízdu v podání svěřenkyň Natalie Hejkové! (35:22)

10:25

I vstup do druhé čtvrtiny vyšel lépe Pražankám, nyní se prosadila Palauová. (33:22)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (31:22)

10:00

První čtvrtina skončila. (31:22)

09:46

Navíc to bylo s faulem a Vyoralová svůj trestný hod suverénně proměnila. (31:22)

09:46

Bravo! Střídající Vyoralová těsně před sirénou ještě upevnila vedení žlutomodrých! (30:22)

09:13

V probíhající poslední minutě první čtvrtiny zvýšila náskok USK Kateřina Elhotová. (28:22)

08:59

Taurasiová rychle snížila, Jekatěrinburg krásnou kombinační akcí ukázal svou sílu. (26:22)

08:38

Díky přesné střele Palauové už Pražanky vedou proti jasnému favoritovi o šest bodů! (26:20)

08:04

Ruskému celku protiútok nevyšel a Vaugnová to dokázala potrestat! (24:20)

07:29

Ilona Burgrová má dnes střeleckou formu, během první čtvrtiny trefila už svou třetí dvojku. (22:20)

07:09

Grudaová se však postarala o rychlé vyrovnání. (20:20)

06:54

Dlouhý bodový půst ukončila téměř po minutě a půl dvoubodovou střelou Ilona Burgrová. (20:18)

05:35

Vzápětí přišla trojka i na druhé straně, Taurasiová znovu vyrovnala! (18:18)

05:23

Přestřelka pokračuje, Kateřina Elhotová trefuje trojku! (18:15)

05:02

Nolanová našla volnou Grudaovou a ta se z dobré pozice nemýlila. (15:15)

-6:41

Vaughnová utekla jekatěrinburské obraně a znovu posílá USK do vedení. (15:13)

04:36

Lyttleová ale vzápětí vyrovnala. Dnes je rozhodně na co koukat! (13:13)

04:13

Po milimetrově přesném pasu Xargayová vytáhlá Ilona Burgrová otočila stav utkání! (13:11)

03:49

Palauová navíc z trestného hodu vyrovnala, výborně! (11:11)

03:47

Lyttleová zaváhala a Palauová stáhla většinu zbylého manka Pražanek. (10:11)

03:43

Hanušová z rychlého protiútoku snížila. Uff. (8:11)

03:36

A Taurasiová přidává další body, Jekatěrinburg jde do trháku! (6:11)

03:08

Neuplynulo ani deset sekund a dva body na druhé straně přidala Taurasiová. (6:9)

02:59

Kateřina Elhotová prakticky okamžitě poté snížila manko ZVVZ na minimální rozdíl. (6:7)

02:45

Grudaová získala míč pro Taurasiovou, která se trefuje za tři body! (4:7)

02:05

Nolanová opět srovnala, v úvodu sledujeme velmi vyrovnanou hru. (4:4)

01:33

Palauová sice se svým pokusem neuspěla, ale Xargayová její zaváhání vzápětí napravila. (4:2)

01:10

Grudaová ale prakticky okamžitě vyrovnala. (2:2)

00:54

Po přihrávce Ilony Burgrové otevřela Hanušová skóre dnešního finále. (2:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

ZVVZ USK Praha: Vaughnová, Petrovićová, Elhotová, Hanušová, Burgrová, Palauová, Xargayová, Elhotová, Vyoralová, Adjukovićová.

UMMC Jekatěrinburg: Lyttleová, Artešinová, Beljakovová, Grudová, Barićová, Nolanová, Vieruová, Toliverová, Čerepanovová, Petrakovová, Taurasiová.
Právě proti domácím Castors Braine se pražské basketbalistky představily ve včerejším semifinálovém klání. Zpočátku velmi vyrovnané utkání svěřenkyně Natalie Hejkové otočily až ve třetí čtvrtině, kterou ovládli jednoznačně 31:9 a po celkovém vítězství 83:74 postoupily do finále.

Jekatěrinburg si postup vybojoval po suverénním vítězství 86:52 nad francouzským celkem Villeneuve d'Ascq. Ruský velkoklub bude i proti hráčkám ZVVZ jasným favoritem, ale stát se může cokoliv – tak držme palce!
Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu z finálového zápasu basketbalového Supercupu, v němž ZVVZ USK Praha přivítá UMMC Jekatěrinburg. Duel začne na belgické palubovce v Braine L'Alleud ve 21:15, přejeme příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.