2:0 6:4, 6:4

07.10.2015, 08:42 • Lotus Court, Peking • 1. kolo • Patrik Sandev (@Thimpu25)

Tipsport: 7.6 1.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

V setu vítězí Cuevas. Esem nakonec zakončil Uruguayec tenhle gem a ukončil Čechovo trápení. Berdych se musí smířit s rychlým koncem na tomhle turnaji. A to honě nečekaným, vždyť loni tady prošel až do finále.

5:4

V gemu vítězí Cuevas. Možná klíčová chyba českého tenisty v tomhle utkání. Seběhl k síti, jenže tady nezvládl volej. Uruguayec sebral soupeři podání a bude nyní podávat na vítězství a na postup do další fáze pekingského turnaje.

4:4

V gemu vítězí Cuevas. Berdychovi je evidentně lépe, Cuevasovi je nyní rovnocenným soupeřem. Jen těch chyb by se měl vyvarovat méně... Především díky nim mimo jiné ztratil sadu první.

3:4

V gemu vítězí Berdych. Český tenista nakonec těžkou situaci zvládl, odvrátil brejkbol a je pořád ve hře. Cuevas zkrátka ne a ne nasazenou dvojku turnaje brejknout. I když na tom Berdych není po zdravotní stránce nejlépe, daří se mu s Uruguaycem držet krok. A to je rozhodně dobrá zpráva.

3:3

V gemu vítězí Cuevas. Čistá hra pro Jihoameričana. Berdych nakonec musel k síti, aby vybral těžký míček, ale bezúspěšně. Podávat nyní bude on – předtím si ještě skočil k lavičce trošičku občerstvit.

2:3

V gemu vítězí Berdych. Český tenista soupeře k žádnému brejkbolu nepustil. Pořád má ještě šanci. Ale stále nevypadá zdravotně v pořádku. Jeho výraz v obličeji napovídá, že se spíše jen trápí.

2:2

V gemu vítězí Cuevas. Uruguayec nakonec situaci ustál, podržel servis a stále má navrch. Berdychovi začíná být jako by čím dál tím více špatně. Uvidíme, jak si povede ve zbytku tohoto duelu.

1:2

V gemu vítězí Berdych. Čech nakonec situaci zvládl, podržel servis, přesto jako by mu stále nebylo dobře. Na lavičce během přestávky měl ručník na hlavě, jako by se chladil, evidentně mu není dobře. Ale bojuje. Rozhodně v Pekingu hodlá dojít co nejdále, stejně jako v minulé sezóně, kdy se probojoval až do finále, kde padl s Djokovičem.

1:1

V gemu vítězí Cuevas. Snadná práce pro Uruguayce. Jeho další čistá hra v tomhle utkání, už druhá. Berdych bude nyní servírovat. Z jeho strany je to na pekingském kurtu zatím velké trápení.

0:1

V gemu vítězí Berdych. S notnými potížemi, ale přece Čech získal tenhle gem na svou stranu. Cuevas zatím využívá toho, že jeho soupeř je poněkud unavený, nehraje dobře. Fyzicky se asi necítí nejlépe, několikrát na kurtu už i zakašlal.

6:4

V setu vítězí Cuevas. Uruguayec už třetí setbol využil, svou volejí nedal Berdychovi šanci. Čech tak do utkání nevstoupil vůbec, vůbec dobře. Obhájce loňského pekingského finále není jednoduše zatím na dobré cestě. Jedno ztracené podání ho zkrátka v této sadě srazilo. A pokud chce postoupit dále, budeme muset až do setu třetího.

5:4

V gemu vítězí Berdych. Český tenista ještě bojuje. Pokud však v gemu příštím nesebere soupeři servis, v tomhle setu už neuspěje. Cuevas je na dobré cestě, pokud udrží servis i pošesté v řadě, bude se radovat on.

5:3

V gemu vítězí Cuevas. První čistá hra tohoto utkání je na světě. Uruguayec snadno potvrdil brejk a jeden gem ho dělí od vítězství v této sadě. Berdych musí ještě věřit, i když je nyní v obrovské nevýhodě.

4:3

V gemu vítězí Cuevas. A Uruguayec už tenhle brejkbol proměnit dokázal! Berdych poslal míček jen do sítě. Opravdu velká škoda ztráty tohoto gemu, vždyť český tenista vedl už 40-0. Nakonec ale o svůj náskok přišel. A je nyní brejk dole.

3:3

V gemu vítězí Cuevas. Berdych na závěr poslal míček jen do sítě, a máme tak srovnáno. Vyrovnaná bitva pokračuje jako by od začátku. Čech se nyní pokusí o udržení servisu počtvrté v řadě.

2:3

V gemu vítězí Berdych. Český tenista soupeře k brejkbolu nepustil a i nadále si drží svůj servis. Cuevas hraje zatím dobře, odvážně, riskuje na returnu, nebojí se hrát, určitě nemá co ztratit. Oba tenisté jsou zatím na podání stoprocentní.

2:2

V gemu vítězí Cuevas. Celkem snadno si poradil Uruguayec v tomhle případě. Český tenista neměl absolutně šanci dostat se k brejkbolu. A máme tedy průběžný stav první sady znovu vyrovnaný.

1:2

V gemu vítězí Berdych. I v tomhle případě se českému tenistovi podařilo podržet servis. Cuevas má zatím problémy na returnu, i proto nabízí soupeři snadné fiftýny. Jinak ale vidíme duel hodně vyrovnaný.

1:1

V gemu vítězí Cuevas. Byl to opravdu dlouhý gem. A Berdycha musí určitě mrzet, že nevyužil ani jeden ze čtyř brejkbolů. Bude se muset o brejk pokusit jindy. Teď na řadu přichází Čechovo podání.

0:1

V gemu vítězí Berdych. Byla to hodně tuhá bitva, ale nakonec český tenista situaci zvládl. Odvrátil dva brejkboly a uspěl. Cuevas bude rozhodně nepříjemným protivníkem. Uruguayec se zpočátku neprezentoval vůbec špatně, co jsme měli možnost vidět.