3:3

konec (0:1, 2:0, 1:2)

06.10.2015, 19:00 • Vida Arena • 1/16 finále • Lukáš Jasoněk

Tipsport: 1.75 4.7 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! Ve třetí třetině si hosté vzali jednobrankový náskok zpět, který se hokejistům domácího klubu sice podařilo dorovnat, ale jednogólové manko z úvodního vzájemného duelu ani přes odvolání brankáře v závěru základní hrací doby nesmazali. Do 2. kola Play-off tak postupuje stockholmský celek Djurgårdens IF. (21:21:50)

59:53

Hokejisté Lakers si vytvořili mírný tlak, ale ohrozit Armalise už nedokázali.

59:01

Hosté vyhodili kotouč takřka přes celé hřiště a puk se zastavil až o tyč.

58:52

Johansson zpoza brány přihrávkou oslovil Gyngeho, jehož razantní pokus z předbrankového prostoru zneškodnil Armalis, před kterým se uskuteční buly.

58:33

Växjö Lakers zkouší hru bez brankáře.

57:52

Brankář Djurgårdenu se musel znovu činit, tentokrát chytil střelu Reddoxe.

57:29

Johansson předvedl odvážný individuální průnik, při kterém se dostal za záda obránců, ale na gólmana hostí si v zakončení z bezprostřední blízkosti nepřišel.

56:24

Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a byl jim tak odpískán icing.

55:10

Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu, oba brankáři jsou v plné permanenci.

53:43

Domácí jsou u puku a pokusí se co nejdříve vsítit čtvrtý gól, který by jim zajistil prodloužení.

Calle ROSÉN - 3:3

51:55

Växjö právě vstřelila branku!
Je znovu vyrovnáno! Zpoza brány vyjel CALLE ROSÉN a gólmana hostujícího týmu překvapil pohotovou přesnou střelou letící pod horní tyč. Asistence: Richard Gynge.

50:38

Ekipa Djurgårdenu si nedokázala přesně přihrát a je pískáno zakázané uvolnění.

50:00

Před námi je závěrečných deset minut, domácí by vzhledem k prvnímu duelu museli vstřelit dvě branky a neinkasovat, aby se šlo do prodloužení.

48:48

Armalis si připsal první zákrok, když chytil střelu od modré čáry.

48:01

Střídání brankářů v týmu Djurgårdens IF: Tellqvista nahradí Armalis.

47:44

Hráči na ledové ploše svádějí urputné souboje o kotouč, který každým okamžikem mění majitele.

46:42

Tým Växjö obléhá bránu soupeře, ke střeleckým příležitostem se však jeho hráči nedostávají.

45:25

Ke kotouči se poté dostali domácí, ti se pro změnu provinili icingem.

45:11

Ofsajd hráčů Djurgårdenu.

Matt ANDERSON - 2:3

43:52

Djurgårdens právě vstřelilo branku!
Hosté dvěma slepenými góly získávají vedení zpět! Střelou švihem se prosadil MATT ANDERSON. Bez asistence.

43:38

S pukem hrají hokejisté hostujícího mužstva.

Henrik ERIKSSON - 2:2

42:21

Celek z hlavního města Švédska vyrovnává! V pravém kruhu se puku zmocnil HENRIK ERIKSSON a z ostrého úhlu ho poslal do brány s přispěním vzdálenější tyče. Asistence: Tobias Hage.

41:17

Gyngeho nepříliš razantní střelu spolehlivě lapil Tellqvist, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

40:35

Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, kde se ho však zmocnili hráči hostujícího celku.

40:01

Hráči už jsou zpět na ledové ploše, třetí dějství tak za malou chvíli začne.
Třetí třetina začne zhruba ve 20:41.
Vydařenou třetinu mají za sebou hokejisté Växjö, kteří ji ovládli dvěma brankami. Domácí rozvlnili síť už ve 29. minutě, gól Rosena však nebyl uznán. A tak se prosadil jiný domácí borec, konkrétně Heikkinen, který po polovině základní hrací doby nejprve vyroval a v poslední vteřině druhé periody z přesilové hry otočil nepříznivý vývoj ve prospěch Lakers, zatím je tak ústřední postavou zápasu.

40:00

Ilkka HEIKKINEN - 2:1

39:59

Téměř současně se sirénou ohlašující konec třetiny vsítil branku ILKKA HEIKKINEN, který se v přesilové hře prosadil po vyhraném vhazování. Tento hráč tak má zaděláno na hattrick. Asistence: Robert Rosen.

39:56

Za krosček v závěru druhé třetiny inkasoval dvě minuty Ahlen (Djurgårdens IF).

39:28

Bekhendové zakončení přes obránce zvolil Johansson, nicméně gólman celku z hlavního města Švédska se překvapit nenechal.

39:11

Teď se kupředu vydali i domácí, jejich průnik byl však v souladu s pravidly zastaven.

38:38

Hokejisté ve žlutých dresech jsou stále u puku, defenziva Lakers však pracuje na výbornou.

38:00

Byly ohlášeny poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:40

Anderson projel přes modrou čáru dříve než puk a Djurgården byl tak odpískán ofsajd.

36:53

Domácí se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

36:38

U kotouče jsou nyní hosté, kteří se snaží najít skuliny v defenzivě Växjö Lakers.

35:04

Martinsson pořádně zavařil svému brankáři, když chtěl puk ve vlastním pásmu poslal na druhou stranu mantinelu, přičemž z úhlu trefil Steena do výstroje.

34:19

Žádný z týmů si teď nedokáže vytvořit střeleckou příležitost.

33:06

Domácí byli v obrovské šanci, když jeli dva na brankáře, ale Tellqvist si připsal bravurní zákrok a svůj tým pro tuto chvíli podržel!

Ilkka HEIKKINEN - 1:1

31:34

Přesilovou hru využil ILKKA HEIKKINEN, který se prosadil přesnou střelou od modré čáry. Asistence: Cory Murphy a Robert Rosen.

31:09

Za nedovolené bránění byl vyloučen Lundberg (Djurgårdens IF).

31:01

Hlavní arbitr zdvihl pravici a hodlá vylučovat, hosté si zahrají v oslabení.

30:11

Po Englundově přihrávce pálil z prostoru mezi kruhy Brodin, Steenovy betony však sklaply velmi rychle k sobě.

29:21

Froberg přihrávkou oslovil Rydahla, který si najel až před brankáře, ale Tellqvist puk stihl přikrýt včas.

Neuznaná branka Rosena

28:14

Robert Rosen vyšťoural puk pod gólmanem Tellqvistem a z bezprostřední blízkosti vyrovnal. Hlavní arbitr jel ale celou situaci konzultovat s videorozhodčím a branku neuznal.

27:42

Při přerušené hře přichází na řadu komerční pauza.

27:09

Hokejisté Djurgårdenu drží puk na svých holích, ale ke střele se nedostávají.

26:20

Znovu bylo týmu Växjö Lakers odpískáno zakázané uvolnění.

25:44

Po Sallinenově tečované střele skončil puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Steenem.

25:19

Tellqvistovu pozornost prověřil střelou od modré také Reddox, ani on však puk za jeho záda nedostal.

24:23

Puk vybojovali domácí a ihned založili útočnou akci, při které z pravé strany pálil Kiiskinen, ale gólman hostujícího celku jeho ránu z ostrého úhlu za svá záda nepustil.

24:15

Další ofenzivní výpad hráčů v modrém končí zakázaným uvolnením, hra se tak stěhuje před Steena.

23:29

Heikkinen napřáhl k razantní střele od modré čáry, gólman Djurgårdenu však jeho jedovatou ránu svým levým betonem zneškodnil.

23:20

Hráči Växjö nahodili kotouč podél mantinelu a teď o něj bojují za brankou.

22:06

Proti Tellqvistovi letěla střela od modré čáry, kterou gólman celku z hlavního města pohotově lapil.

21:43

Hra se přelévá ze strany na stranu, týmy se střídají v držení touše, který často mění svého majitele.

21:09

Teď už ale s pukem hrají domácí, kombinují však zatím jen ve středním pásmu.

20:18

Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté a hned po zisku kotouče se vrhli kupředu.

20:01

Hráči obou celků už se vrací na hrací plochu, druhá třetina tak bude co nevidět zahájena.
Druhá třetina začne přibližně v 19:48.
V úvodní periodě jsme zaznamenali jednu branku, kterou v 11. minutě vsítil Brodin, jenž tak využil přesilovou hru. Navýšit vedení svého klubu mohl v závěru první části Alvarez, toho však v samostatném úniku vychytal Steen. Do kabin tak spokojeněji odchází hokejisté Djurgårdens IF.

20:00

19:52

V závěru úvodního dějství se bojuje o puk v rohu kluziště, vypadá to, že tam se první část už i dohraje.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:57

Obráncům domácího celku ukázal záda Alvarez. zezadu byl však tísněn a na Steena si tak v samostatném nájezdu nepřišel.

18:50

Tellqvist před dojíždějícím útočníkem přikryl puk a vhazovat se tak bude po jeho levici.

18:26

Žádný ze švédských celků ten druhý výrazně nepřevyšuje, k vidění je tak poměrně vyrovnané utkání.

17:45

Na druhé straně vypálil bekhendem Josefsson, ale ani on puk za brankovou čáru dostat nedokázal.

17:23

Nakonec se to podařilo hostům, se střelou z ostrého úhlu však Steen příliš práce neměl.

16:48

Hra je teď poněkud mdlá, žádné z mužstev si nedokáže vypracovat střeleckou pozici.

15:56

Momentálně drží puk na svých holích hokejisté Lakers, kteří se pokusí rozvinout útočnou akci od vlastní brány.

14:45

Také hostující celek je v plném počtu.

14:20

Hráči v modrých dresech se snaží usadit v útočném pásmu, což se jim však zatím příliš nedaří.

13:37

Växjö Lakers už je kompletní a bude hrát krátkou přesilovku.

12:45

Poměr sil na ledě se vyrovná, jelikož Djurgårdens IF hrál se šesti hráči v poli.

11:37

Na trestnou lavici odchází za podražení Rydahl (Växjö Lakers).

Daniel BRODIN - 0:1

10:11

Přesilovou hru rychle využil DANIEL BRODIN, který tak svůj celek poslal do vedení! Střelec gólu dorazil puk za Steenova záda z bezprostřední blízkosti. Asistence: Tomi Sallinen a Robin Press.

10:04

Prvním vyloučeným hráčem je Gynge (Växjö Lakers), který se provinil podražením.

09:03

Ofenzivní tažení hokejistů Växjö Lakers zastavilo ofsajdové postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

08:45

Domácí nahodili kotouč podél mantinelu do útočného pásma, to však z jejich strany bylo vše.

07:27

Překonat brankáře hostujícího týmu zkoušel Anderson, jeho ránu ale Tellqvist vyrazil.

06:35

Hokejisté Djurgårdens obkroužili bránu a poté se dostali do zakončení, ale také se střelou z bezprostřední blízkosti si Steen poradil.

06:12

Gólman domácího celku si připsal další úspěšný zákrok, ve své výstroji ukryl puk po ráně vyprodukované z hole Sallinena.

05:47

Zasahovat musel na opačné straně také Steen, který nejprve vyrazil střelu před sebe a poté lapil také dorážku Lundberga.

05:08

Domácí vyprodukovali střelecký pokus od levého mantinelu, nicméně Tellqvist střelu k bližší tyči zneškodnil.

04:27

Poměrně dlouho se hraje bez přerušení hry, která plyne převážně ze strany na stranu.

03:37

Momentálně se puk nachází na hokejkách hráčů stockholmského týmu, kteří se pokusí založit útočnou akci z vlastní poloviny.

02:32

Hráči teď svádějí souboje o puk v rohu kluziště, hraje se v obranném pásmu Djurgårdens.

01:50

Branář hostujícího celku si připsal úspěšný zákrok, když do lapačky chytil puk po střele Reddoxe.

01:19

Hokejistům Växjö bylo odpískáno zakázené uvolnění a hra se tak stěhuje před jejich gólmana.

00:50

Domácí vyprodukovali střelecký pokus z pravé strany, ale Tellqvist puk letící na zadní tyč vyrazil.

00:01

Växjö Lakers: Steen (Nihlstorp) – Murphy, Heikkinen, Varakas, Larsson, Laakso, Martinsson, C. Rosén – Hennessy, A. Johansson, Hillding – Gynge, Kiiskinen, R. Rosén – Josefsson, Lundh, Reddox – Rydahl, Söderqvist, Fröberg – M. Johansson

Djurgårdens IF: Tellqvist (Armalis) – Högström, Holm, Hultström, Norell, Englund, Press, Ollas Mattsson – Brodin, Sallinen, Thoresen – Anderson, Sörensen, Lundberg – Rundqvist, Vejdemo, Alvarez – Eriksson, Ahlén, Hage – Heinero

Rozhodčí: Leppänen (FIN), Holm – Malmqvist, Lundgren (vš. SWE).
Djurgårdens IF bude dnes na ledě Växjö bránit těsnou výhru 4:3. Blíže k postupu tedy má Djurgårdens IF, ale na druhou stranu jeho náskok není nijak výrazný, takže lze očekávat vyrovnanou bitvu. Velkou šanci na postup má jistě i Växjö, kterému stačí vyhrát o dvě branky.

Play-off CHL k sobě svedlo dva celky ze švédské ligy. Oba soupeři se tedy dobře znají z ligové soutěže a těžko se ještě něčím mohou překvapit.

Växjö je úřadujícím mistrem švédské ligy a i letos bude patřit k favoritům nejen domácí soutěže, ale celé Ligy Mistrů. Tradiční stockholmský Djurgårdens IF však bude také chtít zaznamenat úspěch.

Úvodní zápas:

Djurgårdens IF – Växjö Lakers 4:3.
Branky a nahrávky: 6. Sorensen (Hultstrom), 15. Ljungh (Alvarez), 35. Brodin (Alvarez, Ljungh), 46. Forsberg (Brodin, Anderson) – 15. Hennessy (Kiiskinen), 45. Josefsson (Reddox), 48. Hillding (Reddox).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

3:3

Branky a nahrávky: 32. Heikkinen (Murphy, Rosén), 40. Heikkinen (Rosen), 52. Rosén (Gynge) – 11. Brodin (Sallinen, Press), 43. Eriksson (Hage), 44. Anderson

Djurgårdens IF: Tellqvist (49. Armalis) – Högström, Holm, Hultström, Norell, Englund, Press, Ollas Mattsson – Brodin, Sallinen, Thoresen – Anderson, Sörensen, Lundberg – Rundqvist, Vejdemo, Alvarez – Eriksson, Ahlén, Hage – Heinero

Rozhodčí: Leppänen (FIN), Holm – Malmqvist, Lundgren (vš. SWE)

První zápas: Djurgården - Växjö 4:3